Setari Cookie-uri

El, iubirea mea sau copii mei?

Buna,numele meu este Maria. Povestea mea incepe asa...cand aveam 16 ani m-am îndrăgostit de un baiat, iulian, cu care am fost împreună 2 ani, caruia i-am iertat in acel timp si 2 tradari cu 2 "prietene" de ale mele. Cu toate ca eram înnebunita dupa el dupa 2 ani am renuntat la el...cu toate ca dupa despartire el ma-a cautat de 2 ori insa nu vedeam ca ma iubeste asa cum il iubeam eu...sau cel puțin nu eram pe aceeasi lungime... Bun ...anii au trecut eu m-am casatorit si mi-am format familia care mi-am dorit-o cu 2 copii minunati, sotul meu de altfel un om minunat caruia nu am ce sa ii reproșez...la fel si el s-a casatorit si are un copil. Întâmplarea a facut ca acum dupa 11 ani in care nu ne-am mai vazut deloc să ne regasim...pe fb(actualmente el este plecat in germania)...să reluam legătura...si sa descoperim ca amândoi ne gândeam unul la altul si din discutii nevinovate la inceput sa ne declaram iubire si faptul ca nu mai putem sta unul fara celalalt. Inca de la inceputul acestei relatii eu i-am spus sa nu imi ceara niciodata sa imi las copii ( eu crescând din parinti divortati) si am stabilit de la inceput ca familia e familie si ceea ce simtim noi ...e al nostru si atat cat se poate o sa luptam unul pentru celalalt să fim impreuna. Intrebarea este ce sa fac ? Il iubesc enorm , mi-e teama ca intr-o zi se va satura de aceasta situatie grea, nu vreau să il pierd dar nici copii mei nu vreau sa ii fac să sufere , sa ii traumatizez...el vad ca s-ar putea rupe mai usor de familia lui ...sau cel putin asa mi-a dat de inteles...cum sa fac ...ma simt prinsa într-o situatie fara iesire...la orice as renunta ...as simti ca mi se rupe sufletul

Postat pe 21 Iunie 2018 19:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Divort 16 De la: kudika005477 2 Aprilie 2009 17:42
Cum sa trec peste aceasta despartire?? o relatie care m-a distrus :( 57 De la: kudika_23629 4 Noiembrie 2014 11:29
DUPA 5 ANI DE RELATIE CUM TE RIDICI SI O IEI DE LA CAPAT?AJUTOR 9 De la: Barbie30 20 Septembrie 2010 23:13
:(( 14 De la: Dor_a 1 Aprilie 2009 11:56
ce sa mai cred? 11 De la: bia_moga 15 Februarie 2011 23:31