Setari Cookie-uri

Ne nastestem deodata si murim pe rand

Buna seara Doamnelor ,nu stiu daca cunoasteti o vorba de pe la noi care zice asa:"Ne nastem deodata si murim pe rand" sa va destainu si zicala ,este vorba de :mandria barbatului si placerea femei;
intrebare:de ce femeia in perioada de liniste in cuplu nu le place sa recunoasca ca acea unire carnala leaga sau sa zicem ca acopera lipsuriledintr-o relatie.
;dar in perioada mai putin linistite FEMEIA nu uita sa spuna sa minta ca nici macar ;DATORIA de BARBAT nu ti-o faci!.
OARE NOI BARBATI IUBIM FEMEIA CA SA PUTEM FACE DRAGOSTE SAU O IUBIM CA AM FACUT DRAGOSTE CU EA

Postat pe 22 Noiembrie 2007 20:47
ce fain subiect ai deschis,eu cred ca voi barbatii iubiti femeia care se lasa iubita,care se vrea iubita si nu femeia care cum ai spus mai mult reproseaza decat apreciaza,si la ultima intrebare as vrea sa cred ca barbatii iubesc femeia cu care a facut dragoste desi sunt atatea semne de intrebare si ipoteze..of
anna_november
Postat pe 22 Noiembrie 2007 21:26
Interesant subiect...
Ciudat e ca nici macar voi nu stiti de ce iubiti femeia... Pentru ca e in legea firii, pentru ca e frumoasa, pentru ca va fascineaza...
"OARE NOI BARBATI IUBIM FEMEIA CA SA PUTEM FACE DRAGOSTE SAU O IUBIM CA AM FACUT DRAGOSTE CU EA" Nu cred ca problema se pune asa... Cred ca iti doresti sa faci dragoste cu persoana pe care o iubesti. Si mai cred ca atunci cand apar divergente pe aceasta tema intr-un cuplu, exista probleme mari acolo. Daca se iubesc, ambii parteneri isi doresc sa faca dragoste. Si intr-adevar, asta poate lega un cuplu. Nu poate insa acoperi lipsurile. Cu siguranta ele vor aparea imediat dupa momentul de beatitudine. Sexul nu este panaceu universal si singur, nu poate intretine o relatie.
lidiaolteanu
Postat pe 16 Decembrie 2007 21:59
Cred ca zicala era "Ne nastem pe rand si murim pe sarite" .Nu?
florinadrgn
Postat pe 17 Decembrie 2007 11:57
nu stiu cum e zicala, pe bune, imi spune si mie cineva? si daca e asa cum zice florina, care e sensul? si comentariul initial nu l-am inteles. ce datorie de barbat? eu credeam ca sexul/dragostea e o kestie comun consimtita si care-i implica pe ambii parteneri la fel de mult. adica e si datoria-ciudat zis 'datoria'- ta de femeie cat si a lui de barbat. dar de fapt nu-i nici o datorie! cand iubesti, vrei, evident, sa faci si dragoste/sex! problema e ca, uneori, vrei sa faci sex si atunci cand nu iubesti... pentru unii, adica, e o problema... pentru barbati, in general, nu e....

Postat pe 19 Februarie 2008 21:12
"uneori, vrei sa faci sex si atunci cand nu iubesti..." ce e de facut in conditiile astea ??e nevoia fizica a organismului,ca nu vine chefu de sex numai cand iubesti
lief
Postat pe 20 Februarie 2008 13:42
ma exprimai putzin prea alambicat, si s-a pierdut ideea. adica nu-i o problema, in general, daca faci sex si cand nu iubesti. vroiam sa zic ca e o problema-pentru femeile care iubesc anumiti barbati cand barbatii respectivi, ca, de regula lor li sa-ntampla d-astea, care au iubita, mai vor sa faca sex si cu alta, pe care n-o iubesc....dar,na, a iesit prost si nu s-a-nteles nimic...sorry...se mai intampla.

Postat pe 20 Februarie 2008 14:33
no...despre ce anume era topicul asta??care-i baiul cu datoria de barbat????
ti-o fi spus nevasta ca nu esti in stare.... ntz ntz ntz....
nu te suara frate dar asa o fi....
dandanaua_reloaded
Postat pe 15 Noiembrie 2008 00:38
Gaby211081
Postat pe 28 Noiembrie 2008 16:45
Ca what? M-ai pierdut..frate ce exprimare greoaie ai...
Si care e legatura dintre titlu si subiect?
sweetpink
Postat pe 28 Noiembrie 2008 18:20
destul de deosebit subiectul.............iar legat de iubire , voi barbatii stiti mai bine...........atunci cand iubiti sunteti mai rau decat o femeie.pot spune despre sotul meu care ma iubeste la nebunie si sunt sigura ca nu ma iubeste pentru a face dragoste ci invers.
ankaaaaaaaaaaaaaaa
Postat pe 28 Noiembrie 2008 22:57
De la: , la data 2007-11-22 20:47:13 Buna seara Doamnelor ,nu stiu daca cunoasteti o vorba de pe la noi care zice asa:"Ne nastem deodata si murim pe rand" sa va destainu si zicala ,este vorba de :mandria barbatului si placerea femei;
intrebare:de ce femeia in perioada de liniste in cuplu nu le place sa recunoasca ca acea unire carnala leaga sau sa zicem ca acopera lipsuriledintr-o relatie.
;dar in perioada mai putin linistite FEMEIA nu uita sa spuna sa minta ca nici macar ;DATORIA de BARBAT nu ti-o faci!.
OARE NOI BARBATI IUBIM FEMEIA CA SA PUTEM FACE DRAGOSTE SAU O IUBIM CA AM FACUT DRAGOSTE CU EA

Mizerabil pusa problema!
Lucia1971
Postat pe 30 Noiembrie 2008 21:26
De la: Lucia1971, la data 2008-11-30 21:26:02
De la: , la data 2007-11-22 20:47:13 Buna seara Doamnelor ,nu stiu daca cunoasteti o vorba de pe la noi care zice asa:"Ne nastem deodata si murim pe rand" sa va destainu si zicala ,este vorba de :mandria barbatului si placerea femei;
intrebare:de ce femeia in perioada de liniste in cuplu nu le place sa recunoasca ca acea unire carnala leaga sau sa zicem ca acopera lipsuriledintr-o relatie.
;dar in perioada mai putin linistite FEMEIA nu uita sa spuna sa minta ca nici macar ;DATORIA de BARBAT nu ti-o faci!.
OARE NOI BARBATI IUBIM FEMEIA CA SA PUTEM FACE DRAGOSTE SAU O IUBIM CA AM FACUT DRAGOSTE CU EA

Mizerabil pusa problema!


Lucia, lumineaza-ma si pe mine, daca ai inteles ceva... Cine se naste deodata? Care "noi" ne nastem deodata? si ce are nasterea cu mandria barbatului si placerea femeii cu moartea deodata si nasterea pe rand. Sau vice-versa, ca mi-e lene sa sterg.
Nu intele-eeg!
Dor_a
Postat pe 1 Decembrie 2008 09:42
poti face sex , dragoste la o prima intalnire?daca persoana femeie, barbat au vb la tel si-au scris, dar nu s-au vazut niciodata,da? credeti ca la prima intalnire poti face dragoste, sex cu acel barbat sau femeie?la modul cel mai sincer...tu, il inviti in oras sa bei un ceai sa vb sa te cunosti mai bine,da? el, nu vrea, spune ne intalnim si mergem la mine acasa.ce ziceti? ce trebuie sa faca o femeie ? va rog...sarbatori fericite daca nu ne vom mai auzi.
mayasimona
Postat pe 2 Decembrie 2008 15:09
Maya, draga mea.
De putut se poa' ca de! e tara libera.
Dar eu am o nelamurire: nu ne-ai spus ce vrea ea.
Vrea si ea doar sex, e atrasa de el? Sau se duce, baga un semnu' Victoriei cu picioarele doar ca asa a decis el?
Dor_a
Postat pe 3 Decembrie 2008 10:38
De la: mayasimona, la data 2008-12-02 15:09:25poti face sex , dragoste la o prima intalnire?daca persoana femeie, barbat au vb la tel si-au scris, dar nu s-au vazut niciodata,da? credeti ca la prima intalnire poti face dragoste, sex cu acel barbat sau femeie?la modul cel mai sincer...tu, il inviti in oras sa bei un ceai sa vb sa te cunosti mai bine,da? el, nu vrea, spune ne intalnim si mergem la mine acasa.ce ziceti? ce trebuie sa faca o femeie ? va rog...sarbatori fericite daca nu ne vom mai auzi.



ce legatura e intre titlu' topicului si ce intrebi tu? nu ca restu' topicului ar da p-afara de intelegere, da' parca prea le incurcam.
culca-te o data cu el , ca sa nu-ti mai pui intrebari existentiale!!!
din cate vad , intrebarile existentiale au finalitata in sex. pana si cea din titlu, care sa-mi fie iertata incapacitatea de a o intelege, are explicatii deosebite in placerea pur carnala!
-oare ploua azi!!?
-da, daca faci sex.

Postat pe 3 Decembrie 2008 11:10
Mersi, Geo! Incepusem sa cred ca m-am lovit tare la cap si a afectat. Ca nici io nu am inteles neam topicu'...
Si vreau sa stiu, asa de curiozitate, in ce parte de lume se zice asta cu nascutu' la gramada si muritu' pa rand... Ma poate lamuri cineva?
Dor_a
Postat pe 3 Decembrie 2008 11:18
in insulele vanuatu!
pe undeva printrun ocean.

Postat pe 3 Decembrie 2008 11:22
De la: geo32, la data 2008-12-03 11:22:22in insulele vanuatu!
pe undeva printrun ocean.


Aha! Pesemne preotu'/vraciu' tribului era pocnit cu palmieru'n bila sau bagase mai mult 'alucinogen decat de obicei
Dor_a
Postat pe 3 Decembrie 2008 11:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
lumea hi5,6 5 De la: ilustrul 5 Februarie 2009 21:41
Metode de a reaprinde pasiunea in cuplu!!! 1 De la: blue_moonbutterfly 10 Noiembrie 2009 22:38
Sunt virgin la 26 ani 2 De la: kudika981930 17 Iulie 2016 13:17
curiozitate! pegging 7 De la: kudika_26537 17 Februarie 2013 11:59
Intrebare pentru femei. sexul oral 69 De la: kudika_25894 8 Mai 2013 15:45