Setari Cookie-uri

Prietena mea are 25 de ani si e virgina...

De la: cleopatra86, la data 2008-01-18 20:04:43pu stressul...crede-ma o casatorie se bazeaza pe incredere reciproca...si nu inseamna ca daca o fata isi pastreaza castitatea..nu a fost dorita de nici-un barbat...dimpotriva......


Adica tu vrei sa spui ca virginele sunt cele mai dorite femei? Te inseli. Cu exceptia situatiei in care fata e foarte credincioasa, inseamna ca nu a dorit-o nimeni suficient de mult. Si cand scriu verbul a dori nu ma refer numai la dorinta fizica, ci mai ales la dorinta de a schimba viata cuiva.

De la: cleopatra86, la data 2008-01-18 20:04:43fii sigura ca sotul ei o va respecta si o va iubi p/u aceasta si mai mult


Scuza-ma ca ma exprim atat de dur, dar in cazul asta inseamna ca sotul ei este un inapoiat.Nici nu merita sa fie integrat in specia umana.

De la: cleopatra86, la data 2008-01-18 20:04:43iar fata care a trecut pe tratament hormonal,numai nu a ales sa doarma cu primul intilnit..este bravo..are demnitate si asteapta persoana potrivita ,la momentul potrivit...


Daca o fata care nu e virgina in noaptea nuntii nu inseamna ca se culca cu primul venit. Ce gandire maniheista! Persoana potrivita pentru a-ti pierde virginitatea nu e neaparat sotul tau, iar momentul potrivit cu siguranta ca nu e noaptea nuntii.

Demnitatea unei femei nu are nimic de-a face cu himenul ei. O femeie demna este o femeie care se respecta, iar cea care e virgina pentru unul care s-a culcat cu n femei inaintea ei in niciun caz nu poate fi numita asa.O femeie demna este o femeie care nu renunta niciodata la valorile ei, nici macar pentru dragoste sau bani.

La ce mentalitatea ai, nu ma mira faptul ca esti casatorita cu un arab!
beyonce_indragostita
Postat pe 23 Decembrie 2008 23:02
De la: ogrezeanu_gigi, la data 2008-12-07 14:51:45bravo ei ca sa pastrat fecioria este de apreciat felicitari de facut o poate face ori-cand dar fecioria si stima ei nu se mai intoarce


Fecioria si stima sunt doi termeni care nu au nicio legatura unul cu altul.
beyonce_indragostita
Postat pe 23 Decembrie 2008 23:03
De la: ogrezeanu_gigi, la data 2008-12-07 14:51:45bravo ei ca sa pastrat fecioria este de apreciat felicitari de facut o poate face ori-cand dar fecioria si stima ei nu se mai intoarce


Penibilule!

Tu tre' ca esti virgin, dar asta nu ca in cazul fetelor, care nu vor sa faca amor; ci din cauza ca fug si cele mai disperate mancand pamantul doar cand te aud ce debitezi. Ca singurul had de pe lume nu esti, asa ca asta nu ar fi neaparat o problema.
Dor_a
Postat pe 24 Decembrie 2008 08:58
daca are 25 de ani si inca este virgina felicitari!!! dar cand o sa dea de gustul dragostei...o sa i para rau k a asteptat atata timp:)
tryshya19
Postat pe 24 Decembrie 2008 12:46
De la: Dor_a, la data 2008-12-24 08:58:33
De la: ogrezeanu_gigi, la data 2008-12-07 14:51:45bravo ei ca sa pastrat fecioria este de apreciat felicitari de facut o poate face ori-cand dar fecioria si stima ei nu se mai intoarce


Penibilule!

Tu tre' ca esti virgin, dar asta nu ca in cazul fetelor, care nu vor sa faca amor; ci din cauza ca fug si cele mai disperate mancand pamantul doar cand te aud ce debitezi. Ca singurul had de pe lume nu esti, asa ca asta nu ar fi neaparat o problema.
beyonce_indragostita
Postat pe 24 Decembrie 2008 13:22
De la: , la data 2007-11-20 11:00:48:))) o sa ramai virgina pana la adanci batraneti. draga mea..din punct d eevdere medica femeia ar cam trebui sa inceapa viata sexuala pe la 17 ani. mai fugi pe la doctor. sa nu ai noduli sau chisturi sau alte minuni. riscul e f mare. si sexul asta are rostul lui. mai lasa povestile cu feti frumosi si mai coboara din cand in cand cu picioarele pe pamanat pana nu ajungi sa umbli prin spitale.


:)))Doamne, ce sumbru!...Ce se incordeaza lumea pe aici cand vine vorba de virginitate....dar tu ai fost cea mai haioasa...am ras cu lacrimi


De la: wolfy, la data 2008-12-23 23:02:20
De la: cleopatra86, la data 2008-01-18 20:04:43pu stressul...crede-ma o casatorie se bazeaza pe incredere reciproca...si nu inseamna ca daca o fata isi pastreaza castitatea..nu a fost dorita de nici-un barbat...dimpotriva......


Adica tu vrei sa spui ca virginele sunt cele mai dorite femei? Te inseli. Cu exceptia situatiei in care fata e foarte credincioasa, inseamna ca nu a dorit-o nimeni suficient de mult. Si cand scriu verbul a dori nu ma refer numai la dorinta fizica, ci mai ales la dorinta de a schimba viata cuiva!


Mi se pare ca pui problema in stilul "femeia e mereu vinovata de tot ce se intampla pe lumea asta".....poate lucrurile stau exact pe dos, poate pe ei (pe barbati) nu i-a dorit EA....Poate nu a dorit EA pe cineva atat de mult.....poate, in mediul ei, a intalnit numai barbati care nu o atrageau...

si EI sunt de vina in mare masura...ca nu sunt cum vrem, cum visam...decat f putini
orkid
Postat pe 24 Decembrie 2008 15:43
De la: orkid, la data 2008-12-24 15:43:29
De la: , la data 2007-11-20 11:00:48:))) o sa ramai virgina pana la adanci batraneti. draga mea..din punct d eevdere medica femeia ar cam trebui sa inceapa viata sexuala pe la 17 ani. mai fugi pe la doctor. sa nu ai noduli sau chisturi sau alte minuni. riscul e f mare. si sexul asta are rostul lui. mai lasa povestile cu feti frumosi si mai coboara din cand in cand cu picioarele pe pamanat pana nu ajungi sa umbli prin spitale.


:)))Doamne, ce sumbru!...Ce se incordeaza lumea pe aici cand vine vorba de virginitate....dar tu ai fost cea mai haioasa...am ras cu lacrimi


Mie nu mi se pare nimic haios in ce a spus ea, mai ales ca e adevarat.Sau cumva nodulii si chisturile ti se par haioase?


[
De la: orkid, la data 2008-12-24 15:43:29
De la: wolfy, la data 2008-12-23 23:02:20
De la: cleopatra86, la data 2008-01-18 20:04:43pu stressul...crede-ma o casatorie se bazeaza pe incredere reciproca...si nu inseamna ca daca o fata isi pastreaza castitatea..nu a fost dorita de nici-un barbat...dimpotriva......


Adica tu vrei sa spui ca virginele sunt cele mai dorite femei? Te inseli. Cu exceptia situatiei in care fata e foarte credincioasa, inseamna ca nu a dorit-o nimeni suficient de mult. Si cand scriu verbul a dori nu ma refer numai la dorinta fizica, ci mai ales la dorinta de a schimba viata cuiva!


Mi se pare ca pui problema in stilul "femeia e mereu vinovata de tot ce se intampla pe lumea asta".....poate lucrurile stau exact pe dos, poate pe ei (pe barbati) nu i-a dorit EA....Poate nu a dorit EA pe cineva atat de mult.....poate, in mediul ei, a intalnit numai barbati care nu o atrageau...

si EI sunt de vina in mare masura...ca nu sunt cum vrem, cum visam...decat f putini


In niciun caz nu am vrut sa spun ca femmeia e de vina pentru situatiile de genul asta. M-am opus numai ideii ca virginitatea unei fete se datoreaza faptului ca ea il asteapta pe EL , FAT-FRUMOS, ALESUL, oricat ar trebui. Ce conteaza ca El are la activ n femei?
beyonce_indragostita
Postat pe 24 Decembrie 2008 20:18
De la: , la data 2007-11-20 11:00:48:))) o sa ramai virgina pana la adanci batraneti. draga mea..

mi s-a parut amuzat cum cobeste "o sa ramai virgina pana la adanci batraneti. draga mea"...la care a adaugat zametul acela : ":)))"

a fost un pic malefica:)))


orkid
Postat pe 24 Decembrie 2008 20:26
De la: orkid, la data 2008-12-24 20:26:22
De la: , la data 2007-11-20 11:00:48:))) o sa ramai virgina pana la adanci batraneti. draga mea..

mi s-a parut amuzat cum cobeste "o sa ramai virgina pana la adanci batraneti. draga mea"...la care a adaugat zametul acela : ":)))"

a fost un pic malefica:)))




Ok, am inteles.
beyonce_indragostita
Postat pe 24 Decembrie 2008 20:30
Buna fetelor!Nimic nu-i mai frumos daca e facut pe graba sau din obligatie.Credeti-ma ca stiu ce spun!Eu am cunoscut un baiat extraordinar acum 2 ani de zile,si desi la doar o luna de relatie am facut-o,amandoi fiind virgini,la inceput nu cred ca realizam cat de important era sa facem acest pas,dar in timp ne-am castigat increderea unul altuia,si uite ca relatia noastra continua si se mentine.Asa ca fetelor,nu asteptati prea mult dar nici nu va grabiti.Vorba profei mele de romana care spune scurt si la obiect:atunci cand ceasul biologic incepe sa ticaie,nu sta pe ganduri.Fa-o si n-o sa-ti para rau.Insa problema e sa nu apara dificultati,sau sa regretati.E bine sa fiti antrenate atat mintal cat si sufleteste pentru acest pas deoarece se intampla doar o data in viata,si nu e bine sa iasa un esec din asta!
Vickyutza
Postat pe 27 Decembrie 2008 23:21
sora-mea are 29 de ani si inca e virgina nici mie nu-mi vine sa cred dar cand o vad cat de isterica e imi dau seama ca spune adevarul. sincer la unele persoane cred ca le dauneaza virginitatea de la o anumita varsta
elenytza21
Postat pe 28 Decembrie 2008 00:07
De la: elenytza21, la data 2008-12-28 00:07:51sora-mea are 29 de ani si inca e virgina nici mie nu-mi vine sa cred dar cand o vad cat de isterica e imi dau seama ca spune adevarul. sincer la unele persoane cred ca le dauneaza virginitatea de la o anumita varsta


si ce asteapta!!? ca acu' vine 2012 si ramane nefu....!

Postat pe 28 Decembrie 2008 00:11
De la: geo_tz, la data 2008-12-28 00:11:41
De la: elenytza21, la data 2008-12-28 00:07:51sora-mea are 29 de ani si inca e virgina nici mie nu-mi vine sa cred dar cand o vad cat de isterica e imi dau seama ca spune adevarul. sincer la unele persoane cred ca le dauneaza virginitatea de la o anumita varsta


si ce asteapta!!? ca acu' vine 2012 si ramane nefu....!
cred ca pe fat frumos. de ce ce ai auzit de 2012?vine sfarsitul?
elenytza21
Postat pe 28 Decembrie 2008 00:14
De la: elenytza21, la data 2008-12-28 00:14:49
De la: geo_tz, la data 2008-12-28 00:11:41
De la: elenytza21, la data 2008-12-28 00:07:51sora-mea are 29 de ani si inca e virgina nici mie nu-mi vine sa cred dar cand o vad cat de isterica e imi dau seama ca spune adevarul. sincer la unele persoane cred ca le dauneaza virginitatea de la o anumita varsta


si ce asteapta!!? ca acu' vine 2012 si ramane nefu....!
cred ca pe fat frumos. de ce ce ai auzit de 2012?vine sfarsitul?
nu ai stiut?

Postat pe 28 Decembrie 2008 00:16
si daca fat frumos n-are palosu' gros!!? aaa, la asta s-a gandit!?
cica o sa fie o mare prefacere in 2012, cu bulbuceli si zguduituri!!

Postat pe 28 Decembrie 2008 00:17
De la: geo_tz, la data 2008-12-28 00:17:11si daca fat frumos n-are palosu' gros!!? aaa, la asta s-a gandit!?
cica o sa fie o mare prefacere in 2012, cu bulbuceli si zguduituri!!
pai nu stiu la ce se gandeste ea ,probabil vrea sa se marite virgina .am auzit eu ceva pe aici de 2012 dar ma gandeam ca sunt prostii din capul grecilor nu stiam ca circula zvonul si prin Romania
elenytza21
Postat pe 28 Decembrie 2008 00:24
aaaa, pai stai asa. aici in romania o sa fie mai altfel. ca-n romania toate se petrec mai cu motz!

Postat pe 28 Decembrie 2008 00:26
De la: geo_tz, la data 2008-12-28 00:26:21aaaa, pai stai asa. aici in romania o sa fie mai altfel. ca-n romania toate se petrec mai cu motz!
crezi ca o sa fie mai bine in Romania ? ca daca e asa o sa-mi fac bagajelul incet-incet
elenytza21
Postat pe 28 Decembrie 2008 00:30
De la: geo_tz, la data 2008-12-28 00:26:21aaaa, pai stai asa. aici in romania o sa fie mai altfel. ca-n romania toate se petrec mai cu motz!


Geo, dezvolta te rog. Tu stii ca eu, vorba lu' madam RATB, sunt o "inculta" in cap si habar nu am...
Dor_a
Postat pe 28 Decembrie 2008 17:45
De la: , la data 2007-11-20 11:00:48:))) o sa ramai virgina pana la adanci batraneti. draga mea..din punct d eevdere medica femeia ar cam trebui sa inceapa viata sexuala pe la 17 ani. mai fugi pe la doctor. sa nu ai noduli sau chisturi sau alte minuni. riscul e f mare. si sexul asta are rostul lui. mai lasa povestile cu feti frumosi si mai coboara din cand in cand cu picioarele pe pamanat pana nu ajungi sa umbli prin spitale.


Uite ca eu nu am nici o ''minune'' si nici nu am luat-o razna - asa cum afirma unii.In primul rand nu stii de ce a luat decizia asta - poate s-a intamplat ceva sau poate , pur si simplu nu a aparut in viata ei persoana cu care sa-si inceapa viata sexuala si in nici un caz nu inseamna ca nu a dorit-o nimeni, dar poate nu a dorit-o in felul in care ar fi vrut ea.
Sunt in aceeasi situatie ca si ea numai ca la mine s-a intamplat ceva ce m-a facut sa nu-mi mai doresc nici o relatie, sa nu mai am incredere...asta nu inseamna ca nu va veni momentul si persoana cu care sa imi doresc sa fac asta...dar in nici un caz nu va fi cu cineva la care sa nu tin, pt care sa nu am nici un fel de sentiment, cineva care sa imi ofere doar sex si atat.
believe
Postat pe 8 Ianuarie 2009 12:59
De la: Dor_a, la data 2008-12-28 17:45:21
De la: geo_tz, la data 2008-12-28 00:26:21aaaa, pai stai asa. aici in romania o sa fie mai altfel. ca-n romania toate se petrec mai cu motz!


Geo, dezvolta te rog. Tu stii ca eu, vorba lu' madam RATB, sunt o "inculta" in cap si habar nu am...


Suntem in urma cu 100 de ani asa ca noi mai avem de trait....cred ca la asta se referea geo
iris_4_ever
Postat pe 8 Ianuarie 2009 13:17
Eu cred ca Geo se referea la faptul ca noi romanii prindem repede si invatam usor. Numai ca vrem sa fim originali si mai bagam niste inflorituri pur romanesti. Ce iese la final... o tocana evident!
Lucia1971
Postat pe 8 Ianuarie 2009 13:26
Nimeni nu a spus sa nu o faceti din dragoste, ideea e sa te si astepti ca fat frumos poate sa aiba si alta parte nu tocmai plakuta sau dorita de voi.Daca gasiti barbatul care sa va ofere ceea ce doriti foarte bine.Dar nu ignorati faptul si pregati-va si ptr ceva neplakut.Din pacate asa e viata si asa suntem noi oamenii.In alta ordine de idei tocmai din ideea de a gasi barbatul care merita il si vedeti sotul, sau partenrul vostru pe o perioada mai indelungata.......si ce faceti daca nu se intampla asa? Unii barbati se feresc de fetele ''virgine'' ori ca nu vor sa se casatoreasca si e normal acum daca s-a culcat cu mine ce inseamana ?Maine sa mergem la biserica?Sau ca poate se gandesc la faptul ca nu pot fi ''barbatul perfect'' de care ele au nevoie.E foarte complikat..eu va respect si respect in general deciziile fiecaruia asa ca Multa bafta si sa fiti iubite asa cum va doriti!
jeanpierre
Postat pe 20 Ianuarie 2009 11:52
conteaza doar ultimul
cosmyy
Postat pe 22 Ianuarie 2009 15:11
De la: blondapepe, la data 2008-01-17 14:08:59eu una cred ca nu o atragi ,nu vreau sa te jignesc dar nu cred ca mai e virgina
HAHAHAHAHAHA HOHOHOHOHOHO....blonda tot blonda frateee....pana in maduva oaselor....nu vezi blondooo ca acest topic este deschis de o femeie???...cu ce vrei sa o atraga ca sa numai fie virgina??? ma doare viata fratilor....
silviu_m74
Postat pe 29 Ianuarie 2009 17:17
au mai fost topicuri cu tema asta.......oricum, eu inainte de casatorie am fost virgina si sotul la fel.asa am vrut eu, sa ma pastrez.si am fost dorita, si inca de foarte multi, dar asa a fost sa fie, nu mi-a placut nici unul suficient de mult ca sa renunt la asta pentru el.am fost foarte pretentioasa probabil si mi-am dorit un Om adevarat.de asta am asteptat...pana a aparut!!! sex nu as putea sa fac cu cineva pe care nu il iubesc, chiar nu pot, ca daca nu imi place mental, nu imi place nici fizic, oricat de bine arata.sotul a fost virgin probabil fiindca este ff credincios.eu sunt si eu credincioasa, dar nu-mi place prostia bigota.fiecare face cum ii place si cum crede de cuviinta.......nu inteleg de ce va ambalati atata si va certati pe acest subiect....FIECARE FACE ASA CUM CREDE DE CUVIINTA SI CUM VREA.si nu permit nimanui sa imi dicteze ce sa fac cu viata mea.
mkdisk
Postat pe 19 Februarie 2009 15:15
De la: cosmyy, la data 2009-01-22 15:11:18conteaza doar ultimul


Foarte corect. bravo!
Kathara
Postat pe 19 Februarie 2009 15:16
nu mi se pare nimic anormal. o prietena si a pierduto la 31 asa ca....
maryabamov
Postat pe 2 Aprilie 2009 13:37
De la: maryabamov, la data 2009-04-02 13:37:33nu mi se pare nimic anormal. o prietena si a pierduto la 31 asa ca....

Nici mie nu-mi pare nimic anormal in a mai fi virgina la25 de ani.Normalitatea nu inseamna naparat ce cred altii despre ceva,ci ce numai ce iti pare tie ok si corect pt tine!Nu cred ca trebuie sa se agite asa mult ceilalti spunand despre virgine ca nu sunt dorite sau ca nu sunt frumoase.Am un grup de amice si in facultate (acum 8ani) cand aveam 22,eram toate virgine.Si ne mai amuzam spunand despre noi ca suntem "clubul virginelor".Una a "tradat cauza".. pe la 25,eu pe la 27 si cealalta inca asteapta si are 30. Nu l-am asteptat pe fat frumos,nu am visat noaptea perfecta(la mine chiar s-a-ntamplat in miezul zilei ,numai ca nu gasisem barbatii potrivitzi pt noi.Insa nici nu afirmam in public statutul nostru de virgine(ma refer asa in cercuri restranse de prieten),pt ca era un subiect amuzant pt cei care aveau "experienta "la activ si noi parea cazute de pe alta planeta.A venit si momentul fericit ,cand m-am indragostit iremediabil cu cel care-mi va deveni si sot,a fost o mare surpriza pt el(una un pic chinuitoare ),dar nu regretam nicio clipa,nici el,nici eu.Si cum totul se invata ,cu multa rabdare si dragoste,descoperim mereu ca ne potrivim din toate punctele de vedere si p plan sexual daca la inceput nu a fost un pic dificil(era ceva nou pt mine),acum totul e frumos.Eu spun ca daca doi oameni se iubesc ,se completeaza unul pe celalalt si partea cu sexul devine incitanta si trebuie sa admit ca e f importanta intr-o relatie,dar nu e pe primul loc.(cred ca mai am reminescente de pe vremea virginitatii ).Iubiti-va cand si cum consdierati voi ca va place!
luyyzz
Postat pe 24 Mai 2009 16:00
De la: naroic381, la data 2008-07-07 17:03:31 Si eu sunt de acord cu virginitatea - chiar si pana la adanci batraneti-, atata timp cat esti ok dpdv sexual. Mi se pare cel mai frumos dar pe care'l poti darui sotului tau(cu atat mai mult in societatea de azi, cand doar daca stai inchisa in beci pana la nunta mai poti ramane virgina) - e o garantie nu neaparat a "demnitatii" si ""respectului fata de parinti", ci mai degraba a scepticismului tau ;) sau a unor parinti draconici :d oricum, din experienta mea am vazut ca se considera norocosi daca ai fost cuminte pana la ei ;)
Pe de alta parte, insa, cunosc nijte virgine pe care le'as dezvirgina eu insami,daca as putea. Faza cu acritura pe care'o simti d ela o posta e adevarata, asa ca intotdeauna am impartit virginele in doo categorii: cele care sunt de nevoie (urate/grase/controlate de parinti) -categoria nu-ok , si cele care sunt pt ca asa vor ele- categoria ok.
In plus, cand esti virgina te poti dezvirgina oricand, insa cand nu mai esti virgina, nu mai poti da inapoi nici cu reconstructie de himen( virginitatea nu consta in integritatea himenului, ci in tot complexul tau psiho-somatic si in viziunea despre sex).
On the other hand: chisturile din lipsa de sex sunt o aberatie : mie mi s'a descoperit un chist ovarian de 3 cm la varsta de 14 ani...presupun ca daca mi'as fi inceput viata sexuala de la 10 ani as fi putut preveni catastrofa:: :d chisturile sunt de cele mai multe ori transmise genetic : in fata chistului, controlezi mama. Da, e si o parte hormonala aici, si mastoza chistica e considerata direct legata de insatisfactia sexuala, dar apare in special la femeile maritate (sic)! Deci sexul nu'ti asigura sub nici o forma protectie impotriva orataniilor ginecologice.

On the other hand: e adevarat ca tensiunea sexuala pe care o acumulezi trebuie eliberata, si pe asta o poti face prin: sex, masturbare( desi aici am o maaareee paranteza de facut), sport (in special pe extreme),si ORICE ALTA ACTIVITATE CARE ITI OCUPA MINTEA.
Hormonii nu sunt o chestie pe care o secretam continuu si care la un moment dat umple sticla: din contra, noi, femeile, avem o sansa unica (pe care barbatii n'o au), de a ne descotorosi de ei in timpul ciclului ( nu stiu dac'ati observat cresterea libidoului cu cateva zile inante de ciclu, si lipsa lui dupa ;) ).
Apropo, sunt sigura ca stiti problema barbati vs fotbal: v'ati intrebat vreodata ce are fotbalul atat de orgasmic incat va poate inlocui? e tocmai acea activitate pasionanta care ocupa intreaga minte si nu lasa loc de altceva. De ce geniile ciufulite inchise intr'un laborator prafuit petrec o viata intreaga fara femeie?
Insa: daca exista un tip super-mega-extra sexy care te da peste cap de fiecare data cand il vezi, iti ocupa creierul , iti taie pofta d emancare si iti populeaza visele, daca'l iubesti si alea alea, ei bine, sunt de parere ca e mai eficace sa o faci, decat sa te umpli de frustrari inutile.
Huh, as avea multe de spus, dar vad ca deja e mult.
va pup, mai vb


....am intalnit, in sfarsit un OM care gandeste ca mine....MA BUCUR ENORM!
gfe
Postat pe 28 Mai 2009 00:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce numai noi femeile suferim de pe urma barbatilor 19 De la: staff 6 Aprilie 2009 11:26
...Nu putem da vina numai pe ei... 1 De la: anita_maria 9 Mai 2011 11:11
# niste pareri:d......# 62 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 18:12
Comportament ciudat 41 De la: evelyne15 25 Octombrie 2010 22:23
vreau sa ma ingras 15 De la: felixcat 17 Martie 2010 22:28