Setari Cookie-uri

Incertitudine ~ Help

Buna, fetelor!
De ceva timp ma simt ingrozitor din cauza unor incertitudini... Am avut surpriza ca, la un eveniment recent, un tip de care ma simteam atrasa de luni de zile, dar cu care nu vorbisem aproape niciodata, sa stea toata seara cu mine, pentru ca in final sa imi ceara numarul de telefon. Am avut senzatia ca totul este un vis, mai ales in momentul in care m-a invitat a doua zi sa iesim in oras. Evident ca am acceptat, totul a decurs perfect si s-a purtat ca si cum am fi impreuna. Au urmat cateva zile minunate, in care schimbam zeci de mesaje. Ne-am mai vazut doar o data, dat fiind programul incarcat al amandurora si faptul ca in weekend era plecat din oras, pentru ca apoi sa se raceasca brusc. Imi vorbise despre vacante impreuna, voia sa imi cunoasca parintii, si oricat de improbabil suna, sunt convinsa de sinceritatea lui din felul in care ma privea. Am insistat sa vorbesc cu el si, dupa ce a negat orice schimbare, a avut o reactie neasteptata, spunandu-mi ca nu vrea o relatie, ca nu vrea sa fie cu nimeni si nu vrea sa ma faca sa sufar. Am stabilit ca trebuie sa vorbim despre asta fata in fata, nu la telefon, dar a uitat complet. Nu am mai primit niciun semn de la el, iar cand l-am cautat prin mesaje mi-a raspuns sec. Saptamana aceasta ne-am intalnit intr-un cadru oficial si nu m-a scapat din priviri, a vorbit de cateva ori cu mine si totul parea ca revine la normal. Insa totul a fost o aparenta, caci dupa ce i-am marturisit intr-un mesaj ca ma doare atitudinea lui, nici macar nu mi-a mai raspuns. Nu imi pot lua gandul de la el, ma obsedeaza faptul ca nu am primit o explicatie, faptul ca nu stiu ce l-a determinat sa se schimbe atat de brusc si sa nu ma mai caute deloc...
Imi impun sa nu ma gandesc la el, dar nu pot, si am senzatia ca nu voi putea face asta pana nu voi afla care a fost motivul... De ce credeti ca actioneaza astfel? Mi-a spus la un moment dat ca vom lasa relatia cat mai lejera pana ne vom elibera programul. Oare sa fie ceva legat de asta? Cum l-as putea convinge sa ne vedem si sa vorbim despre toata situatia creata?
Multumesc!
Melania1190
Postat pe 21 Iunie 2015 19:21
Se joaca cu tine,ignora-l total si nu cauta explicatii ce nu-si au rostul.
kudika_988778
Postat pe 21 Iunie 2015 19:32
Poate chiar are un motiv intemeiat sa faca asta. Acum, chiar nu pierzi nimic daca il afli..chiar daca il pistonezi putin.
Darius_
Postat pe 21 Iunie 2015 23:53
De la: Darius_, la data 2015-06-21 23:53:26Poate chiar are un motiv intemeiat sa faca asta. Acum, chiar nu pierzi nimic daca il afli..chiar daca il pistonezi putin.

Tocmai asta e ideea, un motiv cu siguranta a fost, dar nu stiu cum sa il aflu, in conditiile in care aproape ma ignora.
Melania1190
Postat pe 22 Iunie 2015 00:37
De la: Melania1190, la data 2015-06-21 19:21:26Buna, fetelor!
De ceva timp ma simt ingrozitor din cauza unor incertitudini... Am avut surpriza ca, la un eveniment recent, un tip de care ma simteam atrasa de luni de zile, dar cu care nu vorbisem aproape niciodata, sa stea toata seara cu mine, pentru ca in final sa imi ceara numarul de telefon. Am avut senzatia ca totul este un vis, mai ales in momentul in care m-a invitat a doua zi sa iesim in oras. Evident ca am acceptat, totul a decurs perfect si s-a purtat ca si cum am fi impreuna. Au urmat cateva zile minunate, in care schimbam zeci de mesaje. Ne-am mai vazut doar o data, dat fiind programul incarcat al amandurora si faptul ca in weekend era plecat din oras, pentru ca apoi sa se raceasca brusc. ..........................................................


Faptul ca ati iesit in oras nu confirma inceperea unei relatii,de ce grabesti lucrurile????

NU esti singura tanara in viata domnului respectiv,el tatoneaza,este in cautari ,si ,poate,se va hotari intr-o buna zi asupra unei partenere!!

Lasa-l in pace!!!
kudika_15804
Postat pe 22 Iunie 2015 07:42
De la: Melania1190, la data 2015-06-22 00:37:33
De la: Darius_, la data 2015-06-21 23:53:26Poate chiar are un motiv intemeiat sa faca asta. Acum, chiar nu pierzi nimic daca il afli..chiar daca il pistonezi putin.

Tocmai asta e ideea, un motiv cu siguranta a fost, dar nu stiu cum sa il aflu, in conditiile in care aproape ma ignora.



Asteapta,poate va fi suficient de politicos si manierat astfel incat sa iti ofere o explicatie!!!Nu cersi atentie,caci nu o vei primi,dimpotriva!!!
kudika_15804
Postat pe 22 Iunie 2015 07:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu-si iubeste sotia dar s-a culcat cu ea doar ca sa nu divorteze de el 54 De la: mkdisk 15 Ianuarie 2009 13:16
Nu mai am resurse sa spun STOP! 54 De la: 1 Februarie 2015 07:25
un sfat va rog... 15 De la: kudika321137 12 Septembrie 2010 15:26
lorycika 21 De la: geo_resuscitat 7 Noiembrie 2010 17:49
Am nevoie de ajutor - casnicie in pericol! 81 De la: franziska_eu 13 Ianuarie 2012 10:45