Setari Cookie-uri

Prietena mea are 25 de ani si e virgina...

am mai auzit chstia asta cu virginitatea si cu faptul ca ar trebuii sa o faca cu cineva pentru care nu simte nimic, dar sa-ti zic un mic sectret ;) in general se aprinde saraca fata dupa aceea ( n-am zis ca se indragosteste oricum majoritatea cred ca sentimentul acela de pasiune reprezinta dragostea).... de unde stiu ?!... am pacatuit de cateva ori... sorry nu-i numai vina mea....
ice_me
Postat pe 25 Iulie 2008 21:07
E adevarat, daca o faci cu persoana la care ti si apoi relatia dureaza e foarte greu sa uiti si sa treci peste dar ramai cu amintiri superbe (chiar daca nu a fost ca in basme, sincer, nu are cum sa fie k fara sa vrei intervine durerea si starea de neliniste pentru ca nu sti foarte bine ce se va intampla sau ce trebuie sa faci). Dar raman acele amintiri ca ti-a spus ca te iubeste dupa ce te-a tinut prima oara in brate, k adormiti amandoi imbratisati chiar daca tie ti-e rusine inca sa stai goala in fata lui, ca e delicat cu tine cum poate fi numai o persoana pentru care insemni ceva, ca apreciaza faptul ca a fost primul barbat din viata ta. Ramai cu o frumoasa amintire a stangaciei lui pentru ca nu stia cum sa se poarte cu tine, nu pentru ca nu avea experienta ci pur si simplu pentru a nu-ti face rau, pentru ca te iubeste. Sunt lucruri pe care nu le uiti niciodata chiar daca nu mai esti cu acea persoana, pentru ca sti ca alaturi de el ai invatat sa fi femeie si ca nu i sa parut ciudata ca nu te comporti ca altele ci sa simtit mandru ca te poate ajuta el sa inveti si ca descoperi lucru noi alaturi de el. Eu nu voi uita asta chiar daca nu va mai fi langa mine candva.
Oare cele care au trait prima experienta sexuala alaturi de un barbat pe care nu il iubeau au aceste amintiri? Nu le condamn si nu le judec doar consider ca eu si cealalta categorie suntem norocoase ca avem aceste amintiri frumoase. Am prietene care nu au uibit prima oara si totusi ar fi frut sa o faca.
Sfatul meu e sa va ganditi bine fetelor si sa incercati sa va simtiti bine alaturi de un barbat pe care sa-l iubiti, conteaza, credeti-ma!!!
EuBebelusa
Postat pe 29 Iulie 2008 12:45
fa-mi si mie cunostinta cu eahttp://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/15334.html#
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/15334.html#

Postat pe 31 Iulie 2008 22:18
ok.....vad pareri si pareri.......cel mai important este sa faci ce vrei ,cu cine vrei si cand vrei u.....cat timp esti de acord cu situatia in sine...nu mai conteaza virgina sau nu......le respect pe cele care aleg sa astepte....dar si pe cele mai ''grabite''. cred ca totul depinde de noi insine.....bafta.....
negruta13
Postat pe 9 August 2008 04:55
Fiecare decide singura cand sa isi piarda virginitatea,nu ar trebui sa fiti criticate deciziile celor care vor sa astepte mai mult doar pt ca sunt multe care isi incep viata sexuala la 14 ani.E o prostie ca afecteaza sanatatea daca nu iti incepi viata sexuala devreme,, infirmati-va dimpotriva... cu cat incepi mai tarziu scade riscul aparitiei cancerului de col uterin.... la fel cum studiile arata posibilitatea aparitiei cancerului de col cand se depaseste nr de parteneri trece peste 5..Nu va mai luati dupa articole scrise de "anonimi" sau discutii din fata blocului pt ca nu innebunesti daca nu faci sex, nu patesti nimic:)).si cei care spun ca o femeie e virgina pt ca nu s a uitat nimeni la ea... imi pare rau pt ei... nu merita macar sa stai de vba cu cineva asa de limitat.Da, e adevarat multi nu mai apreciaza o fata virgina...si poate ca e mai bine sa o faci cu cineva care nu e neaparat f imp.....desi ideal ar fi sa il iubesti. dar nimeni nu garanteaza nimic pe lumea asta!si eu mi-am inceput viata sexuala tarziu. si nu pt ca nu s- a uitat nimei la mine dimpotriva...nu duceam si nu duc nici acum lipsa de admiratori, iar cand a aflat ca sunt virgina chiar era mirat si cu atat mai mult e de apreciat, o femeie frumoasa. care are si un pachet moral decat una comuna dar uzata... nu vreau sa jignesc pe nimeni, nu e deloc intentia mea. doar ca as vrea sa inteleaga unii ca la fel cum acceptam actul sexual ca si pe o supa la fel de bine sa intelegem si principiile altora.Am si eu o prietena de 27 de ani care e virgina si o respect pt asta pt ca e mai greu sa iti tii hormonii in frau decat sa te tavalesti, la fel de bine am si prietene bisexuale, sau f libertine..cum am zis.. ii accept pe toti cum sunt si m as bucura sa fie lumea mai toleranta fie ca e vba de libertatea sexuala fie de moralitate..
queenfeline
Postat pe 18 August 2008 11:51
Cred ca e minunat sa se intample asa, fecioara in rochia alba, in prag de cununie...Si totusi, macar acolo cateva mici experiente inainte, nu strica...Pt ca sa stii la ce sa te astepti, cand o fi sa faci pasul definitiv. Ca-i cea mai mare prostie si lipsa de mandrie de sine ca sa o faci, doar asa pt ca au facut-o si altele, absolut de acord.
Cam toate vin de la sine, cred. Depinde si de om sunt convinsa.
rmari
Postat pe 18 August 2008 12:41
La 25 de ani mi se pareputin exagerat sa fii virgina, maia les in ziua de azi cand nu mai e k p vremuri, vine printul, iti ofera luna de pe cer, te face femeia lui :)) , te si satisface si totul e roz, iar la sfarsit happy-end. Este sanatos sa iti incepi viata sexuala, trebuie sa le dai frau liber hormonilor. Pe mine asa m-a sfatuit ginecologul :)) sa fac sex des, fara mishto. In pkus sexul este o buna terapie, te relaxeaza, te scapa de stres, viata frate :))

Postat pe 18 August 2008 21:19
virgina la 25 de ani? de apreciat,zic eu. nu faci sex sa scapi de virginitate si ca sa vezi cu cine esti compatibil sexual! asta nu e un adevarat motiv pt a te dezvirgina si pt a schimba partenerii cand apare monotonia! faza asta cu oameni compatibili sexual e o scuza inventata de si pt cele ce-si schimba partenerii precum cearsafurile de pe pat. acum...pe bune...toata lumea stie sa se...asa,iar incepatorii n-o sa fie incepatori pt totdeauna. iar pt a scapa de stres si pt a te relaxa,mai sunt si alte metode. fetelor,virginitatea nu e o boala! cat despre chisturi ovariene si altele,ce ti-e dat de la D-zeu,bun sau rau,duci. de unde chisturi la fetele care si-au inceput viata sexuala de la 10-15 ani??? la ele a fost prea devreme? cunosc cateva,si vad ca nu le-a priit dezmatul. ideea e:omul potrivit la timpul si locul potrivit!
aly_b
Postat pe 19 August 2008 18:49
sunt in deplin acord cu tn...eu mi-am inceput viata sexuala la 16 ani jumate,eram indragostita lulea ,a fost prima data si pt el... dar dintr-o frumoasa poveste de dragoste s-a terminat prin a fi o amintire pe care am aruncat-o intr-un colt al mintii,am incuiat sertarul iar cheia am aruncat-o in inconstient ca nu-mi mai aduc aminte de el!!! in lumea reala nu exista povesti sunt numai basme ce vrem sa fie adevarate dar ca de obicei tot ce e frumos nu dureaza.am fost 2 ani jumate cu el numain pt ca vroiam sa dureze relatia asta,a fost primul si speram sa fie si ultimul...aceste cazuri sunt rare insa,de cele mai multe ori suferim pt ceva ce puteam evita!!acum sunt insa cu cineva care ma iubeste mult iar dpdv sexual ne potrivim de minune.nu este neaparata nevoie sa fii virgina ca sa te iubeasca.ajungi la o varsta de 20-22 ani la care trebuie sa ai experienta cat de cat.majoritatea barbatilor ocolesc femeile neinitiate in momentu in care au o anumita varsta,nu mai au chef sa stea sa ne invete pe noi ce si cum sa facem.e frumos sa te pastrezi,nu zic nu,da dupa varsta de 20 de ani poti avea probleme,complexe sau teama inexplicabile. nu stiu de altii dar eu cel putin sunt una care ma bucur ca am inceput mai devreme,am timp sa traiesc mai multe.nu vreau sa ajung la 25de ani sa fiu de 3 ani cu acelasi barbat si sa incep sa ma intreb cum ar fi cu altul.pt mine barbatul potrivit trebuie sa il gasesc cand am trecut prin toate si mam saturat de nebunii...va fi ca un moment de liniste in viata mea,iar in acelasi timp voi fi sigura ca nu voi face nimic gresit ca sa stric acel ceva frumos pe care o sal avem impreuna!!!
dar pana atunci mai am o gramada de trait si nu am de gand sa pierd acest lucru!!iubesc viata mea si persoana mea mai mult decat pe oricare barbat,iar distractiile cu prietenii le iubesc mai mult decat saruturile lui in miezul noptii,purtand o camaasa care miroase a parfum de la alta femeie!!v-am pupat pe portofel!!!
ellyelly67
Postat pe 11 Septembrie 2008 14:05
Eu nu cred ca este o chestie care se planuieste (Eu vreau sa-mi incep viata sexuala la 19 ani). Sau sa spui despre acest lucru: Cel mai bine este sa procedez in felul acesta.
Degeaba vrei tu sa o faci cu Fat-Frumos, caci la felul in care decurg lucrurile poti sa implinesti si 30 de ani si acel EL sa nu mai apara.Femeile se plang in ziua de astazi de singurate, ca rar mai gasesti un barbat adevarat. D-apai sa stai, sa cunosti pe acel cineva special. Da e, un lucru foarte frumos sa te indragostesti, acel cineva sa fie la randul lui indragostit de tine, la la la...
In definitiv este o cestiune pur persoanala. daca vrei s-o faci doar ca s scapi de.... go ahead! daca vrei sa astepti , asteapta. E doar decizia ta . Prea putin conteaza ca x spune ca cel mai bine ar trebui sa-ti incepi viata sexuala la 20 de ani, ca y spune ca ar trebui sa o faci c cineva special sau ca spune ca daca depasesti varsta de 25 de ani... vai ce probleme medicale apar. Totul tine de documentat... sa stii ce si cum iar atunci cand va veni momentul potrivit....

Postat pe 11 Septembrie 2008 14:55
Pana la urma fiecare persoana isi incepe viata sexuala atunci cand considera ea ca a sosit momentul nu exista o varsta anume!!Si atunci cand o faci fao cu cineva la care ti cu persoana care o iubesti nu o face doar de dragul ca esti virgina si vrei sa numai fi!!
Daca o faci cu o persoana pe acre nu o iubesti unde sunt acei fluturasi acele emotii si etc...

Postat pe 11 Septembrie 2008 15:21
am 26 ani si sunt virgina , si cred ca nu este nimik rau , pt ca asta reprezinta femeia , virginitatea.

este ceva indestructibil.

si totusi imi doresc......

Postat pe 11 Septembrie 2008 19:18
Iti doresti dar totusi vrei sa te pastrezi si e alegerea ta......acum mai nou daca nu ti-ai inceput viata sexuala esti luata de fraiera si mi se pare o prostie..o faci cand vrei tu si te simti pregatita nu e o varsta anume

Postat pe 12 Septembrie 2008 17:22
si eu sunt de acord cu pastrarea pana la casatorie...si am vazut cateva mesaje in care se spunea ca sa nu mai asculti de "prostitii de parinti/popi/biserica". Hai sa fim seriosi! Oricat zice lumea pe fata ca daca ai facut-o e un lucru ok..pe la spate tot iti vor spune "uite-o si pe aia care a facut-o cu ala"...deci tot de rasul lumii ajungi..Si cine are demnitate si se pastreaza oricum va fi privit cu respect chit ca pe fata vor rade de persoana respectiva.....pt ca mai e un lucru...o faci inaitne de nunta.da? bine dupa nunta totul si frumos, sotul te iubeste..iti spune ca te iubeste ca pt el nu conteaza ca ai facut-o inainte...DAR....cand vor itnerveni problemele, copii vor trece anii, vor fi cazuri cand sotul la nervi iti va reprosa ca "asa cum mi-ai dat mie foarte bine ai dat-o si la altii"(chiar daca tu stii foarte bine ca ai fost prima din viata lui si i-ai spus asta). Si asa vor itnerveni situatii criza in familie..pe langa multe altele... Bravo fetelor si baietilor care se pastreaza pana dupa nunta!
arcctg90
Postat pe 17 Septembrie 2008 16:28
Nu ai dreptate "stressul| !! Pacat ca probabil tu ai facut-o de mult si cu cine nu trebuia !si iti pare rau probabil ca nu ai mai asteptat..sau eu stiu oricum fata asta vrea o parere ,un sfat....! ma rog eu am facut-o la 21 aproape, acum am 25 cu un tip minunat suntem de 5 ani impreuna si totul e bine ,el chiar se bucura ca am fost prima pt el si el pentru mine primul,si eu ma bucur chiar sunt mandra ca am fost virgina pina aproape de 21 de ani!!! si a fost singurul barbat de pina acum !! Conteaza enorm! nu stiu dc pentru toti barbatii in acceeasi masura dar pt unii conteaza sa nu te fi avut tot cartierul !!! acum...sincer!!Unii vor experienta..nu stiu ce sa zic oricum important e sa faci cum simti si mai ales cu cineva care sa il iubesti ,sa te respecte sau eu stiu cel putin sa iti placa!
chiru_nico
Postat pe 25 Septembrie 2008 19:49
nu conteaza la ce varsta decizi sa iti incepi viata sexuala ci conteaza pers cu care decizi sa te culci.(ok,nu la 13 ani,mi se pare oricum o decizie lauat pe curiozitate si din prea mare graba).
in viata nu trebuie sa te intereseze ce zic altii pe la"colturi de bloc"sau pe la spate,ca pana la urma nu iti creezi viata facand pe plac altora ci facandu-ti pe plac tie.
asa ca ,arcctg90,nu ar trebuii sa te intereseze ce zic alti ca nu ai cum sa le fi la toti pe plac si ,cum zic cei batrani:"gura lumii niciodata nu o poti inchide"
soryanca
Postat pe 25 Septembrie 2008 22:02
De la: muherlatino, la data 2008-09-11 19:18:22am 26 ani si sunt virgina , si cred ca nu este nimik rau , pt ca asta reprezinta femeia , virginitatea.

este ceva indestructibil.

si totusi imi doresc......


Deci Coman e femeie?
Kathara
Postat pe 28 Septembrie 2008 16:18
sunt femei care au peste 30 de ani si sunt vitgine.eu mi-am inceputviata sexuala la 19 ani si mi-a parut rau k nu a fost mai devreme.
s26
Postat pe 29 Septembrie 2008 15:56
pe langa asta mai e o chestie pe care ne a zis o o asistenta in scoala generala ''sa nu va casatoriti cu primu cu care feceti sex'' pe vremea aia mi sa parut oleaca ciudat dar apoi am inteles .
trebuie sa experimentezi mai multe chestii ca sa o alegi pe cea buna .Eu nu pot sa zic k m am pastrat pana la 20 de ani pt cineva anume dar nu mi sa parut momentul potrivit pana atunci, Dar a venit persoana potrivita si momentul si gata sa infaptuit minunea :) A fost o relatie frumoasa care s a terminat, am ramas amici si acum sunt cu altcineva
lady_co_my2
Postat pe 2 Octombrie 2008 21:24
aaaaaa inca cva sexul face o relatie sa mearga , nu numai sexul dar el e un factor important . asa ziceam si eu k nu mori dc nu faci sex dar pe langa starea de bine pe care ti o da mai e si intimitatea cu prietenu ( discitiile pe perna ;) ) nu sa faci sex sa indrepti o greseala ci sa l faci din place
lady_co_my2
Postat pe 2 Octombrie 2008 21:28
si ce daca e virgina la 25 de ani? poate asa a scapat de tot felul de dezamagiri!
eu cand mi-am inceput viata sexuala nu ma asteptam sa apese asa de greu pe umerii mei o gramada de probleme

Postat pe 11 Octombrie 2008 18:50
oare o mai fii virgina ...ca de cand s-a deschis topicul a trecut aproape un an....

deci ce zice fata????
mai e au ba????

dandanaua_reloaded
Postat pe 11 Octombrie 2008 19:15
dar ce o mai fi facut fata aia cu ejacularea pe guritza ? :)))) la ejaculare in locuri ciudate

Postat pe 11 Octombrie 2008 19:23
maaai sa sti ca dana nu a mai aparut sa ne lumineze cew si cum mai e cu relatie ei si cu paruiala cu fosta nevasta.....

aaaa unde o fii topicul ala....

dandanaua_reloaded
Postat pe 11 Octombrie 2008 19:26
De la: hellenne, la data 2008-01-18 18:37:18stiti cumva,daca dupa o viata sexuala inceputa si dupa o luuuunga abstinenta e posibil sa existe pb ginec.?:D ;;)


NU :)))
Greenie
Postat pe 15 Octombrie 2008 15:51
De la: muherlatino, la data 2008-09-11 19:18:22am 26 ani si sunt virgina , si cred ca nu este nimik rau , pt ca asta reprezinta femeia , virginitatea.

este ceva indestructibil.

si totusi imi doresc......


wow, felicitari! mult noroc in gasirea unui barbat care te aprecieaza!!

cunosc si eu o prietena de'a surorii mele (are 27 de ani tipa)
si e cu un baiat de muult timp, sa zicem ca au vreun an aproape, el o iubeste foarte mult! si nu o preseaza sau chestii d'astea, e f intelegator, si ma bucur si pt ea ca inca e.. in ciuda tentatiilor..
dar uite, la ea a participat f mult modul in care a fost crescuta, si familia sa care a avut un foarte mare accent asupra vietii sale sentimentale..

tocmai d'aia iti doresc si tie din inima, sa iti gasesti pe cineva care sa aprecieze ceea ce ai!
kisses dear
Greenie
Postat pe 15 Octombrie 2008 15:57
Si eu sunt de parere ca nu trebuie s-o faci cu primul venit, insa ce te faci cand fat-frumos ala calare pe un cal alb decapotabil pe care il astepti nu mai apare?
Acum serios, daca barbatul cu care vrei sa iti incepi viata sexuala s-a ascuns undeva bine si nu mai apare?
ramo_88
Postat pe 4 Decembrie 2008 14:02
bravo ei ca sa pastrat fecioria este de apreciat felicitari de facut o poate face ori-cand dar fecioria si stima ei nu se mai intoarce

Postat pe 7 Decembrie 2008 14:51
Eu ce sa zic ca am facut ceea mai mare prostie din viata mea......am fost 26 de ani si inca virgina pana in momentul cand l-am intalnit pe el a asteptat nu zic dar in momentul cand am cedat a fost cel mai mare magar si badar.....iar in primul rand ca nu ma crezut ca nu am fost virgina pt ca nu am sangerat la contact si am avut dureri mari tampitul numai la el sa gandit,si acum ma dau k capul de pereti ca am fost ceea mai mare proasta din lume si nu am mai putut sa imi tin genunchi adunati.......dar la mine a fost o experienta urata si sincera acum chiar numai imi trebuie deloc....asa ca cel mai bine pt ea e sa deschida bine ochii cand vrea sa o faca si cel mai important e ca tipul sa tina la ea mult de tot.
multa bafta
maya_anonda26
Postat pe 23 Decembrie 2008 21:06
De la: ogrezeanu_gigi, la data 2008-12-07 14:51:45bravo ei ca sa pastrat fecioria este de apreciat felicitari de facut o poate face ori-cand dar fecioria si stima ei nu se mai intoarce


Fecioria? Si cuviosenia, neaparat.
Kathara
Postat pe 23 Decembrie 2008 22:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Huge Question: de ce barbatii se tem de relatiile la distanta? 38 De la: oana1234 16 Ianuarie 2009 16:58
Ce sa fac,ce se intampla,o parerea un sfat a rog 3 De la: kudika_20410 19 Ianuarie 2013 14:45
Distanta 13 De la: Mike_Dex 18 August 2014 17:05
adoptia 7 De la: emilia85 7 Noiembrie 2011 10:20
i need helpppppppppp 60 De la: greierash_is_back 1 Noiembrie 2009 10:52