Setari Cookie-uri

FOTOEPILARE IPL

Inainte sa mergeti la orice sedinta de fotoepilare trebuie sa stiti ca aceasta nu este "definitiva" asa cum spun aceste centre pentru a atrage clienti.

Prima data cand m-am dus la Cellulem Block Bellezza mi-au spus ca dupa efectuarea unei sedinte 15 -20% din parul de pe zona tratata va cadea treptat dupa 1-3 saptamani, urmand ca dupa efectuarea numarului de sedinte recomandate (6 in cazul meu), se recomanda o sedinta de intretinere la un interval de 6 luni/1 an.

Eu am efectuat pana la urma 12 sedinte si nu am ajuns la aceasta performanta, iar in urma descutiile cu ei mi s-a preciat ca la 5% din populatie nu da niciun rezultat. Acest raspuns l-am primit doar dupa ce mi-am manifestat nemultumirea si, bineinteles, dupa ce mi-au luat banii :)

Pe data de 02.06.2015 am fost la ultima sedinta IPL la Cellulem Block Bellezza din Piata Victoriei in urma careia am ramas cu 10 urme de arsuri pe antebratul drept pentru care trebuie sa merg la Spitalul de chirurgie plastica reparatorie si arsuri Bucuresti pentru tratament. Sper sa nu raman cu semne. Oricum trebuie sa ma feresc de soare toata vara, sa port la temperaturi de peste 30 de grade camasi, rochite cu maneci lungi.

In urma acestui incident m-am decis sa fac o pagina pe facebook - TU Contezi - in care persoane care au trecut prin situatii asemanatoare, care au platit pentru un produs, un serviciu si au primit altceva in schimb sa impartaseasca din experientele lor si, impreuna, sa ne unim si sa ne cerem drepturile. Totodata, pe acesta pagina puteti sa vedeti si arsurile provocate de sedinta IPL
kudika_7302
Postat pe 11 Iunie 2015 13:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SE VOR INTRERUPE CURSURILE???????????...LA FETITA MEA ESTE GROAZNIC DE FRIG IN CLASA IN CARE INVATA.... 12 De la: fatavesela 31 Martie 2012 13:53
sunt in mare dilema 18 De la: vitamina_c 21 Octombrie 2010 14:14
Iubitul meu va avea copil cu fosta sa prietena!!! 2 De la: 21 Ianuarie 2020 18:14
caut coafeza 12 De la: kudika_12473 27 Iulie 2012 10:00
cistita interstitiala 4 De la: lolo2012 21 August 2014 15:01