Iata si cel de-al doilea fragment din cel mai recent roman al lui Paulo Coelho: Aleph urmeaza sa apara in librarii in 20 octombrie, fiind publicat la editura Humanitas.
— Trebuie sa vorbesc cu dumneavoastra. Am venit din Ekaterinburg pentru asta.
Sunt obosit. M-am trezit mai devreme decat de obicei, a trebuit sa schimb avionul la Paris pentru ca nu exista zbor direct, am incercat sa dorm in timpul calatoriei dar, ori de cate ori reuseam sa atipesc, intram intr-un soi de vis repetitiv care nu-mi facea deloc placere.
Intind mana ca sa-mi iau ramas-bun si observ ca mainile ei sunt foarte reci.
— De ce n-ai intrat in hotel sa ma astepti?
Ea scoate o hartie imprimata cu o parte din textul meu. Il stiu pe dinafara, desi nu-mi amintesc cine mi-a relatat povestea: un barbat care are nevoie de bani il roaga pe patronul sau sa-l ajute. Patronul il provoaca: daca va petrece o noapte intreaga in varful muntelui, va primi o mare recompensa, dar daca nu va reusi, va trebui sa lucreze pe gratis.
- Tarot Online: Previziuni și etalări zilnice.
- Acatistul acoperământului Maicii Domnului - semnificație și putere
- Simion, nemulțumit de dezbaterea de la TVR. AUR acuză că TVR este aparat de campanie pentru candidatul sistemului
- Suveraniștii la putere într-un sondaj comandat de Nicușor Dan: George Simion și Victor Ponta ar intra în turul 2
-
Carmen Ioana OlteanuStarea lui Ion Iliescu s-a agravat. Anunț de ultimă oră de la...
-
Carmen Ioana OlteanuBREAKING NEWS Este oficial: Ilie Bolojan este noul premier al României
-
MiaCe carti citim in 2017
-
KudikaDupa ce te-am pierdut
-
KudikaFlash-uri din sens opus
-
Mia10 carti pe care trebuie sa le citesti in viata asta