Setari Cookie-uri

Cum sa-l fac sa ma parasesc?

Buna!! Cum sa fac in asa fel incat iubitul meu sa-mi dea papucii? Sunt cu el de un an jumatate si nu mai am acea atractie fata de el ca la inceput. Ce-i drept am stat cam despartiti in ultima vreme.. ne vedem 10 minute pe zi...Este un baiat foarte bun insa distanta m-a facut sa .. "nu-l mai iubesc" insa nu sunt sigura pe mine.. Acu' ceva timp am cunoscut un baiat care imi place mult ; si el pe mine insa nu m-as vedea langa el.. Cu actualul imi sta foarte bine si ne-am intelege perfect daca nu m-as fi saturat eu de el.. Asa ca am decis sa il fac pe el sa ma paraseasca .. ca sa nu ma simt eu oarecum vinovata...
Jeo21
Postat pe 31 Ianuarie 2013 20:50
De comunicare ai auzit?! Nu mai fi lasa si deschide subiectul, nu-l mai face sa-si piarda timpul cu tine, daca tu te-ai plictisit de el!
Simplu deci!
rondina
Postat pe 31 Ianuarie 2013 21:04
De la: Jeo21, la data 2013-01-31 20:50:43Buna!! Cum sa fac in asa fel incat iubitul meu sa-mi dea papucii? Sunt cu el de un an jumatate si nu mai am acea atractie fata de el ca la inceput. Ce-i drept am stat cam despartiti in ultima vreme.. ne vedem 10 minute pe zi...Este un baiat foarte bun insa distanta m-a facut sa .. "nu-l mai iubesc" insa nu sunt sigura pe mine.. Acu' ceva timp am cunoscut un baiat care imi place mult ; si el pe mine insa nu m-as vedea langa el.. Cu actualul imi sta foarte bine si ne-am intelege perfect daca nu m-as fi saturat eu de el.. Asa ca am decis sa il fac pe el sa ma paraseasca .. ca sa nu ma simt eu oarecum vinovata...



Foarte simplu!!Ii spui ca nu mai simti nimic pentru el si va despartiti in termeni amiabili,fara sa va aduceti acuze de tot felul!!!De ce vrei sa te comporti intr-o maniera,care nu face cinste unei femei??Esti prefacuta,meschina,lasa,ai numai calitati!!!Preferi duplicitatea in locul onestitatii!!Fii sincera fata de el,este foarte usor de facut acest lucru,trebuie doar sa-ti placa adevarul!!!!
kudika_15804
Postat pe 31 Ianuarie 2013 21:05
De la: Jeo21, la data 2013-01-31 20:50:43Buna!! Cum sa fac in asa fel incat iubitul meu sa-mi dea papucii? Sunt cu el de un an jumatate si nu mai am acea atractie fata de el ca la inceput. Ce-i drept am stat cam despartiti in ultima vreme.. ne vedem 10 minute pe zi...Este un baiat foarte bun insa distanta m-a facut sa .. "nu-l mai iubesc" insa nu sunt sigura pe mine.. Acu' ceva timp am cunoscut un baiat care imi place mult ; si el pe mine insa nu m-as vedea langa el.. Cu actualul imi sta foarte bine si ne-am intelege perfect daca nu m-as fi saturat eu de el.. Asa ca am decis sa il fac pe el sa ma paraseasca .. ca sa nu ma simt eu oarecum vinovata...


Dar sa-i spui direct ca te despati de el nu poti?
Sa nu te simti vinovata?
Ce dragut!
N-ai mancat usturoi, gura nu-ti miroase!
Thais13
Postat pe 3 Februarie 2013 10:07
De la: Jeo21, la data 2013-01-31 20:50:43Buna!! Cum sa fac in asa fel incat iubitul meu sa-mi dea papucii? Sunt cu el de un an jumatate si nu mai am acea atractie fata de el ca la inceput. Ce-i drept am stat cam despartiti in ultima vreme.. ne vedem 10 minute pe zi...Este un baiat foarte bun insa distanta m-a facut sa .. "nu-l mai iubesc" insa nu sunt sigura pe mine.. Acu' ceva timp am cunoscut un baiat care imi place mult ; si el pe mine insa nu m-as vedea langa el.. Cu actualul imi sta foarte bine si ne-am intelege perfect daca nu m-as fi saturat eu de el.. Asa ca am decis sa il fac pe el sa ma paraseasca .. ca sa nu ma simt eu oarecum vinovata...


mda , poti sa-l chemi pe la tine in timp ce-l ai pe celalalt prin casa , in cwru gol
Cotoiu_ucigas
Postat pe 3 Februarie 2013 10:10
De la: Jeo21, la data 2013-01-31 20:50:43Buna!! Cum sa fac in asa fel incat iubitul meu sa-mi dea papucii? Sunt cu el de un an jumatate si nu mai am acea atractie fata de el ca la inceput. Ce-i drept am stat cam despartiti in ultima vreme.. ne vedem 10 minute pe zi...Este un baiat foarte bun insa distanta m-a facut sa .. "nu-l mai iubesc" insa nu sunt sigura pe mine.. Acu' ceva timp am cunoscut un baiat care imi place mult ; si el pe mine insa nu m-as vedea langa el.. Cu actualul imi sta foarte bine si ne-am intelege perfect daca nu m-as fi saturat eu de el.. Asa ca am decis sa il fac pe el sa ma paraseasca .. ca sa nu ma simt eu oarecum vinovata...
cum i-ai facut si pe ceilalti iubita sa te paraseasca ...eventual spune-le ca te-ai apucat de prostitutie sa-ti rotunjesti veniturile,iar castigurile lui au devenit insuficiente chiar si pentru alea 10 minute
EXCELENTUL
Postat pe 3 Februarie 2013 10:11
De la: Jeo21, la data 2013-01-31 20:50:43Buna!! Cum sa fac in asa fel incat iubitul meu sa-mi dea papucii? Sunt cu el de un an jumatate si nu mai am acea atractie fata de el ca la inceput. Ce-i drept am stat cam despartiti in ultima vreme.. ne vedem 10 minute pe zi...Este un baiat foarte bun insa distanta m-a facut sa .. "nu-l mai iubesc" insa nu sunt sigura pe mine.. Acu' ceva timp am cunoscut un baiat care imi place mult ; si el pe mine insa nu m-as vedea langa el.. Cu actualul imi sta foarte bine si ne-am intelege perfect daca nu m-as fi saturat eu de el.. Asa ca am decis sa il fac pe el sa ma paraseasca .. ca sa nu ma simt eu oarecum vinovata...

nu cumva din cauza celui de-al 2-lea nu-l mai iubesti tu pe primul?
e un proverb cu 2 iepuri dar nu ti-l spun
maria-ioana
Postat pe 3 Februarie 2013 15:26
Buna,uite eu cred ca in cazul in care el nu s-a schimbat acele lucruri sa spunem,care te-au facut pe tine sa te indragostesti de el inca mai exista si poate putin mai ulta apropiere intre voi ar reaprinde iubirea. Cel mai corect mod in care poti proceda e sa vb cu el vezi daca lui ii place situatia in care sunteti,vezi ce simte si daca inca te mai iubeste.Daca si el te iubeste si nu-si doreste sa te piarda si spui ca e un mo bun atunci merita sa ma dai o sansa reletiei.Vorbeste deschis cu el si incercati sa gasiti impreuna solutii asa ar fi normal.Sa sti ca un om bun care sa se porte frumos cu tine nu gasesti pe toate drumurile!!!!!!!
Bianca_Draghici_1
Postat pe 7 Februarie 2013 20:08
Spune-i ca vrei sa te mariti sau sa ai un copil cu el.
Armain
Postat pe 7 Februarie 2013 22:36
De la: Armain, la data 2013-02-07 22:36:13Spune-i ca vrei sa te mariti sau sa ai un copil cu el.

si fuge mancand pamantul
sau poate ca nu
maria-ioana
Postat pe 7 Februarie 2013 22:39
Am impresia ca in monotonia care te apasa, sa scapi de el nu-i cea mai buna solutie! S-ar putea sa-l regreti cand ai sa realizezi unele chestii
Darius_
Postat pe 7 Februarie 2013 22:49
CUM SA-L FACI SA TE PARASESTI????????????
maria-ioana
Postat pe 7 Februarie 2013 22:52
ce curva..
kudika_26786
Postat pe 10 Februarie 2013 13:21
De la: kudika_26786, la data 2013-02-10 13:21:52ce curva..


Mai bine taceai ca intelept ramaneai mai omule.
Roua_Deraway
Postat pe 10 Februarie 2013 14:03
"cum sa fac ca IUBITUL" meu sa-mi dea papucii"
ce frumos suna...saracu baiat, mi-e mila de el avand ghinionul de a te "cunoaste"
...cred ca vei deveni o femeie f respectata a societatii actuale! nu asta se cauta la Tv pe la Acces direct sau altele de genu'?
paula27
Postat pe 10 Februarie 2013 16:27
.da corect ce a scris cineva"il chemi la tine cind celalatv e si el acolo.si cu ocazia asta rez doua probleme:i-ti dai si TIE raspuns de ce te-ai plictisit de el;si asa vede si el ca nu-l meriti si te va lasa
kudika445600
Postat pe 10 Februarie 2013 16:32
Tu stii sa fii responsabila pentru viata ta? Crezi ca vei suferi mai putin daca iti da el papucii? Creierul nostru nu stie sa faca distinctia dintre a parasi si a fi parasit. De regula cei care parasesc sufera la fel de tare ca cei care sunt parasiti.
www.relatiidecuplu.com
kudika109274
Postat pe 10 Februarie 2013 21:15
Asta nu se v-a intampla niciodata.Sunt intr-o situatie asemanatoare,cu exceptia faptului ca nu sunt implicata intr-o alta relatie,doar ca m-am plictisit si vreau sa fiu singura. Nu stiu ce sa iti recomand nici tie,asa cum nu stiu ce sa fac nici eu.Poate ca intr-o zi isi va da si el seama ca nu mai sunteti pe aceeasi lungime de unda si ca monotonia a intervenit in relatia voastra,ca defapt pe noi asta ne omoara,monotonia
kudika_28980
Postat pe 12 Februarie 2013 12:30
De la: Jeo21, la data 2013-01-31 20:50:43Buna!! Cum sa fac in asa fel incat iubitul meu sa-mi dea papucii? Sunt cu el de un an jumatate si nu mai am acea atractie fata de el ca la inceput. Ce-i drept am stat cam despartiti in ultima vreme.. ne vedem 10 minute pe zi...Este un baiat foarte bun insa distanta m-a facut sa .. "nu-l mai iubesc" insa nu sunt sigura pe mine.. Acu' ceva timp am cunoscut un baiat care imi place mult ; si el pe mine insa nu m-as vedea langa el.. Cu actualul imi sta foarte bine si ne-am intelege perfect daca nu m-as fi saturat eu de el.. Asa ca am decis sa il fac pe el sa ma paraseasca .. ca sa nu ma simt eu oarecum vinovata...


Este clar - nu sti ce iti doresti cu adevarat de la viata!!!
kudika_nikole
Postat pe 14 Februarie 2013 19:34
De la: kudika_nikole, la data 2013-02-14 19:34:54
De la: Jeo21, la data 2013-01-31 20:50:43Buna!! Cum sa fac in asa fel incat iubitul meu sa-mi dea papucii? Sunt cu el de un an jumatate si nu mai am acea atractie fata de el ca la inceput. Ce-i drept am stat cam despartiti in ultima vreme.. ne vedem 10 minute pe zi...Este un baiat foarte bun insa distanta m-a facut sa .. "nu-l mai iubesc" insa nu sunt sigura pe mine.. Acu' ceva timp am cunoscut un baiat care imi place mult ; si el pe mine insa nu m-as vedea langa el.. Cu actualul imi sta foarte bine si ne-am intelege perfect daca nu m-as fi saturat eu de el.. Asa ca am decis sa il fac pe el sa ma paraseasca .. ca sa nu ma simt eu oarecum vinovata...


Este clar - nu sti ce iti doresti cu adevarat de la viata!!!
nicoleto te iubesc
kudika_28071
Postat pe 14 Februarie 2013 19:41
Ame_li
Postat pe 14 Februarie 2013 20:23
dap cam foarte multe curve pe acest pamant
Corches_Sorin_1
Postat pe 17 Februarie 2013 13:01
nu poti sa stai de mila cu el mai bine va despartiti ori ai spui ca nu mai merge relatia ca ati fii mai fericiti unul fara celalt sau il poti face sa se sature si el de tine.trebuie sa arati ca nu ti ami convine nu mai fc nimik cum ar fi trebuit vorbesti mereu cu indiferenta pana il scoti din sarite si asa e mai usor sa va despartiti.acum faci cum crezi tu ca e mai bine pregatestel un pik inainte de bomba asta.
annela_2230
Postat pe 17 Aprilie 2013 19:31
De la: kudika_33823, la data 2013-04-17 19:31:27nu poti sa stai de mila cu el mai bine va despartiti ori ai spui ca nu mai merge relatia ca ati fii mai fericiti unul fara celalt sau il poti face sa se sature si el de tine.trebuie sa arati ca nu ti ami convine nu mai fc nimik cum ar fi trebuit vorbesti mereu cu indiferenta pana il scoti din sarite si asa e mai usor sa va despartiti.acum faci cum crezi tu ca e mai bine pregatestel un pik inainte de bomba asta.


Tind sa cred ca sunt despartiti si deja implicati in alte relatii, de cand se tot uzeaza topicul
Darius_
Postat pe 17 Aprilie 2013 19:40
De la: Jeo21, la data 2013-01-31 20:50:43Buna!! Cum sa fac in asa fel incat iubitul meu sa-mi dea papucii? Sunt cu el de un an jumatate si nu mai am acea atractie fata de el ca la inceput. Ce-i drept am stat cam despartiti in ultima vreme.. ne vedem 10 minute pe zi...Este un baiat foarte bun insa distanta m-a facut sa .. "nu-l mai iubesc" insa nu sunt sigura pe mine.. Acu' ceva timp am cunoscut un baiat care imi place mult ; si el pe mine insa nu m-as vedea langa el.. Cu actualul imi sta foarte bine si ne-am intelege perfect daca nu m-as fi saturat eu de el.. Asa ca am decis sa il fac pe el sa ma paraseasca .. ca sa nu ma simt eu oarecum vinovata...


Si crezi tu ca nu te vei simti vinovata dupa ce-i vei face viata un calvar, doar doar te-o parasi?

Spune-i omului in fata ca nu mai tii la el, o sa sufere o perioada, dar, candva, va aprecia sinceritatea ta.
kudika_32792
Postat pe 18 Aprilie 2013 11:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
m-am desp de el 43 De la: Cassey 13 Mai 2009 16:01
nu-l inteleg !! 15 De la: BEL_AMY1 12 Ianuarie 2011 21:05
Dragoste adevarata sau o simpla pasiune? 20 De la: kudika317648 23 Iulie 2012 19:47
greu cu uitarea.. 69 De la: kudika_14886 4 Noiembrie 2012 19:26
nu repetati gresala mea 45 De la: scorpio67 2 Noiembrie 2010 17:08