Setari Cookie-uri

Vanatai de la masajul anticelulitic

Buna,
Am vanatai f mari si dureroase pe picioare din cauza masajului anticelulitic.Cu ce pot sa imi dau sa-mi treaca mai repede sau macar sa nu mai ma doara/??
mhteodora
Postat pe 26 Martie 2009 10:28
NIMENI NU MA AJUTA?
mhteodora
Postat pe 27 Martie 2009 08:40
schimba maseurul. cum e posibil sa ai vanatai dupa o sedinta de masaj. cred ca trebuie sa astepti sa treaca. poate un antiinflamator ar ajuta. si expunerea la soare. din pacate nu e sezonul


sau da-l in judecata
eleain
Postat pe 27 Martie 2009 09:04
De la: eleain, la data 2009-03-27 09:04:29schimba maseurul. cum e posibil sa ai vanatai dupa o sedinta de masaj. cred ca trebuie sa astepti sa treaca. poate un antiinflamator ar ajuta. si expunerea la soare. din pacate nu e sezonul


sau da-l in judecata


Sa o dau in judecata ar fi o prostie,pt ca dupa 3 sedinte se vad rezultatele.
Vreau doar ceva sa nu mai fie asa de dureroase
mhteodora
Postat pe 29 Martie 2009 16:47
am glumit cu datul in judecata oricum nu mi se pare normal sa fii plina de vanatai, teo.
eleain
Postat pe 29 Martie 2009 18:07
C sa zic,sufera baba la frumusete?!
habar n-am,am inteles ca majoritatea fetelor care se duc la masaj anticelulitic au vanatai.Acum mi-au trecut,dar azi am din nou masaj si spera sa nu mai fac altele
mhteodora
Postat pe 30 Martie 2009 08:52
De la: mhteodora, la data 2009-03-26 10:28:28Buna,
Am vanatai f mari si dureroase pe picioare din cauza masajului anticelulitic.Cu ce pot sa imi dau sa-mi treaca mai repede sau macar sa nu mai ma doara/??


Draga mea,
si eu tocmai ce am reinceput masajul anticelulitic...am niste vanatai la fel de mari, probabil, ca ale tale. de fiecare data cand am facut masaj, in primele sedinte, m-am invinetit...n-ai ce face. Eu pana acum nu am facut decat la o singura persoana masaj (cosmeticiana) si intr-adevar doare. Poate gresesc..dar cum se vad rezultate (spargerea pungilor de grasime) daca masajul este lin???
Nu stiu...insa ma gandesc cu groaza la sedinta de maine...:((..insa de abia astept sa vad rezultatele (desigur...masaj combinat cu muuuulllta sala si o dieta de om sanatos, nu rahitic)...te pooop

Andreea
mada212005
Postat pe 2 Aprilie 2009 13:19
Si eu tin dieta,a Mihaelei Bilic si fac si impachetari si electrostimulare.Acum dupa 5 sedinte nu ma mai doare asa de rau dar tot am vanatai
mhteodora
Postat pe 2 Aprilie 2009 15:55
"spargerea pungilor"?? pai masajul trebuie sa stimuleze circulatia, nu sa va sparga pungile.
Masajul anticelulita trebuie sa fie specific anticelulita. trebuie facut cu grija si in maniera soft, nu prea energica, altfel in loc sa ajute sa inlature nodulii celulitici ar putea sa fie invers. tesuturile afectate de celulita sunt considerate "bolnave" si deci trebuie tratate cu grija.



daca aveti vanatai e pentru ca tesutul sufera si au fost rupte vase de sange capilare. e incredibil la ce "tratament" va supuneti. presiunea trebuie sa stimuleze, nu sa "rupa".
eleain
Postat pe 2 Aprilie 2009 17:05
De la: mhteodora, la data 2009-04-02 15:55:08Si eu tin dieta,a Mihaelei Bilic si fac si impachetari si electrostimulare.Acum dupa 5 sedinte nu ma mai doare asa de rau dar tot am vanatai


ce dieta este asta?? mi-o poti spune si mie, te rog?? mersic..pooop..un weekend frumos!!!
mada212005
Postat pe 3 Aprilie 2009 16:22
Iti trimit un mail daca imi dai adresa
mhteodora
Postat pe 3 Aprilie 2009 18:44
De la: mhteodora, la data 2009-04-03 18:44:27Iti trimit un mail daca imi dai adresa


oki...mada_212005@yahoo.com...ms mult!
mada212005
Postat pe 4 Aprilie 2009 19:49
Am trimis
mhteodora
Postat pe 5 Aprilie 2009 14:25
De la: eleain, la data 2009-04-02 17:05:06"spargerea pungilor"?? pai masajul trebuie sa stimuleze circulatia, nu sa va sparga pungile.
Masajul anticelulita trebuie sa fie specific anticelulita. trebuie facut cu grija si in maniera soft, nu prea energica, altfel in loc sa ajute sa inlature nodulii celulitici ar putea sa fie invers. tesuturile afectate de celulita sunt considerate "bolnave" si deci trebuie tratate cu grija.



daca aveti vanatai e pentru ca tesutul sufera si au fost rupte vase de sange capilare. e incredibil la ce "tratament" va supuneti. presiunea trebuie sa stimuleze, nu sa "rupa".


uite...sa vezi ca am avut dreptate...http://www.healthy.ro/articol/Frumusete/5550/Remodelare-prin-masaj-anticelulitic/pagina-2.html...citeste articolul acesta si vei vedea ca asa este..:)...o zi buna..
Andreea
mada212005
Postat pe 6 Aprilie 2009 12:36
De la: mhteodora, la data 2009-04-05 14:25:52Am trimis


saru'mana mult!!!! oricum, ceva de genul acesta tineam si eu..:D..sper sa dea roade..faza e ca sunt nerabdatoare iar acest proces va dura...sper sa slabesc!!!
mada212005
Postat pe 6 Aprilie 2009 12:37
De la: mhteodora, la data 2009-03-26 10:28:28Buna,
Am vanatai f mari si dureroase pe picioare din cauza masajului anticelulitic.Cu ce pot sa imi dau sa-mi treaca mai repede sau macar sa nu mai ma doara/??


ia citeste aici: http://www.healthy.ro/articol/Frumusete/5550/Remodelare-prin-masaj-anticelulitic/pagina-2.html
mada212005
Postat pe 6 Aprilie 2009 12:37
De la: mada212005, la data 2009-04-06 12:36:46
De la: eleain, la data 2009-04-02 17:05:06"spargerea pungilor"?? pai masajul trebuie sa stimuleze circulatia, nu sa va sparga pungile.
Masajul anticelulita trebuie sa fie specific anticelulita. trebuie facut cu grija si in maniera soft, nu prea energica, altfel in loc sa ajute sa inlature nodulii celulitici ar putea sa fie invers. tesuturile afectate de celulita sunt considerate "bolnave" si deci trebuie tratate cu grija.



daca aveti vanatai e pentru ca tesutul sufera si au fost rupte vase de sange capilare. e incredibil la ce "tratament" va supuneti. presiunea trebuie sa stimuleze, nu sa "rupa".


uite...sa vezi ca am avut dreptate...http://www.healthy.ro/articol/Frumusete/5550/Remodelare-prin-masaj-anticelulitic/pagina-2.html...citeste articolul acesta si vei vedea ca asa este..:)...o zi buna..
Andreea


pai da, daca luati de bune toate articolele scrise pe healthy...
eleain
Postat pe 9 Aprilie 2009 11:03
Cauta un maseur sa iti faca acasa tratament si ai sa vezi rezultate , cei de la saluane nu isi dau interesul nu sunt platiti...mai conteaza si cu ce iti face masajul, cat de des si cum intrerupi acel masaj, celulita nu ai facut o in 14 zile..Cat de vanatai ala nu e maseur bun asa ceva nu exista cand sti sa faci cu adevarat masaj( pt vanatai ungete cu LASONIL) daca vrei sa sti mai multe vb pe mess SEXY
sexy_healthy
Postat pe 19 Aprilie 2009 14:16
Eu mi-am masat singura picioarele..si tot am capatat niste vanatai verzui galbui.. ..dar am vazut si rezultate
llia
Postat pe 29 Aprilie 2009 17:24
A FACUT FRAMANTATUL F PUTERNIC CA SA RUPA GRASIMEA .DEPINDE SI DE SENSIBILITATEA TA.E BUN MASAJUL DAR NU ASA TARE CA ORICUM PRIN MASAJ SE STIMULEAZA CIRCULATIA LIMFATICA.=SE ELIMINA APA DUPA 5-6 SEDINTE TE SIMTI FOARTE BINE .TREC CAM GREU VANATAILE.S-AI SPUNETI SA VA FACA FRAMANTATUL MAI INCET.MASAJUL NU TREBUIE SA FIE DUREROS.
belami
Postat pe 4 Mai 2009 22:02
Sunt bune aceste sedinte de masaj anticelulitic? eu pentru a scapa de aceasta problema folosesc colanti anticelulita. Acesti colanti isi fac efectul cam in 14 zile de cand incepi sa ii porti. ciorapii au pe interior microcapsule ce ajuta la eliminarea grasimilor. Ii poti purta oriunde, oricand, nu te deranjeaza, 2-3 ore pe zi.
Mi i-am comandat online de la un magazin de tehnica medicala din Iasi, si anume : www.tehnica-medicala.ro. La categoria ciorapi compresivi vei gasi mai multe informatii despre colantii anticelulita si despre cum ii puteti comanda online.
kudika006707
Postat pe 20 Mai 2009 11:27
BUNA,

EU ITI PROPUN COMPRESE CU APA LA TEMPERATURA CAMEREI. TE VA AJUTA.
MONIK_KRIS
Postat pe 20 Mai 2009 12:28
Pentru ca vanataile sa treca mai repede si pentru refacerea vaselor capilare sunt bune unguientele pe baza de heparina (eu folosesc lioton gel). Dizolva cheagurile formate de la vasele sparte si vanataile dispar foarte repede. Persoanele cu pielea sensibila (in special cele cu parul deschis la culoare) sunt predispuse la asa ceva. Eu si la o lovitura usoara ma invinetesc, daramite la un masaj anticelulitic!
Alapopescu
Postat pe 27 Mai 2009 07:47
Predispozitia spre vanatai nu are legatura cu culoarea pielii, ochilor etc, ci are legatura cu fragilitatea vaselor de sange mici. Aceasta este o conditie care TREBUIE tratata in mod corespunzator, pentru ca lipsa tratamentului duce la instalarea bolilor cardiovasculare grave.
dusa
Postat pe 27 Mai 2009 09:00
Dragele mele,

Masajul anticelulitic doare insa nu este normal sa faceti vanatai.
Daca faceti vanatai inseamna ca se spar vasele de sange si nu este ok. Si eu am reinceput si se mai intampla sa fac o vanataie foarte mica insa cred ca depinde de fiecare maseur/maseuza in parte.Din cate am inteles este bine sa faca si un drenaj limfatic inainte deoarece limfa circula si curata.
uuuu
Postat pe 27 Mai 2009 10:33
Nu tot ce se vrea a fi masaj anticelulitic este si bun ca rezultat.Eu iti recomand sa faci niste sedinte de impachetari dar numai cu alge marine,asociate cu starvac si vei vedea minune; sunt mult mai eficiente,placute si rapide decat masajul, iar ca bani cred ca ai iesi mult mai ieftin.Iti spun pt. ca eu am facut pret de un an din doua in doua zile cate o ora si jumatate si nu s-a vazut mare lucru, ori acum dupa impachetari si starvac pot iesi cu pantaloni scurti si fara colac la burta.Incearca si ai sa vezi.Daca mai ai intrebari suna-ma la 0723041657 si te trimit daca te hotarasti pt.varianta asta. Preturile salonului sunt f. mici pt.ceea ce obtii.
kudika081339
Postat pe 29 Mai 2009 11:58
imi trimiti si mie,te rog,dieta Mihaelei !
femita.hiriscau@strabag.com
femita_hiriscau
Postat pe 12 Iunie 2009 08:35
Principii generale

Exclus:
Sarea (doar in cantitati moderate)
Zaharul (citeste mai jos)
Uleiul (citeste mai jos)

respectarea unui program cu trei mese principale pe zi, la o distanta de maxim 5-6 ore intre ele si cu un interval de minim trei ore de la ultima masa pana la culcare.

Exemplu:

Mic dejun – pana la ora 8
Dejun – 12.30 – 13.30
Cina – cel tarziu pana la ora 20 (sau cu 3 ore inainte de culcare)

acordarea unui timp de 15-30 minute pentru fiecare masa

eliminarea rontaielilor dintre mese, fie ca sunt dulci sau sarate. Avem voie sa bem lichide, insa nu trebuie sa mestecam nici macar o aluna.

renuntarea la produsele de tip fast-food

renuntarea in familie la uleiul de gatit si la toate produsele ce implica folosirea acestuia, cu exceptia a 1-2 lingurite de ulei crud pentru salate.

gatiti cat mai simplu, la cuptor, la gratar, fiert, innabusit, la aburi, cu multe condimente si ierburi aromate si fara grasime.

fara dulciuri si pajituri, fara zahar, zaharul creeaza dependenta!

nu consumati bauturi racoritoare cu zahar si nici alcool– este esential pentru a fi stapan pe poftele voastre si a slabi din depozitele de grasime. Apelati fara limite la bauturi light, ceai, cafea, apa de orice fel.

tratati fructele ca si pe dulciuri, limitati-va la un fruct pe zi si evitati sucul de fructe chiar daca nu are adaos de zahar. Fructele ingrasa, cresc apetitul si nu tin de foame.

mancati: carne slaba de orice fel, produse lactate slabe, peste, oua, fainoase si cereale, orez, legume cat mai multe, toate gatite cat mai simplu. Nu va feriti de ciorbe si supe, folositi sucul de rosii ca baza pentru mancaruri, invatati sa faceti cumparaturi, aruncati din casa toate “ispitele” alimentare.


Categorii de alimente necesare in cura de slabire


ce pot fi consumate la liber: carne slaba, peste, legume proaspete, lapte si iaurt degresat, branzeturi slabe

permise in cantitate limitata si obligatorie: amidon si fainoase (paine, orez, paste, porumb), legume cu amidon (cartofi, mazare, fasole), mezeluri slabe, oua, branzeturi fermentate, unt si ulei vegetal, fructe

interzise: grasimi, tocaturi, patiserie, dulciuri, alcool.


Bazele practice ale dietei

Micul dejun trebuie sa fie bogat in proteine si carbohidrati complecsi ca sa tina de foame.
Exemple:
lapte sau iaurt dietetic (zero grasimi) cu cereale
perle de branza cu smantana si o felie paine
2-3 felii de muschi file si o felie pâine
doua oua fierte si o felie paine.
legumele proaspete (ardei gras, castravete, rosie) pot fi consumate la liber.

Masa de pranz trebuie sa contina proteine slabe, legume proaspete sau fierte si un produs cu amidon, care sa asigure energia necesara pana la masa de seara
Exemple:
o ciorba mare
o bucata de carne slaba sau peste cu 2-3 linguri garnitura (cartof, orez sau legume) sau o felie de paine
o portie paste cu sos rosu
salata de legume proaspete sau muraturile pot fi consumate la liber.


Cina trebuie sa contina doar proteine si legume fara amidon pentru ca organismul sa poata consuma toata energia pana la culcare
ATENTIE !!! dupa ora 18:00 nu mai avem nevoie de glucide.
Exemple:
salata asortata cu o conserva de ton sau peste afumat
carne sau peste la gratar cu salata sau legume fierte.

Gustarea se va lua in jur de ora 16:30-17:00, in afara meselor!
Exemple:
putina ciocolata
o cupa de inghetata
un baton de cereale
o crema de vanilie sau iaurt cu fructe (150 grame)
un fruct
un pumn de alune sau seminte
un covrig
o mana de sticks-uri sau pop-corn
un iaurt de baut.
mhteodora
Postat pe 12 Iunie 2009 09:35
Cat despre masajul anticelulitic a dat f mari rezultate si dupa ce mi-au trecut vanataile ma simt ca si cum m-as duce la unu de relaxare,nu ma mai doare deloc.Tipa care imi face masaj este f buna ,are progranari cu 2 luni inainte.
Dieta de mai sus este cea care o tin.
Spor la slabit
mhteodora
Postat pe 12 Iunie 2009 09:43
Cu dieta care ai postat-o, nici nu-i de mirare ca ai ajuns la vanatai !
dusa
Postat pe 12 Iunie 2009 16:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ingrijirea tenului 45 De la: krisztinna_healthy 20 Mai 2013 09:41
O pagina noua pe facebook cu si despre cosmetice 1 De la: Alexandra_Alex_2 8 August 2012 15:52
cum scap de cearcane? 21 De la: kudika_1015607 12 Septembrie 2016 11:11
Micropigmentare 49 De la: kudika_1043077 16 Februarie 2022 01:40
curs machiaj timisoara 2 De la: MONSENIORUL 4 Ianuarie 2012 21:39