Setari Cookie-uri

nu stiu ce sa fac sa mai raman cu iubitul meu sau nu?

am o relatie de aproape 3 ani timp in care am suferit asa cum nu am facut o niciodata.recunosc ca am mai avut si zile cu soare dar majoritatea au fost cu nori
am luat si batatie si nu vreau sa va imaginati ca l am inselat vreodata nici macar cu gandul nu am facut o.am luat bataie ptr ca sunt proasta asa zice el.
acum am ajuns la capatul rabdarilor si ma gandesc serios sa ma despart de el.
.sincer nu stiu ce sa fac mi e frica ca mai tz sa nu sufar ptr decizia asta dar
traiesc totusi cu impresia ca se va schimba.
kudika071400
Postat pe 28 Septembrie 2009 15:33
De la: kudika071400, la data 2009-09-28 15:33:04am o relatie de aproape 3 ani timp in care am suferit asa cum nu am facut o niciodata.recunosc ca am mai avut si zile cu soare dar majoritatea au fost cu nori
am luat si batatie si nu vreau sa va imaginati ca l am inselat vreodata nici macar cu gandul nu am facut o.am luat bataie ptr ca sunt proasta asa zice el.
acum am ajuns la capatul rabdarilor si ma gandesc serios sa ma despart de el.
.sincer nu stiu ce sa fac mi e frica ca mai tz sa nu sufar ptr decizia asta dar
traiesc totusi cu impresia ca se va schimba.


Traieste cu aceasta impresie cat vei putea cand nu vei mai putea fie o sa faci ce trebuia sa faci de mult timp sau nu o vei mai face niciodata...nu confunda dragostea cu sado'maso sau esti sado'maso ????
yneedlove
Postat pe 28 Septembrie 2009 18:11
singura solutie care exista in acest caz..este....:da-i papuceii! gandeste-te...chiar meriti asta?eu zic ca nici o femeie nu ar trebui sa accepte asa ceva! daca zici ca a fost mai mult nori in relatia voastra..si bataieee ooof doamne... Totul trebuie sa ia sfarsit.Tu chiar nu vrei sa fii fericita? mai sunt pe lumea asta si barbatzi care stiu sa iubeasca
AlexandraDAlly
Postat pe 28 Septembrie 2009 18:17
Cred ca te-ai invatat cu "raul".Daca te considera proasta o sa te lase el mai devreme sau mai tarziu... Cand vei cunoaste un barbat ok si vei descoperi ca poti fi iubita si ca viata poate fi frumoasa, iti vei da seama cat timp si cate sentimente s-au irosit degeaba.


ella_c
Postat pe 28 Septembrie 2009 18:19
mi-e in nici un caz nu mi se pare normal . trebuie sa- si schimbe partenerul.are nevoie de cineva care s-o iubeasaca asa cum isi doreste ea.
inna_2324
Postat pe 28 Septembrie 2009 18:23
sa nu traiesi cu impresia ca se va schimba si nu te va mai lovi. daca ti-a dat o palma iti da toata viata si in ziua de azi nu trebuie sa mai suporti bataile unui barbat indiferent ca ai tu dreptate sau el.mi-e dc mi-ar da pr o palma nu asa mai astepta sa o dea si pe cealalta.
inna_2324
Postat pe 28 Septembrie 2009 18:30
te rog spune-ne ca in momentul asta ii faci bagajele...de aia nu mai esti pe aici sincer astia merita nu alta
AlexandraDAlly
Postat pe 28 Septembrie 2009 18:33
De la: AlexandraDAlly, la data 2009-09-28 18:17:53singura solutie care exista in acest caz..este....:da-i papuceii! gandeste-te...chiar meriti asta?eu zic ca nici o femeie nu ar trebui sa accepte asa ceva! daca zici ca a fost mai mult nori in relatia voastra..si bataieee ooof doamne... Totul trebuie sa ia sfarsit.Tu chiar nu vrei sa fii fericita? mai sunt pe lumea asta si barbatzi care stiu sa iubeasca


CORECT !!!
yneedlove
Postat pe 28 Septembrie 2009 18:34
poi fata draga.. lasa-l si nu te uita inapoi... meriti ceva mai bun... nu unluo care sa te bata si sa te jigneasca... bataita la funduletu gol pt el
ingeras_yella21
Postat pe 12 Octombrie 2009 23:34
inca mai stai pe ganduri????????????????
daca nu vrei sa cunosti fericirea ramai cu el dar ar fi pacat sa nu stii ce inseamna de fapt o relatie normala care se bazeaza pe respectul reciproc si in care ambii parteri au aceleasi drepturi...dupa cele spuse de tine prietenul tau este un mostru nu un om, cel putin asa consider eu barbatii care cred ca au dreptul de a lovi o femeie!
nu-l lasa sa te umiliasca ...ai dreptul la fericire si chiar daca acuma pare greu no sa-ti para rau pt ca sunt sigura ca ai sa intalnesti pe acel care va sti sa te pretuiasca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kudika021904
Postat pe 16 Octombrie 2009 14:13
nici nu ma ostenesc sa-ti raspund, cand se vede clar ca te doare in cot de sfaturile fetelor care mi-au luat-o inainte!
greierash_is_back
Postat pe 16 Octombrie 2009 14:16
ti e teama ca o sa suferi?si acum nu suferi ?? o sa fie greu dar decat sa stai cu el si sa stii ca situatia n o sa se skimbe niciodata mai bn pui punct suferi putin si ai mai multe sanse sa fii fericita ...astept sa ne spui cum a decurs despartirea de un om care nu te merita ....... curaj
mikydutza0202
Postat pe 16 Octombrie 2009 14:35
De la: kudika071400, la data 2009-09-28 15:33:04am o relatie de aproape 3 ani timp in care am suferit asa cum nu am facut o niciodata.recunosc ca am mai avut si zile cu soare dar majoritatea au fost cu nori
am luat si batatie si nu vreau sa va imaginati ca l am inselat vreodata nici macar cu gandul nu am facut o.am luat bataie ptr ca sunt proasta asa zice el.
acum am ajuns la capatul rabdarilor si ma gandesc serios sa ma despart de el.
.sincer nu stiu ce sa fac mi e frica ca mai tz sa nu sufar ptr decizia asta dar
traiesc totusi cu impresia ca se va schimba.


Sigur ca trebuie sa ramai langa cel pe care il iubesti "enorm". In fond, nu ti-a spus decat ca esti proasta si ti-a dat cateva batai.
Ramai .. cel putin pana la faza cand nu te mai crede nimeni ca te-ai lovit in tocul usii.. sau, macar pana te baga in spital.
Cu siguranta nu ai auzit niciodata de violenta in familie... esti prima femeie care trece prin asa ceva. Sau, daca ai auzit de asta, ai vazut la stiri sau printre cunoscutii tai... visai cu ochii deschisi ca este EXACT ceea ce iti doresti de la viata.
Jesus!!
rashela
Postat pe 16 Octombrie 2009 14:48
Daca; il iubesti,ramai cu el,,,daca; nu-l iubesti, numai il chinuiesti!
Rodri
Postat pe 5 Decembrie 2009 19:25
Rashela are dreptate: chiar n-ai auzit de violenta in familie? Nu-ti dai seama ce om slab ai langa tine? Niciodata un barbat adevarat nu va lovi o femeie. O face pentru ca este constient ca esti mai buna decat el si nu vrea sa "riste" sa-ti dai si tu seama si sa-l lasi balta. Moare de friica c-o sa ramana singur pentru ca in sinea lui constientizeaza ca este un NIMIC! Daca vei continua relatia ge sa crezi si tu ca esti o proasta si-ar fi pacat.
gina37
Postat pe 8 Decembrie 2009 08:39
Scuze, m-am enervat si-am mancat literele. Asa ca in loc de:"Daca vei continua relatia ge sa crezi si tu ca esti o proasta si-ar fi pacat!" se citeste:"Daca vei continua relatia vei ajunge sa crezi si tu ca esti o proasta si-ar fi pacat!"
gina37
Postat pe 8 Decembrie 2009 08:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
!!! 2 De la: adicon 14 August 2008 11:30
Credeti ca dragostea de mama chiar trece peste orice? 4 De la: __LL__ 7 Aprilie 2009 12:04
cum sa raman cu el daca destinu nu vrea? 32 De la: Rock_this 23 Iulie 2009 11:12
SOS -Voi ce ati face in locul meu ??????? 292 De la: kudika185400 26 Mai 2010 19:15
RELATIE ESUATA 10 De la: ionelaela 26 Octombrie 2009 23:41