Setari Cookie-uri

Mai ceva ca in telenovele

Buna tuturor, chiar asa povestea mea chiar pare o telenovela doar ca nu stiu daca va avea un sfarsit fericit, cel putin nu pt mine. O sa incerc sa relatez pe scurt, de 4 ani sunt impreuna cu iubitul meu, de care m am indragostit imediat, o pasiune nebuna care nu ma lasa sa vad ca nu ma merita, o relatie in care am lasat mereu capul jos si ma gandeam ca de fiecare data era cauza mea pt toate certurile. Pe scurt primi doi ani au fost plini de infidelitati si certuri, peste care am trecut si le am acceptat pt ca ma gandeam ca este dragostea vieti mele. Dar cu timpul am inceput sa deschid ochii si sa mi dau seama ca nu merit toate astea si sa ma distantez de el, dar surpriza cu cat m am distantat eu mai mult de el cu atat s a apropiat el mai mult, si acum este el indragostit nebuneste de mine.In urna cu 6 luni iubitul meu s a asociat cu un barbat intr un proiect.Aici incepe disperarea mea.Acest barbat ma atrage foarte tare, e o dorinta care nu pot sa o explic, doar cand aud numele lui sau cand stiu ca treb sa vina, ma pregatesc toata, caut cele mai frumoase haine, e o atractie extrem de mare, in special sexuala.Problema este ca eu tin in mine toate astea, pt ca el este casatorit , are 2 copii mici si nu e ca mi a dat de inteles ceva gresit.Doar ca eu simt ca innebunesc doar cu gandu la el.Pt mine este o iubire imposibila , dar totusi nu stiu cum sa trec peste dorinta asta, pana si cand stau impreuna cu iubitul meu ma gandesc la el.Cam asta ar fi pe scurt povestea mea, as vrea sa stiu daca a ti trecut prin asa ceva sa doriti o persoana imposibila..:)
kudika_992446
Postat pe 31 Octombrie 2015 13:28
Telenovele
kudika_988778
Postat pe 3 Noiembrie 2015 20:49
De la: kudika_992446, la data 2015-10-31 13:28:55Buna tuturor, chiar asa povestea mea chiar pare o telenovela doar ca nu stiu daca va avea un sfarsit fericit, cel putin nu pt mine. O sa incerc sa relatez pe scurt, de 4 ani sunt impreuna cu iubitul meu, de care m am indragostit imediat, o pasiune nebuna care nu ma lasa sa vad ca nu ma merita, o relatie in care am lasat mereu capul jos si ma gandeam ca de fiecare data era cauza mea pt toate certurile. Pe scurt primi doi ani au fost plini de infidelitati si certuri, peste care am trecut si le am acceptat pt ca ma gandeam ca este dragostea vieti mele. Dar cu timpul am inceput sa deschid ochii si sa mi dau seama ca nu merit toate astea si sa ma distantez de el, dar surpriza cu cat m am distantat eu mai mult de el cu atat s a apropiat el mai mult, si acum este el indragostit nebuneste de mine.In urna cu 6 luni iubitul meu s a asociat cu un barbat intr un proiect.Aici incepe disperarea mea.Acest barbat ma atrage foarte tare, e o dorinta care nu pot sa o explic, doar cand aud numele lui sau cand stiu ca treb sa vina, ma pregatesc toata, caut cele mai frumoase haine, e o atractie extrem de mare, in special sexuala.Problema este ca eu tin in mine toate astea, pt ca el este casatorit , are 2 copii mici si nu e ca mi a dat de inteles ceva gresit.Doar ca eu simt ca innebunesc doar cu gandu la el.Pt mine este o iubire imposibila , dar totusi nu stiu cum sa trec peste dorinta asta, pana si cand stau impreuna cu iubitul meu ma gandesc la el.Cam asta ar fi pe scurt povestea mea, as vrea sa stiu daca a ti trecut prin asa ceva sa doriti o persoana imposibila..:)



Da, este o situatie imposibila!!Incearca sa faci un dus cu apa rece, sigur te va vindeca!!!Si renunta la iubitul tau, caci prezenta ta langa domnia sa si in viata lui este inutila, caci nu il iubesti!!Trebuie sa intelregeti un lucru fundamental, cand iubesti o persoana, este imposibil sa iti zboare gandul si inima la alta persoana!!!IMPOSIBIL!!!
kudika_15804
Postat pe 4 Noiembrie 2015 07:17
Pai, toti cu nadragi, toti iti sint dragi?
Se pare ca bine ai zis ca iubitul tau de 4 ani nu te merita .... !
Dragostea-i dragoste, indragostela-i indragosteala!

kudika029416
Postat pe 8 Noiembrie 2015 11:27
da,,buna ziua ,,se pare ca deja esti luata de ape , de asociatul sotului tau, ,si de aici sentimente reale de iubire palesc din partea ta catre sotul tau,, atunci cand ne indragostim si indragosteala incepe sa se intareasca tot mai mult,,se dezvolta acel sentiment natural de iubire matura, stare la tine inca nedezvoltata,cel mai corect ar fi pentru amandoi sa va despartiti acum cand inca nu ai ajuns in pat cu el sa va aveti unul pe celalalt, ,ai doua variante;ori cauti cat poti tu de mult sa iti controlezi atasamentul tau dezvoltat catre acel asociat inainte sa ajungi in pat cu el si divortezi,ori mergi inainte cu consumarea placerilor cu el,si it asumi divortul cu toate acele actiuni ale tale, cu nesiguranta ca vei ramane o femeie libera dupa ce va veti avea unul pe celalat si vei merge inainte pe drumul tau.Ar fi foarte onest sa stai de vorba cu sotul tau sa ai spui ceea ce simti si ce ai hotarat tu, sa nu insiste, sa te intoarca inapoi din drum, sa accepte realitatea asa cum este ea,chiar daca va suferi dupa tine, cat si dupa ruperea relatiei intre voi,explica-i ca nu ai poti porunci inimii si esti condusa de sentimente,in cazul ca te va convinge sa ramai cu el in orice conditie,spune-i ca mai devreme sau mai tarziu veti ajunge la acelasi rezultat cu ideea de a bate pasul pe loc amandoi si stati in calea fericirii proprii de a va gasi pe altcineva in viata,tu nu ai reusit sa il iubesti ,iar el te iubeste dupa cum spui,in iubire sunt doua persoane, si iubirea este de preferat sa fie reciproca, in cazul vostru este nula,,este mai bine acum deaca mai tarziu, pentru amandoi, acum veti suferi mai putin, mai tarziu va fi si mai dificil de trecut peste dezamagiri si este foarte dureros, iar in unele cazuri duc chiar la sinucidere,, decat sa ai asteptari nerealiste sa va spuneti,,este o perioada mai putin placuta si vom trece impreuna peste mai bine acum decat mai tarziu,acum tu vei face ce simti tu si mergi mai departe,, succes!!!
kudika_928363
Postat pe 8 Noiembrie 2015 16:55
1. deja ai stat prea mult cu iubitul tau;
2. din moment ce te aprinzi toata numai cand ii auzi numele amicului iubitului tau rezulta ca ceea ce (mai) simti pt iubitul tau este...apa de ploaie;
3. stii cum scapi de o tentatie? sa ii cedezi!

deci: ori pleci(si motive ai) din aceasta relatie, ori ramai si ii spui amicului iubitului ce simti...si gata!
p.s. 1 : de ai stii cate casnici solide exista pe lumea asta in care fiecare partener are propria sursa de reincarcare a bateriilor fara a destabiliza caminul...
p.s. 2: iubitul si cu amicul...nu au nevoie de inca un..."actionar"? ca ma intereseaza...imi placi! :P
lone_star
Postat pe 9 Noiembrie 2015 14:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac 2 De la: _oktober_ 19 Decembrie 2009 13:12
Relatia imposibila din cauza banilor 26 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:41
In special femeilor din zodia fecioara... 11 De la: kudika102120 20 Ianuarie 2010 06:58
il iubesc ma iubeste ...nu putem fi impreuna 152 De la: capsunik_luv 12 Decembrie 2009 00:00
buna tuturor fetelor dupa forum Imi caut Si eu O prietena 42 De la: oana84onutza 14 Martie 2010 00:57