Setari Cookie-uri

Iubesc doua femei

Buna, ma numesc V., am 32 de ani, si am nevoie de o parere sincera.
Problema mea unii ar vedea-o ca si o chestie misto, o aventura, ceva de dorit; eu insa nu o vad deloc asa – am la momentul actual doua relatii. Mentionez ca nu sunt vreun player, nu e ceva ce imi doresc, as vrea sincer sa am familie si copii, ceea ce probabil e putin atipic din partea unui barbat.
Situatia actuala ma consuma psihic, niciuna din femei nu e total fericita si implicit nici eu.
Incerc mai jos sa prezint ambele femei, cu puncte forte sau slabe asa cum le vad eu:
1. 29 ani, deosebit de frumoasa, practic cred ca e cea mai frumoasa femeie cu care am fost pana acum – nu neaparat cea mai fierbinte la pat. Avem o relatie de 4 ani impreuna in care am fost deosebit de apropiati, practic ne aveam doar unul pe altul pe lume. Are un defect fizic – are dificultati de auz din nastere – insa comunicam bine, citeste pe buze, pare un om perfect normal la prima vedere. Am fost foarte indragostit de ea initial, probabil ca sunt si acum, ma intelege si ma simte perfect, are o rabdare incredibila, e genul de femeie cuminte, devreme acasa, gateste demential si pe gustul meu, sensibila, insa are si o tarie de caracter probabil din cauza defectului pe care il are. M-as rupe in doua efectiv daca m-as desparti de ea. Totusi, intelectual as vrea mai mult de la ea. Sexual, o pot duce intotdeauna la orgasm, ma vrea, insa cumva am trecut de faza initiala, am impresia ca pe termen lung ar fi ceva gen o data pe saptamana, ceea ce nu prea e destul pt. mine. Desi ne intelegem perfect si avem hobbyuri in comun, cumva mereu am avut sentimentul ca pot „mai bine”. In plus, financiar, probabil ca ar trebui ca eu sa aduc majoritatea venitului in casa in cazul in care am fi casatoriti.
2. 30 ani, locuieste in alt oras, avem o aventura furtunoasa de 3 luni; e frumoasa insa si mai mult e sexy. E deosebit de inteligenta, pozitiva, edicata, cu un simt al umorului demential, ma surprinde mereu. Sexual e mult mai deschisa ca si 1, si inca am sentimentul ca inca nu am descoperit-o total. Insa e genul de femeie mai „comformista”, eu fiind oarecum mai rebel din fire – la capitolul asta ma potrivesc mai bine cu 1. Vrea o familie cu mine, copii, catei, purcei, tot tacamul. Practic, le are cam pe toate.
Insa problema mea e ca nu ma pot desparti de 1, practic ea e partenera mea, cealalta e doar o amanta cu mult mult potential. Parca simt ca daca m-as desparti de 1 as suferi mai mult decat daca as intrerupe orice contact cu 2.
Situatia de fata ma enerveaza si ma face sa ma consum inutil. As vrea sa existe o rezolvare simpla si fara durere. Ambele femei ma vor ca sot, ambele sunt familiste, devreme acasa, ambele ma iubesc si se simt bine cu mine. Sunt un norocos din punctul asta de vedere.
Precizez ca sunt un barbat cu look peste medie, cu o situatie financiara stabila, job bun, educat, fara vicii, in forma fizica buna. Practic, as putea seduce o gramada de femei la momentul asta din viata, insa cumva m-am maturizat si am trecut peste faza asta. Plus ca femeile de calitate se gasesc greu.
Stiu ca o sa imi aud critici de genul „porcule, iti inseli prietena” – da, asa e, aveti perfecta dreptate, insa asta stiu deja, nu e ceva nou…
Totusi, ce sa fac mai departe – sa raman cu femeia cu care am o relatie de 4 ani sau cu cea care deocamdata e doar o amanta momentan insa cumva o vad ca si o sotie excelenta ?
kudika_992727
Postat pe 24 August 2015 20:14
De la: kudika_992727, la data 2015-08-24 20:14:23Buna, ma numesc V., am 32 de ani, si am nevoie de o parere sincera.............................................................................................


Ramai cu una dintre cele doua,nimic mai simplu!!Nu mai minti,caci nu este corect pentru niciunul dintre voi!!!Stiu ca esti barbat,dar totusi,....putina decenta nu strica!!!
kudika_15804
Postat pe 25 August 2015 07:24
De la: kudika_992727, la data 2015-08-24 20:14:23Buna, ma numesc V., am 32 de ani, si am nevoie de o parere sincera.

Situatia actuala ma consuma psihic, niciuna din femei nu e total fericita si implicit nici eu.
Totusi, ce sa fac mai departe – sa raman cu femeia cu care am o relatie de 4 ani sau cu cea care deocamdata e doar o amanta momentan insa cumva o vad ca si o sotie excelenta ?



Vorba ceea , inre doua nu te ploua , dar nici bine nu iti vine :) Daca ai fi avut sentimente pt una din ele , ti-ar fi fost clar , care ar fi aleasa , nu ai fi dorit ca niste oameni pe care nu-i cunosti , sa decida in locul tau . Poate ca este bine sa le iei pe amundoua :)) sau asa cum le-ai numerotat 1 si 2 ...zic eu ca rezulta in final e 3 .Mai reflecta totusi asupra sentimentelor tale , nu incurca viata altora cand tu nu esti stapan pe sentimentele tale .
Nr 1 , nu se incadreaza cerintelor tale , pt ca "intelectual" , iti doresi mai mult de la ea

Nr 2 , este perfecta pt tine , pt moment este "conformista" , va fi mereu de acord cu tot ceea ce-i zici , chiar daca alte convingeri , nu te va contrazice niciodata , da dovada de mult intelect :)
kudika_988778
Postat pe 26 August 2015 17:46
Salutare! E o situatie delicata, trebuie sa ai grija sa nu ranesti pe nimeni totusi. Gandeste-te ca femeile sunt imprevizibile, asa ca nr 2 nu stii ce iti rezerva. Trebuie pus totul in balanta: Aspectul fizic, comportamentul, istoricul, financiarul ambelor femei.
kudika_981773
Postat pe 20 Noiembrie 2015 17:10
Buna seara,
am citit si cred ca am inteles in mare despre ce este vorba.
Nu sunt deloc in masura sa dau sfaturi stiu insa ca , mai devreme sau mai tarziu, va trebui sa te decizi.
Exista persicolul major ca ele sa afle una de celalalta...cumva. Si atunci ar fi ingrozitor..pentru tine si pentru ele. Asa ca nu mai amana, decide-te!
Cum?
Uite cum as face eu...
Mi-as asculta inima. Stiu..o sa zici ca e un cliseu. Tocmai ca nu e. Daca o sa cauti pe internet, o sa vezi ca in jurul inimii exista un camp energetic mult mai puternic decat in jurul capului (creierului)..camp masurabil ! :)
Fa deci ce simti.
Nu te mai gandi nici un moment la avantaje si dezavantaje...
A te decide cu cine vrei sa-ti petreci viata...nu e la fel cu a te decide ce job sa alegi, sau unde sa-ti petreci concediul!
Doar alege cu inima.
Tehnica: Seara, inainte sa adormi, pune-ti intrebarea asta: pe cine trebuie sa iubesc complet de maine inainte?
Dimineata vei avea un raspuns
Dar trebuie sa fii convins de asta. Subconstientul este mult mai puternic decat constientul. Si toate raspunsurile exista deja.
Sper ca nu am fost prea detaliata.
Dar, din pacate sau din fericire...cateodata trebuie sa suferim. Noi...si ceilalti..ca sa fim ..si sa fie fericit.
Face parte din viata.
Sa ai o viata frumoasa!
Ripley
Postat pe 10 Februarie 2016 21:08
Parerea mea ...

Ai doua proste in viata ta , separat nu face nici macar cat una buna de unde si dilemma ta ...

La fel cum nu exista crima perfecta asa si tu vei fi prins , atunci va trebui sa alegi cu capu " adevaratul cap " acum gandeste cu ce vrei tu si futeazale bine daca le place ...

Tine minte un sfat .......... Cand vei fi prins , lasa le sasi scoata ochi si cauta alta persoana cu care sa incepi o noua viata , indiferent pe care alegi din cele doua vei avea ochii scosi toata viata !! iar tu cand le-ai considerat carpe niciodata nu vor devein tricouri Versace


editore
Postat pe 11 Februarie 2016 13:28
Aceiasi versiune de poveste nu a mai fost dezbatuta in urma cu 3-4 luni? Sau poate era ceva diferit.
Darius_
Postat pe 11 Februarie 2016 14:38
scuze..greseala mea :)

prima postare..si nu am urmarit datele :)) banuiesc ca pana acum totul s-a rezolvat..sau nu :))
Ripley
Postat pe 11 Februarie 2016 22:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu stiu ce sa fac. 36 De la: cami_goanga10 8 Aprilie 2010 14:55
Buna ziua tuturor! 4 De la: kitty_krieger 30 Iulie 2010 19:45
ANGAJEZ MASEUZA! 33 De la: kudika_972424 19 August 2014 00:13
Spune NU Singuratatii !!! 34 De la: kudika056836 9 Decembrie 2009 20:05
Relatie de durata sau doar sex? 16 De la: l_diana_c 28 Mai 2009 19:28