Setari Cookie-uri

rinoplastie:stan cotulbea este un macelar!!!!!

eu m-am operat acum un an la dr Stan Cotulbea.vreau sa va impart experienta mea si a prietenei mele:noi ne-am decis sa ne operam ambele in aceeasi zi.am fost trimise la spital sa ne facem analizele cu o trimitere de analize pt 'deviatie de sept' dar noi faceam rinoplastie..in fine ne-am prezentat la operatie..prietena mea sa operat prima si eu urmatoarea..am intrat in cabinetul dansului,i-am dat bani,am iesit sa astept anastazistul ..i-am dat si lui bani si am intrat in operatie.ceea ce ma mirat era faptul k erau foarte multe persoane si ca toti aveau manusi cu exceptia dr Cotulbea..am adormit deci nu stiu cine ma operat.dupa operatie am iesit ffff umflate si a trecut luni de zile pana sa ne deosebim nasurile de 2 gogosari..am crzut ca se vor modifica si intra-adevar sau modificat..aratam ca 2 monstriiiiii!!!am fost la dansul sa il intrebam cum posibil sa iesim atat de oribil cu nasurile strambe si pline de cartlilaje peste tot?!el ne-a spus k vom avea nasuri de printese..asa arata printesele in viziunea dansului?a zis ca dak nu ne place atunci ne mai opereaza odata!!k el nu a crezut ca vom iesi asa!!cine naiba mai are incredere sa se lase pe mana lui?va rog fetelor nu va operati la acest doctor!!!nu va nenorocitii!!apropo acum am citit si un articol urat despre el..www.jurnalul.ro/.../operatii-estetice-acoperite-prin-deviatiile-de-sept-536646.html - cititi-l daca mai aveti vre-o indoiala din ceea ce v-am spus..omul asta a nenorocit si omorat oamenii!!chear creti sa va opereze?
oana_22
Postat pe 13 Septembrie 2010 15:35
clinica Aesthetic Line din Bd Daci a nr 51 din Bucureti va poate rezolva problemele d eacest ge, ii gasiti la teklefon 021 211 2998
negrul_de_serviciu
Postat pe 28 Septembrie 2010 10:06
da, ....scapi de un drak si dai de tac-su.....astia dela aestetic line au si ei niste macelarii la activ. era o fata alina operata de ei si arata nashpa rau......facuse si un site despre asta si ia dat in judecatata ca au nenorocit-o
kudika329106
Postat pe 8 Noiembrie 2010 18:47
De la: kudika329106, la data 2010-11-08 18:47:48da, ....scapi de un drak si dai de tac-su.....astia dela aestetic line au si ei niste macelarii la activ. era o fata alina operata de ei si arata nashpa rau......facuse si un site despre asta si ia dat in judecatata ca au nenorocit-o



sigur cei de la Aesthetic Line nua u facut asa ceva sunt o echipa d eprofesionisti cum altii nu sunt crede ma !
negrul_de_serviciu
Postat pe 9 Noiembrie 2010 17:12
Nu stiu eu prea multe despre operatii estetice...dar nu trebuie ceva timp pana nasul capata forma dupa rinoplastie? Intelesesem dintr-un documntar ca e un proces ce dureaza luni in sir(postoperatoriu)...pana capata forma dorita
The_Exile
Postat pe 9 Noiembrie 2010 19:01
De la: Tharr, la data 2010-11-09 19:01:49Nu stiu eu prea multe despre operatii estetice...dar nu trebuie ceva timp pana nasul capata forma dupa rinoplastie? Intelesesem dintr-un documntar ca e un proces ce dureaza luni in sir(postoperatoriu)...pana capata forma dorita


N-am habar si spre rusinea mea nici n-am citit despre asta.
Adevarul e ca nici n-am fost interesata.
stem_29
Postat pe 9 Noiembrie 2010 19:04
vreau sa imi fac si eu o rinoplastie si am inteles ca cotulbea e cel mai bun din timisoara.am vazut ceva fosti pacienti si aratau f oke:Pinsa cand am vaz ce ai postat tu...vream sa te intreb ai putea sa ne imi arati ceva poze dupa operatie?pare doctor pregatit ..plus ca ff ieftin
kudika388716
Postat pe 30 Aprilie 2011 11:59
Numele meu este Lilly si vreau sa va impartasesc si eu experienta mea cu acest asa-numit "doctor" Cotulbea... am facut si eu toate analizele ce mi s-au cerut si m-am dus pregatita pentru operatie. cu ceva timp inainte de a intra in sala de operatie, am fost chemata in cabinetul acestuia sa discutam amanunte referitoare la aceasta. si vreau sa va spun ca am ramas profund dezamagita de atitudinea si reactia acestui doctor la o simpla si fireasca intrebare: Credeti ca ma puteti face bine si sa arat frumos? de aici a inceput o insiruire de cuvinte sin partea acestuia despre faptul ca eu vreau imperfectiuni si ca in situatia aceasta sa ma duc la estetician, toate spuse pe un ton ridicat, arogant si deloc profesional. mai mult decat atat, m-a luat de umar si mi-a spus sa ies afara, iar pe coridorul spitalului a tinut sa afle toata lumea ce tocmai se intamplase si a strigat sa mi se anuleze internarea si parasesc acest spital.... :I Poate fi el dr. sau profesor sau ce o fi, dar, din pacate, nu stie sa se comporte adecvat cu pacientii dar nici cu oamenii in general. Asta poate fi numita atitudine demna de un profesor?! Ar trebui sa se numeasca DR. de animale, nu dr. de oameni si nici macar cu animalele nu cred ca se mai comporta vreun veterinar in felul acesta.Cine vrea sa primeasca respect, trebuie sa stie sa ofere respect la randul sau, indiferent de haina pe care o porti, locul din care provii, religia pe care o ai sau orice altceva, lucru despre care acest presupus doctor se pare ca nu are nicio cunostiinta. M-a mai intrebat cu insistenta de unde sunt eu, informatie, in opinia mea, deloc relevant in astfel de circumstante, pentru ca atata timp cat eu il platesc atat cat imi cere, astfel de detaii le gasesc fara importanta. Cert e ca acolo unde locuiesc eu momentan un astfel de comportament nu este permis nimanui indiferent de profesia pe care o detine si mai presus de toate nu ramane nesanctionat. De la o simpla intrebare cu care evident l-am jignit punandu-i astfel la indoiala capacitatile sale profesionale s-a ajuns la un spectacol ieftin si rusinos, pnetru un doctor si pentru intreg spitalul acela. Nu e problema nimanui ca acest doctor se complace la sumele acestea mici de bani, inseamna ca acesta este si nivelul serviciului pe care il presteaza. E un om gol cred ca acesta este si motivul pentru care trateaza oamenii in aceasta maniera. Eu ma bucur foarte mult ca s-a intamplat asa si nu mi-am lasat fata pe mainile unui macelar!!!
kudika397808
Postat pe 5 Mai 2011 11:21
Buna, eu am fost operata in Timisoara de domnul Cotulbea in 31.03.2011. Intr-adevar nu a trecut decat putin timp dar sunt foarte multumita de rezultat: mi-a tratat si deviatia de sept si dpdv estetic nu mai am cocoasa, nasul imi e perfect drept si usor in vant, dar arata foarte natural. D-l doctor s-a comportat exemplar tinand cont ca inainte cu o zi isi ingropase tatal. Mie mi-a dat foarte multa incredere, plus ca vazusem 2 fete operate de el inainte si nasurile lor mi se pareau a fi perfecte. Pe mine la consultatie m-a intrebat ce ma deranjeaza la nas si i-am spus...nu i-am cerut sa ma faca perfecta, nu i-am dat indicatii si nu m-am indoit nici macar o clipa de rezultatul operatiei. Din punctul meu de vedere totul a decurs foarte repede si usor. Numai bine!
Ama_
Postat pe 6 Mai 2011 01:59
Sal,si eu m-am operat acum 2 ani la dr.Stan Cotulbea si sunt foarte multumita de cum a decurs operatia!Domnul doctor s-a comportat foarte frumos iar nasul meu arata foarte bine!Imi pare rau daca nu tota lumea este multumita...pup
ramo_alexandra
Postat pe 24 Mai 2011 13:33
eu personal m-am operat la dr.cotulbea.....is fffff.multumita ....am deja 1 an si jumatate ..... nu mai am nasul ala cocosat si mare ...sincer, am si uitat cum aratam cu nasul ala ...... iar de bani pot sa recunosc -da,am dat 400euro nu cred ca undeva in lumea asta o sa te opereze cineva la asa pret .....iar ca o face sub un alt diagnostic chiar nu e problema mea
kudika441826
Postat pe 25 Septembrie 2011 23:13
De la: Yharr, la data 2010-11-09 19:01:49Nu stiu eu prea multe despre operatii estetice...dar nu trebuie ceva timp pana nasul capata forma dupa rinoplastie? Intelesesem dintr-un documntar ca e un proces ce dureaza luni in sir(postoperatoriu)...pana capata forma dorita
Da. asa ceva am auzit si eu si in plus am aflat ca rinoplastia e cea mai dureroasa operatie estetica.
Cand eram copil, aveam nasucul mic si putin carn . In timp crescand s-a mai ,,indreptat" si cei din preajma mea m-au convins ca ,,asta e sarmul meu"
Daca Andreea Tonciu cu nasul ei cat un cartof nu isi face probleme. nu stiu de ce nu sunteti multumite cu nasucurile din dotare
joi
Postat pe 17 Noiembrie 2011 21:57
De la: joi, la data 2011-11-17 21:57:37
De la: Yharr, la data 2010-11-09 19:01:49Nu stiu eu prea multe despre operatii estetice...dar nu trebuie ceva timp pana nasul capata forma dupa rinoplastie? Intelesesem dintr-un documntar ca e un proces ce dureaza luni in sir(postoperatoriu)...pana capata forma dorita
Da. asa ceva am auzit si eu si in plus am aflat ca rinoplastia e cea mai dureroasa operatie estetica.
Cand eram copil, aveam nasucul mic si putin carn . In timp crescand s-a mai ,,indreptat" si cei din preajma mea m-au convins ca ,,asta e sarmul meu"
Daca Andreea Tonciu cu nasul ei cat un cartof nu isi face probleme. nu stiu de ce nu sunteti multumite cu nasucurile din dotare


Uite un pupic pe nasucul tau ala carn
The_Exile
Postat pe 17 Noiembrie 2011 22:29
Hello,

Sunt pacienta Dr Kasem Abu Bakr la care am fost operata de rinoplastie si mi-am facut si implant mamar si venind pe la clinica lui de multe ori,am aflat ca sunt multe paciente care vin de la alti medici sa se repare la domnul Dr,care este un profesionist.Eu cel putin am abut noroc ca m-am operat la el.In 2 saptamani mi-au trecut vanataile de la nas! am poze cu evolutia refacerii.
Vi-l recomand cu mare incredere: il gasiti pe net daca ii scrieti numele pt ca este f cunoscut sau sunati la nr clinicii lui: 0730052545.

Si astept pareri!
kudika472042
Postat pe 21 Noiembrie 2011 18:05
Buna, ai putea sa-mi spui cum ai luat legatura cu dr. Cotulbea, i te-a prezentat cineva(in sensul ca ai avut vreo cunostinta care a intervenit pentru tine?) si cum de ai platit asa putin?As dori sa-mi fac si eu rinoplastie si tariful practicat de dr. Cotulbea mi se pare extraordinar.Unde ti-a facut operatia?La spital?Ai putea sa-mi dai mai multe detalii, eventual pe mail:hangaionela@yahoo.com, ti-as fi recunoscatoare.
hangaionela
Postat pe 27 Ianuarie 2012 00:57
Buna,
Si sotul meu s a operat exact in urma cu 2 ani tot la Cotulbea si se simte foarte bine, in doar 1 sapt i a dat bandajele jos si nu a fost tumefiat deloc,in acelasi timp i a facut si deviatie de sept care iarasi a fost ok. Imi pare rau pt cele care au avut o experienta neplacuta cu ydansul ,dar sa stiti ca sunt si multe cazuri reusite.La fel de reusita a fost si operatia unei prietene care s a operat cu 6 luni inaintea sotului meu,la ea a durat putin mai mult recuperarea,dar se simte excelent(depinde si de organism).
Nu incerc sa l ridic in slavi ,dar e bine pt cei care cauta referinte despre cotulbea sa stie toate variantele....''pt unii muma,pt alti ciuma''. :)
kudika514813
Postat pe 13 Martie 2012 10:34
Buna. As dori si eu sa mi se faca o operatie de rinoplastie si mi-a fost recomandat dl Dr Cotulbea din Timisoara. Imi puteti spune va rog daca a fost cineva mai recent la dansul, cum a fost, cum a iesit operatia, onorarii (medic, anestezist), etc.
Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.
otiliabala
Postat pe 21 Ianuarie 2013 12:56
De la: oana_22, la data 2010-09-13 15:35:19eu m-am operat acum un an la dr Stan Cotulbea.vreau sa va impart experienta mea si a prietenei mele:noi ne-am decis sa ne operam ambele in aceeasi zi.am fost trimise la spital sa ne facem analizele cu o trimitere de analize pt 'deviatie de sept' dar noi faceam rinoplastie..in fine ne-am prezentat la operatie..prietena mea sa operat prima si eu urmatoarea..am intrat in cabinetul dansului,i-am dat bani,am iesit sa astept anastazistul ..i-am dat si lui bani si am intrat in operatie.ceea ce ma mirat era faptul k erau foarte multe persoane si ca toti aveau manusi cu exceptia dr Cotulbea..am adormit deci nu stiu cine ma operat.dupa operatie am iesit ffff umflate si a trecut luni de zile pana sa ne deosebim nasurile de 2 gogosari..am crzut ca se vor modifica si intra-adevar sau modificat..aratam ca 2 monstriiiiii!!!am fost la dansul sa il intrebam cum posibil sa iesim atat de oribil cu nasurile strambe si pline de cartlilaje peste tot?!el ne-a spus k vom avea nasuri de printese..asa arata printesele in viziunea dansului?a zis ca dak nu ne place atunci ne mai opereaza odata!!k el nu a crezut ca vom iesi asa!!cine naiba mai are incredere sa se lase pe mana lui?va rog fetelor nu va operati la acest doctor!!!nu va nenorocitii!!apropo acum am citit si un articol urat despre el..www.jurnalul.ro/.../operatii-estetice-acoperite-prin-deviatiile-de-sept-536646.html - cititi-l daca mai aveti vre-o indoiala din ceea ce v-am spus..omul asta a nenorocit si omorat oamenii!!chear creti sa va opereze?
kudika_27653
Postat pe 26 Ianuarie 2013 20:32
Dragele mele, eu am avut deja o operatie de rinoplastie la un medic din Oradea, pe care nu vi-l recomand si anume Porumb, nu pot sa ii zic DL pentru ca nu este nici profesional nici ca om, si nu a iesit cum trebuie, banii au fost foarte multi si vreau sa ma vada un medic bun sa vedem ce ar trebui facut.
Va rog sa imi recomandati un adevarat profesionist, daca ar fi in partea de vest a tarii ar fi perfect.
Multumesc frumos!
kudika_31287
Postat pe 9 Martie 2013 19:58
Salut!

Poti sa-mi spui te rog de ce nu ai fost multumita de rezultat.Pana acum am fost hotarata sa ma dus si eu la Porumb dar incep sa ma indoiesc de calitatile sale.As vrea sa merg pana la urma la Bratu dar nu am auzit pana acum nimic de el legat de rinoplastii.
Mersi!
kudika_937137
Postat pe 8 Octombrie 2013 02:01
Eu m-am operat la D-ul Dr Porumb ...ieri am fost la scosul atelelor la o saptamana dupa operatie si vreau sa spun k sunt ff multumita de rezultat, desi a spus medicul k inca sunt umflata ,mie imi place d acum nasul..e f micutz si asa umflat..iar cu vanataile n-am avut probleme deloc,pt k nici nu am avut..deja pot sa ies afara si nemachiata..eu zic k e un medic de milioane, se observa profesionalismul la el...vi-l recomand :D
kudika_943951
Postat pe 27 Noiembrie 2013 14:15
dr lupescu la orl timisoara.este foarte de traba,eu m.am operat la el zilele astea si acum astept sa vad cum arat peste o sapt cand imi scoate bandajul
Cristina_Lupu_1
Postat pe 23 Februarie 2014 10:39
Buna fetelor! Ma numesc mirela calin si acum 4ani m.am operat la dl dr Cotulbea . Mi.am facut septoplastie si rinoplastie in cadrul aceleiasi operatii si vreau sa spun k sunt extraordinar de multumita. Nasul meu arata oribil inainte de operatie si nici cu respiratia nu stateam prea bine.acum sunt mandra de aspectul meu fizic si pozele pot arata asta foarte bine. Am sa postez cateva pt a va arata diferenta.
Si eu am analizat mult si alti medici pana m.am hotarat la dl Cotulbea stan si nu regret.operatia a durat 45 min , am platit 500euro atunci iar recuperarea a durat 3luni (pana s.a desumflat nasul si am aratat normal) .nu pot aprecia pro sau contra parerile altor pacienti insa eu personal am avut o experienta nedureroasa si rezultatul a fost cel asteptat! Cat despre comportamentul doctorului nu am ce.i reprosa.Mi.a explicat calm si pe indelete toti pasii operatiei iar de aroganta nici nu s.a pus problema.
Oricum un macelar clar nu este altfel n.ar fi supravietuit atat in bransa!
Mirela_Calin_1
Postat pe 7 Martie 2014 14:16
De la: kudika_943951, la data 2013-11-27 14:15:24Eu m-am operat la D-ul Dr Porumb ...ieri am fost la scosul atelelor la o saptamana dupa operatie si vreau sa spun k sunt ff multumita de rezultat, desi a spus medicul k inca sunt umflata ,mie imi place d acum nasul..e f micutz si asa umflat..iar cu vanataile n-am avut probleme deloc,pt k nici nu am avut..deja pot sa ies afara si nemachiata..eu zic k e un medic de milioane, se observa profesionalismul la el...vi-l recomand :D


Imi poti spune te rog frumos cat te.a costat operatia pentru ca si eu mi.as dori sa ma operez la dansul, da nu cred ca am destui bani stransi.
kudika_960541
Postat pe 10 Aprilie 2014 20:33
Cristina_lupu_1 imi poti spune te rog cat te-a costat operatia? Si cum esti acum?
kudika_966167
Postat pe 23 Mai 2014 23:25
Buna,
Ieri 25 sept 2014 am fost la emeritul profesor Cotulbea pentru o operatie .Am fost programata la ora 14.45,ajungand la cabinet-un apartament saracacios -la banii lui - pe o strada langa Liceul Loga,am fost surprinsa sa constat ca mai erau doua fete programate la aceeasi ora!Ne-a intrebat de bani,am platit 700 euro fiecare,urmand sa asteptam anestezistul.Chitanta ne-a dat pe 150 lei!,spunandu-ne ca restul de euro ii duce oricum la banca
Dupa 20 minute de asteptare -sa apara anestezitul,ne-a intrebat pe rand cine doreste sa faca operatie fara anestezie pentru ca el nu mai poate astepta anestezistul..la auzul raspunsului nostru ca nu dorim fara anestezie ,dl profesor doctor FARA NICI O EXPLICATIE A URLAT LA NOI SA IESIM AFARA SI SA NU MAI CALCAM IN cabinetul LUI!! Credeti-ma ca am ramas toate "interzise",nestiind ce sa facem .
Culmea tupeului a fost a doua zi,cand am primit un telefon de la asistentul emeritului profesor care m-a intrebat daca nu doresc sa ma reprogramez!!
Nici acum nu stiu ce sa fac in urma acestei intamplari,nu vreau sa anunt nici ANAFUL ,nici Colegiul medicilor nici alte autoritati dar daca cumva profesorul sau asistentul acestuia citesc acest topic stiu de cine este vorba si daca chiar vor dovezi am sa le prezint in mod public asa cum i-am promis asistentului la telefon..In rest ,fiecare apeleaza la cine crede ca il reprezinta mai bine,pe mine acest individ Cotulbea ,chiar daca profesional poate este bun,ca om ,COMPORTAMENTUL LUI ESTE SUB ORICE CRITICA.

Citeste: http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/46854/Cotulbea-ce-si-cum.html#ixzz3EQy6SJmk
Follow us: @Kudika_ro on Twitter | www.kudika.ro on Facebook
Claudia25678
Postat pe 26 Septembrie 2014 18:00
Eu m-am operat la dr Porumb din Oradea acum 3 luni, desi sunt din Tg Mures, dar m-au convins rezultatele de pe site, cele mai bune pe care le-am vazut dupa cateva saptamani de cautari :) Sunt extraordinar de multumita de rezultat, mi-a schimbat viata !! Eram atat de complexata inainte si acum ma simt alta persoana :) Pot sa spun ca nu m-a durut deloc operatia si la o saptamana nu mai aveam nici urme de vanatai. Dupa aceea sunt mai multe reguli de respectat , dar daca ai grija, totul decurge fara probleme. Il recomand cu caldura, il consider un super profesionist si ii multumesc ca mi-a schimbat viata!
kudika_980241
Postat pe 27 Ianuarie 2015 09:08
Buna!
Pentru persoana din Targu-Mures care spune ca s-a operat la dr Porumb acum cateva luni, imi poti spune te rog cat costa rinoplastia si de cate ori a fost nevoie dupa operatie sa mergi in Oradea la consult dupa operatie?
Eu sunt din Bucuresti si m-ar ajuta aceste informatii.
Pentru persoane care a spus ca s-a operat tot la dr. Porumb si ca nu a fost multumita, poti sa-mi dai mai multe detalii, te rog? In ce consta nemultumirea ta mai exact?
Multumesc!
Magda Gh.
Magdalena_Gheorghe_1
Postat pe 23 Martie 2015 12:32
Buna,am o intrebare ,as dori sa ma operez la nas.Am de ales intre doi doctori Cotulbea si Bratu,ma puteti ajuta cu niste informatii ,va rog,Daca va-ti operat la unul dintre ei sa imi spune-ti cum a decurs,daca sunteti multumiti.
Ana_AG_1
Postat pe 10 Februarie 2016 16:10
din cate stiu eu,Bratu e cel mai bun.dar ai fost la el la consultatie?care e pretul interventiei?
Isza_Iancu_1
Postat pe 18 Februarie 2016 17:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
program pentru diabetici in romania 12 De la: kudika324113 2 Octombrie 2010 20:01
parazitoza 1 De la: healthy006386 13 Septembrie 2009 00:16
Ajutor!Ce este Tendinitis Calcarea? 12 De la: healthy014704 6 Aprilie 2010 23:44
lapte de bivolita 3 De la: Aemulus 26 Aprilie 2010 18:46
Maladia Ombredanne 14 De la: lcdavidro 14 Aprilie 2013 14:23