Setari Cookie-uri

infidelitatea cand cealalta stie

spuneti mi si mie ce fel de imagine morala poti sa ai si mai ales ce caracter cand umbli cu un barbat stiind ca are acasa nevasta si doi copii?ei bine in cazul de fata eu sunt nevasta si decurand am aflat ca *iubitul meu *sot in timp ce eu stateam acasa sa am grija de fetita noastra si eram si insarcinata,el *scumpul*de el se plimba prin oras cu o pipita care mai e si maritata si mai are si o fetita,pe motiv ca sotul ei nu ii dedea ce *i se cuvine*.acuma stau si ma gandesc cum poate sa distruga asa o familie fara un pic de remuscari?spuneti si voi ce fel de femeie poate sa fie,ca de el m am convins eu!
miha3dana
Postat pe 17 Ianuarie 2009 20:57
singurul ei interes este sa fie fericita si caruia nu ii pasa k distruge fericirea a multor persoane dragi
bestiutza_relouded
Postat pe 17 Ianuarie 2009 21:04
zi o lui barbat-su
Calypso23
Postat pe 17 Ianuarie 2009 21:05
pai nu stiu ca sa spun am inteles ca pe sotul ei nu il intereseza
miha3dana
Postat pe 17 Ianuarie 2009 21:09
sunt oameni si oameni . pana la urma sotul tau ce zice de treaba asta?
Calypso23
Postat pe 17 Ianuarie 2009 21:11
ce sa spuna ca o femeie usoara si a bagat nasul in familia noastra
miha3dana
Postat pe 17 Ianuarie 2009 21:32
indeparteaz o . lupta pt casnicia ta .
Calypso23
Postat pe 17 Ianuarie 2009 21:34
In primul rand trebuie sa ai grija de al tau sot ! Adica sa ii dai o lectie...a facut un lucru groaznic mai ales pt ca tu erai insarcinata atunci.
Despre ea nu trebuie sa te intereseze mare lucru, este adevarat ca poate fi privita ca un fel de tradatoare intrucat este femeie si trebuie sa stie ce inseamna sa fii inselata..dar lasa ca roata se invarte si maine poimaine o vezi si pe ea in postura de inselata.
Asa cum zicem, da-i o lectie zdravana sotului tau !

Postat pe 17 Ianuarie 2009 21:38
De la: danag17, la data 2009-01-17 21:32:09ce sa spuna ca o femeie usoara si a bagat nasul in familia noastra

Ciudat!! doar nu la fortat!! si ..daca e constient ca aia e doar o femeie usoara.. de ce trebuia sa se plimbe cu ea prin oras?? daca te iubeste nu sa gandit ca vei afla si vei suferi?? i ai pus aceste intrebari??
IonykMiru
Postat pe 17 Ianuarie 2009 21:39
pana la urma nu cred k e vina ei.e vina sotului tau.oricine putea sa vina sa incerce sa se dea la el insa dak el nu vroia..incerk degeaba.problema nu este ea....ci sotul tau.pana la urma dupa ea poate mai apare alta...si iar alta....parerea mea .mai bine ai discuta cu el sa o lase in pace si sa nu mai aiba nici o legatura cu ea..si cu niciuna.
natalis
Postat pe 17 Ianuarie 2009 21:39
De la: Rhini, la data 2009-01-17 21:34:23indeparteaz o . lupta pt casnicia ta .

eu cred k lupta este intre ei doi...nu intre ele doua.ea e o femeie fara principii..mai ales k si ea are barbat.de la ea nu cred k are asteptari.insa d la sotul ei....
natalis
Postat pe 17 Ianuarie 2009 21:43
da sunt deacord sa lupt nu cu ea cu el! pe ea incerc sa o ignor dar maicamea nu a putut sa o ignore cand a prins o in masina cu sotul meu.nu s a putut abtine si i a dat o palma la trei zile dupa ce am iesit din spital tocmai nascusem.nu stiu ce sa spun as vrea sa ma despart de el ca sa i dau o lectie dar el nu ma lasa imi spune ca ma iubeste si nu vrea sa se desparta de noi si ca s a despartit de tipa.nu pot sa l cred pt ca nu si a schimbat nici numarul de telefon si nici comportamentul adica iese afara din 5 in 5 min si sta cate o jumatate de ora de imi vine sa inebunesc tine telefonul doar in buzunar si pe silentios clar nu a incetat relatia cu ea
miha3dana
Postat pe 18 Ianuarie 2009 18:03
foarte normala reactia mamei tale!! cred ca mama mea i ar fi batut pe amandoi de i zapacea!!:)) // si... intr adevar daca nu si a skimbat comportamentul este frustrant!!! vorbeste cu mama ta! ia copii si stai cateva zile la ea!! spune i si lui ca ai nevoie sa ti linistesti mintea!!si ca vrei ca si el sa se gandeasca foarte serios daca si skimba sau nu comportamentul!! daca intr adevar te iubeste si vrea sa si pastreze familia o sa rezolve problema in maxim cateva zile!! lipsa copiilor din casa poate il va trezi la realitate!! daca nu.... nu merita sa mai lupti pt el!! asta e parerea mea!! acum... nu stiu cat de corecta sau buna este!!
IonykMiru
Postat pe 18 Ianuarie 2009 18:12
a dar lui nu i s a parut o reactie normala mai mult cand a vazut ca a indraznit sa o loveasca pe aia a inceput sa i adreseze o serie de injurii si a fost un spectacol fara bani in centrul orasului.da m am gandit si eu la asta si cred ca o sa ma gandesc mai serios cred ca o sa plec
miha3dana
Postat pe 18 Ianuarie 2009 18:20
inseamna ca.. a spus ca e vorba de o femeie usoara!! fara sa mentioneze ca e o femeie usoara de care i pasa!! chiar mult daca a indraznit sa se poarte asa!! imi imaginez ca iti este foarte greu!! dar daca nu faci nimic... nu se skimba nimic!!
IonykMiru
Postat pe 18 Ianuarie 2009 18:25
da ma simt tradata si doare!
miha3dana
Postat pe 18 Ianuarie 2009 18:40
te cred! nu am trecut prin asa ceva dar imi imaginez cat de dureros poate fi!! parerea mea este ca trebuie sa tii capul sus si sa fii puternica!! nu e sfarsitul lumii!!
IonykMiru
Postat pe 18 Ianuarie 2009 18:46
mersi pt incurajari
miha3dana
Postat pe 18 Ianuarie 2009 18:56
sper sa depasesti cu bine situatiia asta,cred ca iti lipseste ceva curaj,cum adica sa-i permiti sa tina tel pe, silentios in buzunar,daca nu are ce sa-ti ascunda...asta e..si chiar daca isi schimba nr de tel crezi ca le este greu sa vb,nicidecum...o sa vorbeasca dupa noul nr,eu cred ca ar trebuii sa vorbesti cu el ce vrea de fapt tu ai mare nevoie de el acum(am inteles ca ai un bebelus mic,sa-ti triasca"amandoi copii")daca el continua sa se comporte asa cu tine nu cred ca se merita sa suferii langa un asa monstru, trebuie sa iei o decizie acum,mult succes!!!
o_inima_pustie
Postat pe 2 Februarie 2009 13:41
Esti legata de bebe si de celelalte treburi ale casei , nu poti sa iesi inca , dar poti sa-i afli nr de tel. Cand sotul tau doarme... Sun-o si spune-i ca o desfiintezi , ca o asteapta zile grele, ca stii ca nu s-a despartit de sotul tau , dar NU-I SPUNE CE II VEI FACE ! Daca nici asta nu are rezultat, spala pantalonii sotului cu telefonul in buzunar - uuuups ! n-am cautat in toate buzunarele ! telefonul nu se tine in buzunar, de fapt. Si, daca ma mai gandesc, mai gasesc si alte sicane. Doar atat trebuie sa fii convinsa - mai vrei sau nu sa continuati casnicia, dupa ce ai aflat, pentru ca te va urmari mult timp ce s-a intamplat ! Si inca ceva , extrem de important - comportamentul tau acasa trebuie sa fie de asa maniera , ca si cand nu s-ar fi intamplat nimic, adica sa nu-i reprosezi si sa nu-i aduci aminte mereu , doar sa fii ca o leoaica ce isi pandeste partenerul si ii controleaza viata , fara ca el sa poata sa protesteze. Ce-ar fi sa-l pui sa se ocupe de aprovizionare , dar sa vina rapid acasa , ca ai nevoie de ... cine stie ce produs ce il va cumpara, si , cand ajunge repede , il gugulesti putin , dar daca intarzie ,il certi si esti suparata. Ocupa-i timpul cu cate ceva, oricat de banal, dar sa nu renunti la tine, intretine-te zilnic, chiar daca nu iesi din casa. Cand ii ceri ceva , roaga-l cu zambetul pe buze , cu vorbe calde, intr-un fel in care sa-i placa. Foloseste orice metoda stii ca da roade, ce ati facut deja si stii ca ii place , fii sexi prin casa , chiar daca esti in primele saptamani de alaptare, barbatii sunt atrasi de femei care alapteaza, fa orice stii ca il atrage , si ai grija sa arati bine , cu ajutorul lui, fireste - il pui sa te ajute la orice trebusoara , ca sa te poti aranja zilnic, sa arati FOARTE BINE , IN FIECARE ZI ! SUCCES si ai grija de tine !
maria_zada
Postat pe 8 Februarie 2009 13:32

Scuza-ma dar ai o mentalitate de CA---. Si asta ca sa nu folosesc cuvinte cu adevarat dure. Tu la primarie te-ai luat cu "pipita" sau cu sotul tau? La Biserica cu cine te-ai invartiti la Isaiia dantuieste?

Baga-ti in cap clar, singurul vinovat e sotul tau. El te-a inselat, el avea o obligatie fata de tine si de familia lui. El, nu cealalta femeie.

Si la urma urmei, poate ca sotul tau s-a bagat peste familia ei, poate ca el nu are niciun pic de remuscari, poate ca el i-a distrus ei familia. De unde pana unde e mereu vina femeii celeilalte? Ea te-a lasat insarcinata?
Kathara
Postat pe 8 Februarie 2009 13:36
De la: danag17, la data 2009-01-17 20:57:12spuneti mi si mie ce fel de imagine morala poti sa ai si mai ales ce caracter cand umbli cu un barbat stiind ca are acasa nevasta si doi copii?ei bine in cazul de fata eu sunt nevasta si decurand am aflat ca *iubitul meu *sot in timp ce eu stateam acasa sa am grija de fetita noastra si eram si insarcinata,el *scumpul*de el se plimba prin oras cu o pipita care mai e si maritata si mai are si o fetita,pe motiv ca sotul ei nu ii dedea ce *i se cuvine*.acuma stau si ma gandesc cum poate sa distruga asa o familie fara un pic de remuscari?spuneti si voi ce fel de femeie poate sa fie,ca de el m am convins eu!


Este dureros sa treci prin asa ceva mai ales daca ai si copii. Si eu am trecut prin asa ceva si inna nu am reusit sa gasesc motivul care a determinat-o sa faca acel lucru.
Cred ca trebuie sa vorbesti foarte serios cu tine (sa se vezi daca il poti ierta si daca poti trece peste acest lucru) si apoi cu el sa vezi ce are de gand.
Este foarte greu pentru tine, pentru ca ai copii mici si esti legata de ei si el stie asta. Va trebui sa incerci sa ai mai multa grija de cum arati pentru al face sa vada cu cine s-a casatorit dar si pentru tine pentru ca iti va da incredere.
Ganditiva bine la copii,
Succes
Ice1
Postat pe 8 Februarie 2009 19:32
Ups...Kathara nu crezi ca esti cam dura???nu intelegi ca tocmai a nascut?deci in timpul sarcini ea nu a avut sprijinul lui,ca de era ocupat cu"pipita"are tot dreptul sa fie suparata!!!sa te fereasca D-zeu sa ajungi in stadiul de nevasta si insarcinata,si sa aflii ca sotul tau "si-o plimba cu alta"e destul de dur crede-ma!!!
o_inima_pustie
Postat pe 8 Februarie 2009 19:34
De la: danag17, la data 2009-01-17 20:57:12spuneti mi si mie ce fel de imagine morala poti sa ai si mai ales ce caracter cand umbli cu un barbat stiind ca are acasa nevasta si doi copii?ei bine in cazul de fata eu sunt nevasta si decurand am aflat ca *iubitul meu *sot in timp ce eu stateam acasa sa am grija de fetita noastra si eram si insarcinata,el *scumpul*de el se plimba prin oras cu o pipita care mai e si maritata si mai are si o fetita,pe motiv ca sotul ei nu ii dedea ce *i se cuvine*.acuma stau si ma gandesc cum poate sa distruga asa o familie fara un pic de remuscari?spuneti si voi ce fel de femeie poate sa fie,ca de el m am convins eu!

Nu ea e cea care iti distruge familia....sotul tau e acela. Nu ea a jurat sa-ti fie credincioasa ci el. Singurii vinovati pentru aceasta stare de fapt sunteti voi doi - tu si sotul tau...nu are rost sa dai vina pe altcineva pentru propriile greseli. Poate vrea de la ea doar sex pentru ca tu esti insarcinata si nu-i poti oferi ceea ce-si doreste....poate si ea vrea acelasi lucru, pentru ca sotul ei nu o satisface si nici nu s-au gandit sa divorteze de perechile lor oficiale....Iar daca cu el "te-ai lamurit" , atunci ?
Am mai spus-o si cu alta ocazie...cei ce inseala o data o vor face mereu pentru ca asa sunt "construiti" indiferent ca pe amanta o cheama Ana, Monica, Claudia sau cum o fi chemand-o... are o gaura si aia e tot ce-l intereseaza...
ocs
Postat pe 28 Februarie 2009 13:33
De la: danag17, la data 2009-01-18 18:03:45da sunt deacord sa lupt nu cu ea cu el! pe ea incerc sa o ignor dar maicamea nu a putut sa o ignore cand a prins o in masina cu sotul meu.nu s a putut abtine si i a dat o palma la trei zile dupa ce am iesit din spital tocmai nascusem.nu stiu ce sa spun as vrea sa ma despart de el ca sa i dau o lectie dar el nu ma lasa imi spune ca ma iubeste si nu vrea sa se desparta de noi si ca s a despartit de tipa.nu pot sa l cred pt ca nu si a schimbat nici numarul de telefon si nici comportamentul adica iese afara din 5 in 5 min si sta cate o jumatate de ora de imi vine sa inebunesc tine telefonul doar in buzunar si pe silentios clar nu a incetat relatia cu ea

Necivilizat comportament...eu as fi dat-o in judecata pe mama ta...sorry
ocs
Postat pe 28 Februarie 2009 13:36
imi pare rau dar intreaga vina e a sotului tau!! daca nu vroia sa te insele ,nu o facea!!! iti dai seama k pe acea necunoscuta nu o intereseaza viata ta si nici k distruge ceva!!! ea pur si simplu a vrut sa si atinga scopul...parerea mea
SweetHappyButterfly
Postat pe 28 Februarie 2009 13:51
Vad ca nu a mai scris nimeni pe aici....dar ,totusi o sa-mi spun si eu parerea...Desi este dureros ,trebuie sa accepti ca sotul tau e destul de "prins" in relatia cu acea femeie...Indiferent care e motivul pt. care sunt impreuna ,trebuie sa recunosti ca exista . Nu trebuie sa sari doar pe ea, pentru o relatie este nevoie de doi. Faptul ca sotul tau sta cu telefonul in buzunar ,dat pe silent,si iese sa vorbeasca cu ea.....e mai mult decat evident ca...doreste sa vorbeasca cu ea. Mai mult ,mie mi-a creeat impresia ca e chiar nerabdator sa fie sunat.Concluzia e clara : din moment ce sotul tau stie ca stii de relatia asta dar el sta in continuare cu telefonul la el ,inseamna ca el doreste acea relatie ; exista varianta in care tu nu stiai si ,chipurile,lui ii era frica de tine, sa nu afli si de aceea tine telefonul aproape ,sa nu dai tu peste el,sa nu te sune cealalta....Dar ,pentru ca stii, nu e cazul . Si , in legatura cu scandalul facut de mama t a.......te rog sa nu te superi , nu vreau sa te jignesc , dar...nu a fost deloc o actiune care sa te ajute...Adica ,fac scandal in vazul lumii ,il fac pe ginerele meu de bafta - dar si pe fiica , si o pocnesc pe "iubita"...Nu stiu ce s-a asteptat mama ta sa faca,dar cred ca a reusit exact inversul . Eu cred ca tu trebuie sa-ti rezolvi problema cu sotul tau , voi doi, este casnicia voastra si sunt 2 copii la mijloc. Intr-un fel ,depinde de tine ,daca poti sa accepti sa mergi mai departe....asta incazul in care el vrea totusi sa nu renunte lla tine si copii. Sa ai rabdare si ai grija cum il abordezi . Succes !
libra66
Postat pe 3 Martie 2009 13:23
De la: libra66, la data 2009-03-03 13:23:01 Vad ca nu a mai scris nimeni pe aici....dar ,totusi o sa-mi spun si eu parerea...Desi este dureros ,trebuie sa accepti ca sotul tau e destul de "prins" in relatia cu acea femeie...Indiferent care e motivul pt. care sunt impreuna ,trebuie sa recunosti ca exista . Nu trebuie sa sari doar pe ea, pentru o relatie este nevoie de doi. Faptul ca sotul tau sta cu telefonul in buzunar ,dat pe silent,si iese sa vorbeasca cu ea.....e mai mult decat evident ca...doreste sa vorbeasca cu ea. Mai mult ,mie mi-a creeat impresia ca e chiar nerabdator sa fie sunat.Concluzia e clara : din moment ce sotul tau stie ca stii de relatia asta dar el sta in continuare cu telefonul la el ,inseamna ca el doreste acea relatie ; exista varianta in care tu nu stiai si ,chipurile,lui ii era frica de tine, sa nu afli si de aceea tine telefonul aproape ,sa nu dai tu peste el,sa nu te sune cealalta....Dar ,pentru ca stii, nu e cazul . Si , in legatura cu scandalul facut de mama t a.......te rog sa nu te superi , nu vreau sa te jignesc , dar...nu a fost deloc o actiune care sa te ajute...Adica ,fac scandal in vazul lumii ,il fac pe ginerele meu de bafta - dar si pe fiica , si o pocnesc pe "iubita"...Nu stiu ce s-a asteptat mama ta sa faca,dar cred ca a reusit exact inversul . Eu cred ca tu trebuie sa-ti rezolvi problema cu sotul tau , voi doi, este casnicia voastra si sunt 2 copii la mijloc. Intr-un fel ,depinde de tine ,daca poti sa accepti sa mergi mai departe....asta incazul in care el vrea totusi sa nu renunte lla tine si copii. Sa ai rabdare si ai grija cum il abordezi . Succes !
miha3dana
Postat pe 4 Mai 2009 14:03
libra66, MAMA MEA NU A POCNIT-O DIN SENIN FATA AIA A JIGNIT-O! EU DOAR CE IESISEM DIN SPITAL IAR MAICAMEA CREZAND CA NU STIE I A SPUS SI EA AROGANTA A ZIS "SA SE DUCA DRA... CU COPIII EI CU TOT NU MA INTERESEAZA" SI ATUNCI A POCNIT-O! SI ASTAZI SUNT CU EL NU A INCETAT RELATIA LOR! EU MI AM LUAT INIMA IN DINTI SI L-AM SUNAT PE SOTUL EI! I-AM SPUS TOT! ACUMA EA MA ACUZA PE MINE CA I AM DISTRUS FAMILIA! SA NU MAI SPUN CA AM VRUT SA MA ARUNC DE LA ETAJUL 9 DE LA SPITAL, CAND AIA M-A SUNAT SI MI A SPUS "CIOCUL MIC DACA VREI SA MAI AI BARBAT" . VA DATI SEAMA IN CE STARE TE ADUCE O ASTFEL DE INTAMPLARE? CE NU CREDEAM EU NICIODATA CARE ZICEM CA NICI UN BARBAT NU MERITA!!!! UITE UNDE AM AJUNS! ACUMA POATE O SA MA ACUZATI DAR SIMTEM CA TOTUL S A TERMINAT PENTRU MINE!!!
miha3dana
Postat pe 4 Mai 2009 14:11
De la: ocgiogi, la data 2009-02-28 13:36:52
De la: danag17, la data 2009-01-18 18:03:45da sunt deacord sa lupt nu cu ea cu el! pe ea incerc sa o ignor dar maicamea nu a putut sa o ignore cand a prins o in masina cu sotul meu.nu s a putut abtine si i a dat o palma la trei zile dupa ce am iesit din spital tocmai nascusem.nu stiu ce sa spun as vrea sa ma despart de el ca sa i dau o lectie dar el nu ma lasa imi spune ca ma iubeste si nu vrea sa se desparta de noi si ca s a despartit de tipa.nu pot sa l cred pt ca nu si a schimbat nici numarul de telefon si nici comportamentul adica iese afara din 5 in 5 min si sta cate o jumatate de ora de imi vine sa inebunesc tine telefonul doar in buzunar si pe silentios clar nu a incetat relatia cu ea

Necivilizat comportament...eu as fi dat-o in judecata pe mama ta...sorry


inseamna ca nu esti mama. mai invatza doamnooo
cristi_nne
Postat pe 4 Mai 2009 14:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutati-ma va rog 74 De la: thegirlnextdoor 7 August 2011 09:39
Iubire in exil de Donna V 1 De la: vivacedonna 10 Decembrie 2011 10:11
"Am luat totul in gluma dar tu esti totul pentru mine"...patetic 21 De la: anissya 21 Noiembrie 2009 12:03
Mi-e imposibil de greu si nu stiu ce sa fac 32 De la: mara_andrei 5 Iunie 2011 04:02
fertilizarea in vitro 4 De la: silviu_m74 30 August 2010 23:40