Setari Cookie-uri

ajutor !

Buna, numele meu este Diana si am o mare problema . Am 25 de ani si am avut mereu ghinion in dragoste fapt pentru care am ajuns in situatia de a-mi incepe viata sexuala in urma cu doar 1 luna si se pare ca am facut cea mai proasta alegere. Tipul respectiv se tinea de foarte mult timpo dupa, insa eu trecand printr-o poveste de dragoste la fel de dificila nu i-am acordat prea multa atentie, insa usor usor pentru a scoate alt cui am inceput sa ma indragostesc fara sa imi dau seama de felul de a fi, de faptul ca vorbeam non-stop,zi de zi....tot asa...am ajuns si la marele pas...dupa asta au urmat 5 zile de poveste incare am reusit sa ma simt in sfarsit fericita si implinita...si nu puteam sa cred ca in sfarsit a rasarit soarele si pe strada mea.Insa a fost cea mai mare dezamagire.... in timp ce eram impreuna in concediu....si-a actualizat pe fb ca este intr-o alta relatie. A incercat sa ma abureasca ca nu e nimic din ce pare, ca e amenintat si ca e o pb mai veche si delicata pe care o va rezolva ..insa au trecut 2 saptamani de atunci si nu se vede nici o schimbare...sau exista o schimbare...e distant...imi lipsesc conversatiile interminabile...imi lipseste el...nu stiu ce sa mai fac sa mi-l scot din inima.....stiu ca am fost fraiera ca am asteptat atatia ani pers potrivita si am cedat dupa doar 1 luna....si imi asum aceasta greseala ..si nu regret....dar nu stiu cum sa-l uit :(
kudika_992548
Postat pe 20 August 2015 13:56
Nu ai gresit cu nimic , il vei uita in timp , vei cunoaste si alti barbati , dar fii atenta in alegerea urmatorului .Fii mai stapana pe tine , chiar daca ai cedat dupa 1 an , el ar fi procedat la fel , nu te invinovati pt un nenorocit profitor de inocenta ta !
Ai grija de tine
kudika_988778
Postat pe 20 August 2015 14:06
erata * daca ai fi cedat si dupa un an....*
kudika_988778
Postat pe 20 August 2015 14:07
De la: kudika_992548, la data 2015-08-20 13:56:34Buna, numele meu este Diana si am o mare problema . Am 25 de ani si am avut mereu ghinion in dragoste fapt pentru care am ajuns in situatia de a-mi incepe viata sexuala in urma cu doar 1 luna si se pare ca am facut cea mai proasta alegere. Tipul respectiv se tinea de foarte mult timpo dupa, insa eu trecand printr-o poveste de dragoste la fel de dificila nu i-am acordat prea multa atentie, insa usor usor pentru a scoate alt cui am inceput sa ma indragostesc fara sa imi dau seama de felul de a fi, de faptul ca vorbeam non-stop,zi de zi....tot asa...am ajuns si la marele pas...dupa asta au urmat 5 zile de poveste incare am reusit sa ma simt in sfarsit fericita si implinita...si nu puteam sa cred ca in sfarsit a rasarit soarele si pe strada mea.Insa a fost cea mai mare dezamagire.... in timp ce eram impreuna in concediu....si-a actualizat pe fb ca este intr-o alta relatie. A incercat sa ma abureasca ca nu e nimic din ce pare, ca e amenintat si ca e o pb mai veche si delicata pe care o va rezolva ..insa au trecut 2 saptamani de atunci si nu se vede nici o schimbare...sau exista o schimbare...e distant...imi lipsesc conversatiile interminabile...imi lipseste el...nu stiu ce sa mai fac sa mi-l scot din inima.....stiu ca am fost fraiera ca am asteptat atatia ani pers potrivita si am cedat dupa doar 1 luna....si imi asum aceasta greseala ..si nu regret....dar nu stiu cum sa-l uit :(



Chiar daca recunosti ca ai facut o mare greseala cedandu-i acelui barbat,scutura-te de mizeria,pe care a adus-o in viata ta,mergi mai departe si incearca sa nu mai fii credula,in ceea ce priveste onestitatea barbatilor!!Ca el,ai sa mai intalnesti in calea ta,dar incearca sa ocolesti astfel de barbati!!

Regretele nu isi au rostul,caci ai acceptat acel act sexual,asumaqti-l,caci a fost cu acordul tau,ai si crezut in adevarul lui,si,chiar daca relatia ta s-a dovedit a fi un fiasco,trage invatamintele necesare si urmeaza-ti viata!!Incet,incet,il vei uita pe acel domn-fustangiu(caci aceasta este,din pacate!) si totul se va transforma intr-o experienta ,dar una neplacuta!!!

"Ti-e greu sa il uiti",de ce?????Va fi usor sa o faci,caci s-a folosit de puritatea ta ,in cel mai abject mod!!!Nu iti mai plange de mila!!!!
kudika_15804
Postat pe 20 August 2015 14:17
De la: kudika_992548, la data 2015-08-20 13:56:34Buna, numele meu este Diana si am o mare problema . Am 25 de ani si am avut mereu ghinion in dragoste fapt pentru care am ajuns in situatia de a-mi incepe viata sexuala in urma cu doar 1 luna si se pare ca am facut cea mai proasta alegere. Tipul respectiv se tinea de foarte mult timpo dupa, insa eu trecand printr-o poveste de dragoste la fel de dificila nu i-am acordat prea multa atentie, insa usor usor pentru a scoate alt cui am inceput sa ma indragostesc fara sa imi dau seama de felul de a fi, de faptul ca vorbeam non-stop,zi de zi....tot asa...am ajuns si la marele pas...dupa asta au urmat 5 zile de poveste incare am reusit sa ma simt in sfarsit fericita si implinita...si nu puteam sa cred ca in sfarsit a rasarit soarele si pe strada mea.Insa a fost cea mai mare dezamagire.... in timp ce eram impreuna in concediu....si-a actualizat pe fb ca este intr-o alta relatie. A incercat sa ma abureasca ca nu e nimic din ce pare, ca e amenintat si ca e o pb mai veche si delicata pe care o va rezolva ..insa au trecut 2 saptamani de atunci si nu se vede nici o schimbare...sau exista o schimbare...e distant...imi lipsesc conversatiile interminabile...imi lipseste el...nu stiu ce sa mai fac sa mi-l scot din inima.....stiu ca am fost fraiera ca am asteptat atatia ani pers potrivita si am cedat dupa doar 1 luna....si imi asum aceasta greseala ..si nu regret....dar nu stiu cum sa-l uit :(


Te-ai grabit si ai luat o decizie pripita. Acum nu ai altceva de facut decat sa te impaci cu ideea ca ai gresit si sa mergi inainte. Eu as regreta in locul tau, stii cum se spune ca nu ai de ce sa regreti daca ai facut ceea ce ti-ai dorit la momentul respectiv...dar incearca sa fii sincera cu tine..chiar nu iti pare rau? Timpul le va rezolva pe toate. Stiu c acum iti pare imposibil sa-l uiti, ca te-ai indragostit de el, dar o sa vezi ca odata cu trecerea timpului vor trece si sentimentele. Iesi cu prietenele, plimba-te...orice ti-ar putea umple timpul liber si nu o sa te mai gandesti la el.
Sasha_Criss
Postat pe 20 August 2015 16:14
Ms pt rasp . . . doamne mie încã nu îmi vine sã cred la cât de mult mã cãuta și nu mã scãpa nici o sec din ochi . . . nu am mai vaz pe nmn sã joace așa bine teatru pânã acum
kudika_992548
Postat pe 20 August 2015 17:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
As dori un sfat..... 33 De la: dia36 10 Noiembrie 2009 23:51
Cand amandoi incep de la virginitate 35 De la: kudika017596 18 August 2009 12:57
Exista viata si dupa un divort? 69 De la: love_strike 9 August 2010 16:02
L-am gonit de langa mine si acum il vreau inapoi 22 De la: sofia_maria 24 Iunie 2010 17:14
help 19 De la: simonik_1592 11 August 2009 11:41