Setari Cookie-uri

S.O.S !!! Vreau sa slabesc!! Ajutati-ma va roooog!!!

De la: byannca, la data 2009-09-07 22:08:00Si eu am 1,65 si 60 kg si chiar imi place cum arat. Adica am forme sunt multumita de corpul meu si prietenul nu comenteaza. Dar mie mi se pare ok. in mod normal la 1,65 ar trebui sa ai 59 de kg. 60...tot acolo e...dar daca vrei neaparat iti pot da o cura de 19 zile pe care am tinuto si eu si are efect



buna byannca vreau si eu cura de 19 zile eu am 88kg sunt foarte suparata ca nu pot slabi deloc
te rog frumos
pupik
kudika001850
Postat pe 10 Septembrie 2009 12:10
toata lumea o da cu " renuntza la carbogazoase"...offf...dar nu-i decat o zeama dulce si colorata...kiar se poate compara cu o portie de frites sau o ciokolata???nuj, io nu vad asa ingrozitor de nociv " sifonul" asta colorat
irinuku
Postat pe 12 Septembrie 2009 23:58
De la: irinuku, la data 2009-09-12 23:58:22toata lumea o da cu " renuntza la carbogazoase"...offf...dar nu-i decat o zeama dulce si colorata...kiar se poate compara cu o portie de frites sau o ciokolata???nuj, io nu vad asa ingrozitor de nociv " sifonul" asta colorat

Cola face foarte mult rau! Cola cu timpul iti distruge ficatul si stomacul! Toate sucurile de pe piata sunt nocive (exceptie cele care sunt 100% naturale din fructe fara conservanti -pasteurizate). Sucurile care sunt de culoare inchisa te papã pe dinauntru cu timpu.

Am vorbit ieri la chimie despre E-uri si sucuri (m-am ingrozit)

Mai bine bei apa plata


Ce se intampla in corpul tau dupa ce bei o Coca-Cola:

- in primele 10 minute: 10 lingurite de zahar iti intra in organism (100% din cantitatea recomandata zilnic). Nu vomiti imediat din cauza abundentei de dulce pentru ca acidul fosforic taie din greata.
- 20 de minute: zaharul din sange cauzeaza un exces de insulina. Ficatul tau reactioneaza la acest lucru transformand cat mai mult zahar in grasime.
- 40 de minute: absorbtia de cafeina e completa. Ti se dilata pupilele, iti creste tensiunea si ca raspuns, ficatul elibereaza mai mult zahar in sistemul circulator.
- 45 de minute: corpul tau creste productia de dopamina, stimuland centrii nervosi ai placerii din creierul tau.
- >60 de minute: acidul fosforic uneste calciul, magneziul si zincul din intestinul subtire, provocand o crestere a metabolismului.
- >60 de minute: Proprietatile diuretice ale cafeinei intra in joc (iti vine sa urinezi). Evacuezi calciul, magneziul si zincul ce erau destinate oaselor, precum si sodiu, electrolit si apa.
- >60 de minute: pe masura ce abrambureala din tine se calmeaza, vei avea o lipsa de zahar. Esti iritabil, nervos si/sau lipsit de vlaga. Practic ai eliminat toata apa din Cola si odata cu ea, si o multime de elemente nutritive ce puteau fi folosite de catre organismul tau spre exemplu, in abilitatea de a te hidrata sau in intarirea oaselor si dintilor.

Toate acestea sunt urmate in orele viitoare de o lipsa de cafeina.

P.S.: Nu Coca-Cola in sine e dusmanul aici. Este vorba de combinatia dinamica dintre o cantitate enorma de zahar, cafeina si acid fosforic, iar acestea se gasesc in aproape toate sucurile de pe piata!
si oricum problema cu carbogazoasele este ca iti afecteaza in timp dintii si stomacul, indiferent ca este vorba de coca-cola sau alte sucuri. sau chiar doar si sifon randurile astea nu sunt scrise de mn am luat de la altcineva, dar nu sunt o prostie ;) nu stiam f in detaliu legat e eliminarea zincului, si ce mai zicea acolo, dar stiam ca in special la bauturile care contin mult zahar (pana nici cola 0 , nu are 0 carbo e vrajeala ca sa cumpere lumea, daca as fi avut puterea pe toti producatorii astia i-as fi strans de gat) in primele momente are loc o productie mai mare de insulina care trece peste valorile superioare admise, dupa care va avea loc o scadere brusca sub valorile minime admise, si de aceea org va simti din nou nevoia de dulce si asa nu se mai lasa unii de baut porcarii dastea. nu ii inteleg pe cei care beau sucuri dastea, cand ai la dispozitie zeci de sortimente se fructe pe care poti singur sa ti le storci acasa si sunt mult mai sanatoase si cu un gust mai bun. dar fine....asa sunt unii mai prosti.
Ronnie_Coleman
Postat pe 13 Septembrie 2009 10:35
NU-TI DA NIMENI DREPTUL SA AFIRMI CA PERSOANELE , CARE CONSUMA COCA-COLA, SUNT PROASTE,DAI DOVADA DE LIPSA DE BUN SIMT.
NICI EU NU CONSUM COCA-COLA, INSA MI-A LUAT CEVA TIMP SA INTELEG CAT DE MULT RAU FACE ORGANISMULUI,SI INCERC SA CONVING CAT MAI MULTE PERSOANE, SA NU MAI CUMPERE ASA CEVA, LA FEL CA SI TINE, CARE AI EXPLICAT F BN EFECTELE NOCIVE ASUPRA ORGANISMULUI.
AM FOST IMPRESIONATE DE FELUL CUM AI TRATAT, PROBLEMA,DAR AI SFARSIT PRIN A JIGNI, SI NU ESTE CORECT.
stanveronicamaura
Postat pe 14 Septembrie 2009 09:40
pai na...cine se considera asta e crezi ca imi pasa mie de aprecieri sau multumiri de la niste useri? aici nu este loc de 'politeturi'...trebuie sa fi dur si sa spui in fata ce ai de zis...si mai important ca bun simtu in situatiile de fata este informarea corecta, ca nu intra omu pe forum sa se felicite cu X sau Y sau 'vai , ce frumos imi vorbesti , etc. nu am facut prost pe cineva anume, vb asa in general, si daca exprimarea ti s-a parut dura, asta e, este doar adevaru. sincer decat sa imi vb unu frumos si sa nu imi zica nimic util, prefer sa ma critice, eventual chiar sa ma 'jigneasca' dar sa ma invete ceva util. :)
Ronnie_Coleman
Postat pe 14 Septembrie 2009 09:53
Ceaiul minune este ceaiul de crusin.Nu te lacomi,soarbe-l DOAR seara si chiar inainte de culcare,pentru ca altfel vei resimti efectele cand ii somnul mai dulce.
kudika019386
Postat pe 14 Septembrie 2009 20:07
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-09-14 09:53:25pai na...cine se considera asta e crezi ca imi pasa mie de aprecieri sau multumiri de la niste useri? aici nu este loc de 'politeturi'...trebuie sa fi dur si sa spui in fata ce ai de zis...si mai important ca bun simtu in situatiile de fata este informarea corecta, ca nu intra omu pe forum sa se felicite cu X sau Y sau 'vai , ce frumos imi vorbesti , etc. nu am facut prost pe cineva anume, vb asa in general, si daca exprimarea ti s-a parut dura, asta e, este doar adevaru. sincer decat sa imi vb unu frumos si sa nu imi zica nimic util, prefer sa ma critice, eventual chiar sa ma 'jigneasca' dar sa ma invete ceva util. :)

...ai dreptate.....Normal ca pentru unii e mult mai simplu sa isi cumpere de ex. o doza de cola ..pt ca nu trebuie sa depui nici un efort.... dar daca s-ar pune sa curete fructe sa le puna in storcator offfff e mult mai complicat... :
LARA_19
Postat pe 14 Septembrie 2009 20:14
ce atata comentezi... tu nici nu leai incercat......fraiere niki macar nu esti femeie sa ne intelegi .....se poate slabi asa.......niki nu sti despre ce vorbesti ma...de unde sti tu ca nu merg.......laso sa incerce.......idiotule....nu sti nimis despre femei....eu stiu mai bine pt ca eu sunt fata nu ca tine....comenteaza unde sti despre ce e vorba.
laura1996
Postat pe 15 Septembrie 2009 14:25
De la: diavolita13, la data 2009-09-15 14:25:50ce atata comentezi... tu nici nu leai incercat......fraiere niki macar nu esti femeie sa ne intelegi .....se poate slabi asa.......niki nu sti despre ce vorbesti ma...de unde sti tu ca nu merg.......laso sa incerce.......idiotule....nu sti nimis despre femei....eu stiu mai bine pt ca eu sunt fata nu ca tine....comenteaza unde sti despre ce e vorba. :

esti de-a dreptul comica :P vezi ca eu cand am zis 'prosti' nu m-am referit la cineva anume. ;) si stai calma ca nu sunt nici fraier si nici idiot....dar ma rog ce sa ii cer unei mucoase de 12 ani. in loc sa fi spus ca nu sunt femeie....mai bn imi spuneai ca nu am incercat niciodata sa slabesc. toate corectarile pe care le-am facut nu sunt aiurea. :) intreaba pe cine vrei tu,pe orice antrenor sau instructor de culturism/fitness/aerobic si o sa iti zica ca 2h de antr, asa cum parca tu ai recomandata este mult. nici macar unui avansat nu ii poti spune sa alerge 2h. ca sa nu mai zic daca e sa faci culturism/fitness 2h ca este ceva supraomenesc. si daca mai doresti sa discutam vino cu argumente sau contraargumente la ce am spus eu, sau la sfaturile mele. doar asa se poate discuta ;) argumentul ca nu's femeie, nu tine. :) din ce am vazut eu pe la sali, stadioane, mai mult barbati sunt instr. / antrenori....asa ca....ma intreb daca ai fi avut curaju sa ii spui unui antr in fata ca el nu e femeie si deci nu se pricepe.
Ronnie_Coleman
Postat pe 15 Septembrie 2009 18:41
diavolitza....da, ronnie are dreptate..el are mai multa experientza...si nah,poate in unele comentarii primeaza parerea lui, dar in multe vorbeste p bune si stiintific...nah, vad ca esti revoltata dar io t inteleg ...si sunt convinsa ca si ronnie:) ...
irinuku
Postat pe 15 Septembrie 2009 22:43
De la: irinuku, la data 2009-09-15 22:43:01diavolitza....da, ronnie are dreptate..el are mai multa experientza...si nah,poate in unele comentarii primeaza parerea lui, dar in multe vorbeste p bune si stiintific...nah, vad ca esti revoltata dar io t inteleg ...si sunt convinsa ca si ronnie:) ...


Doamne-Doamne ne intelege pe toti...de asta nici n-are pretentii prea mari..la unii

@ti-ai mai gasit kilotzei??
mitura
Postat pe 15 Septembrie 2009 22:48
mituuuu
cantafabule
Postat pe 15 Septembrie 2009 22:50
De la: cantafabule, la data 2009-09-15 22:50:00mituuuu


iu-huuu...ce de bine ca aparusi...
mitura
Postat pe 15 Septembrie 2009 22:51
De la: mitura, la data 2009-09-15 22:51:41
De la: cantafabule, la data 2009-09-15 22:50:00mituuuu


iu-huuu...ce de bine ca aparusi...

o bere ...ceva?
poate o palica? sa sarbatorim ca e marti !
cantafabule
Postat pe 15 Septembrie 2009 22:57
De la: cantafabule, la data 2009-09-15 22:57:59
De la: mitura, la data 2009-09-15 22:51:41
De la: cantafabule, la data 2009-09-15 22:50:00mituuuu


iu-huuu...ce de bine ca aparusi...

o bere ...ceva?
poate o palica? sa sarbatorim ca e marti !


bine,fie ..o tuica merge....chiar stateam si ma gandeam ce zi o fi azi
so...crezi ca la sala aici,ne permit sa bem alcool??
mitura
Postat pe 15 Septembrie 2009 23:00
...daa;;) am gasiit....si cum sa nu inteleg io??mai ales cand "avem" 12 ani si ne canta hormonii??....si tu o intelegi mitura nu??hai...ca doar nu ai si tu 1+2 ani si tu nu??
irinuku
Postat pe 15 Septembrie 2009 23:04
De la: irinuku, la data 2009-09-15 23:04:10 ...daa;;) am gasiit....si cum sa nu inteleg io??mai ales cand "avem" 12 ani si ne canta hormonii??....si tu o intelegi mitura nu??hai...ca doar nu ai si tu 1+2 ani si tu nu??


ma tem ca eu nu sunt asa intelegatoare
mitura
Postat pe 15 Septembrie 2009 23:07
De la: mitura, la data 2009-09-15 22:48:23
Doamne-Doamne ne intelege pe toti...de asta nici n-are pretentii prea mari..la unii


ma iei si la misto. nu era chestia ca inteleg sau nu. doar ca uite, de exemplu, pers careia i-am rasp la un mesaj , desi mesajul in mare parte ii era adresat nu mi-a zis nimic legat de faza cu unii sunt 'prosti' ca , consuma unele chestii , pt ca nu m-am referit la persoana sa. in schimb pustoaica....si oricum , cum am scris si in alt post, prefer discutii in 'contradictoriu', sa ne certam, sa ne injuram, dar la final sa invatam ceva. de exemplu asa fac uneori cu unii baieti legat de culturism. ne apucam sa discutam, fiecare vine cu parerea sa...prea mult testosteron in noi si ne mai injuram si daca am fi fata infata cred ca ne-am lua si la bataie, dar la finalul discutiei fiecare invata ceva nou si zic eu si util :)
Ronnie_Coleman
Postat pe 15 Septembrie 2009 23:12
totusi care`i treaba p`ici ?
i0nutza
Postat pe 15 Septembrie 2009 23:13
o camila
DieMann
Postat pe 15 Septembrie 2009 23:16
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-09-15 23:12:33
De la: mitura, la data 2009-09-15 22:48:23
Doamne-Doamne ne intelege pe toti...de asta nici n-are pretentii prea mari..la unii


ma iei si la misto. nu era chestia ca inteleg sau nu. doar ca uite, de exemplu, pers careia i-am rasp la un mesaj , desi mesajul in mare parte ii era adresat nu mi-a zis nimic legat de faza cu unii sunt 'prosti' ca , consuma unele chestii , pt ca nu m-am referit la persoana sa. in schimb pustoaica....si oricum , cum am scris si in alt post, prefer discutii in 'contradictoriu', sa ne certam, sa ne injuram, dar la final sa invatam ceva. de exemplu asa fac uneori cu unii baieti legat de culturism. ne apucam sa discutam, fiecare vine cu parerea sa...prea mult testosteron in noi si ne mai injuram si daca am fi fata infata cred ca ne-am lua si la bataie, dar la finalul discutiei fiecare invata ceva nou si zic eu si util :)


potrivit e aici.."unde dai si unde crapa" ...nu a fost niciun misto si in niciun caz referire la tine
mitura
Postat pe 15 Septembrie 2009 23:16
doua camile
DieMann
Postat pe 15 Septembrie 2009 23:18
trei camile
DieMann
Postat pe 15 Septembrie 2009 23:20
patru camile
DieMann
Postat pe 15 Septembrie 2009 23:22
o turma..gata
mitura
Postat pe 15 Septembrie 2009 23:23
cinci camile
DieMann
Postat pe 15 Septembrie 2009 23:24
De la: mitura, la data 2009-09-15 23:16:27
potrivit e aici.."unde dai si unde crapa" ...nu a fost niciun misto si in niciun caz referire la tine

scuze...greseala mea...dar felul meu recalcitrant uneori de a vb si de a pune prob, mi-a atras de-alungul timpului multe critici. ;))
@ die man...poti sa ne scutesti cu camilele tale. :)
Ronnie_Coleman
Postat pe 15 Septembrie 2009 23:25
sase camile
DieMann
Postat pe 15 Septembrie 2009 23:26
sapte camile
DieMann
Postat pe 15 Septembrie 2009 23:29
opt camile
DieMann
Postat pe 15 Septembrie 2009 23:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sport? 5 De la: kudika_7612 30 Iunie 2012 11:22
slabiti usor si sanatos 7 De la: kudika192550 4 Iunie 2010 11:24
Dieta Dukan. 28 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:23
E cineva pro-ana/pro-mia? 183 De la: andreea1976 18 Aprilie 2016 07:32
help!grasimea revine! 19 De la: Pisikutzza 21 Decembrie 2009 16:25