Setari Cookie-uri

S.O.S !!! Vreau sa slabesc!! Ajutati-ma va roooog!!!

de ceva vreme tot incerc sa dau jos kilogramele cumulate in decursul a 2 ani de zile.Nu stiu ce a fost cu mine..eu nu am fost niciodata grasa..ba din potriva...acumj doi ani la 1.55 aveam 42 de kg. si nu aveam deloc celulita..dar acum..am 1.65 si 60 de kg!!!!!!!!!!...va rog...ajutati-ma sa sblabesc cel putin 10 kg..... aveti ceva sfaturi si pentru mine?
dyana2412
Postat pe 14 August 2009 00:39
Renunta la prajeli , junk food , racoritoare carbogazoase , nu mai manca dupa ora 18.00 si fa ceva miscare Ceva mai multa defapt

iris_4_ever
Postat pe 14 August 2009 05:08
merci..iris..am sa urmez sfatul tau ;)
dyana2412
Postat pe 14 August 2009 22:35
Poti sa renunti in special la bauturile carbogazoase dulci si sa adaugi putina miscare seara (un alergat usor sau chiar mers pe jos). Rezultatele nu sunt imediate ci se vad in timp. Avantajul e ca te obisnuiesti nu o viata sanatoasa.
lexxy_me
Postat pe 25 August 2009 12:46
Bea lichide naturale, fara zahar, preferabil apa.
Cauta sa asiguri o dieta sanatoasa - cauta pe net cam ce concentratii de calorii, glucide, etc ar trebui sa aiba hrana zilnica in raport cu greutatea ta.
Du-te la inot (apa slabeste f mult).
Eventual alearga, iar daca ai facut burtica, fa exercitii ptr musculatura din zona abdominala.

Cam asta fac eu si merge foarte bine :)
anushkha
Postat pe 27 August 2009 17:02
De la: iris_4_ever, la data 2009-08-14 05:08:14Renunta la prajeli , junk food , racoritoare carbogazoase , nu mai manca dupa ora 18.00 si fa ceva miscare Ceva mai multa defapt


De fapt ea stia toate astea,doar ca spera sa apara cinea cu o reteta-minune...femeile astea
wanda_love_you
Postat pe 30 August 2009 17:20
Eu am 165, 60 Kg...Sunt grasa??? Anyway...Nu stiu daca e necesar sa slabesti 10 kg,cred ca ai fi cam prea slaba...Si celulita oricum ramane.Incearca sa nu mananci nik dupa ora 18.Eu slabesc inca de a doua zi daca urmez aceasta regula.
kudika019386
Postat pe 1 Septembrie 2009 16:15
RETETE MINUNE NU EXISTA, INSA POTI INCERCA , GELURILE DE ALOE , CELE CU CONCENTRATIE MARE DE ALOE, PE CARE LE GASESTI LA FOREVER, SAU LA CALI VITA,INSA PERSONAL ITI RECOMAND FOREVER.
GELUL REGLEAZA METABOLISMUL ,SI DETOXIFICA ORGANISMUL, TREBUIE SA BEI 2 LITRI DE LICHIDE PE ZI, TE AJUTA SA ELIMINI MAI RAPID TOXINELE DIN ORGANISM,INSA SINCER , DUPA PAREREA MEA, NU ESTI GRASA, DACA AI 1.65M SI 60KG ESTE F BN
NU TREB SA DAI JOS 10KG, 3-4KG MAI PUTIN AR FI IDEAL, CACI APOI RISTI SA CAZI IN CEALALTA EXTREMA.CAUTA PE INTERNET DESPRE BENEFICIILE GELULUI DE ALOE VERA.
MULT SUCCES !
stanveronicamaura
Postat pe 1 Septembrie 2009 16:17
De la: dyana2412, la data 2009-08-14 00:39:04de ceva vreme tot incerc sa dau jos kilogramele cumulate in decursul a 2 ani de zile.Nu stiu ce a fost cu mine..eu nu am fost niciodata grasa..ba din potriva...acumj doi ani la 1.55 aveam 42 de kg. si nu aveam deloc celulita..dar acum..am 1.65 si 60 de kg!!!!!!!!!!...va rog...ajutati-ma sa sblabesc cel putin 10 kg..... aveti ceva sfaturi si pentru mine?

o cunostinta a slabit in 5 luni 15 kg...a mancat numai ciorbitza de legume cu piept de pui, la lucru sandvis cu paine neagra si duminca manca normal....incearca, nu prea iti lipseste nimic din cura asta sunt si proteine si vitamine din legume....bafta
bruneagra25
Postat pe 1 Septembrie 2009 16:19
am vazut ce ai scris si mam gandit sa iti raspund.... sfaturile care o sa ti le dau pentru a slabi poate le-ai incercat dar eu nu am de unde sa stiu....dar o sa iti zis....incearca sa cambini toate dietele....fa multa miscare si exerciti fizice pt zonele de unde vrei sa dai jos niste kilograme cam 2 ori pe zi(cel putin 30 de minute)....incearca sa nu mananci gras doar mancaruri usoare de asemenea mananca mai des si foarte putin...bea multa apa cu lamaie(cam de 5 ori pe zi o cana)....nu manca dulciuri (asa o data pe saptamana mai merge dar foarte putin...cam o inghetata sau o napolitana )....sper ca aceste sfaturi iti vor fi de folos....dar nu uita fa toate aceste lucruri deodata..si dupa exercitile fizice neaparat sa te hidratezi ...dar doar cu apa plata...
laura1996
Postat pe 1 Septembrie 2009 16:21
eu dupa ce am nascut aveam 17 kg in plus.....dupa f. multa miscare.....nu ma refer la sport sau tras de fiare ...f.mult mers pe jos.....si mancare cu f, putine grasimi.....supe slabe de legume am dat jos 10 kg in 4 luni......
kudika063065
Postat pe 1 Septembrie 2009 16:28
De la: iris_4_ever, la data 2009-08-14 05:08:14Renunta la prajeli , junk food , racoritoare carbogazoase , nu mai manca dupa ora 18.00 si fa ceva miscare Ceva mai multa defapt



Dute pe acest blog,- http://dorudascalu.weblog.ro - ºi urmãreºte documentarul "Pãmântenii". ªi te va ajuta la schimbarea regimului alimentar. ªi indirect, vei slãbi garantat. Succes.
addodas
Postat pe 1 Septembrie 2009 16:53
De la: iris_4_ever, la data 2009-08-14 05:08:14Renunta la prajeli , junk food , racoritoare carbogazoase , nu mai manca dupa ora 18.00 si fa ceva miscare Ceva mai multa defapt


poate sa manance si dupa ora 18.00, daca stie ce sa manance.
Ronnie_Coleman
Postat pe 2 Septembrie 2009 14:17
De la: stanveronicamaura, la data 2009-09-01 16:17:41RETETE MINUNE NU EXISTA, INSA POTI INCERCA , GELURILE DE ALOE , CELE CU CONCENTRATIE MARE DE ALOE, PE CARE LE GASESTI LA FOREVER, SAU LA CALI VITA,INSA PERSONAL ITI RECOMAND FOREVER.
GELUL REGLEAZA METABOLISMUL ,SI DETOXIFICA ORGANISMUL, TREBUIE SA BEI 2 LITRI DE LICHIDE PE ZI, TE AJUTA SA ELIMINI MAI RAPID TOXINELE DIN ORGANISM,INSA SINCER , DUPA PAREREA MEA, NU ESTI GRASA, DACA AI 1.65M SI 60KG ESTE F BN
NU TREB SA DAI JOS 10KG, 3-4KG MAI PUTIN AR FI IDEAL, CACI APOI RISTI SA CAZI IN CEALALTA EXTREMA.CAUTA PE INTERNET DESPRE BENEFICIILE GELULUI DE ALOE VERA.
MULT SUCCES !

du-te si fa reclama pe alte siteuri. ;) nu exista gel care sa iti elimine celulita sau care sa iti reduca din greutatea corporala, daca tunu faci nimic in aces sens si aici ma refer la alimentatie corespunzatoare scopului tau si sport.
Ronnie_Coleman
Postat pe 2 Septembrie 2009 14:18
De la: diavolita13, la data 2009-09-01 16:21:55am vazut ce ai scris si mam gandit sa iti raspund.... sfaturile care o sa ti le dau pentru a slabi poate le-ai incercat dar eu nu am de unde sa stiu....dar o sa iti zis....incearca sa cambini toate dietele....fa multa miscare si exerciti fizice pt zonele de unde vrei sa dai jos niste kilograme cam 2 ori pe zi(cel putin 30 de minute)....incearca sa nu mananci gras doar mancaruri usoare de asemenea mananca mai des si foarte putin...bea multa apa cu lamaie(cam de 5 ori pe zi o cana)....nu manca dulciuri (asa o data pe saptamana mai merge dar foarte putin...cam o inghetata sau o napolitana )....sper ca aceste sfaturi iti vor fi de folos....dar nu uita fa toate aceste lucruri deodata..si dupa exercitile fizice neaparat sa te hidratezi ...dar doar cu apa plata...

nu inseamna ca daca face ex fizice pt anumite zone, slabeste din acele zone. ce daca alergi slabesti la picioare? 2 ore de antrenemant pe zi??? ce vrei sa o omori? depinde ce intelegi prin mancare grasa. nu toate grasimile dauneaza organimsului. ce rost mai are sa tina o dieta, sau sa isi calculeze tot ce mananca si sa mai faca si sport, daca la final de sapt baga ceva ce nu o ajuta cu nimic si nici macar nu se dezvata de unele obiceiuri? legat de apa, asa este, cat mai multa. la fel bun sfatul cu mancatu de multe ori pe zi si putin la fiecare masa. legat d antr: nu ii trebuiesc 2 antr pe zi, decat daca sa zic face dim alergari si seara face fitness sau invers. si oricum nu se poate slabi doar dintr-o sg parte a corpului.
Ronnie_Coleman
Postat pe 2 Septembrie 2009 14:23
De la: ana18, la data 2009-08-27 17:02:30Bea lichide naturale, fara zahar, preferabil apa.
Cauta sa asiguri o dieta sanatoasa - cauta pe net cam ce concentratii de calorii, glucide, etc ar trebui sa aiba hrana zilnica in raport cu greutatea ta.
Du-te la inot (apa slabeste f mult).
Eventual alearga, iar daca ai facut burtica, fa exercitii ptr musculatura din zona abdominala.

Cam asta fac eu si merge foarte bine :)

e bun inotul, desi nu arde atatea calorii precum alergatul. legat de abdomene, nu inseamna ca daca antr musculatura din acea zona, vei elimina si grasimea.
Ronnie_Coleman
Postat pe 2 Septembrie 2009 14:28
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-09-02 14:28:30
De la: ana18, la data 2009-08-27 17:02:30Bea lichide naturale, fara zahar, preferabil apa.
Cauta sa asiguri o dieta sanatoasa - cauta pe net cam ce concentratii de calorii, glucide, etc ar trebui sa aiba hrana zilnica in raport cu greutatea ta.
Du-te la inot (apa slabeste f mult).
Eventual alearga, iar daca ai facut burtica, fa exercitii ptr musculatura din zona abdominala.

Cam asta fac eu si merge foarte bine :)

e bun inotul, desi nu arde atatea calorii precum alergatul. legat de abdomene, nu inseamna ca daca antr musculatura din acea zona, vei elimina si grasimea.
stanveronicamaura
Postat pe 2 Septembrie 2009 22:26
Nu vreau sa fac reclama, persoana in cauza doreste sfaturi pt slabit, asa ca eu ii recomand produsele testate de mine, iar gel de aloe am consumat personal.
Gasesti pe internet peste 200mii de site-uri despre beneficiile gelului de aloe asupra organismului, nu trebuie decat sa verifici.
Si inotul este bun, dar face cine poate , orice fel de exrcitiu fizic este bun, macar 10-15min zilnic, te ajuta sa te mentii in forta, dar daca ai reusit sa te ingrasi, inseamna ca esti o persoana comoda.
Cei activi nu se ingrasa niciodata, asa ca pe langa exercitii fizice, inot, ai nevoie si de ajutor din partea plantelor.
mult succes.
Nu-mi plac persoanele , care nu respecta si sfaturile altora.
Incearca gelul de aloe, iti garantez rezultate, daca il utilizezi asa cum iti este recomandat, si fa multa miscare, daca poti mergi la o sala de fitnes.
stanveronicamaura
Postat pe 2 Septembrie 2009 22:37
Inotul nu ajuta la slabit draga (documenteaza-te), iar pt slabit la burta iti trebuie cardio, nu exercitii pentru musculatura
pope1882
Postat pe 3 Septembrie 2009 09:36
De la: pope1882, la data 2009-09-03 09:36:45Inotul nu ajuta la slabit draga (documenteaza-te), iar pt slabit la burta iti trebuie cardio, nu exercitii pentru musculatura

pai zi si dc nu merge inotul? zici de cardio, adica alergat, bicicleta, banda, stepper, etc = efort aerob. pai si inotul tot efort aerob este. intr-adevaar ca nu este la fel de util ca alergatul la o viteza medie, dar in loc de nimic, merge.
Ronnie_Coleman
Postat pe 3 Septembrie 2009 13:42
Organismul nu stie ce ora e cand mananci...Asa ca o calorie e o calorie indiferent ca o mananci la ora 18 sau la ora 9...Asta e unul din marile mituri
pope1882
Postat pe 3 Septembrie 2009 16:15
eu nu inteleg de ce toata lumea ar vrea sa slabeasca sa arate bine dar nu ar depune nici un efort pentru a asta...eu nu cred ca exista nici ''creme miraculoase'' nici ''ceaiuri minune''.Totul tine de o viata echilibrata adica miscare,alimentatie sanatoasa si odihna . nu inteleg de ce toata lumea fuge de sport,eu sincer nu as rezista nici o saptamana fara sport ,miscare etc....
LARA_19
Postat pe 7 Septembrie 2009 18:27
De la: LARA_19, la data 2009-09-07 18:27:14eu nu inteleg de ce toata lumea ar vrea sa slabeasca sa arate bine dar nu ar depune nici un efort pentru a asta...eu nu cred ca exista nici ''creme miraculoase'' nici ''ceaiuri minune''.Totul tine de o viata echilibrata adica miscare,alimentatie sanatoasa si odihna . nu inteleg de ce toata lumea fuge de sport,eu sincer nu as rezista nici o saptamana fara sport ,miscare etc....

ah, Lara ce frumos ai zis-o :) mi-ai adus aminte de primu instructor pe care l-am intalnit. mereu imi zicea: "nu uita de 3 lucruri: antrenament, mancare, odihna"....si ce ma mai stresa cand il auzeam acum sunt si eu intructor si ii stresez pe altii cu chestia asta pana la coada, asa este, antr, alimentatia si odihna sunt f importante si trebuie tinut cont de fiecare in parte cam pe la acelasi procentaj de :"prioritate". desi imi placea enorm sa ma antr si mi-as fi dorit sa mai pot face lucru asta.....am ajuns la concluzia ca totusi alimentatia are un mic plus fata de celelalte 2 (antr si odihna), nu e de mirare ca se zice ca suntem ceea ce mancam. nici cel mai bun antr sau cea mai buna dieta nu isi va face efectu sau nu indeajuns daca una din cele 3 este neglijata.
Ronnie_Coleman
Postat pe 7 Septembrie 2009 21:58
De la: dyana2412, la data 2009-08-14 00:39:04de ceva vreme tot incerc sa dau jos kilogramele cumulate in decursul a 2 ani de zile.Nu stiu ce a fost cu mine..eu nu am fost niciodata grasa..ba din potriva...acumj doi ani la 1.55 aveam 42 de kg. si nu aveam deloc celulita..dar acum..am 1.65 si 60 de kg!!!!!!!!!!...va rog...ajutati-ma sa sblabesc cel putin 10 kg..... aveti ceva sfaturi si pentru mine?


scuza-ma te rog ca ma bag si eu asa aiurea , nu am sa-ti spun ceva nou inafara de ce sa zis deja... dar ma roade curiozitatea...cum ai crescut tu in 2 ani...10 cm?!?!?!?
cantafabule
Postat pe 7 Septembrie 2009 22:04
Si eu am 1,65 si 60 kg si chiar imi place cum arat. Adica am forme sunt multumita de corpul meu si prietenul nu comenteaza. Dar mie mi se pare ok. in mod normal la 1,65 ar trebui sa ai 59 de kg. 60...tot acolo e...dar daca vrei neaparat iti pot da o cura de 19 zile pe care am tinuto si eu si are efect
byannca
Postat pe 7 Septembrie 2009 22:08
De la: cantafabule, la data 2009-09-07 22:04:48
De la: dyana2412, la data 2009-08-14 00:39:04de ceva vreme tot incerc sa dau jos kilogramele cumulate in decursul a 2 ani de zile.Nu stiu ce a fost cu mine..eu nu am fost niciodata grasa..ba din potriva...acumj doi ani la 1.55 aveam 42 de kg. si nu aveam deloc celulita..dar acum..am 1.65 si 60 de kg!!!!!!!!!!...va rog...ajutati-ma sa sblabesc cel putin 10 kg..... aveti ceva sfaturi si pentru mine?


scuza-ma te rog ca ma bag si eu asa aiurea , nu am sa-ti spun ceva nou inafara de ce sa zis deja... dar ma roade curiozitatea...cum ai crescut tu in 2 ani...10 cm?!?!?!?


curioaso ...ti-e ciuda de fapt...asta era
mitura
Postat pe 7 Septembrie 2009 22:09
De la: mitura, la data 2009-09-07 22:09:48
De la: cantafabule, la data 2009-09-07 22:04:48
De la: dyana2412, la data 2009-08-14 00:39:04de ceva vreme tot incerc sa dau jos kilogramele cumulate in decursul a 2 ani de zile.Nu stiu ce a fost cu mine..eu nu am fost niciodata grasa..ba din potriva...acumj doi ani la 1.55 aveam 42 de kg. si nu aveam deloc celulita..dar acum..am 1.65 si 60 de kg!!!!!!!!!!...va rog...ajutati-ma sa sblabesc cel putin 10 kg..... aveti ceva sfaturi si pentru mine?


scuza-ma te rog ca ma bag si eu asa aiurea , nu am sa-ti spun ceva nou inafara de ce sa zis deja... dar ma roade curiozitatea...cum ai crescut tu in 2 ani...10 cm?!?!?!?


curioaso ...ti-e ciuda de fapt...asta era


da..eu defapt voiam sa scad din intaltime..si m-am gandit ca daca se poate creste peste noapte..poate imi da si mie o solutie
cantafabule
Postat pe 7 Septembrie 2009 22:19
STIU EU CUM ''A CRESCUT'' fata.....a stat in ploaie si a crescut,. e foarte simplu
LARA_19
Postat pe 8 Septembrie 2009 00:38
eu zic sa ne luam de mana toate care vrem sa slabim si sa facem un tur bucuresti-timisoara sa zicem pe jos....slabim garantat. cine se baga?
morticia_adams
Postat pe 8 Septembrie 2009 12:52
De la: morticia_adams, la data 2009-09-08 12:52:44eu zic sa ne luam de mana toate care vrem sa slabim si sa facem un tur bucuresti-timisoara sa zicem pe jos....slabim garantat. cine se baga?


m-as baga si eu..dar prin Oradea treceti?!
cantafabule
Postat pe 9 Septembrie 2009 19:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CURS GRATUIT DE TANGO ARGENTINIAN LA IASI! SLABITI DANSAND! IMBINATI UTILUL CU PLACUTUL! 8 De la: battleofwits 20 Decembrie 2010 16:49
Daca slabesti iti scade si bustul?? 25 De la: Artemis25 20 Iunie 2010 21:28
Am slabit 16 kg 2 De la: Evidence 18 Ianuarie 2016 21:44
gastric sleeve 78 De la: cinste 30 Octombrie 2017 20:56
Zumbaromania arde caloria! 1 De la: zumbaromania 22 Mai 2010 23:45