Setari Cookie-uri

..intr-o relatie nu trebuie sa te simti singur(a)....

... valuri de lacrimi vor sa-mi inece ochii si nodul din gat parca ma sufoca..simt ca nu mai am aer..incerc sa tastez, dar si trupul mi-e bolnav..degetele imi ingheata, devin tot mai grele..o apasare imi face inima sa bata din ce in ce mai greu..acum o ora eram fericita (sau cel putin, asa credeam)... acum sunt extrem de trista...e atat de greu sa gasesti adevarata fericire si atat de usor sa pierzi totul, in mai putin de un minut..si cum stii ca esti cu adevarat fericit?..imi doresc atat de mult sa plang!!!..dar..am plans de atat de multe ori, incat...incep sa uit ce e speranta..si mi-e frica sa nu raman plutind pe o mare de lacrimi, intr-o barca de vise ce se izbeste de stancile reci ale indiferentei...si , se spune, ca intr-o relatie nu trebuie sa te simti singur..iar eu, ma simt atat de singura...ATAAAAT DE SINGUUURRRAAAAAA...doua cuvinte care ar trebui sa uneasca si mai mult doua persoane, le si desparte..."te iubesc"....de ce au trebuit inventate?!...nu era mai simplu: "te doresc", "tin la tine","am nevoie de tine", "imi lipsesti".?!...ce rost are sa le rostesti de fiecare data cand le simti, daca persoana de langa tine nu vorbeste limbajul sufletului tau..?!..ce rost are sa iubesti, daca fiecare intelege in felul sau iubirea?!...am avut relatii..dar, nu cred ca am fost vreodata, cu adevarat fericita...si, tind sa cred ca nici nu voi fi...nu sunt perfecta, insa, port in suflet o "infinitate" de sentimente , de care foarte putine persoane sunt capabile..si niciodata nu voi gasi persoana care sa ma intregeasca, ca "om"..pentru ca e mai usor sa iei ceva ce nu ti se cuvine, decat sa lupti sa meriti "acel ceva"...e mai usor sa-ti "joci" "rolul" intr-o relatie, decat sa-i spui persoanei de langa tine ce simti si ce nu esti capabil sa simti...eu, daca am considerat ca nu merit iubirea cuiva, am zis..chiar daca a durut, minciuna doare mai tare... prefer sa fiu corecta..de fiecare data...insa, am ajuns intr-un punct in care nu stiu incotro s-o iau...am nevoie de persoana pe care o iubesc, dar imi lipseste ...cu toate ca formam un cuplu...sunt in stare sa dau "totul"..si vreau sa dau "totul", pentru ca am atat de multe de oferit, dar timpul trece iar eu simt ca ma sufoc..mi-e frica de neputinta..traiesc cu teama ca , intr-o zi, nu voi mai putea oferi ceea ce am adunat in atatia ani..ma inspaimanta anii care au trecut si care vor mai trece si indiferenta de care ma voi mai izbi pe parcursul lor...nu pot sa fiu falsa, nu pot minti, nu pot uri, nu pot sa ma comport altfel decat simt, nu pot sa par indiferenta, pt a ma "razbuna", nu pot rani persoana pe care odata am iubit-o..si nicio alta fiinta, de fapt...in schimb, se pare ca nimanui nu-i pasa de ceea ce vreau eu, de ceea ce simt...mi-am "oferit" sufletul de atat de multe ori, in speranta ca isi va gasi "jumatatea ratacita".. si nu regret..doar sufar..insa, se pare ca sufletul meu s-a nascut pentru a fi singur....... probabil, putine persoane se regasesc in aceste randuri si ca majoritatea sunteti plictisiti sau enervati sau poate chiar amuzati..va cer scuze, dragii mei..am scris aceste randuri, pentru a ma descarca afectiv in fata Dvoastra....ascult melodia lui Michael Bolton-"you murder my heart" si v-o dedic celor care suferiti ca si mine...poate va va ajuta sa plangeti...sa va descarcati..."intr-o relatie nu trebuie sa te simti singur", dar eu ma simt atat de singura!!!!..chiar si pe cel mai bogat om il doare indiferenta..pana si el are nevoie de iubire..si el tanjeste la o imbratisare sincera si el plange dupa o vorba buna.....si el are nevoie de oameni care sa-i fie alaturi.....de ce oare depind atat de mult de iubire??!!!....de ce????!!...

Postat pe 7 Ianuarie 2011 22:23
daca esti singura vino la cafenea la o tacla cu fete si cu mine!
pickard
Postat pe 7 Ianuarie 2011 22:25
De la: pickard, la data 2011-01-07 22:25:52 daca esti singura vino la cafenea la o tacla cu fete si cu mine!


ooops! povestea asta se repeta in mai multe topice sau vad eu dublu!?
pickard
Postat pe 7 Ianuarie 2011 22:42
De la: pickard, la data 2011-01-07 22:42:33
De la: pickard, la data 2011-01-07 22:25:52 daca esti singura vino la cafenea la o tacla cu fete si cu mine!


ooops! povestea asta se repeta in mai multe topice sau vad eu dublu!?

scuze, am postat eu gresit..e prima data cand postez un subiect..
justytheone
Postat pe 7 Ianuarie 2011 23:49
Iar tipa fara nume... Si uite asa o barba avea....si uite asa o mangaia...
Barbie30_
Postat pe 8 Ianuarie 2011 03:06
De la: Barbie30_, la data 2011-01-08 03:06:43 Iar tipa fara nume... Si uite asa o barba avea....si uite asa o mangaia...


la ce te referi?
justytheone
Postat pe 8 Ianuarie 2011 20:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
contraceptivele notate de noi femeile cu ok 47 De la: DESERT__ROSE 25 August 2010 13:30
inselat 144 De la: Buttefflypink 5 Iunie 2009 14:30
Anticonceptionale.... intrerupte 209 De la: Karyna23 30 August 2012 00:57
credeati ca vam uitat 6 De la: kudika052376 16 Iulie 2009 00:03
buna.Cum sa le spun parintilor ca am un iubit care a fost casatorit? 32 De la: kudika195501 16 Ianuarie 2011 22:52