Setari Cookie-uri

Ma parasit..cred ca pentru altul

Salut tuturor, la inceout de luna..dintr o cearta ne-am despartit. Mai exact am fost parasit de dragostea mea..dupa 2 ani si 4luni. Ne am inteles bine, au fost si certuri, evident..dar nu dinalea ordinare. Nu am injurat'o, nici ea..a fosr o relatie de bun simt, frumoasa zic eu, cu iubiri si nebunii. Ea a luat aceasta decizie, citez : nu mai iesim asa mult, simt ca nu ma iubesti, mi s au dus sentimentele..nu ma apreciezi destul, etc. In ultimul an am avut cateva probleme serioase..stia despre ele, am vb cu ea, ma incuraja, era langa mine..totul in regula. Si ea avuse la randu ei niste probleme..iar eu la fel, sprijin, moralu sus si tot asa. Dupa ce ne am despartit..la 4 zile imi zice ca a intalnit pe cineva, ca ii place cateva chestii la el..si ca nu se stie ce si cun. A fost cu el la film acasa.. gandu ca a stat in pat in bratele lui.greu l am suportat. Sunt oarecum distrus..dar incerc sa ma pun pe picioare. Am tot sperat ca se va intoarce.. dar am pierdut si speranta la impacare. 2-3 sfaturi daca va rog..multumesc.
kudika_1005350
Postat pe 30 Martie 2016 09:35
Am stat impreuna..toate erau frumoase. Chiar sa se fii debarasat complet, sa se fii dus tot..ss nu mai simta nimic ? Imi zicea ca de anu trecut..s au dus incet sentimentele. Aaa da, si ca despartirea a fost spontana, nu s a gandit..desi ma indoiesc
kudika_1005350
Postat pe 30 Martie 2016 09:38
De la: kudika_1005350, la data 2016-03-30 09:35:43..........................................................................................

"Sunt oarecum distrus..dar incerc sa ma pun pe picioare."

Daca ti-a spus, destul de clar, ca nu mai prezinti interes pentru ea, unde exista problema?????

"I s-au dus sentimentele!"___este explicatia data de fosta ta iubita, ce alta explicatie doresti???


Nu va cunosc varsta, dar nu cred ca aveti mai mult de douazeci si doi ani!!!!!

Tinere, nu considera ca ti s-a sfarsit viata o data cu acest esec sentimental!!!Atat femeile, cat si barbatii, trec prin nenumarate relatii, pana vor intra in relatia ideala, in cea, care le asigura confort si stabilitate!!!!!

Asa cum singur te-ai exprimat, incearca sa te pui pe picioare!!!!!

Doresti sfaturi???Niciun sfat nu iti poate aduce inapoi iubita, accepta ideea despartirii si mergi pe drumul tau, chiar daca, poate, inca nutresti sentimente pentru acea tanara!!!Nu poti obliga pe nimeni, cu absolut nimic!!!!
kudika_15804
Postat pe 30 Martie 2016 11:37
Fii realist , atat a fost sa fie , pastreaza amintirile frumoase ca pe o experienta ce iti este de folos in urmatoarea relatie.
Ofera-ti sansa de a avea ceva mult mai bun, o noua relatie in care sentimentele sa fie reciproc si-n egala masura. Invata ca nu toate relatiile rezista in timp (din pacate)...viata este frumoasa , capul sus si mergi mai departe , nu esti nici primul, nici ultimul om de pe pamant care are parte de o relatie nereusita.
Vrei sa fii puternic , sau un plangacios de care au sa fuga toate fetele lasa trecutul cu zambetul pe buze , si vei fi un invingator in viitorul apropiat . Ce parere ai : poti sau nu ?
kudika_988778
Postat pe 30 Martie 2016 12:38
Hmm, nu plangacios, clar..dar, totusi, vorbim de iubire, dragoste. Niste "chestii" care aparent imi zdruncina sufletul. E ft greu..dar, in fond, ce mai pot face ? Nimic..din pacate. Am incercat cateva zile..dupa care m am lasat pagubas. In fond, alegerea este a ei..o iubesc prea mult in cat sa fiu tampitu insistent. Am tot citit tot felu pe aici, gen : se va intoarce, e vb de monotonie, vreau nou, isi da seama ca defapt a gresit si tra lala.. sincer, am tot "sperat" ca daca daca e aceeasi chestie. Dar, am realizat ca nu, fata a hotarat, stie exact si bau. Mi am luat hainele si am plecat. Am mai vb cu ceva amici..la fel, o sa vezi ca vine.. si tot asa. Sincer, nu mai cred in tamepnii dinaatea, si fiecare om ii altfel, relatii tot asa. Doar ca atunci cand esti bantuit de amintiri..si ganduri ca sunt altii mult mai rai, etc .. si totusi se poate, inima face loc sperantei, care..uneori se stinge, alteori se aprinde iar..si tot asa. O iubesc, macar unul din doi sper sa fie fericit! Daca o sa mi revin..egal, nu ii ceva la ce ma pot gandi, prea multe necunoscute, sperante si haos.
kudika_1005350
Postat pe 30 Martie 2016 14:38
De la: kudika_1005350, la data 2016-03-30 14:38:15Hmm, nu plangacios, clar..dar, totusi, vorbim de iubire, dragoste. Niste "chestii" care aparent imi zdruncina sufletul. E ft greu..dar, in fond, ce mai pot face ? Nimic..din pacate. Am incercat cateva zile..dupa care m am lasat pagubas. In fond, alegerea este a ei..o iubesc prea mult in cat sa fiu tampitu insistent. Am tot citit tot felu pe aici, gen : se va intoarce, e vb de monotonie, vreau nou, isi da seama ca defapt a gresit si tra lala.. sincer, am tot "sperat" ca daca daca e aceeasi chestie. Dar, am realizat ca nu, fata a hotarat, stie exact si bau. Mi am luat hainele si am plecat. Am mai vb cu ceva amici..la fel, o sa vezi ca vine.. si tot asa. Sincer, nu mai cred in tamepnii dinaatea, si fiecare om ii altfel, relatii tot asa. Doar ca atunci cand esti bantuit de amintiri..si ganduri ca sunt altii mult mai rai, etc .. si totusi se poate, inima face loc sperantei, care..uneori se stinge, alteori se aprinde iar..si tot asa. O iubesc, macar unul din doi sper sa fie fericit! Daca o sa mi revin..egal, nu ii ceva la ce ma pot gandi, prea multe necunoscute, sperante si haos.



Nu esti plangacios, doar te-ai descarcat din punct de vedere emotional si al frustrarii acumulate, este fireasca aceasta stare atat timp cat nu stationezi, prea mult, in ea!!!!

Tinere, priveste, te rog, si la partea buna a ceea ce s-a intamplat intre voi!!!!Gandeste-te, daca acest esec intervenea dupa mai multi ani de relatie, cand, poate, era, deja, incheiata o casatorie si totul ar fi luat o turnura mult mai urata, decat cea de acum, cum ai fi reactionat??????In spatele oricarei dureri, se afla o bucurie, fii incredintat de acest adevar, vei vedea, dar asteapta sa iti revii dupa ceea ce ti s-a intamplat!!!

Viata, da, contine, atat necunoscute, cat si sperante, dar haosul amintit de tine este creat numai de catre oameni!!!!!

Voi, ardelenii, suntei molcomi, deci, cu atat mai mult, ai rabdare, va trece tot ce este urat, acum, in viata ta!!!
kudika_15804
Postat pe 30 Martie 2016 15:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau sa ma despart de el 27 De la: kudika409507 11 August 2011 07:51
cum sa fac sal uit??? al iubesc nespus de mul insa el isi bate jok 2 De la: vitamina_c 13 Mai 2011 11:55
frustrare 9 De la: Sabrina_Nede 13 Septembrie 2008 00:07
Suferinta din dragoste 9 De la: Thais13 27 Decembrie 2011 12:08
despartire 3 De la: crimasio 6 Septembrie 2008 18:37