Setari Cookie-uri

femeia balanta si barbatul fecioara...

Cum se impaca oare o femeie din zodia nehotararii-balanta- cu barbatul "fecior", care este foarte hotarat si incapatanat?...Cum pot convietui o lasatoare cu un tipicar?...Poate datorita ingaduintei balantei, care are abilitati de comunicare si e un bun aplanator de conflicte, sau datorita sensibilitatii si atentiei acordate partenerului de catre barbatul fecioara?...Ma puteti ajuta, va rog, cu opiniile voastre referitoare la acest subiect?
scumpy_me
Postat pe 5 Decembrie 2008 08:50
tocmai ti-ai dat raspunsul singur raspunsul, o relatie intre o balanta ea si o fecioara ea, functioneaza datorita faptului ca balanta e mai lasatoare, mai ingaduitoare, dar ai de grija ca tot o data se plictiseste si doreste mai mult din partea partenerului , eu am avut o relatie cu o fecioara si sunt balanta , a fost frumos dar s-a terminat .....ptr ca e greu sa fi singura unde sunt doi. Da ca vrei sa funcioneze relatia, acordai balantei mai multa atentie si incredere...fi langa ea, o balanta nu vrea mai mult.
ann3
Postat pe 5 Decembrie 2008 09:05
Aer si Pamant, polaritati Masculin si Feminin, caractere Cardinal si Mutabil. Sa vedem ce poate sa iasa dintr-o astfel de combinatie. De la inceput, sa spunem ca cei doi se potrivesc din punct de vedere sexual, avand amandoi cam aceleasi idealuri erotice. Problema lor nu este, insa, localizata "in pat", ca acolo se potrivesc. Problema exista la apartenenta de sex. In cazul cuplului format din barbat-Fecioara si femeie-Balanta, aceasta din urma este foarte curtata de barbatul-Fecioara care se topeste de dragul ei. Dar el o agaseaza pe femeia-Balanta cu spiritul sau critic si neingaduitor cu ezitarile ei ; pe cand ea il va dispretui si-l va atinge cu ironiile ei, pentru ca ea iubeste oamenii care sunt siguri pe ei, iar el nu e asa de sigur cum doreste ea. In celalalt caz, al barbatului-Balanta cu femeie-Fecioara lucrurile se prezinta astfel : el se va simti in siguranta cu o femeie atat de gospodina, sotie devotata si mama excelenta, iar ea incantata ca a gasit partenerul sexual potrivit, va fi fericita. Dar nativul Fecioara este de o gelozie extrema si asta nu convine nativului Balanta. Si uite asa, compatibilitatea lor se situeaza undeva, la mijloc.

Vor fi fericiti ? Unii, da.
Exista sanse ? Egale.
Vor fi nefericiti ? Unii, nu.
COMPATIBILITATE: 50%
(www.elystar.ro)

eu am niste prieteni farte buni (ea-balanta; el-fecioara) care se inteleg de minune; sunt de 7 ani impreuna, casatoriti doar de 2, dar au o relatie model
in schimb parintii mei (mama-fecioara; tata-balanta) sunt ca soarecele si pisica
andrrrea
Postat pe 5 Decembrie 2008 12:35
Eu sunt balanta, sotul fecioara si suntem de 14 ani impreuna,ne intelegem bine, mai sunt si mici certuri dar in general e bine.
Eu sunt mai mofturoasa,dar sotul meu stie sa ma impace.
tanysele75
Postat pe 11 Decembrie 2008 20:34
am si eu o relatie de o luna cu un fecior, eu fiind balanta......si deja nu ne intelegem, de multe ori am impresia ca ceea ce vorbim nu intelegem, e ca si cum fiecare ar vorbi pentru el....eu sunt nehotarata, dar mereu am ceva de comentat, pentru ca din obisnuinta si din pacate, scot din gura orice nemultumire, oricat ar fi de mica...iar el e opusul, nu spune nimic si imi da impresia ca eu sunt nebuna din relatie....nu avem nimic in comun, dar incercam sa gasim o cale de mijloc....nu sunt sigura pe reusita mea, dar imi place sa stiu ca am incercat....barbatii din zodia fecioara sunt f critici, introvertiti, comozi, in schimb stiu sa faca o femeie sa se simta o femeie curtata, frumoasa, iubita....iar fetele din zodia balanta apreciaza, sunt multumite dar de multe ori dau impresia unor persoane reci pentru ca datorita gandurilor ce le inunda mintea, fie ca sunt bune sau nu, uita sa se mai si manifeste si sa le arate ca ele de fapt sunt multumite, sunt fericite...
ralupit
Postat pe 3 Februarie 2009 09:45
De la: scumpy_me, la data 2008-12-05 08:50:57Cum se impaca oare o femeie din zodia nehotararii-balanta- cu barbatul "fecior", care este foarte hotarat si incapatanat?...Cum pot convietui o lasatoare cu un tipicar?...Poate datorita ingaduintei balantei, care are abilitati de comunicare si e un bun aplanator de conflicte, sau datorita sensibilitatii si atentiei acordate partenerului de catre barbatul fecioara?...Ma puteti ajuta, va rog, cu opiniile voastre referitoare la acest subiect?
hmm nu se poate pentru ca se stie ca amndoi mint de ingheata apele sunt yodiile mincinosilor si ahtihiatiilor dupa bani cu parere de rau e adevarat.poate daca ar face impreuna planuri ca sa sparga o banca
xandra79
Postat pe 3 Februarie 2009 13:03
sincer nu vreau sa te dezamagesc dar eu am fost q un baiat fecioara si eu sunt balantza si nu a durat prea mult.dak voi credeti k va iubiti nu my conteaza zodiile
d3nyssaa_eo
Postat pe 16 Martie 2009 17:57
Daca este sa judecam dupa zodii nu ar prea merge, dar conteaza si educatia, mediul social si altele....Eu sunt balanta si fostul sot fecioara, toate bune si frumoase, vazuti din exterior eam perechea ideala si o familie frumoasa cu doi copii....
Dar spritul critic, egoismul si frecventele lui aventuri au destramat acsnicia noastra dupa 22 de ani.
Probabil simti ca ceva nu este cum ar trebui sa fie si ca balanta speri ca te inseli si mai mult crezi ca tu nu faci totul sa fie bine dar nu este asa.
Pe scurt daca deja ai indoieli...............clar nu merge......imi pare rau daca sunt aaa directa....
ioana_drg
Postat pe 18 Aprilie 2009 09:52
Doamne Feresteeee.... sa nu te bata draq sa iesi cu un "fecior".. nu va potriviti absolut deloc..... o sa te insele zi de zi... si ca sa se scoata o sa zica ca e "fecior" si nu te`o inselat.. deci ai grijaaa... fugi cat te tin picioareleeeeee.. e spre binele tauuuuu
Diavolyta_
Postat pe 18 Aprilie 2009 12:50
Nu vad niciun viitor, trebuie sa ve despartiti.
Kathara
Postat pe 18 Aprilie 2009 12:56
Tatal meu este fecioara....si nu pot sa spun cu mana pe inima ca nu a inselat-o niciodata pe mama...in schimb atat eu cat si mama nu am simtit niciodata ca ar fi inselat-o. Cred ca o fost super discret si asta imi place f.mult la un barbat din acest punct de vedere. Sunt convinsa ca nu exista barbati fideli...dar asa..cu discretie...si daca eu nu banuiesc nimic...si el are in continuare aceeasi grija de mine....totul e OK.
mony014328
Postat pe 28 Aprilie 2009 11:05
Si eu sunt Balanta si sunt de ceva timp cu un "FECIOR"....am citit pe net despre compatibilitatea dintre noi doi...si am fost putin dezamagita...caci se spune ca nu am fi f. compatibili....In schimb EL este un tip super si sunt f. multumita de el...as vrea sa continuam relatia si sa fie vesnic asa.....Se porta excelent cu mine...am capatat incredere in el...E galant..e curat..e foarte bun in pat...e atent...nu e indiscret....deocamdata nu-i gasesc defecte.....Si el s-a atasat de mine f. mult....Cred ca suntem pe directia cea buna.......Ma suna de 5 ori pe zi..imi trimite zeci de mesaje.....Spune ca-i e dor de mine.....Sunt nebuna dupa el.....
mony014328
Postat pe 28 Aprilie 2009 11:11
Cassey
Postat pe 19 Mai 2009 11:02
Se spune ca zodiile alaturate nu se potrivesc!Sunt cazuri si cazuri , depinde de alte influente!Am citit aici cum ca Balantele sunt firi lasatoare si nehotarate , eu nu le vad deloc asa.E adevarat ca sunt diplomate dar au o mandrie foarte mare , sunt rationale si stiu intotdeauna cand sa puna punct unei relatii care nu merge.Spun asta pentru ca sunt inconjurata de Balante si eu le apreciez din multe puncte de vedere!
Amora
Postat pe 19 Mai 2009 20:08
De la: xandra79, la data 2009-02-03 13:03:44
De la: scumpy_me, la data 2008-12-05 08:50:57Cum se impaca oare o femeie din zodia nehotararii-balanta- cu barbatul "fecior", care este foarte hotarat si incapatanat?...Cum pot convietui o lasatoare cu un tipicar?...Poate datorita ingaduintei balantei, care are abilitati de comunicare si e un bun aplanator de conflicte, sau datorita sensibilitatii si atentiei acordate partenerului de catre barbatul fecioara?...Ma puteti ajuta, va rog, cu opiniile voastre referitoare la acest subiect?
hmm nu se poate pentru ca se stie ca amndoi mint de ingheata apele sunt yodiile mincinosilor si ahtihiatiilor dupa bani cu parere de rau e adevarat.poate daca ar face impreuna planuri ca sa sparga o banca


Aici m-as baga si eu......
amr2009
Postat pe 19 Mai 2009 20:20
esti inconjurata de balante dar nu esti balanta...crede-ma...stiu din experienta proprie...sunt nehotarata, neincrezatoare in fortele proprii(intotdeauna renunt la lucrurile care imi plac in favoarea celor dragi chiar dak nu imi convine), sunt delasatoare, am fost in cazul in care nu vroiam sa renunt la o relatie chiar dak ea nu mergea deloc bn doar pt k il iubeam prea mult, desi faza cu diplomatia, rationalitatea si mandria sunt f adevarate...in fine sunt balante si balante...am 2 colege care sunt total diferite firii mele, asa k.....:P
madutzyk
Postat pe 19 Mai 2009 20:22
Eu sunt balanta, prietenul meu e fecioara! Eu sunt f mofturoasa, pretentioasa, el e tandru, ma iubeste f mult, imi face poftele! E f gelos, posesiv, se simte ofensat repede, dar stie sa ma impace si sa ma faca fericita! Ne impacam f bine.... Daca va iubiti, nu ascultati de zice lumea
Georgiana77
Postat pe 20 Mai 2009 09:53
si eu ma numar printre numeroasele balante de aici si am avut o mica experienta de vreo 7 luni cu un "fecior"...nu a mers deloc si am avut impresia ca sunt singura in relatie, eram acolo doar ca sa nu isi piarda vremea....si nu prea cred ca balantele sunt delasatoare....ba din contra, cred cand isi doresc ceva fac tot posibilul sa obtina acel lucru, sunt ambitioase, intodeauna doresc mai mult, iubesc luxul dar intr-adevar stiu sa mai mascheze unele mici neadevaruri.....dar sunt mari maestre in comunicare, prieteni de incredere care incearca sa mentina prieteniile si atunci cand iubesc sunt in stare sa-ti ofere si luna de pe cer.
rioanna22
Postat pe 20 Mai 2009 14:54
Si io sunt balanta si am avut o relatie de o luna cu un baiat in fecioara....la inceput totul a fost foarte frumos.numai ca au aparut discuti sa bagat multa lume intre noi si asta a adus intr-un sfarsit la despartire....acum vb din nou si neam impacat pt ca tinem foarte mult unu la altul....este adevarat ca ii place sa aiba mereu dreptate.....dar asta nu este o problema daca stii cum sa vb cu el.....este un baiat f tandru,foarte fidel si ii place sa fac mofturile unei balante daca cu adevarat tine la ea.........vreau sa va contrazic balantele nu renuta la ceia ce isi doresc cu adevarat lupta pana in ultimul moment......io pot sa zic ca pentru a ma impaca cu el am trecut prin foarte multe............mam certat cu frati prieteni ...etc dar acum totul e bn si frumos........daca va iubiti nu conteaza daca sunteti compatibili sau nu..........va doresc bafta.

Postat pe 22 Mai 2009 20:51
Femeia balantza si barbatul fecioara??Ce pot sa zic despre asta....am avut si eu o relatie de doua luni cu un baiat din fecioara eu fiind balanza si acum ne-am despartit de 3 saptamani.Nu cred in faptul k dak este balanza si el fecioara relatia n-o sa mearga....Asta depinde foarte mult de cei doi parteneri de cat se implica si de cat isi doresc sa mearga....Este adevarat k barbatul fecioara este foarte analitic si ii place sa aiba mereu dreptate insa femeia balanza stie mereu cum sa-l faca sa se simta bine.Eu una exageram de multe ori este adevarat si imi recunoesteam vina insa ma scoteam pe mine vinovata si ii dadeam lui dreptate chiar si cand nu era aja...mereu ii gaseam lui scuze....mereu am vrut sa ii fie bine...numai k nu a stiut sa aprecieze....il iubeam...il iubesc si acum...si ink mai sper la o impacare....Nu-mi pasa k zodiile zic k nu ne potrivim...eu il vreau inapoi.Nu este adevarat ce se zice despre femeile din balanza k nu stiu ce vor...poate in unele aspecte dar cand vine vorba de dragoste stiu sigur ce vor cel putin eu stiu...si sunt dispuse sa faca orice pentru dragostea lor...:) numai k barbatul din fecioara nu prea stie ce vrea si asta o face pe aceasta sa reactioneze impulsiv....ea is doreste stabilitate,sa fie rasfatata sa stie k emereu acolo k o iubeste...femeia din balantza nu vrea altceva mai mult decat s afie iubita...si nu este adevarat k iubeste luxul ...oricine il iubeste numai k pt a fii alaturi de persoana iubita asta conteaza mai putin...RElatia mea n-a mers pentru k la inceput nu ne cunosteam si au intervenit numeroase certuri nu stiam sa ne purtam unul cu celalt si cum sa reactionam...si apoi s-a bagat multa lume intre noi...si pentru el a fost mai important ce zic altii decat ce credeam eu...aveam incredere oarba in el ...cu toate k poate greseam.....ink mai sper la o impacare numai k faptul k barbatul fecioara este foarte incapatanat si orgolios ma fac sa sper din ce in ce mai putin....Cu toate acestea sfatul meu este sa nu renuntati dak va iubit nu conteaza ce spun astrele o sam earga cu putin ajutor din partea amndurora...Eu eram dispusa sa merg pana in panzele albe pentru ceea ce simteam...numai k el nu prea stia ce vrea si nu prea a avut curajul sa-si asume riscuri....:)Nu conteza zodia conteaza persoana...si ceea ce simte ea......
irinuk_90
Postat pe 14 Iulie 2009 20:02
imi pare rau sa te dezamagesc dar eu sunt un barbat fecioara iar iubita mea este balanta si vreau sa spun ca ne intelegem de minune...suntem de 2 ani impreuna si nici o cearta sau despartire...eu niciodata nu am inselat vreo fata ba dimpotriva am fost inselat...pt mne a nu insela este ca o regula de aur pe care o respect indiferent de situatie si sa sti si u barbatul fecioara mereu va fi cel mai dedicat si loial unei relatii si nu v-a intoarce capul dupa nimeni..probabil baiatul fecioara pe care lai cunoscut tu era exact opusul zodiei lui pentru ca o fecioara nu ar face niciodata asa ceva...
kudika485716
Postat pe 15 Decembrie 2011 00:49
sunt un barbat in zodia fecioara si am avut o relatie cu o femeia din zodia balanta si nu am rezistat o luna impreuna,nu sunt genul fecioarelor care cauta ceva mai dur decat ei ceva care sa i intreaca cum ar fi sagetatoarele. balantele sunt rpea geloase,plictisitoare si prea slabe de caracter si prefacute si in pat nu stiu nimic. noi barbatii fecioara sunt sadici in pat si voi balantele va speriati :))
kudika487616
Postat pe 20 Decembrie 2011 17:47
da,dar insa cu trecearea timpului se va destrama..asa a fost la mn la inceput..acum am o fetita cu el,mai vine unul si el ma inseala in continuare si minte foarte mult..suntem pe cale sa ne despartim chiar daca avem doi copii...
Morena_Red_1
Postat pe 31 Ianuarie 2016 11:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatul Balanta si femeia Varsator 10 De la: tematoare 23 August 2012 16:57
sagetator-rac 15 De la: kudika053783 25 Iunie 2015 16:04
femeia pesti si barbatul taur..??? 88 De la: inna13 15 Octombrie 2011 12:07
Eu RAC el LEU 1 De la: FilipAna 20 Noiembrie 2009 11:19
eu taur..el berbec.... 8 De la: coole_tl 2 Mai 2015 11:20