Setari Cookie-uri

Dor profund in trecerea timpului.

Ati iubit vreodata atat de mult pe cineva incat dupa o despartire sa fie mereu ca un fel de umbra asupra voastra?

Am cunoscut un baiat in urma cu cativa ani. Ne-am despartit din cauza mea in mare parte. Nici nu mai conteaza de ce sau cum. Ideea este ca nu pot sa uit. Oricati ani ar fi trecut si oricat as fi incercat sa uit stiu ca acest lucru nu se va intampla niciodata. Nu mai stiu nimic de el desi cred ca el stie de mine, asta daca a fost interesa sa mai afle ceva. Traiesc mereu cu un dor profund in inuma de care nu stie nimeni decat eu. Am ajuns sa ma obisnuiesc cu ideea ca nu va mai fi nimic dar este foarte greu sa ma lupt cu acest dor si cu viata in acelasi timp. Nu am nevoie de multe sfati vreau doar sa stiu daca cineva mai este intr-o astfel de situatie. As vrea sa stiudaca simte la fel ca mine si sa pot intelege ca este ceva normal, ca pentru unele persoana asa sa fie viata. Incep sa imi gasesc in inima pacea pe care cautam sa o gasesc in lumea aceasta. Nu am maii intrat de mult pe forum dar fiind primavara parca simteam sa scriu. Am ajutat cu sfaturi multe persoane aici iar acum cand trebuie sa ma ajut pe mine mi se pare mai greu totul pentru ca traiesc si voi trai in umbra.
kudika_nikole
Postat pe 16 Aprilie 2016 09:04
De la: kudika_nikole, la data 2016-04-16 09:04:12Ati iubit vreodata atat de mult pe cineva incat dupa o despartire sa fie mereu ca un fel de umbra asupra voastra?

Am cunoscut un baiat in urma cu cativa ani. Ne-am despartit din cauza mea in mare parte. Nici nu mai conteaza de ce sau cum. Ideea este ca nu pot sa uit. Oricati ani ar fi trecut si oricat as fi incercat sa uit stiu ca acest lucru nu se va intampla niciodata. Nu mai stiu nimic de el desi cred ca el stie de mine, asta daca a fost interesa sa mai afle ceva. Traiesc mereu cu un dor profund in inuma de care nu stie nimeni decat eu. Am ajuns sa ma obisnuiesc cu ideea ca nu va mai fi nimic dar este foarte greu sa ma lupt cu acest dor si cu viata in acelasi timp. Nu am nevoie de multe sfati vreau doar sa stiu daca cineva mai este intr-o astfel de situatie. As vrea sa stiudaca simte la fel ca mine si sa pot intelege ca este ceva normal, ca pentru unele persoana asa sa fie viata. Incep sa imi gasesc in inima pacea pe care cautam sa o gasesc in lumea aceasta. Nu am maii intrat de mult pe forum dar fiind primavara parca simteam sa scriu. Am ajutat cu sfaturi multe persoane aici iar acum cand trebuie sa ma ajut pe mine mi se pare mai greu totul pentru ca traiesc si voi trai in umbra. [/

Am cateva greseli de ortografie.
kudika_nikole
Postat pe 16 Aprilie 2016 09:16
Dorul , amintiri frumoase ce tin de trecut ,semn ca ai iubit , urmeaza cursul firesc al vietii , nu pastra starea de reverie intensa a trecutului , traieste prezentul si bucura-te de viitor.
Nu transforma iubirea in frustrare , dor si deprimare , iubirea innobileaza sufletul si-ti ofera sansa sa iubesti si sa fii iubita din nou , viata este frumoasa , un nou inceput iti va readuce zambetul , de tine depinde.
Alunga singuratatea , traiesti printre oameni , iubirea se afla la orice pas , nu o cauta si o mentine in umbra dorului.
kudika_988778
Postat pe 16 Aprilie 2016 13:53
Deja fac lucrul acesta dar totuºi sunt amintiri pe care nu pot sã le uit. Sunt oameni pe care nu îi voi uita niciodatã chiar dacã apar alții noi. Niciodatã nu va putea fi înlocuit timpul pe care l-am trãit deja.
kudika_nikole
Postat pe 16 Aprilie 2016 17:14
sunt multi in situatia ta,sau au fost,,,nimic nou,,,ti am zis sa fi cuminte si sa lasi fixatiile,,,o sa ti fie bn iesi din secta
kudika_991915
Postat pe 16 Aprilie 2016 23:55
Taci din gurã cu secta ta cu tot. Sunt douã lucruri diferite. Nu are una de-a face cu cealaltã.
kudika_nikole
Postat pe 17 Aprilie 2016 02:11
nu are,insa iti defineste personalitatea,,,,de raspuns la subiect ti am raspuns,calmeaza te,o sa ti fie bn,,iesi din secta
kudika_991915
Postat pe 17 Aprilie 2016 10:56
De la: kudika_nikole, la data 2016-04-16 17:14:06Deja fac lucrul acesta dar totuºi sunt amintiri pe care nu pot sã le uit. Sunt oameni pe care nu îi voi uita niciodatã chiar dacã apar alții noi. Niciodatã nu va putea fi înlocuit timpul pe care l-am trãit deja.



Amintirile raman ,pana si ziua de ieri apartine trecutului :)dar viata merge mai departe , asa cum soarele rasare in fiecare zi.
Iubirea nu doare , ci te reinventeaza , te face mai puternica si inteleapta.
Dorul inseamna durere ,asta pt ca refuzi sa vezi partea frumoasa si buna.
Filozofiile si dorurile astea ce deprima , as zice ca sunt irationale , nu sunt punctul meu forte , nu ma caracterizeaza.
Am iubit si eu candva , dar privesc trecutul cu un zambet senin , nu cu lacrimi si pareri de rau , a fost frumos cu bune si rele da rad din tot sufletul , pt ca pot accepta trecutul , bucurandu-ma de un nou pas in viata.
Sper sa treci cat mai repede de faza in care te afli si o amplifici fara rost!
Uite iti ofer o te si ce mai vrei ?
kudika_988778
Postat pe 17 Aprilie 2016 13:53
aaaa ,ai inceput
kudika_991915
Postat pe 17 Aprilie 2016 14:07
De la: kudika_991915, la data 2016-04-17 14:07:08aaaa ,ai inceput


eeee , inceteaza !!!!!!!
kudika_988778
Postat pe 17 Aprilie 2016 14:09
inceteaza tu
kudika_991915
Postat pe 17 Aprilie 2016 14:11
De la: kudika_991915, la data 2016-04-17 14:11:30inceteaza tu


Iar incepi ? Mi-a fost de tine
kudika_988778
Postat pe 17 Aprilie 2016 14:14
eee ,nu ti e dor de mn acum ca ti ai gasit pe altu
kudika_991915
Postat pe 17 Aprilie 2016 14:14
De la: kudika_991915, la data 2016-04-17 14:14:57eee ,nu ti e dor de mn acum ca ti ai gasit pe altu


Ha! Ha! Nimic nou sub soare , aceleasi taste si texte insotite de rautati , le folosesti
kudika_988778
Postat pe 17 Aprilie 2016 14:25
ce rautate ? nu i asa?
kudika_991915
Postat pe 17 Aprilie 2016 14:39
De la: kudika_991915, la data 2016-04-17 14:39:02ce rautate ? nu i asa?


Tu cand te plictisesti , apari cu insinuari , facand-o pe desteptul si interesantul , de parca as fi fost vreodata cu tine , de-mi tii tu mie socoteala. Habar nu ai cum arat .
kudika_988778
Postat pe 17 Aprilie 2016 14:54
pai n ai zis tu ca ti a fost dor de mn?,,ce daca ai fi fost cu mn era rau?
kudika_991915
Postat pe 17 Aprilie 2016 15:06
Nu exista daca si cu parca
kudika_988778
Postat pe 17 Aprilie 2016 15:18
De la: kudika_nikole, la data 2016-04-16 17:14:06Deja fac lucrul acesta dar totuºi sunt amintiri pe care nu pot sã le uit. Sunt oameni pe care nu îi voi uita niciodatã chiar dacã apar alții noi. Niciodatã nu va putea fi înlocuit timpul pe care l-am trãit deja.



Ai dreptate in tot ceea ce spui, dar vreau sa iti aduc in vedere urmatorul aspect:

Dorul, amintirile inca prezente in mintea ta, trebuie transferate in trecutul tau, si nimic mai mult!!!Tot ce ai trait cu acea persoana nu poate fi uitat usor, dar daca iti schimbi modul de a-ti privi viata, vei reusi sa atenuezi din apasarea lor, din durerea, care ti-au adus-o in viata!!!Toti am trecut prin relatii, ce ne-au lasat dor in suflet, ceea ce traiesti nu este nimic special, asta este viata!!!Renunta la persistenta asupra amintirilor tale, lasa-le sa se stinga in timp, nu ramane agatata de ele, traieste clipa de ACUM, ce a fost, a trecut, gata, scutura-te si mergi mai departe!!!Nu putem uita oamenii, care au fost in viata noastra, dar trebuie sa le oferim locul potrivit, in arhiva memoriei noastre!!!Ce s-ar intampla daca am ramane ancorati de tot ce ni s-a intamplat in viata??S-ar declansa un dezastru, omul este construit sa spere, sa fie optimist si sa iubeasca iar si iar!!!NU II MAI PERMITE INIMII TALE SA PLANGA, iesi la aer, bucura-te de tot ce te inconjoara, degajeaza-te de tot ce te leaga de acel om, daca nu a ramas langa tine, inseamna ca nu te-a meritat!!Daca este vina ta in ceea ce priveste ruperea relatiei, invata din aceasta lectie de viata si incearca sa nu recidivezi!!! amenii vin in viata noastra si pentru a ne invata cate ceva!!!! Esti tanara, traieste din plin!!!!!
kudika_15804
Postat pe 18 Aprilie 2016 08:17
Formule de nepus in practica , pilde , invataturi ... Nimic din toate astea . Doar o mare iubire , o alta mare iubire te poate face sa l uiti . Daca ai norocul sa gasesti un barbat adevarat pe care sa l iubesti din toata fiinta si care te v a face fericita, atunci il vei uita pe celalalt . Doar iubirea ne vindeca , restul sunt povesti !
kudika_6362
Postat pe 2 Mai 2016 02:28
Daa... Mai sunt si altii in situatia ta...
Iubirea adevarata se traieste o singura data si nu se uita niciodata!
Asa ca...orice am face nu vom putea uita acea persoana pe care am iubit-o cu adevarat, o iubim si o vom iubi pana la sfarsitul vietii...
kudika_998114
Postat pe 2 Mai 2016 13:15
De la: kudika_998114, la data 2016-05-02 13:15:44Daa... Mai sunt si altii in situatia ta...
Iubirea adevarata se traieste o singura data si nu se uita niciodata!
Asa ca...orice am face nu vom putea uita acea persoana pe care am iubit-o cu adevarat, o iubim si o vom iubi pana la sfarsitul vietii...



Bine punctat. Adevarat!
kudika_15804
Postat pe 3 Mai 2016 07:33
bine punctat pentru cei care ranan in trecut
kudika_991915
Postat pe 3 Mai 2016 12:35
Daca l-ai iubit asa de mult, cum de te-ai despartit de el?

In general lumea uita repede orice. Ca si cand nimic nu ar fi existat. De exemplu; forumul asta era aglomerat in urma cu ani
metal
Postat pe 6 Mai 2016 12:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cadou de paste 7 De la: crisoake 8 Aprilie 2014 21:22
buna fetelor 1 De la: kudika_960579 7 Mai 2014 14:47
mi-e greu fara el 52 De la: kudika114650 5 Februarie 2010 13:30
M -a inselat...viata mea nu mai are rost..... 24 De la: dalilapink 29 Mai 2014 20:30
Nu mai inteleg nimic. 52 De la: Mister-D 20 Mai 2013 13:53