Setari Cookie-uri

as fi vrut sa fiu femeie

mda, mailman, ai si nu prea ai dreptate.Ia sa vedem unde nu ai dreptate... aha, aici:"sa ma fac frumoasa, sa ma vad cu fetele sa vorbesc despre imbracaminte si cum sa arat mai bine pt barbatul meu?" Cand fetele se intalnesc nu isi consuma timpul vorbind despre prostii din astea; ele gasesc subiecte mult mai interesante de discutat, mai interesante chiar decat fotbalul ori ultimul tip de masina aparut pe piata. Dreptate partiala:"...voi care deja sunteti obsedate de voi insiva si va enerveaza, nu barbatii, ci femeile ca voi. parca e o intrecere continua intre voi sa aratati al dracu de bine si sa "va simtiti bine in pielea voastra". nu mai e vorba de barbatul de langa voi, e vorba despre voi si competitia dintre voi de a arata mai bine ca cealalata. faza asta cu "vreau sa arat bine pentru tine iubitule" e vrajeala." Da, fraza repectiva e "vrajeala", de fapt noi vrem sa aratam bine doar pt noi insine, iar uneori ne amuza sa ne masuram puterile cu celelalte femei, ori barbati. A fi femeie e o competitie, daca vrei e o competitie a frumusetii si inteligentei, o competitie a calitatilor si o demonstratie a acelui "POT SI EU SA FIU TOT ATAT DE BUNA CA SI TINE (cel sau cea pe care eu o admir si imi doresc sa il/o urmez si care reprezinta idealul din punctul meu de vedere)". A fi femeie nu inseamna a te gandi mereu la sex; el nu este atat de important cum iti place tie sa crezi. Pe lume sunt lucruri mult mai importante si mai placute, iar simpla prietenie este unul din ele. In concluzie: ador sa fiu femeie si ma iubesc pe mine insumi mai mult decat ar fi fost in stare vreodata Narcis sa se iubeasca. Noi traim pentru noi insine, pentru copii nostri (cele care ii au) si abia la sfarsit pentru voi, insotitorii nostri pentru un timp mai lung sau mai scurt, voi cei intimidati de puterea noastra de femei si speriati de intensitatea dragostei noastre.
amme22
Postat pe 28 Aprilie 2008 22:28
HMMM...partial ai dreptate....dar sunt si barbati lafel de obsedati de ei...a se vedea metroxesualu ( sa nu imi zici ..ca ala nu mai e barbat:))) ca totusi e).....fiecare sex are avantajele si dezavantajele lui....Uite biologic vorbind barbatul nu este lafel de rezistent la durere precum femeia....Dar ca femeie nu prea iti doresti sa fii in trafic ...nu stiu daca ai auzit expresia folosita pentru domnisoarele care traverseaza strada si nu prea vor sa alerge pe trecere doar de dragul de a trece cel cu masina mai repede... '' asta daca se suie pe tine ..te calca nu te f..e''.Banuiesc ca ai si u o prietena care cu siguranta iese din tiparul descris de tine...dar probabil ea reprezinta pentru tine exceptia care confirma si intareste regula ...nu?
corinuta1010
Postat pe 28 Mai 2008 13:17
in ziua de azi....zici femeie...zici si barbat....deci,in acest secol in care traim,s-a ajuns ca si barbatul sa se ingrijeasca.Asta nu este rau,dar sunt unele cazuri in care se exagereaza.....pfffffff
Ramon3l
Postat pe 28 Mai 2008 15:25
Noi fotografiem gratis, filmarea va apartine



Doriti o amintire unica si la fel de vie peste ani ca si-n clipa trairii evenimentului? Doriti sa nu gresiti dand gir unei aparaturi depasite? Doriti ca totul sa fie minunat in sertarul d-tra cu amintiri?
Noi suntem aici sa va ajutam. Apelati cu incredere si va vom face cadou toate fotografiile, urmand ca d-tra sa platiti doar serviciile video.
Pentru noi, Craiova ori Slatina, Severin si Alexandria, Sibiu sau Bucuresti, Valcea ori Ploiesti, Orsova, Brasov sau Slobozia, ne sunt toate la fel de aproape, la fel de accesibile. Pentru detalii contactati-ne la adresa de e-mail fotografie_dragosp@yahoo.com, sau la unul din numerele de telefon afisate mai jos.
Casa de piatra, si Dumnezeu sa va ajute!

Titular, Dragos Popescu
0742577082
0744580054
0251335150

Video : Camera Sony DCR-VX 2100E
Foto : Nikon Digital Camera D5000

eunescu09
Postat pe 27 Septembrie 2009 08:59
De la: , la data 2007-05-24 14:46:49intr-o tara in care ca barbat nu imi pot gasi un loc de munca , urmez cursurile unei facultati unde femeile predomina si se poarta cu barbatii ca si cu ultimele dejectii sociale , am ajuns la concluzia urmatoare daca as fi fost femeie as fi avut o sansa in plus de la viata si societatea asta pro feminista in care traim


buna, am si o intrebare: in ce tara locuiesti? in Romania in nici un caz, pentruu ca aici nu este cu siguranta o lume pro feminista, asa cum spui. daca ai stii de cate ori imi doream sa fiu barbat si mi-am dat seama ca as fi o lasa daca asa ceva ar fi posibil sa fac, pentru ca nu as fi capabila sa ma descurc ca femeie si atunci insemna ca m-as fi descurcat ca barbat?! gresit, esti asa cum. a vrut Dumnezeu si trebuie sa inveti sa te respecti si sa ai incredere in tine, pentru ca orice fiinta, femeie sau barbat de pot descurca in orice situatie. NU TOTI OAMENII SUNT LA FEL, deci, nu mai cataloga femeile ca fiind la fel toate. nu sunt.
sper sa ai mai multa incredere in propria persoana si sa iti cladesti viata asa cum trebuie si cu mult gust. daca nu iti place tara unde esti, pleaca in alta, si sigur vei reusi sa iti gasesti si job, daca esti bun la ceea ce faci nu ai cum sa nu gasesti.
bafta multa!
mihaeladelia
Postat pe 21 Decembrie 2009 20:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hm 1 De la: alex19andra 24 Mai 2007 10:40
Eu am ales deja... 1 De la: pansela23 4 Octombrie 2007 15:40
intre dragostea a doi barbati 25 De la: cristina_coman69_pearl_cris 27 Iulie 2009 16:49
wow 1 De la: Vivaics 3 Iunie 2007 22:38
A fi confuza 3 De la: Barbie30 4 August 2010 11:14