Setari Cookie-uri

Grupa sanguina neconcludenta

Buna! Am fost alaltaieri la un laborator de recoltare de sange pentru a-mi face mai multe analize, printre care si cea de aflare a grupei sanguine ( eu imi stiu grupa, dar fiind insarcinata si pe ultima suta de metrii, vroiam sa fiu 100% sigura in caz de voi avea nevoie de transfuzii pe viitor), iar in aceasi seara am primit rezultatele de la analize, dar grupa sanguina nu era cea pe care o stiam eu. Ieri am mers la alt laborator pentru a-mi reface doar analiza pentru grupa sanguina, iar azi cand am mers dupa rezultat mi s-a spus ca trebuie sa revin maine sa imi refac analiza deoarece rezultatul este neconcludent. Imi puteti spune va rog ce ar putea insemna asta? Afecteaza sarcina (34 de saptamani) aceasta analiza?
Amy_Blezniuc_1
Postat pe 13 Septembrie 2016 17:50
Buna,
testarea grupei ganguine nu afecteaza sarcina. Asteapta linistita rezultatul, nu iti fa griji degeaba. Orice grupa ai avea, in cazul necesitatii unei transfuzii se mai testeaza o data. Sarcina usoara in continuare!
dizzyme
Postat pe 2 Octombrie 2016 21:46
De la: Amy_Blezniuc_1, la data 2016-09-13 17:50:10Buna! Am fost alaltaieri la un laborator de recoltare de sange pentru a-mi face mai multe analize, printre care si cea de aflare a grupei sanguine ( eu imi stiu grupa, dar fiind insarcinata si pe ultima suta de metrii, vroiam sa fiu 100% sigura in caz de voi avea nevoie de transfuzii pe viitor), iar in aceasi seara am primit rezultatele de la analize, dar grupa sanguina nu era cea pe care o stiam eu. Ieri am mers la alt laborator pentru a-mi reface doar analiza pentru grupa sanguina, iar azi cand am mers dupa rezultat mi s-a spus ca trebuie sa revin maine sa imi refac analiza deoarece rezultatul este neconcludent. Imi puteti spune va rog ce ar putea insemna asta? Afecteaza sarcina (34 de saptamani) aceasta analiza?



Culpa medicala !Repeta-ti analizele, si eu am patit asa ceva cand am fost insarcinata, trei analize de sange, trei grupe de sange diferite de cea, pe care o am, totul este posibil in laboratoarele clinicilor medicale ! Incearca la un laborator privat !
kudika_15804
Postat pe 3 Octombrie 2016 07:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
operatie de hernie de disc cervicala c5-c6 1 De la: Lazar_Valentina 31 August 2011 21:06
Nervozitate 11 De la: Adella92 27 Septembrie 2012 08:46
Helicobacter Pylori 8 De la: googoodoll 8 Martie 2009 12:19
Secretia vaginala 46 De la: miss_darine 18 Decembrie 2009 18:35
sex 2 De la: kudika111872 5 Iunie 2013 09:02