Setari Cookie-uri

Prietena mea are 25 de ani si e virgina...

De la: luyyzz, la data 2009-05-24 16:00:37
De la: maryabamov, la data 2009-04-02 13:37:33nu mi se pare nimic anormal. o prietena si a pierduto la 31 asa ca....

Nici mie nu-mi pare nimic anormal in a mai fi virgina la25 de ani.Normalitatea nu inseamna naparat ce cred altii despre ceva,ci ce numai ce iti pare tie ok si corect pt tine!Nu cred ca trebuie sa se agite asa mult ceilalti spunand despre virgine ca nu sunt dorite sau ca nu sunt frumoase.Am un grup de amice si in facultate (acum 8ani) cand aveam 22,eram toate virgine.Si ne mai amuzam spunand despre noi ca suntem "clubul virginelor".Una a "tradat cauza".. pe la 25,eu pe la 27 si cealalta inca asteapta si are 30. Nu l-am asteptat pe fat frumos,nu am visat noaptea perfecta(la mine chiar s-a-ntamplat in miezul zilei ,numai ca nu gasisem barbatii potrivitzi pt noi.Insa nici nu afirmam in public statutul nostru de virgine(ma refer asa in cercuri restranse de prieten),pt ca era un subiect amuzant pt cei care aveau "experienta "la activ si noi parea cazute de pe alta planeta.A venit si momentul fericit ,cand m-am indragostit iremediabil cu cel care-mi va deveni si sot,a fost o mare surpriza pt el(una un pic chinuitoare ),dar nu regretam nicio clipa,nici el,nici eu.Si cum totul se invata ,cu multa rabdare si dragoste,descoperim mereu ca ne potrivim din toate punctele de vedere si p plan sexual daca la inceput nu a fost un pic dificil(era ceva nou pt mine),acum totul e frumos.Eu spun ca daca doi oameni se iubesc ,se completeaza unul pe celalalt si partea cu sexul devine incitanta si trebuie sa admit ca e f importanta intr-o relatie,dar nu e pe primul loc.(cred ca mai am reminescente de pe vremea virginitatii ).Iubiti-va cand si cum consdierati voi ca va place!


gfe
Postat pe 28 Mai 2009 00:25
topicu' e vechi... este din noiembrie..... la sigur nu mai e virgina de muuuuuuuuuuuuuult timppppppppp
Diavolyta_
Postat pe 28 Mai 2009 00:33
Mey, eu am 23 de ani...sambata fac 24...si inca sunt virgina ..si eu si prietenul meu. Vrem sa asteptam pana la casatorie. Viziunea mea asupra acestui subieste este urmatoarea: acest dra trebuie sa i-l oferi celui care va ramane cu tine toata viata pentru ca in primul rand te va respecta si te va aprecia caci te-ai pastrat pentru el. In al doilea rand Dumnezeu ne-a inzestrat (iulia_little) cu organe sexuale ca sa ne inmultim si sa populam pamantul (asta daca a citit Biblia) si pe de alta parte El a lasat casatoria tocmai pentru acest lucru ca sa poti face sex dar sa ii fii fidela partenerului(daca ar fi sa luam pe aprtea religioasa). Dar sa revenim pe cea sociala. Oare cui ii place sa fie presul tuturor? Sa o faci cu multi ca la turma si sa nu fii respectata deloc(ganditi-va la prostituate - ele macar se capata cu bani) ca doar chesti asta ti va reprosa mai incolo (am vazut cazuri reale).
Eu zic ca faptul ca inca sunt virgina si prietenul meu de asemenea ne va ajuta dupa casatorie sa ne modelam din punct de vedere sexual sa ne descoperim impreuna, sa fim siguri ca in momentul respectiv cand o facem nu ne vom trezi cu surpireze de genul"Da' fostul/fosta o faceam mai bine"etc.
Lumea tot vorbeste de compatibilitatea la pat....sa vezi daca te potrivesti cu el..pai scuzati-ma dar daca tu ai facut-o cu zeci si celaltalt cu zeci pai cand ajungei la pat stiti ce va place si daca tu esti obisnuit(a) intr-un fel oricum nu o sa iti placa cum o face celalalt si de aici itnervine incompatibilitatea. Dar daca celalalt/a e primul/prima pt tine e mai usor sa o/il modelezi sa va creati propriul plan sexual.
Acestea sunt motivele mele insa principalul meu motiv pentru care aleg sa nu o fac decat dupa casatorie e sa intru intr-o rochie alba ca zapada(ca sa ma exprim asa) in biserica caci asa m-a lasat Domnul pe pamant asa ma voi infatisa in fata LUI la altar alaturi de omul pe care il iubesc.

P.S: Nu vreau sa fiu presul nimanui! Am si eu demnitatea mea!
arcctg90
Postat pe 28 Mai 2009 16:58
De la: arcctg90, la data 2009-05-28 16:58:17Mey, eu am 23 de ani...sambata fac 24...si inca sunt virgina ..si eu si prietenul meu. Vrem sa asteptam pana la casatorie. Viziunea mea asupra acestui subieste este urmatoarea: acest dra trebuie sa i-l oferi celui care va ramane cu tine toata viata pentru ca in primul rand te va respecta si te va aprecia caci te-ai pastrat pentru el. In al doilea rand Dumnezeu ne-a inzestrat (iulia_little) cu organe sexuale ca sa ne inmultim si sa populam pamantul (asta daca a citit Biblia) si pe de alta parte El a lasat casatoria tocmai pentru acest lucru ca sa poti face sex dar sa ii fii fidela partenerului(daca ar fi sa luam pe aprtea religioasa). Dar sa revenim pe cea sociala. Oare cui ii place sa fie presul tuturor? Sa o faci cu multi ca la turma si sa nu fii respectata deloc(ganditi-va la prostituate - ele macar se capata cu bani) ca doar chesti asta ti va reprosa mai incolo (am vazut cazuri reale).
Eu zic ca faptul ca inca sunt virgina si prietenul meu de asemenea ne va ajuta dupa casatorie sa ne modelam din punct de vedere sexual sa ne descoperim impreuna, sa fim siguri ca in momentul respectiv cand o facem nu ne vom trezi cu surpireze de genul"Da' fostul/fosta o faceam mai bine"etc.
Lumea tot vorbeste de compatibilitatea la pat....sa vezi daca te potrivesti cu el..pai scuzati-ma dar daca tu ai facut-o cu zeci si celaltalt cu zeci pai cand ajungei la pat stiti ce va place si daca tu esti obisnuit(a) intr-un fel oricum nu o sa iti placa cum o face celalalt si de aici itnervine incompatibilitatea. Dar daca celalalt/a e primul/prima pt tine e mai usor sa o/il modelezi sa va creati propriul plan sexual.
Acestea sunt motivele mele insa principalul meu motiv pentru care aleg sa nu o fac decat dupa casatorie e sa intru intr-o rochie alba ca zapada(ca sa ma exprim asa) in biserica caci asa m-a lasat Domnul pe pamant asa ma voi infatisa in fata LUI la altar alaturi de omul pe care il iubesc.

P.S: Nu vreau sa fiu presul nimanui! Am si eu demnitatea mea!

e f bine,daca asta te face pe tine fericita!Legat de ceea ce ai spus cu modelatul unul dupa celalalt,ai putina dreptate,dar uite in cazul meu,eu nu-l pot compara pe al meu,pt k e singurul,dar el ma poate compara cu altele!(nu-mi fac griji pt k stiu ca ma iubeste ).Oricum te admir sincer si ma bucur ca ma exista si astfel de fete care-si mai doresc sa se marite virgine si de fapt nu fac un mare caz din asta,ci doar isi arata dragostea sincera fata de sotul lor!P S-eu nu cred in intrebarea ...ce faci daca nu te potrivesti d p d v sexual?Exact cum ai spus si u...te modelezi!!
Daca eu iubesc un singur barbat....trebuie sa o fac cu mai multi pt a vedea cine e mai bun si cu care ma potrivesc?No way!!
Inca o data felicitari si casa de piatra!
luyyzz
Postat pe 29 Mai 2009 07:50
buna. am 22 de ani i aq o luna mi-am inceput viata sexuala.pot spune ca a fost frumos..Recunosc ca am fost putin complexata din cauza faptului ca ajunsesem la o varsta si nu facusem dragoste.prietenul meu m-a apreciat f mult pt m-am daruit numai lui.acum nu regret nimic.consider ca fiecare face ce vrea cu viata lui.alegerea momentului cand sa se intample ii apartine.
alyna_22
Postat pe 16 Iulie 2009 19:59
Buna in primul rand,

Nu stiu cum am dat de acest formum si topic..(posibil sa ma fi socat titlul) dar cert este ca am dat...
Nu inteleg de ce virginitatea a devenit un complex, motiv de rusine si insusire ciudata...Ca si barbat nu pot sa spun decat ca putini beau cu placere din cana de pe marginea fantanii cu gandul la toti cei care au folosit-o la randul lor...Fiecare isi doreste ceva unic ceva ce este numai al lui...Asta pentru fetele care au reusit sa faca fata presiunilor din grup, dorintei de a fi ca toata lumea dar si temei de a fi privit stramb in aceasta situatie...
Cat despre fetele care au facut acest pas...nu spun sa fie nici mandre nici sa regrete ca l-au facut...si sper doar ca persoana a meritat. In caz ca nu e asa...sa se gandeasca bine la alti pasi inainte sa isi mai vanda unicitatea ieftin..
Intr-adevar ..am evoluat, si nu mai suntem in vremea in care omenii se casatoreau la 15 ani si mureau la 30...si tocmai de aceea trebuie sa aratam ca nu am involuat psihologic...Pentru ca existau mai demult principii...si barbatul respecta o femeie...Nu ideile invechite trebuie pastrate ci principiile si stima de sina...ceea ce nu consider deloc gresit...
Nu astept sa fie nimeni de acord si nimeni impotriva...e doar o parere pe un forum intre milioanele de forumuri si postari din lumea intreaga...dar daca da cineva peste el..si-si spune in gand..."da, mai...cred ca ar fi fost bine sa nu fi facut asa...am gresit" sau "uite, nu sunt o ciudata daca nu fac acest pas inca" consider ca am avut succes cu mesajul si ca nu am petrecut 5 minute din viata degeaba...

Sixth_sense
Postat pe 22 Mai 2010 18:23
Sunt barbat, am 25 de ani si nu numai ca sunt virgin dar nici nu am avut vreodata o relatie serioasa cu o fata si nu mi-e rusine sa recunosc acest lucru. Nu sunt introvertit sau vreun individ cu cine stie ce probleme de caracter, ba dimpotriva imi place viata, sa mai ies la un pahar cu colegii de breasla chit ca unii ma privesc cam ciudat pt faptul ca nu am prietena. Insa tocmai fiindca sunt dintr-o bucata nu ma supar, glumesc si ei pe seama mea asa cum si eu glumesc pe seama lor, voie buna sa fie.

Nu am avut niciodata o relatie, deoarece in primul rand sunt sincer cu mine insumi si nu mi-a placut niciodata sa umblu cu tertipuri, minciuni sau lucruri umflate doar ca sa agat o fata. Provin dintr-o familie modesta si nu am tinut vreodata a ma arata mai instarit decat sunt. Merg pe pricipiul ca o relatie trainica trebuie in primul rand sa plece de la onestitate, iar ca barbat m-as simti extraordinar de ieftin si ticalos daca as aburi si imbrobodi cu de toate o fata doar pentru a-mi satisface anumite necesitati. Desi toti cer sinceritate si vor sa dea de inteles ca sunt monumente de onestitate, adevarul e ca nimic nu este mai respingator in societatea Romaniei sec 21. Aproape ca nimeni nu apreciaza sinceritatea si multi prefera o minciuna frumoasa in schimbul ei dar toti in schimb o pretind si dau de inteles ca ei insasi sunt cu totul si cu totul numai adevar. Personal decat sa o dau in astfel de fatarnicii mai bine nu ma-nsor, o grija mai putin in viata.

Cat despre faptul ca abstinenta te imbolnaveste, lucrurile stau cam asa, cel putin dupa cate am auzit. Daca te abtii de la a avea relatii sexuale dar in schimb le doresti si le nutresti fara a te infrana in primul rand mental se pare ca intr-adevar te imbolnavesti. Explicatia ar fi ca organul care coordoneaza totul in organismul uman este creierul. Daca te gandesti mereu la a avea anumite relatii cu un partener de sex opus atunci automat ca si creierul va stimula anumite organe ale corpului corespunzatoare acelor relatii. Daca aceste organe sunt stimulate mereu fara o finititudine, adica fara a avea loc actul sexual propriu-zis automat ca se imbolnavesc, datorita starilor frecvente de excitatie si tensiune in care sunt tinute. Pentru cei care aleg abstinenta, din diverse motive, in primul rand banuiesc ca ar trebui sa o practice la nivel mental, desi trebuie sa recunosc ca avand in vedere societatea in care traim acest lucru nu este tocmai simplu si ai nevoie de un fundament psihic foarte puternic.

Nu este nici o rusine in a fi virgin/virgina ba dimpotriva. La drept vorbind unii un prea mult pret pe aspectul sexual al vietii si de aici probabil si aceste conceptii. Mai bine sa raman virgin pt totdeauna decat sa ma leg de o fata doar pentru a-mi satisface anumite nevoi dar pentru care nu simt nimic si probabil ca sentimentul este reciproc Ba mai rau se mai ajunge la casatorie ca la scurt timp sa realizez ca nu stiu cum de am putu sa ma leg de o persoana care pt mine nu inseamna nimic pe viata, iar daca au mai aparut intre timp si cativa copii lucrurile devin destul de nasoale si dureroase.
Gelico
Postat pe 29 August 2011 12:55
De la: luyyzz, la data 2009-05-29 07:50:32
De la: arcctg90, la data 2009-05-28 16:58:17Mey, eu am 23 de ani...sambata fac 24...si inca sunt virgina ..si eu si prietenul meu. Vrem sa asteptam pana la casatorie. Viziunea mea asupra acestui subieste este urmatoarea: acest dra trebuie sa i-l oferi celui care va ramane cu tine toata viata pentru ca in primul rand te va respecta si te va aprecia caci te-ai pastrat pentru el. In al doilea rand Dumnezeu ne-a inzestrat (iulia_little) cu organe sexuale ca sa ne inmultim si sa populam pamantul (asta daca a citit Biblia) si pe de alta parte El a lasat casatoria tocmai pentru acest lucru ca sa poti face sex dar sa ii fii fidela partenerului(daca ar fi sa luam pe aprtea religioasa). Dar sa revenim pe cea sociala. Oare cui ii place sa fie presul tuturor? Sa o faci cu multi ca la turma si sa nu fii respectata deloc(ganditi-va la prostituate - ele macar se capata cu bani) ca doar chesti asta ti va reprosa mai incolo (am vazut cazuri reale).
Eu zic ca faptul ca inca sunt virgina si prietenul meu de asemenea ne va ajuta dupa casatorie sa ne modelam din punct de vedere sexual sa ne descoperim impreuna, sa fim siguri ca in momentul respectiv cand o facem nu ne vom trezi cu surpireze de genul"Da' fostul/fosta o faceam mai bine"etc.
Lumea tot vorbeste de compatibilitatea la pat....sa vezi daca te potrivesti cu el..pai scuzati-ma dar daca tu ai facut-o cu zeci si celaltalt cu zeci pai cand ajungei la pat stiti ce va place si daca tu esti obisnuit(a) intr-un fel oricum nu o sa iti placa cum o face celalalt si de aici itnervine incompatibilitatea. Dar daca celalalt/a e primul/prima pt tine e mai usor sa o/il modelezi sa va creati propriul plan sexual.
Acestea sunt motivele mele insa principalul meu motiv pentru care aleg sa nu o fac decat dupa casatorie e sa intru intr-o rochie alba ca zapada(ca sa ma exprim asa) in biserica caci asa m-a lasat Domnul pe pamant asa ma voi infatisa in fata LUI la altar alaturi de omul pe care il iubesc.

P.S: Nu vreau sa fiu presul nimanui! Am si eu demnitatea mea!

e f bine,daca asta te face pe tine fericita!Legat de ceea ce ai spus cu modelatul unul dupa celalalt,ai putina dreptate,dar uite in cazul meu,eu nu-l pot compara pe al meu,pt k e singurul,dar el ma poate compara cu altele!(nu-mi fac griji pt k stiu ca ma iubeste ).Oricum te admir sincer si ma bucur ca ma exista si astfel de fete care-si mai doresc sa se marite virgine si de fapt nu fac un mare caz din asta,ci doar isi arata dragostea sincera fata de sotul lor!P S-eu nu cred in intrebarea ...ce faci daca nu te potrivesti d p d v sexual?Exact cum ai spus si u...te modelezi!!
Daca eu iubesc un singur barbat....trebuie sa o fac cu mai multi pt a vedea cine e mai bun si cu care ma potrivesc?No way!!
Inca o data felicitari si casa de piatra!
. nu zice nimeni k trebuie sa fii presul cuiva si sa te culci cu cine iti iese in cale,insa daca stii k persoana de langa tine te iubeste,te respecta si te vrea si dupa aceea,eu nu vad care e problema. intradevar,e frumos sa intrii in biserica,in rochie alba si fecioara,dar fiecare face ce vrea si cand vrea. nu cred k prietenul tau sau viitorul tau sot te va iubi mai mult daca o faceti acuma sau dupa casatorie,atata timp cat totul e planuit. daca ai incredere in el si in sentimentele lui,nu ar trebui sa-ti fie frica sa faci dragoste cu el,mai ales k e vorba de iubire. cine ne asigura ca dupa casatorie nu ne mai despartim? si,parerea mea,e ca atunci va fi si mai rau,si mai dureros! nu va mai luati dupa lume,oameni buni,face-ti ce simtiti si ce e mai bine pentru voi!
kudika329894
Postat pe 29 August 2011 15:10
toate femeile e bitches
animallover
Postat pe 30 August 2011 11:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Credeti in relatiile la distanta? 78 De la: pickard 9 Iulie 2011 23:43
Problema foarte importanta!!!!!Un sfat va rooooooog!!!!!! :) 175 De la: anca0704 14 August 2009 19:09
Simplu si usor 3 De la: liza24_84 9 Februarie 2009 15:44
Suferinta este cauzata de destin sau de propria noastra persoana? 13 De la: SweetHappyButterfly 12 Martie 2009 18:45
nou 3 De la: alfredodecurtofreco 11 Octombrie 2010 13:47