Setari Cookie-uri

Ar merge relatia intre o femeie scorpion si un barbat varsator?

Ce parere aveti?Sunt ceva cupluri asemanatoare pe aici?
onuta81
Postat pe 23 Iulie 2008 12:57
Nimeni nu mai e in aceiasi" situatie"? :D
onuta81
Postat pe 25 Iulie 2008 10:04
merge....daca iti place muuult de barbatul respectiv si esti gata sa faci concesii. sunt gelosi si extrem de posesivi. sunt persoane dificile.la mine a durat 1 an jumatate, pana cand n am mai suportat incapacitatea lui de a si asuma relatia. ca de la scorpion la scorpion te sfatuiesc sa fugi repede de tot.
dallilah
Postat pe 25 Iulie 2008 10:45
iubita se nu te superi dar din experienta mea de pana acum am ajuns la concluzia ca relatia intre o scorpioanca si un varsator e imposibila!varsatorii sint putin cu capul in nori, iar o femeie scorpion isi doreste un barbat cu picioarele pe pamant. dar, nu depinde numai de zodie! poate este un barbat la care experienta de viata isi spune cuvantul. mai depinde si de caracterul barbatului respectiv.

Postat pe 25 Iulie 2008 10:57
buna, sunt varsator si iubesc o "scorpie", ce pot sa spun, suntem gelosi daca ne dati motive, iar voua va place sa intepati, tachinati, etc, iar de posesivitate, voi vorbiti??? ,
se spune ca suntem incompatibili, dar eu cred ca poate merge, daca mai renuntati si voi la caracterul acid, la incercarile de a domina si controla in schimb in pat e super, asta daca scorpionul stie sa isi manifeste sexualitatea si sa il stimuleze pe varsator. In rest, da pot sa spun ca e iubire cu nabadai, iar cui ii place at e bine...
ionel_varsator
Postat pe 26 Iulie 2008 11:53
da, daca amandoi va doriti acest lucru si sunteti destul de maturi sa puteti face unele concesii!!!
va fi iubire cu nabadai!!
ionel_varsator
Postat pe 26 Iulie 2008 12:03
Da,femeile scorpion sunt posesive...dar stii...ce e al meu nu vreau sa impart cu nimeni....iar el nu prea intelege asta...lui ii place libertatea...in fine...ma gandeam ca la unii relatia merge mai bine...dar depinde si de caracterul fiecaruia...oricum,ar trebui fiecare sa mai lase de la el cate putin...dar eu cred ca varsatorii sunt incapatanati....voi din experientele voatres ce mai puteti spune?
onuta81
Postat pe 26 Iulie 2008 14:35
buna
suntem la fel de incapatanati ca si voi si la fel de posesivi si avizi de libertate, dar suntem fideli, at cand ni se ofera ceea ce dorim - iubire, respect, fidelitate, incredere, sex (dragoste), mult "sex", probabil faptul ca ne asemanam ff mult ne atrage dar reprezinta si o piedica, daca nu stim sa manageriem relatia. Un varsator sufera at cand nu i se acorda destula atentie in cuplu si at evadeaza sau inseala uneori.
voi cum faceti?
ionel_varsator
Postat pe 26 Iulie 2008 19:49
Eu nu cred ca sunt gelosi...sau depinde...atat stiu ca nu vor sa fie dominati..vor libertate ....plus ca ei nu-si manifesta atat de des sentimentele...noi femeile din scorpion vrem mereu sa fim asigurate de sentimentele pe care un varsator le simte fata de noi...nu cred sa fie atat de gelosi ca noi...dar sunt destul de sufletisti....si fideli...acum nu poti baga mana in foc pt toti...
onuta81
Postat pe 26 Iulie 2008 20:44
Relatia intr-un o femeie scorpion si un barbat varsator e una speciala si plina de surprize.Sunt scorpioanca,iar sotul varsator.Relatia noastra a fost tensionata la inceput pana ne-am cunoscut dar niciunul din noi nu am renuntat.Varsatorul nu primeste de cele mai multe ori atata dragoste pe cat ofera!E un barbat sensibil si romantic,creativ,amuzant,inteligent dar sa nu-i dai cumva motive de gelozie ca,ori te ucide,ori te paraseste! Lasa-i putina libertate,nu-l constrange,nu-i fa program,iubeste-l asa cum este dovedeste-i asta si fa-i declaratii de dragoste in public.Ii face o deosebita placere,asta pt.el e o dovada a dragostei.Fii sincera si foloseste-ti imaginatia!In pat e un adevarat armasar!!!!Si curios....e foarte fidel!
ram_ele
Postat pe 27 Iulie 2008 13:51
buna ramele
da, tu chiat ai un sot varsator si ai avut rabdare.
asa suntem....
va urez o casnicie frumoasa si cat mai lunga.
ionel_varsator
Postat pe 27 Iulie 2008 18:52
cea mai frumoasa relatie a unei femeie scorpion este de obicei cu un barbat pesti... si cea mai usoara(acu depide si ce specimene se pot intalni ) dar pot si si exceptii... dar intre pestii si scoprioni exista totul si se inteleg de minune :P

Postat pe 28 Iulie 2008 01:16
Pot contribui la exemplificarea discutiei cu o relatie femeie=SCO si barbat=Aqu care dureaza de 21 (douazeci si unu) de ani, si inca este F.F.interesanta ! (DAR adevarul adevarat este ca sunt multe alte compatibilitati in joc: VEN, MOO, LIL, CHI, MER, MAR etc). Sfatul meu: faceti-va doua harti adevarate si abia apoi evaluati compatibilitatea ...
dusa
Postat pe 28 Iulie 2008 10:33
De la: gabriell82, la data 2008-07-28 01:16:55cea mai frumoasa relatie a unei femeie scorpion este de obicei cu un barbat pesti... si cea mai usoara(acu depide si ce specimene se pot intalni ) dar pot si si exceptii... dar intre pestii si scoprioni exista totul si se inteleg de minune :P



De unde stii ca femeia scorpion nu se intelege minunat si cu un barbat rac?

DeeaCatalina
Postat pe 2 August 2008 22:21
buna
eu zic, ca o relatie depinde ff mult de cei doi, de cat de maturi sunt.
iar zodiile sunt ceva orientativ...
ionel_varsator
Postat pe 4 August 2008 09:11
Buna,
Eu sunt in scorpion iar prietenul meu este in varsator si este ffffff incapatanat dar este si foarte fidel relatiei atunci cand iubeste, are multe defecte dar si calitati, cei din varsator sunt sufletisti si fac orice pentru persoana pe care o iubesc, deocamdata totul decurge bine, trebuie sa mai lasi si tu de la tine... sa mai lase si el de la el si totul o sa fie bine.
nicoleta22
Postat pe 6 August 2008 13:33
eu sunt scorpioanca cu ascendent in gemeni iar el este varsator cu nush ce ascendent. ideea de baza ar fi ca eu nu sunt geloasa, el este!!!! de o gelozie nemaipomenita. ne intelegem bine rareori, ne certam f des, ne impacam...ca, deh, doar de-aia ne certam...iar cum impacarea se face in pat, iese cu scantei. foarte dragut si dulce cateodata, alteori rece de zici ca stai langa polul nord...chestia care ma enerveaza la ACEST varsator(ca nu pot spune ca-s toti la fel)...e ca e cam greu de cap. si eu nu-s obisnuita sa dau zeci de mii de explicatii...asa ca normal ca ma apuca nervii de fiecare data cand trebuie sa analizez cu el o chestie minora timp de o juma de ora...ca sa se prinda si el despre ce e vb sau ce-am vrut sa spun!!!! ma rog, poate nu ma pricep eu sa comunic prea bine...dar nu, nu cred ca asta e faza, pt ca ceilalti ma inteleg rapid, indiferent de sex sau de zodie...in rest? aaa, e posesiv, are idei fixe, putin cam paranoic...dar...poti conta pe el la nevoie. mai mult ce sa mai spun? ca deja m-am enervat...

Postat pe 13 August 2008 11:47
buna
esti ff nervoasa
sunt varsator, posesiv, nu gelos, dar cam nebun, cat despre chestia cu intelesul, sunt 2 situatii, ori nu vrea sa inteleaga si se preface ca nu intelege, ca sa te tina mai mult langa el, ori nu il duce capul si asta e. dar daca sta langa tine dupa atatea certuri, inseamna ca te iubeste. asta e important, si daca i-ai dat motive sa fie gelos, at asa e.... sorry!! dar va fi alaturi de tine tot timpul, sau pana te vei plictisi tu. iar daca tu ai vise mari, iar pe el nu il ajuta capu, at. e naspha. vadeti voi...
ionel_varsator
Postat pe 13 August 2008 16:13
intamplator am citit ce;i paici..da nu ma pot abtine
cred ca va lamentati prea mult pe o chestiune cam aiurea,asta cu zodiacu si compatibilitatea in functie de zodii...nu poti prevedea cursu unei relatzii sau posibilitatea unei relatii cititnd doar zodiaacu..wtf..pe urma ajungeti sa stati sa va cautati in carti perechea....sau nu stiu..steti fete,mai complicata treaba:D
alaaa
Postat pe 26 August 2008 22:43
buna
am cunoscut si eu pe cineva varsator eu sunt scorpioanca .ca iubiti n-am putut fi imreuna dar am ramas prieteni.si ne e mult mai bine asa amandoi suntem casatoriti ne vedem cam de 3-4 ori pe an si vorbim la telefon. inca un amanunt nu mai suntem iubiti de 8 ani dar nu a uitat ziua mea de nastere, data cand ne-am intalnit prima oara si multe alte evenimente importante pentru noi.asta ma surprinde la el. varsatori in general sunt foarte prietenosi.nu stiu ce sa zic poate la mine n-a mers tu poate ai noroc.Bafta.
kudika1303
Postat pe 5 Noiembrie 2008 23:07
nu suntem amanti a nu se intelege gresit.suntem PRIETENI.
kudika1303
Postat pe 5 Noiembrie 2008 23:09
Daca ar fi doar 12 tipuri de femei si de barbati cate zodii sunt ar fi un mare dezastru, dar poate si un avantaj ca ai sti pe cine sa alegi. Oamenii sunt foarte diferiti, depinde de tipul de personalitate, care mai greu poate fi modificat(sunt 4 tipuri, mediul in care s-au format, familia din care provine, educatia pe care au primit-o.
Atunci cand doi oameni se apropie scot ce au mai bun, dupa o vreme incep sa apara defectele, si atunci dispare toata frumusetea relatiei.
Ca sa cunosti un om trebuie, dupa batrani: trebuie sa arzi 2 carute de lemne si sa manaci un sac de sare, adica, cam un an.
Succes!
LUCYNDA
Postat pe 8 Noiembrie 2008 13:32

salut.eu sun o scorpioana care sunt casatorita cu un varsator de zece ani si pot sa spun ca pe cat de frumoasa e relatia pe atat de grea de tinut. ne iubim enorm cu toate ca suntem foarte diferiti. cine nu e casatorit poate ar fi mai bine sa o lase balta. am avut o relatie cu un peste si a fost un vis
ganditi de doua ori inainte
kiss_swett
Postat pe 20 Noiembrie 2008 20:10
buna, si cu libertatea excesiva a scorpionilor, ce facem?
dar cu faptul ca ei, scorpionii, inteleg ff greu ce inseamna 2 = cuplu = responsabilitati comune, nu egoism? Scorpiile stiu sa iubeasca ff pasional, dar uneori sunte-ti pe de-an doaselea. Iar noi, varsatorii suntem cu picioarele pe pamant, chiar daca visam mult, si suntem si ff buni la pat , daca stiti sa ne stimulati.
Iargelosi suntem daca avem motiv, suntem mult mai idealisti...
mai vb
va pup
ionel_varsator
Postat pe 21 Noiembrie 2008 16:53
nu stiu de ce spui ca varsatorii sunt cu picioarele pe pamant cand eu cunosc destul de multi si cam toti fug de raspundere si prefera sa stea sa pluteasca. nu au initiativa in numic. eu cel putin nu suport de depind de cineva si consider ca barbatii nu sunt facuti sa ne intretina ci sa ne fie alaturi si sa ne iubeasca ./ varsatorii sunt super pasionali si super buni dar prea moi pt viteza secolului acesta. si fug de greutati si de raspundere. noroc ca suntem noi scorpioanele langa ei si in general suntem foarte descurcarete.
kiss_swett
Postat pe 22 Noiembrie 2008 18:50
cunosc si eu de ceva timp un varsator...citind ce s a scris p aici ,nu ma pot abtine sa nu zambesc....inainte nu aveam nici o treaba cu cititul horoscopului,pana l am cunoscut p dumnealui iar acum ca tot am descoperit topicul asta am intrat sa l citesc...din curiozitate....si pot spune ca desi compatibilitatile sau caracteristicile,sunt doar orientative...hm...multe ce s au scris p aici sunt asa....mai ales faza cu "sunt ft buni la pat" ....dar si dpdv al caracterului...sa vedem ce o iesi!pana atunci..mi e ft dor de el si abia astept sa l revad.....frumuselul meu ud

Postat pe 26 Noiembrie 2008 15:43
..ud??..de ce ud? anyway, tot ce s-a spus pe aici este in mare parte foarte adevarat, mai ales faptul ce ne place sa ni se arate etunci cand suntem iubiti si avem mereu nevoie de confirmari..si putem fi foarte fideli, atunci cand iubim, si spun asta din experienta..intr-adevar, sunt 2 zodii foarte diferite, dar cel mai important aspect este strict legat de oameni, ce cei implicati intr-o astfel de relatie si de cat de mult si-o doresc ei..asa ca, sfatul meu, nu lasati un varsator atunci aveti unul, pentru ca are foarte multe de oferit.. ..si mi-e foarte dor de tine
Catalin_P
Postat pe 29 Noiembrie 2008 11:42
De la: onuta81, la data 2008-07-23 12:57:51Ce parere aveti?Sunt ceva cupluri asemanatoare pe aici?

yo st varsator shi am fost q un scorpion 2 ani dar tot timpul ne certam...pana la urma a fost definitiv...ne pare rau k nu my suntem impreuna dar aqm shi el are p altcineva shi eu...shi am cazut d acord sa nu ne my impacam...
papusa_barbie
Postat pe 24 Decembrie 2008 11:42
IO SUNT scorpion ji cred ca daca vrei cu adevarat sa ai o relatie cu un anume baiat ji chiar doriti amandoi nu e o problema daca e destula actractie si senzualitate nu mai conteaza zodia ci doar e vorba de intelegere:-)

Postat pe 4 Ianuarie 2009 15:53
De la: papusa_barbie, la data 2008-12-24 11:42:44
De la: onuta81, la data 2008-07-23 12:57:51Ce parere aveti?Sunt ceva cupluri asemanatoare pe aici?

yo st varsator shi am fost q un scorpion 2 ani dar tot timpul ne certam...pana la urma a fost definitiv...ne pare rau k nu my suntem impreuna dar aqm shi el are p altcineva shi eu...shi am cazut d acord sa nu ne my impacam...


E posibil sa fiu prea depasita pentru acest subiect insa acum l-am vazut,
Eu sunt varsatoare cu asc scorpion si daca vreti sa stiti noi doi ne intelegem f f bine chiar daca uneori la incapatinare facem concurenta! :))
Legat de relatia in sine a unei varsatoare cu scorpion sau scorpioanca cu varsator, eu zic ca din punct de vedere sexual se pot intelege insa in rest e jale! ce e f f adevarat ca varsatorii sunt personaje f fidele atunci cind iubesc si sunt iubiti si au toate calitatile posibile.
Totul depinde de fiecare in parte de ceea ce vrea sa ofere, si cit poate sa primeasca!
Shamballa
Postat pe 12 Ianuarie 2009 16:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce faci atunci cand traesti cu un barbat de 5 ani ai si un copil si nul mai iubesti 42 De la: uatikeij 4 Noiembrie 2011 12:43
Merge relatia dintre o femeie fecioara (cu ascendent in sagetator) si un barbat varsator ? 1 De la: kudika005416 31 Iulie 2009 15:30
BUNA,Sunt compatibila cu un BERBEC eu sunt PESTE? 4 De la: GreenScorpio 13 Octombrie 2009 11:06
fecioara cu alta fecioara? 3 De la: _dulcik_ 7 Mai 2009 21:38
sal 14 De la: simonycik 24 Septembrie 2009 16:56