Setari Cookie-uri

Fosta iubita .. subiect inca

Buna ziua! Sunt cu un baiat de doua luni . Se comporta foarte frumos cu mine , este deschis si a spus ca vrea o relatie serioasa in care sa discutam orice . Am fost saptamana trecuta la ziua celui mai bun prieten al lui si a fost invitata si fosta lui prietena, X". Mi a spus de fosta relatie ca au avut 6 luni impreuna , s a terminat in iunie anul trecut . Au hotart sa pastreze o relatie de prietenie , au un grup de colegi si prieteni comuni de mult timp. Imi arata cand vorbeste cu ea , a zis ca nu mai simte nimic . Mai pomeneste de faze , gen masina ei .. intamplari cu prietenii . La petrecere a intrebat o intr un mesaj pe care mi la aratat dupa ,daca o dernjeaza ca a venit cu mine ..apoi cand m a sarutat o dat si era in preajma , a tras un ochi sa vad daca se uita . El mi a spus ca a vrut sa vada daca se uita insistent sau are bun simt si se uita in alta parte . A zis ca de cand s au despartit el nu avea o alta iubita si sa fie si ea acolo . Ce parere aveti ? Nu sunt o persoana geloasa , am fost detasata , am vbt cu ea si m am comportat normal , nu am sarit la gatu lui sa il pup din 5 in 5 minute .. am dansat . In generak, in grup de oameni , nu am iesi de discutie decat daca il vad ca se saruta, atunci m ar deranja . Credeti ca mi are cv ptr ea ?
kudika_595
Postat pe 12 Ianuarie 2016 11:32
De la: kudika_595, la data 2016-01-12 11:32:25Buna ziua! Sunt cu un baiat de doua luni . Se comporta foarte frumos cu mine , este deschis si a spus ca vrea o relatie serioasa in care sa discutam orice . Am fost saptamana trecuta la ziua celui mai bun prieten al lui si a fost invitata si fosta lui prietena, X". Mi a spus de fosta relatie ca au avut 6 luni impreuna , s a terminat in iunie anul trecut . Au hotart sa pastreze o relatie de prietenie , au un grup de colegi si prieteni comuni de mult timp. Imi arata cand vorbeste cu ea , a zis ca nu mai simte nimic . Mai pomeneste de faze , gen masina ei .. intamplari cu prietenii . La petrecere a intrebat o intr un mesaj pe care mi la aratat dupa ,daca o dernjeaza ca a venit cu mine ..apoi cand m a sarutat o dat si era in preajma , a tras un ochi sa vad daca se uita . El mi a spus ca a vrut sa vada daca se uita insistent sau are bun simt si se uita in alta parte . A zis ca de cand s au despartit el nu avea o alta iubita si sa fie si ea acolo . Ce parere aveti ? Nu sunt o persoana geloasa , am fost detasata , am vbt cu ea si m am comportat normal , nu am sarit la gatu lui sa il pup din 5 in 5 minute .. am dansat . In generak, in grup de oameni , nu am iesi de discutie decat daca il vad ca se saruta, atunci m ar deranja . Credeti ca mi are cv ptr ea ?



Maturizeza-te!!!!
kudika_15804
Postat pe 12 Ianuarie 2016 11:45
Ce vrei sa spui cu asta ? Explica.
kudika_595
Postat pe 12 Ianuarie 2016 12:12
De la: kudika_595, la data 2016-01-12 12:12:58Ce vrei sa spui cu asta ? Explica.



1. Intrebarea pusa de tine este puerila, intrucat timpul vostru de relatie este foarte scurt, de aici, nascandu-se dovada ta de imaturitate in a judeca nivelul si continutul relatiei tale!!!

Daca nu esti geloasa, dar te deranjeaza prezenta fostei iubite a partenerului tau, evita reintalnirea lor, chiar daca aveti prieteni comuni!!!

Permite-i relatiei voastre sa evolueze si vei vedea pe parcurs daca exista motive de ingrijorare sau nu, in acest moment, este imatur sa iti pui intrebari!!!Si sa iti mai spun ceva, iubitul tau este un pion principal, in ceea ce o priveste pe fosta partenera, daca domniei sale ii place sa se reintalneaca cu respectiva, chiar daca numai in cercurile comune, acest fapt va deveni o problema pentru tine, chiar daca acum ai declarat ca iti este indiferenta persoana in cauza!!!Nu grabi lucrurile, nu anticipa ceva, ce s-ar putea sa nu existe!!!!
kudika_15804
Postat pe 12 Ianuarie 2016 12:22
Nu te minti singura pt ca este cel mai rau.Nu a uitat nimic.
Jeni_Andrei_1
Postat pe 14 Februarie 2016 11:41
Stai sa vezi cand o relatie cu o fosta e de ani de zile si sunt amintiri si vieti bine inchegate. Daca relatia cu fosta continua doar "prieteneste" pot fi 2 motive: 1. Sunt oameni civilizati si nu vor sa isi faca rau unul altuia.
2. Relatia nu s-a terminat si nici unul nu vrea sa recunoasca.
E o diferenta destul de mare intre o relatie care se termina frumos si cei 2 nu mai tin legatura si o relatie in care cei 2 isi mai vorbesc. Daca isi mai vorbesc e clar ca lucrurile nu s-au lamurit, relatia nu s-a consumat. Ai 2 oportunitati: 1. Termini relatia si ii lasi in pace.
2. Ignori tot ce face si are legatura cu ea si vezi in timp ce se mai intampla.
Dar nu ma intreba ce as face eu in locul tau :d
monik_nik22
Postat pe 15 Februarie 2016 08:20
" La petrecere a intrebat o intr un mesaj pe care mi la aratat dupa ,daca o dernjeaza ca a venit cu mine ..apoi cand m a sarutat o dat si era in preajma , a tras un ochi sa vad daca se uita "

De ce i-ar trimite baiatul un mesaj fostei iubite, daca o deranjeaza ca a venit cu iubita lui actuala la petrecerea prietenului lui? E petrecerea ei, sau cum? Sau faza cu sarutul..sunt niste semne destul de clare ca probabil inca nu a reusit sa treaca peste vechea relatie. Nu mi se pare deloc ok, parca te-ar folosi pe tine pt a o face geloasa pe ea...
Parerea mea este ca i-a dat prea multa atentie fostei prietene, iar tu ai acceptat usor acest lucru. Nu esti geloasa, dar esti prea buna sau te-a simtit ca esti slaba si a profitat de acest lucru.
Ia atitudine!
kudika_17530
Postat pe 15 Februarie 2016 13:15
Lasa-l!!!
Se foloseste de tine-faza cu sarutul spune tot.
kudika_10361
Postat pe 16 Februarie 2016 11:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De Ce cand iubesti inseli? 404 De la: 24 Iulie 2013 13:41
oare vrea? 42 De la: kudika_975532 5 Noiembrie 2014 22:31
''dragoste pe internet'' 89 De la: _dulcik_ 28 Martie 2009 09:45
Ce e in capu`lui?! 38 De la: kudika329067 7 August 2012 10:55
Un mic ajutor.. 44 De la: KarmasBaby 29 Martie 2013 02:28