Setari Cookie-uri

ajutor va rog.. stiu ca e mult de citit dar vreau un sfat.

Buna seara.. Am decis sa-mi spun si eu povestea pentru ca nu stiu ce sa fac si cum sa procedez si nici ce sa aleg.. In luna ianuarie a acestui an am intrerupt o relatie de 5 ani jumate cu fata pe care o vedeam mama copiilor mei. A fost prima si singura fata pe care am iubit-o vreoadata. In ultima vreme ne tot certam din nimicuri, iar ultima cearta a fost decisiva in relatia noastra. Am plecat amandoi suparati si nu ne-am mai vorbit toata ziua. A doua zi m-a sunat ea spunandu-mi ca vrea sa vorbim. Stiam la ce sa ma astept plus ca si eu ma gandeam la acelasi lucru. Ne-am intalnit am vorbit si am hotarat sa ne despartim. Doar ca dupa 3 zile am asteptat-o cand iesea de la sala i-am spus ca se urce in masina si am plecat la munte unde i-am spus ca nu vreau sa ne despartim si ca vreau sa gasim o solutie care sa mearga. Ea mi-a spus ca nu mai poate sa se impace cu mine ca vor reveni certurile intre noi si nu mai vrea asta. I-am respectat decizia ne-am simtit bine impreuna, am luat ultima cina si ne-am sarutat pentru ultima data in fata portii ei. Dupa doar o saptamana s-a combinat cu un pusti de 16, ea avand 21 de ani (eu am 25, nu cred ca am mentionat asta). Cand am aflat m-am intalnit cu ea si am intrebat-o ce e in capul ei, ea spunand ca nu isi mai doreste alta relatie prea curand. Mi-a raspuns ca ii place cum se poarta cu ea si cum ii vorbeste. I-am dorit sa fie fericita si iubita si am plecat. Nu am mai cautat-o pentru 2 luni, timp in care nu am putut sa o uit deloc sau sa o urasc pentru ceea ce s-a intamplat. Dupa 2 saptamani i s-a stricat hidroforul si m-a chemat pe mine sa o ajut sa-l schimbe, pentru ca mai facusem asta in trecut. Dupa ce l-am reparat am intrat in casa si am inceput sa vorbim despre ce am mai facut. Dupa lungi discutii a izbucnit in lacrimii spunandu-mi ca inca ma mai iubeste si ca s-a combinat cu el doar ca sa nu se mai impace cu mine si sa incerce sa ma uite. Dar ca nu reuseste si pe oriunde se uita si orice face ma vede pe mine. Mi-a spus ca s-a si culcat cu el in speranta ca o sa fie si mai usor, numai ca dupa spusele ei s-a dus la baie si a inceput sa planga pentru ca in momentul ala se gandea doar la mine. Am inceput si eu sa plang si sa ii spun ca si eu inca o mai iubesc (nu stiu de ce nu am putut sa o urasc in momentele alea ea fiind prima din viata mea si eu primul din viata ei sexual vorbind). Am stat imbratisati timp de 3 ora plangand amandoi pana cand intr-un final a trebuit sa plec la munca. Ne-am ravazut dupa 2 zile si i-am spus ca vreau sa ne impacam si data asta sa fie fara certuri. Mi-a spus ca se gandeste la varianta asta, si ca nu mai asta are in cap de la ultima intalnire dar mi-a zis ca ii e mila de baiatul cu care e si ca are si o retinere nestiind daca va fi la fel. Pana la urma a decis sa nu se impace cu mine si sa ramana cu el. Dar de 1 luna incoace ne tot vedem. Imi zice sa ies afara, imi spune mereu "buna dimineata", "noapte buna" si "pofta Buna" cand sunt in pauza de masa la munca. Nu stiu ce sa fac pentru dupa 4 luni de zile inca nu pot sa o uit. Si se vede ca si ea se simte bine cand e cu mine. Sora ei imi spune mereu ca de fiecare dupa ce se vede cu mine vine mai fericita si se rasteste fara motiv la tipul cu care e. Inca vreau sa ma impac cu ea, dar stiu ca nu se poate si nu stiu cum sa fac sa ma indepartez de ea fara sa o fac sa sufere. Va rog ajutati-ma cu un sfat, voi sunteti fete si stiti mai bine ce ganditi.
ncl_cld
Postat pe 14 Mai 2016 22:48
De la: ncl_cld, la data 2016-05-14 22:48:10Buna seara.. Am decis sa-mi spun si eu povestea pentru ca nu stiu ce sa fac si cum sa procedez si nici ce sa aleg.. In luna ianuarie a acestui an am intrerupt o relatie de 5 ani jumate cu fata pe care o vedeam mama copiilor mei. A fost prima si singura fata pe care am iubit-o vreoadata. In ultima vreme ne tot certam din nimicuri, iar ultima cearta a fost decisiva in relatia noastra. Am plecat amandoi suparati si nu ne-am mai vorbit toata ziua. A doua zi m-a sunat ea spunandu-mi ca vrea sa vorbim. Stiam la ce sa ma astept plus ca si eu ma gandeam la acelasi lucru. Ne-am intalnit am vorbit si am hotarat sa ne despartim. Doar ca dupa 3 zile am asteptat-o cand iesea de la sala, i-am spus sa se urce in masina si am plecat la munte unde i-am spus ca nu vreau sa ne despartim si ca vreau sa gasim o solutie care sa mearga. Ea mi-a spus ca nu mai poate sa se impace cu mine ca vor reveni certurile intre noi si nu mai vrea asta. I-am respectat decizia ne-am simtit bine impreuna, am luat ultima cina si ne-am sarutat pentru ultima data in fata portii ei. Dupa doar o saptamana s-a combinat cu un pusti de 16, ea avand 21 de ani (eu am 25, nu cred ca am mentionat asta). Cand am aflat m-am intalnit cu ea si am intrebat-o ce e in capul ei, ea spunandu-mi la despartire ca nu isi mai doreste alta relatie prea curand. Mi-a raspuns ca ii place cum se poarta cu ea si cum ii vorbeste. I-am dorit sa fie fericita si iubita si am plecat. Nu am mai cautat-o pentru 2 luni, timp in care nu am putut sa o uit deloc sau sa o urasc pentru ceea ce s-a intamplat. Dupa 2 luni i s-a stricat hidroforul si m-a chemat pe mine sa o ajut sa-l schimbe, pentru ca mai facusem asta in trecut. Dupa ce l-am reparat am intrat in casa si am inceput sa vorbim despre ce am mai facut. Dupa lungi discutii a izbucnit in lacrimi spunandu-mi ca inca ma mai iubeste si ca s-a combinat cu el doar ca sa nu se mai impace cu mine si sa incerce sa ma uite. Dar ca nu reuseste si pe oriunde se uita si orice face ma vede pe mine. Mi-a spus ca s-a si culcat cu el in speranta ca o sa fie si mai usor, numai ca dupa spusele ei s-a dus la baie si a inceput sa planga pentru ca in momentul ala se gandea doar la mine. Am inceput si eu sa plang si sa ii spun ca inca o mai iubesc (nu stiu de ce nu am putut sa o urasc nici in momentele alea ea fiind prima din viata mea si eu primul din viata ei sexual vorbind). Am stat imbratisati timp de 3 ore plangand amandoi pana cand intr-un final a trebuit sa plec la munca. Ne-am ravazut dupa 2 zile si i-am spus din nou ca vreau sa ne impacam si data asta sa fie fara certuri. Mi-a spus ca se gandeste la varianta asta, si ca numai asta are in cap de la ultima intalnire dar mi-a zis ca ii e mila de baiatul cu care e si ca are si o retinere nestiind daca va fi la fel. Pana la urma a decis sa nu se impace cu mine si sa ramana cu el. Dar de 1 luna incoace ne tot vedem. Imi zice sa ies afara, imi spune mereu "buna dimineata", "noapte buna" si "pofta Buna" cand sunt in pauza de masa la munca. Nu stiu ce sa fac pentru ca dupa 4 luni de zile inca nu pot sa o uit. Si se vede ca si ea se simte bine cand e cu mine. Sora ei imi spune mereu ca de fiecare data dupa ce se vede cu mine vine mai fericita si se rasteste fara motiv la tipul cu care e. Inca vreau sa ma impac cu ea, dar stiu ca nu se poate si nu stiu cum sa fac sa ma indepartez de ea fara sa o fac sa sufere. Va rog ajutati-ma cu un sfat, voi sunteti fete si stiti mai bine ce ganditi.


Am corectat toate greselile.. sper
ncl_cld
Postat pe 14 Mai 2016 23:18
odata ce a initiat despartirea ii este frica ca tu vei fii la fel cu ea. apropiete de ea mai mult si arata i ca o iubesti mult ... puteti chiar sa ajungi sa te culci cu ea , acolo veti simti fiecare daca se merita sau nu. nu inteleg care a fost ultima cearta de a decis sa plece si sa nu se mai intoarca . ce i ai zis sa o faci sa plece de langa tine ? nu stiai ca o poti pierde ? acum realizezi ce ai pierdut ?
kudika_595
Postat pe 15 Mai 2016 10:49
Toata povestea asta e alandala ...dar cu happy end si noapte buna.
Un barbat ce cere femeilor sa gandeasca pt el asta pt ca un pusti de 16 ani , i-a zapacit prietena
Sper ca ti-am fost de ajutor :) somn usor trezeste-te
kudika_988778
Postat pe 15 Mai 2016 15:33

http://www.youtube.com/watch?v=VBWIE0xox-8
kudika_988778
Postat pe 15 Mai 2016 17:03
De la: ncl_cld, la data 2016-05-14 22:48:10Buna seara.. ....................................................................................................

Personal, nu suport infidelitatea si tradarea in relatie, deci nu am o parere buna, despre persoanele, care practica asa ceva!!

Eu sunt o femeie matura, nu o fetita , deci sfatul meu este radical si transant:

Renunta la aceasta tanara, care nu a ezitat sa te insele!Daca te iubea, cum Dumnezeu a putut sa insele iubirea voastra, cu pustiul respectiv, si intr-un timp atat de scurt?

Tinere, nu te lasa amagit de pisaceala fostei tale iubite, caci persoanele, care isi insala partenerul sau partenera, sunt demne de compatimire!!TE FOLOSESTE, in primul rand, din punct de vedere emotional!!Nu conteaza ca v-ati despartit temporar, in acceptiunea ta, ci mojicia faptei in sine!!

Atat timp cat tu ai respectat relatia, ea de ce nu a facut-o, daca te iubea si in ciuda faptului ca au intervenit intelegeri intre voi?
kudika_15804
Postat pe 16 Mai 2016 07:11
Buna.Opinia mea este ca nici o persoana nu este in masura sa judece reactiile altei persoane.Cred ca certurile sau discutiile in contradictoriu se pot opri intre doua persoane cand intelegem sa lasam egoul nostru deoparte si sa nu incercam sa-l schimbam pe cel de langa noi.A iubi cred ca inseamna sa-mi deschid sufletul ,fara ¨concursul¨ obositor cine are dreptate sau nu.Ce am simtit si observat in viata mea de pana acum ,este ca de foarte multe ori, orgoliul este in defavoarea noastra si in cazul tau si al prietenei tale ,temerile si fricile nejustificate le lasati sa va joace feste.Frica ,teama sunt produsul creierului nostru ,ele neexistand.
Ce nu da gres in viata ,este sa faci ceea ce interiorul tau simte .Daca o iubesti ,daruieste-i momente frumoase , placute si echilibru.
Toti avem calitati si defecte ,toti avem acea parte intunecata ,toti avem un judecator interior.
Cineva imi spunea asa : ¨Daca in fiecare zi ,ne-am trezi cu gandul ce moment frumos ,placut ,care sa bucure persoana la care tin ,respect ,iubesc ,inseamna ca astazi nu am trait degeaba.Astazi am daruit ceva frumos.¨
Daca toti ne-am trezi in fiecare zi cu gandul asta ,eu cred ca ar fi Raiul pe pamant .Am 43 de ani si ma numesc Cezarina.
Mult succes si daruieste fara sa astepti sa primesti.
kudika398623
Postat pe 29 Mai 2016 17:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
a cunoscut pe alta 48 De la: darksukkubus69 13 Decembrie 2010 19:44
Ma iubeste dar vrea sa fie singur... 9 De la: Ciobanu_Ramonela_1 16 Martie 2014 12:37
Despre anticonceptionale--i need help! 50 De la: dienuscha 30 Noiembrie 2009 17:16
mi-a dat papucii pe net....dar continua sa imi zica ca ma iubeste!!!!e posibil?? 37 De la: iocriss 19 August 2009 00:25
buna 6 De la: sofia_maria 21 Iunie 2010 21:02