Setari Cookie-uri

Cum scap de obsesia pentru iubitul meu?

Bunã. Este prima datã când postez aici,doar ce mi.am fãcut cont.sper din suflet sã aveți rãbdare sã citiți povestea mea.
am o relație de 4 ani cu un bãiat mai mare cu 5 ani ca mine. În primul an a fost totul lapte și miere, a fost prima mea dragoste și invers. Se purta superb cu mine,mã iubea din tot sufletul. Dupã o perioadã de un an (cam așa ) am început sã ies cu prietenele mele .ele neavand iubit (tot odatã neavand obligații) își permiteau sã facã mai tot ce vroiau ele. Și l.am înșelat :(:( țin sã menționez ca aveam o vârstã fragedã și nu mã gândeam eu la consecințe. El nu a aflat nici pânã în prezent (știa doar ca vroiam sã stau cu el) și a suferit foarte mult.gândul ca doream alt bãrbat îl fãcea sã își blesteme viațã ,nu realiza și nu accepta ideea asta. Dupa iar era sã calc strâmb și suferea enorm din cauza mea..eu eram inconștiențã ,vedeam durerea lui dar nu o simțeam ,nu știam cum e sã suferi. Au trecut 2 ani de atunci și s.a schimbat roata la 180°.am renunțat la prietenele mele,stau numai în casã ,mã închid în mine..acum am altã mentalitate,am crescut,mi am dat seamã de greșeli.acum se poartã dizgrațios cu mine,mã înjura,mã lovește, mã scuipa.își schimba starea de la una la alta.sunt momente când mã iubește și aratã asta de fata cu toatã lumea fãrã nici o jenã și momente în care mã umilește. Prietenii lui nu au iubite,l am prins cu minciuna de 2 ori. A fost la club în lipsa mea și multe altele.suntem împreunã în continuare și sunt foarte disperatã de el,dacã nu vorbesc cu el în fiecare orã nu mã simt bine.sunt posesivã și îl doresc inapoi,cum era el înainte când eram oarbã. Acum mã ridica la cer și mã face cea mai fericita,acum mã lãsa plângând și pleacã. Ce sã fac sa fie ca înainte,au trecut 2 ani de atunci. Mi.a spus ca nu mai vrea sã își arate sentimentele ca sã nu fie rãnit iar. Nu vreau sã spuneți sã.l las ca îmi este foarte greu.sunt cu el de 4 ani pe drumul asta vreau sã merg în continuare.
Ce sã fac sã.l atrag spre mine ca înainte? Sã.și doreascã sã mã vadã și sã vorbeascã cu mine la telefon nu sã.mi spunã ca îl plictisesc.
Va rog ajutați.mã nu mai știu ce sã fac nu mai am pe nimeni. Va multumesc din suflet caa ati avut rãbdarea sã citiți și sã mã ajutați și îmi cer scuze pt greșelile de exprimare ,scriu în graba
kudika_994796
Postat pe 11 Octombrie 2015 17:56
Simplu , renunti la relatie asuma-ti greselile si nu le mai repeta intr-o noua relatie.
kudika_988778
Postat pe 11 Octombrie 2015 19:15
Sunt baiat, am o oarecare experienta cu relatiile si ce pot sa-ti spun e ca daca partenerul e plictisit si se comporta asa..fie ca e fata sau baiat, dupa 4 ani de relatie!! ai minime minimale sanse sa-l schimbi. Dureros dar intr-o astfel de relatie bolnavicioasa care te roade pe interior singura solutie e sa renunti. Suntem niste straini cei care iti sriem si nici sa nu te gandesti sa-i gasesti scuze, considera-l un capitol din viata cu multe lectii..Viata ta trebuie sa mearga inainte. Spune-i ca drumurile voastre se despart si nu-i acorda alta sansa decat dupa o perioada in care sa arate ca e schimbat( minimum 2 luni)
Succes si scrie ce ai decis
Darius_
Postat pe 12 Octombrie 2015 02:16
De la: kudika_994796, la data 2015-10-11 17:56:58Bunã. Este prima datã când postez aici,doar ce mi.am fãcut cont.sper din suflet sã aveți rãbdare sã citiți povestea mea.
am o relație de 4 ani cu un bãiat mai mare cu 5 ani ca mine. În primul an a fost totul lapte și miere, a fost prima mea dragoste și invers. Se purta superb cu mine,mã iubea din tot sufletul. Dupã o perioadã de un an (cam așa ) am început sã ies cu prietenele mele .ele neavand iubit (tot odatã neavand obligații) își permiteau sã facã mai tot ce vroiau ele. Și l.am înșelat :(:( țin sã menționez ca aveam o vârstã fragedã și nu mã gândeam eu la consecințe. El nu a aflat nici pânã în prezent (știa doar ca vroiam sã stau cu el) și a suferit foarte mult.gândul ca doream alt bãrbat îl fãcea sã își blesteme viațã ,nu realiza și nu accepta ideea asta. Dupa iar era sã calc strâmb și suferea enorm din cauza mea..eu eram inconștiențã ,vedeam durerea lui dar nu o simțeam ,nu știam cum e sã suferi. Au trecut 2 ani de atunci și s.a schimbat roata la 180°.am renunțat la prietenele mele,stau numai în casã ,mã închid în mine..acum am altã mentalitate,am crescut,mi am dat seamã de greșeli.acum se poartã dizgrațios cu mine,mã înjura,mã lovește, mã scuipa.își schimba starea de la una la alta.sunt momente când mã iubește și aratã asta de fata cu toatã lumea fãrã nici o jenã și momente în care mã umilește. Prietenii lui nu au iubite,l am prins cu minciuna de 2 ori. A fost la club în lipsa mea și multe altele.suntem împreunã în continuare și sunt foarte disperatã de el,dacã nu vorbesc cu el în fiecare orã nu mã simt bine.sunt posesivã și îl doresc inapoi,cum era el înainte când eram oarbã. Acum mã ridica la cer și mã face cea mai fericita,acum mã lãsa plângând și pleacã. Ce sã fac sa fie ca înainte,au trecut 2 ani de atunci. Mi.a spus ca nu mai vrea sã își arate sentimentele ca sã nu fie rãnit iar. Nu vreau sã spuneți sã.l las ca îmi este foarte greu.sunt cu el de 4 ani pe drumul asta vreau sã merg în continuare.
Ce sã fac sã.l atrag spre mine ca înainte? Sã.și doreascã sã mã vadã și sã vorbeascã cu mine la telefon nu sã.mi spunã ca îl plictisesc.
Va rog ajutați.mã nu mai știu ce sã fac nu mai am pe nimeni. Va multumesc din suflet caa ati avut rãbdarea sã citiți și sã mã ajutați și îmi cer scuze pt greșelile de exprimare ,scriu în graba



Nu as sta langa un barbat cu un asemenea comportament pentru nimic in lume,in ciuda tuturor greselilor,pe care le-am facut la un moment dat!!! Dar nici tu nu esti departe de dizgratie,nu m-as uita la tine,chiar daca nu as mai vedea femeie in fata mea,daca as fi barbat!!

Nu am sa inteleg niciodata cum puteti sa va declarati iubirea fata de partener,dar il inselati la prima adiere de vant,valabil si pentru barbati!!

Vedeti-va de viata voastra,dar separat,este indicat,caci acolo unde intervin comportamente injositoare,nu mai exista respect,iubire!!

Nu am cum sa te ajut,nu pot ajuta o femeie care insala!Punct.
kudika_15804
Postat pe 12 Octombrie 2015 07:20
Pai și atunci de cecai mai comentat?? De ce judeci??
kudika_994796
Postat pe 12 Octombrie 2015 11:16
De ce ai * scuze
kudika_994796
Postat pe 12 Octombrie 2015 11:16
De la: kudika_994796, la data 2015-10-12 11:16:15Pai și atunci de cecai mai comentat?? De ce judeci??



Nu judec pe nimeni,draga mea,mi-am exprimat opinia vis-a-vis de cazul tau!!!Cum crezi ca pot judeca o femeie sau un barbat care insala??????Nu sunt judecator,apartin altei formatii profesionale!!Si daca nu esti bine informata,fiecare user inscris pe acest site are dreptul la exprimarea opiniei personale.
kudika_15804
Postat pe 12 Octombrie 2015 11:23
De la: kudika_994796, la data 2015-10-12 11:16:43De ce ai * scuze


Scuzele sunt acceptate
kudika_988778
Postat pe 12 Octombrie 2015 11:23
Nu stiu citi ani ai...presupun ca esti f tinara dupa cum gindesti si te exprimi...eu sint o femeie la 50 de ani si am ceva ...experienta,asta nu inseamna ca am si dreptate intotdeauna dar daca ati ajuns la faza ca da in tine ,opinia mea este sa "o rupi" ,si cit mai repede!Cind iubesti pe cineva ,nu lovesti,orice-ar fi!E clar ca nu te mai iubeste si ca atare...scoateti-l din cap,ca altfel vei trai momente de cosmar pe timp indelungat,pt ca sfirsitul tot asta va fi,doar nu o sa traiesti linga cineva care da in tine!Faptul ca iti dai seama de greselile tale,e un semn bun,aici nu voi comenta prea mult,toti gresim,important e sa nu persitam in acele greseli,iar daca vei incepe alta relatie ,baga de seama si atita vreme cit esti cu acel cineva ,tine-ti firea si nu te ma "tavali"cu altcineva in acea perioada.Daca simti ca ceva nu merge si nu poti remedia acel lucru,incheie-l si pe urma ,singura fiind,n-ai decit sa te "tavalesti" cit vrei fara sa ai obligatii morale si sentimentale fata de cineva.Te-ai convins singura ca "greseala ,greseala asteapta" si ca platesti scump pt ea....deci...fa-ti curat in minte si in suflet,desparte-te de el,ca nu se va schimba,asta iti garantez....si stai o vreme singura,linge-ti ranile si ...ALTUL LA RIND...dar ,repet:cind ti sa face de "tavaleala",pleaca de linga cine esti si pe urma "da-i bataie" cu "prostioarele" ca sa nu iti para rau daca ajungi sa pierzi pe cineva drag,pt o partide de sex cu cineva pt care nu ai nimic decit atractie sexuala.Ma bucur ca iti dai seama de propriile greseli,e un lucru f bun,te felicit pt asta si sint sigura ca vei reusi sa treci peste aceasta experienta!
armiedi_19665
Postat pe 10 Ianuarie 2016 07:09
Draga mea, atata timp cat te bate, te injura si te umileste primul sfat este sa termini aceasta relatie. Indiferent ce s-a intamplat un barbat nu are voie sa lovesca o femeie. Se pare insa ca nu acest sfat vrei sa-l auzi. Atunci incearca sa nu mai fi posesiva, geloasa, etc., nu-l mai sufoca. Incearca sa te detasezi de el, fi mai indiferenta, da-i putina libertate ca toti avem nevoie de asta si in acelasi timp aranjeaza-te, sa te vada tot timpul frumoasa si incepti si tu sa mai iesi dar nu pentru a-l insela. Este necesar cateodata sa fiti departe unul de altul. Daca tu stai in casa si bineinteles numai te plangi, ce il poate atrage la tine? Fi asa cum erai atunci cand relatia mergea bine. Cu rabdare, intelegere si multa iubire poate ai sa rausesti. Daca nu chiar va trebui sa renunti la el. Ok, ai gresit, oricine poate gresi, mai ales cand e foarte tanar dar asta nu inseamna ca trebuie sa platesti o viata. Succes.
kudika_29184
Postat pe 10 Ianuarie 2016 12:46
Si eu sunt intr o relatie de un an si ceva cateva luni era totul bine dupa au inceput problemele.amandoi suntem posesivi gelosi.ne am batut ne am despartit.neam impacat etc.cand vad ca nu ma baga in seama sau nu se msi poarta frumos sunt indiferenta ii spun ca voi pleca si atunci tot timpul se schimba si se poarta cum vreau eu.cred ca doar prin indiferenta daca te mai iubeste il poti face sa fie langa tine sau macar sa ii pese.asta daca nu are o amanta care e opusul tau nu l sacaie o place mai mult si se simte bineasa poate nu a trecut peste faza ca l ai inselat si acum se poarta urat sa te pedepseasca.si inca un lucrudaca te loveste o data o va face de multe oi.ori din gelozie ori sa arate ca el e cel dominant.lua ti o pauza de4zile nu l mai cauta nu i rasp la mesaje si vezi reactialui
timearacz
Postat pe 10 Ianuarie 2016 19:00
Cred ca esti foarte tanara, altfel ai fi stiut deja ca nu mai este cale de-ntors. Stiu, ti se face rau, ai noduri in stomac si te gatuie plansul , dar trebuie sa spui:pana aici! Te asigur ca iti va trece .
kudika461026
Postat pe 11 Ianuarie 2016 09:06
Daca se comporta asa cu tine inseamna ca nu mai simte nimic...parerea mea este ca nu are rost sa lupti pentru cineva care nu isi doreste asta.Sunt convinsa ca nu asa arata iubirea ;) Sigur vei gasi pe cineva care sa te iubeasca mult si viceversa nu cineva care te umileste in public.Succes!
kudika_993567
Postat pe 22 Ianuarie 2016 20:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o poveste destul de ciudata... 9 De la: OVI2010 19 Iulie 2010 17:04
i need help!!!! 15 De la: sarutama 8 Iunie 2010 16:57
iubesc,dar cei din jur sunt impotriva relatie noatre 36 De la: 2 Mai 2012 16:52
Singura de Craciun 53 De la: gigi_oprea 30 Ianuarie 2011 00:29
....hellp me 6 De la: catalina69 1 Noiembrie 2009 21:32