Setari Cookie-uri

Ce sa fac...?

Buna,o sa incerc sa fiu cat mai calara pt ca am nevoie de mai multe pereri.Sunt cu un tip de 3 ani pe care l-am considerat marea mea iubire,dar asta pana acum cateva zile.A fost o relatie cu suisuri si coborisuri,cateodata este foarte tandru,cateodata este foarte rece,arogant si ironic.Eu am fost foarte intelegatoare cu el si i-am iertat toate aceste defecte care ne afecteaza relatia insa acum pur si simplu mu mai am rabdare cu el.Tin sa precizez ca la un moment dat m-a inselat,iar eu am aflat mai tarziu de asta,perioada in care ne intelegeam foarte bine pe toate planurile si cu multe insistente din partea lui ne-am impacat si l-am iertat(desi nu am uitat niciodata).Cu toate astea eram destul de geloasa si asta pana acum cateva zile cand am cunoscut un alt baiat.Am iesit sepatrat,eu in disco,el cu baietii si din vorba in vorba m-am apropiat de un baiat.Chimia dintre noi este foarte puternica,el mi-a dat de inteles ca este dispus sa inceapa o relatie cu mine dar ar vrea sa ma despart de celalalt.Este si normal ce baiat vrrea sa imparta o fata pe care o place foatre mult cu un altul.Acum sunt intr-o mare dilema si nu stiu ce sa fac!Am de invatat,si nu-mi sta gandul la asta,ma gandesc numai la ce sa fac!
alexa_greek
Postat pe 18 Mai 2009 09:18
sa iei o pauza......da,sa te despartzi o perioada de primul,sa meditezi ,sa vezi ce se intampla cu tine cu adevarat......sa nu iei hotarari sub nici o presiune,take your time,nu te grabi,ai tot timpul din lume.
matracucu
Postat pe 18 Mai 2009 09:22
Sunt total confuza.Cand simt ca-l iubesc,cand sunt atrasa de celalalt...pur si simplu nu stiu ce sa fac si nu stiu la cine sa apelez ca sa ma sfatuiasca!
alexa_greek
Postat pe 18 Mai 2009 15:13
Da, o pauza ti-ar prinde bine... da-i o pauza prietenul tau, gandeste-te bine la ce vrei...

Dar ai grija sa nu te vada in timpul asta cochetand cu celalat, ca o sa iasa urat!!!

Bafta!
pisicuta_trista
Postat pe 18 Mai 2009 15:26
Pauza ti-ar prinde bine, dar nu te arunca intr-o relatie... Iesi cu cel care te atrage, vorbeste cu el, dar, parerea mea e ca nu ar trebui sa te grabesti... E o vorba care spune "Nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard"...
Kathhy
Postat pe 18 Mai 2009 15:52
In week-end va pleca din oras la un festival si cred ca o sa am timp sa ma mai gandesc.Problema este ca el nu este deloc de acord cu o pauza intr-o relatie,considera ca e ca si cum ne-am desparti.Voi iesi cu celalalt in pentru ca nu ma pot abtine!Ma suna,vorbim la tel,sau pe mess.Desi nu sunt deloc o materialista tin sa precizez ca prietenul meu are o situatie matreiala buna datorita parintilor lui,insa nu are un job satisfacator,celalalt este mai modest dar castiga bine acum si-n plus este cu 2 ani mai mic decat mine.Si sa mai spun ca primul este rac,si celalalt capricorn iar eu sunt pesti.
alexa_greek
Postat pe 18 Mai 2009 16:23
:) cred ca cel mai bine e sa te gandesti care te-ar face fericita.....tinand cont ca pe al 2-lea tip nu il stii de mult timp, sa te gandesti bine sa nu pierzi dragostea primului, si sa nu ramai cu nimic.....:)....ia o pauza, gandeste-te serios si pune in balanta.,...:) numai tu stii cum iti este bine...te pup:*
ioanaeu20
Postat pe 19 Mai 2009 00:14
Multumesc mult pt raspunsuri.O sa incerc sa iau o pauza sa vad la care ma gandesc mai mult si sa pun lucrurile in balanta...
alexa_greek
Postat pe 20 Mai 2009 09:13
Din proprie experienta iti spun in primul rand sa pui mana pe carte, asta conteaza cel mai mult !
Restul, ce sa zic...cel care te iubeste va face ceva ca sa te aiba..daca tu nu il iubesti pe cel care face acel lucru ca sa te aiba, este nasol...dar poti trece peste aceasta situatie, in timp, cu grija, cu optimism :)



Postat pe 20 Mai 2009 09:38
There's a first time for everything
It's definitely one of them nights
I knew when I looked in his eyes
That he was gonna be trouble for me
I never wanted to lie
I knew that my baby would cry
If he knew what we were doing
But if his love don't pass the test
I gotta get it from somewhere else
When I'm gone and I need a man
Hope he understands
Forgive me baby

Forgive me but I need to be loved too
Forgive me but I can't wait around for you
Forgive me if I found a man
Who understands just what I need
SexintheCity
Postat pe 20 Mai 2009 10:01
mai bine faci ce trebuie
yumy
Postat pe 21 Mai 2009 09:10
S-au intamplat atatea lucruri de cand am postat ultimul mesaj ca nici nu stiu ce sa va spun.L-am mintit si si-a dat seama(nu stiu sa mint) si m-a cam iertat asta pana sa afle de el si ca ne-am sarutat si ca m-am intalnit de mai multe ori si ca am vb pe mess,si acum ar vrea sa ma ierte dar si sa ne despartim.De ce l-am inselat?Pt ca si el a facut-o,pt ca era monotonie in relatia noastra,pt vorbesc orice cu celalalt si cu el nu,pt ca eram curioasa sa vad cum mai e cu altul...
alexa_greek
Postat pe 22 Mai 2009 12:22
Pai na, noi ti-am zis sa ai grija sa nu se afle ca iesi cu celalalt... ce sa zic, era cel mai bine sa nu te granesti.

Am facxut si eu asta o datam si dupa ce l-am alimentat pe cel nou cu 1000 de sperante, in final tot la fostul meu m-am intors... ca na, parca tot mai bine era cu el.

Vorba bunaa nu dai vrabia din mana, ca ramai cu cioara de pe gard, si e mai nasol apoi....
pisicuta_trista
Postat pe 22 Mai 2009 15:54
Cassey_
Postat pe 24 Mai 2009 14:16
De la: alexa_greek, la data 2009-05-22 12:22:58 S-au intamplat atatea lucruri de cand am postat ultimul mesaj ca nici nu stiu ce sa va spun.L-am mintit si si-a dat seama(nu stiu sa mint) si m-a cam iertat asta pana sa afle de el si ca ne-am sarutat si ca m-am intalnit de mai multe ori si ca am vb pe mess,si acum ar vrea sa ma ierte dar si sa ne despartim.De ce l-am inselat?Pt ca si el a facut-o,pt ca era monotonie in relatia noastra,pt vorbesc orice cu celalalt si cu el nu,pt ca eram curioasa sa vad cum mai e cu altul...


Te intreb si eu ceva.Am vazut ca ai scris mai sus ca te-a inselat .Acum dupa ce tu l-ai inselat ( banuiesc ca nu te-ai culcat cu acel baiat--dar tot l-ai inselat ca te-ai sarutat cu el ) , tu simtit ca mai ai sentimentul acela ca prietenul tau te-a tradat( inselat) pe care il aveai ianinte sa il inseli si tu?Simti ca l-ai iertat acum pe el, dupa ce si tu ai calcat stramb...???Te mai simti geloasa cateodata pe el, si te chinuie ganduri ca poate te insala?Sau s-a dus sentimentele astea de nedreptate?

Postat pe 2 Iunie 2009 10:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cand unii mint de ingheata apele 33 De la: lory08 20 Septembrie 2009 20:12
Sotul de 50 ani m-a lasat ptr amanta de 20 41 De la: kudika_1035473 28 Ianuarie 2019 15:16
despartiri-impacari....dar nicc un rezultat! 0 De la: 27 Februarie 2010 15:01
Am nevoie de un pic de ajutor..logica imi spune sa fac ceva..inima altceva 6 De la: DaduxMJ 9 Decembrie 2009 16:13
hey! 8 De la: livia1989 13 Ianuarie 2014 19:09