Setari Cookie-uri

qm se duce p rapa o rel din orgoliu!

am rel de 2 luni,prima luna de vis..a doau luna doar certuri,despartziri,impacari,minciuni,adevaruri dureroase !chiar dak el mia zis k ma iubeste dupa 2 sapt si eu simtzeam asta...si el...!aqm suntem reci amandoi iar el tot zice k nu ma crede si k sai dem k il iubesc!eu fac asta dar el e extrem de rece q mien!nu mai pot sa fiu asa buna si dragalash...desi il iubesc simt k se duce totul pt k el nu ma ajuta!C S FAC....???
twins_21
Postat pe 13 Decembrie 2007 23:25
hai salut! parerea mea: in 2 luni nu stiu kt de mult ati ajuns sa va cunoasteti incat sa atingeti deja certuri. in perioada asta trebuia sa existe acei mii de "fluturi in stomac" despre care se tot vb pe aici, nu scandaluri si despartiri. as vrea sa stiu c varsta aveti fiecare(21) si cam care sunt subiectele de cearta; poate reusesc sa fac o fapta buna cu un sfatulet;si ink ceva: cum vrea el sa ii demonstrezi k il iubesti? taindu-ti venele sau redevenind dragalasa de acum 2 luni? el s-a schimbat? :-* take care!
monik_peltik
Postat pe 13 Decembrie 2007 23:37
cineva credca il influenteaza!
si nu poti spune "TE IUBESC" dupa 2 luni!
eu unul nu pot!

Postat pe 14 Decembrie 2007 12:57
o sa fi surprins sa afli k se poate si dupa 2 zile! stim k viata bate filmul si eu o cred cu tarie. vb din experienta proprie, iar pana sa mi se intample, as fi spus k sunt doar povesti de adormit copiii.se poate...chiar dc eu ma vedeam o persoana mai mult rationala decat bazata pe sentimente...eheheeeee...viata asta! cum mai face ea ce vrea din noi cateodata...
monik_peltik
Postat pe 14 Decembrie 2007 15:30
monik eu is ink "mik" 19 jumate...dar stiu c inseamna s iubesti,si am zis k iubesc dupa un an pt k tre sa cunosc pers inainte,pt k am avut o rel de aproape 2 ani....dar aqm asa sa intamplat...in 2 saptamani....el a avut cea mai lunga rel d 6 luni,si na iubit niciodata dar l inceput zis k chiar simte k ma iubeste si vrea sa zik asta....si a ziso!iar aqm e distant si ma doare...ma atashez greu dar tzin mult....nu stiu c sa mai fac!
twins_21
Postat pe 15 Decembrie 2007 00:50
twins21, m refeream la faptul k nu am crezut niciodata sa mi se intample mie sa iubesc, asa, instantaneu, dupa 2 zile, in conditiile in care sunt foarte pretentioasa, analizez foarte bine pers. de langa mine, astept sa o cunosc kt pot de bine, desfac "firul in 4", intelegi? ! si mi s-a intamplat o singura data in viata, asa ca un BUM! sa navaleasca acel puternic sentiment ce mi-a invadat tot "eul". si crede-ma k desi nu am fost unul langa altul decat O LUNA, a durat acest sentiment 2 ani si jumatate(nu a mai fost langa mine ptr k a plecat din tara, iar eu nu am vrut sa merg acolo)...asa k, poate nu tuturor, poate nu de doua ori in viata, insa se poate intampla.nu am mai iubit niciodata in felul acela pana acum si simt k nu o sa mai pot, desi am o relatie de 2 ani cu un om extraordinar...acum, trageti voi concluzii!
monik_peltik
Postat pe 15 Decembrie 2007 19:34
tocmai asta ziceam si eu....nu mi sa intamplat niciodata asa cva....si eu stau sa analizez omul,sal cunosc...dar a fost l prima vedere,pt amandoi...asta mia zis si el!el zice k nu intzeleg c are....si k il fac sa sufere dar el nu imi zice....doar k e suparat p me!in rest ne distram dar knd e vb de noi 2....e rece...si nu vreau sal pierd pt k uneori am impresia k nu mai pot tot singura si vreau sa renuntz...dar dupa aia imi dau seama k nu pot!
twins_21
Postat pe 16 Decembrie 2007 14:34
Si eu am trait de curand o relatie de 2 luni si ceva...asa ca te inteleg perfect! Desi eram la inceput , ne certam f des...si o sa exemplific prin cea mai urata cearta a noastra care a decurs astfel : Totul a inceput de la o prostie , am inceput sa ne certam la tel , apoi m`am trezit cu el la usa argumentand ca venise sa isi ia incarcatorul de la tel pe care il uitase cu o seara inainte la mine , eu nu am vrut sa i`l dau , a inceput sa faca scandal pana am ajuns la capatul rabdarii , am luat foarfeca si i`am taiat incarcatorul .(urat , stiu) Atunci , el mi`a luat un urs de plus si mi l`a aruncat pe geam dupa care A iesit din casa nervos ... am crezut ca nu o sa se mai intoarca niciodata. In 10 min suna iar la usa , Ce credeti ??? ... I paruse rau oarecum si sarise gardul de la gradina blocului meu sa ia ursul de plush ...pana aici fetelor cred k v`ati amuzat copios ...numai ca ...avand niste probleme cu piciorul de la fotbal ...a calcat stramb in timp ce a sarit gardul si s`a ales cu fractura de menisc...Cand l`am vazut la mine la usa adus de un vecin (pt k nu mai putea sa mearga ) am inlemnit ...Pe scurt continuarea... am sarit in masina...spital...operatie...3 luni de recuperare !
Am ramas langa el si dupa operatie pentru ca incepusem sa tinem unul la altul desi nu eram d mult timp impreuna , dar ne traisem intens povestea .Nu mai conta ca trebuia sa stau in casa , desi mereu am tinut la viata mea sociala , conta ca stateam cu el.
Pacat insa ca nu a apreciat acest lucru , a devenit din ce in ce mai dificil si a dat nastere la tot felul de certuri . Intr`o zi ne`am certat dintr`o prostie iarasi...am crezut k ne vom impaca...dar nu s`a mai intamplat nici pana in ziua de azi.Am facut tot ce am putut sa ne impacam , am lasat mult de la mine ...dar se pare ca odata cu aceasta nenorocire cu piciorul a devenit exagerat de orgolios.
Am sperat o luna si jumatate incontinuu ca ne vom impaca...ca na...vin sarbatorile...si el mi`a spus de cateva ori la tel k ii este dor de mine !!! De curand a trebuit sa mearga la un centru de recuperare balneoclimateric din tara , si a stat acolo 2 sapt...timp in care si`a gasit si pe una pe acolo...si m`a sunat acum , inainte de sarbatori sa`mi ureze Craciun fericit si sa`mi spuna ca de 2 sapt are relatie ...si k asta e...eu am avut destule sanse sa ma impac cu el ( in realitate nu`mi oferise nici una ).
Poate ca daca nu ar fi existat momentul ala fatidic , cearta aceea atat de urata , eram si astazi impreuna .Dar poate ca asa a fost sa fie ...si astfel mi`am dat seama ca nici un gest frumos pe care l`am facut pt el nu a fost apreciat.
Sincer , era un om greu de tolerat...desi cu 6 ani mai mare ca mine...era adesea infantil , ca sa nu mai vorbesc de gelozia sa obsesiva....El ar fi trebuit sa fie inteleptul din relatie , deoarece avea experienta de viata, dar nu a fost asa. Si totusi am vazut ceva deosebit in el , altfel nu ma indragosteam si nu sufeream atat de mult.
E greu acum...planurile mele de sfarsit de an s`au spulberat...si dupa cate am facut pt el...eu sunt ranita...iar el bine merci !

Am invatat totusi ca certurile nu aduc nimic bun si mi`am propus pe viitor sa fiu mult mai calma si mai concilianta , iar daca o sa vad ca nu am cu cine , o sa ies urgent din relatia respectiva , pentru a nu mai fi ranita!

Orice sugestie sau sfat sunt binevenite fetelor!
Kittynelle
Postat pe 20 Decembrie 2007 23:36
* scuze pt unele greseli de exprimare care afecteaza pertinenta frazei . m`am grabit cu expunerea.
Kittynelle
Postat pe 20 Decembrie 2007 23:43
Iubita mea..chiar m-a amuzat faza cu incarcatorul si cu ursuletul...oricum trebuie sa recunosc ca a fost un gest frumos ca s-a dus dupa el...parerea mea este ca sentimentele lui pt.tine nu au fost la fel de puternice ca ale tale...si mai este si faza cu sunatul...foarte bine te-a sunat sa-ti ureze Sarbatori Fericite, un gest frumos, nimic de spus, dar chiar mai era necesar sa-ti spuna ca are alta relatie??Asta imi aduce aminte de faza pe care mi-a facut-o fostul meu prieten, cu care am fost 5 ani..ne despartisem de vreo 2 luni..ma suna de Sf. Andrei sa-mi ureze la multi ani...toate bune si frumoase, pana imi spune ca de fapt el si uitase ca este ziua mea, dar i-a adus aminte iubita lui...si ea i-a spus sa ma sune sa-mi ureze la multi ani...si ca sa puna capac la toate...mai imi spune o faza...ca s-a culcat cu aia si vezi draga aia a fost la fel ca mine...virgina...parca ma interesa pe mine...dar ca sa vezi ce porci st baietii...nu era suficient un simpul LA MULTI ANI sau in cazul tau, CRACIUN FERICIT...iubita mea astia sunt niste baieti fara pic de minte...de ei avem noi nevoie..sau avem nevoi de niste baieti cu capul pe umeri, care sa stie sa ne faca fericite...eu zic sa incerci sa nu mai te gandesti la el, chiar nu merita...
deea_elena
Postat pe 21 Decembrie 2007 11:14
Deea , iti multumesc pt raspuns , e adevarat ca inca ma doare...dar sper ca o sa trec peste f curand.Daca totusi nici un barbat d 28 d ani nu matur nu stiu la ce sa ma mai astept??? Nu inteleg dc mi`a dat sperante ca ne vom impaca si apoi deodata mi`a trantit in fata k are o noua relatia...Cum poate un om sa fie atat d crud cand eu am ramas langa el knd avea mai mare nevoie? Sunt constienta k nu m`a meritat ...dar e urat ca mi s`a intamplat asta tocmai de sarbatori knd speram sa fim impreuna. Se pare ca pe unii oameni nici macar Craciunul nu ii poate face mai buni. Relatia mea s`a dus de rapa din cauza orgoliului sau prostesc...puteam sa ne ipacam d mult daca nu vroia sa o faca pe "BARBATUL" ...Oricat de bun suflet am...parca nu pot sa ii doresc sa fie fericit...cat timp eu am sufletul ranit..As vrea sa se intoarca roata si sa vina la mine...si Sa pot sa spun NU...Pacat ca pe acest site suntem atatea femeie minunate care am dat peste niste tampiti care nu ne`au apreciat! Sarbatori fericite si tie Deea :*
Kittynelle
Postat pe 22 Decembrie 2007 01:46
Majoritatea barbatilor sunt porci dar sunt si femei care nu isi merita onoarea.Voi din cauza acelor barbati ati ajuns in stadiul acesta si eu din cauza unor femei am ajuns tot aici.
Asa ca padure fara uscaciuni nu exista si hai sa ne traim viata, vin sarbatorile, sa profitam de ele sa fim alaturi de familie, prieteni, iar FOSTI/FOSTELE sa isi vada de gandurile lor negre.
O zi buna va doresc si un weekend cat mai placut

Postat pe 22 Decembrie 2007 10:31
d acord cu me1985 sa va traitzi viatza shy s profitatzi d sarbatori,dar nu cred k fostii/fostele ishi vad d gandurile negre..ci din contra se distreaza...shy nu ishi mai bat kpu' cu trecutul..cu faptu k au fct p cineva s sufere!in mod sigur n-au remushkri...!viatza e prea frumoasa..k sa suferim atata..nu credetzi?:) Sarbatori Fericite!!!
annaconda
Postat pe 22 Decembrie 2007 22:20
Unii poate nu mai sufera, ci doar au ramas cu regretul ca au pus suflet si si-au daruit inima pt ce? pt cineva care si-a batut joc.

Postat pe 23 Decembrie 2007 11:41
Mel Defapt vb aia este "Toti barbatii e porci" ( nr Elena Carstea ) :D ... oricum .. mie mi'a placut rau de tot faza cu incarcatorul ( iti trebuie un dram de nebunie .. dar din cea buna ) ... imi aduc aminte .. cand eram in liceu ..cu prietena mea de atunci .. aveam o relatie ciudata .. ma rog incepuse prin faptul ca eram peste tot impreuna, pe scurt ( amandoi jucam baschet, echipele noastre mergeau peste tot impreuna, amandoi eram la lotul National, cantonamente, turnee, la Nationala, la liceu etc .. ) ne cunosteam asa de bine .. incat ne intelegeam din priviri ... ehh .. unde vroiam sa ajung ... noi ne tachinam mai tot timpul si .. cand eram pe strada daca aveam vreo mica cearta .. celalalt incerca sa "agate" pe cineva direct pe strada .. nu conta ca e gras/grasa, stramb, urata/urat .. etc numai ca sa ne . harjonim ... si imi aduc aminte odata ... eram la Romana pe la coloane ( unde e Gregory's acuma ptr cine cunoaste :P ) o apuca pe Brandy nebunia ca nu stiu dupa cine ma uitasem ... si cum eram cu spatele ... mare palma in ureche ce mi'am luat .. de si acuma parca imi aduc aminte ( dupa atatia ani ;) ) .. ma intorc ii zic ceva "de dulce" .. si nebuna ( in sensul bun al cuvantului ) ... arunca inspre mine cu pantoful .. ma feresc si sparge geamul lateral al unui taxi .. evident ca ne'a bufnit rasul instant .. si am uitat de .. de toate ... si lumea care asistase la "scandal" au inceput sa rada ... numai evident taximetristul .. a luat'o razna. Pe mine cred ca ma bufnea rasul la faza cu incarcatorul .. si .. evident ca se termina acolo .. acuma depinde .. de "orgoliul" fiecaruia .. dar si de umorul pe care il poseda. Have a nice day !!!
Octav
Postat pe 23 Decembrie 2007 11:55
faza e k eu nus deloc nervoasa....sau impulsiva!chiar ff linistita intro cearta si imi sare mushtarul foarte greu(doar is ardeleank)...dar faza kre a pus kpac urmatoarea:de craciun eu am plekt l munte q familia,nam putut sa raman q el in orash si sa suparat atat de tare incat dupa 2 zile dupa ce am plekt sa dat l o prietena f buna d a mea,zicandui k nu mai e q mine!curios,eu ink eram q el...asa stiam de fapt,mie una nu mia zis k nu ai vrea....atunci miam luat foc dupa c mia povestit prietena mea,lam sunat si am zis k punct,dak el asa vrea! a acceptat!am venit aks inainte de rev q o zi....chiar in ziua aia sa bagat q prietena mea cea mai buna(e virgina,nematurizata si stiam k ii place de el,dar nici chiar asa de mult),am tacut si am zis k e treaba lor,chiar nu mam certat q prietena mea...nu am vrut sa fac p victima sau sa interzic cuiva cva,fiecare are dreptul sa fak c vrea...nimeni nu poate sa judece p nimeni!!au fost impreuna si de revel,eu faknd revelul q ei si cu ceilaltzi prieteni ai mei...totzi credeau k eu nu stiu,dar prietena mea mia zis chiar in momentul in care sau cuplat!surpriza nu a fost a mea de revel...ci a fostului meu prieten knd a vaz k nu am nici o reactzie si chiar i-am feliciat!aqm 3 zile ma sunat,neam certat urat si iam zis tot c cred,si k ink tzin l el enorm!de alaltaieri sau despartzit,el de ea!aqm ma suna sa mai iesim pt k ii e dor d mine!!MOMENTAN NAM NEVOIE DE BAIETZI IMATURI SI...TAMPITZI!
twins_21
Postat pe 8 Ianuarie 2008 10:07
Asa sunt toti barbatii,la inceput sau pe parcurs.Nu`si dau pur si simplu seama de ceea ce zic,ei au mereu dreptate,iar noi daca avem niste nelamuriri ramanem doar cu niste intrabari fara raspunsuri.ei trag mereu cel mai mult,ei intretin familia,si nu ezita sa o spuna niciodata la o cearta.Desi nu vreti poate sa credeti,dar nu exista doua feluri de barbati,poate in gandirea da,unii afemeiati pana la 50 de ani si altii care isi doresc o familie.Dar knd e vorba de putere sau de decizii ei au mereu dreptate.Vad lucru asta si la tatal meu,vad si la prietenul meu,si am incetat sa mai cer explicatii si sa stii k trec mai repde peste unele intrebari.Am mai zis`o intr`un alt subiect,k din cauza asta dorinta de independenta a femeilor a crescut uimitor in ultimii ani.iar ei s`au schimbat pt k nu pot sa perceapa cum o femeie,sotia,prietena.poate castiga mai mult,poate face compromisuri mai multe,si are mult mai multa logica decat un barbat.Nu am multi ani,dar experienta din familie,al comportamentului tatalui fata de mama mea(nu exagerez,sunt impreuna,dar gandirea lui e aceiasi).Aveti foarte multe optiuni pt a salva o relatie sau pt a face ceva pt voi.dar nu va mai obositi sa cereti explicatii.Sunt intrebari fara raspunsuri.Va pup si este o parere dar pe care o sustin
For_life
Postat pe 25 August 2008 12:52
:( Prietenul meu este orgolios,foarte orgolios...Zilele astea aveam nevoie de el si el a ales sa iasa cu prietenii lui si sa ma minta unde se afla..Vorbeam la telefon si nu.mi spunea unde e si imi zicea mie k nu am incredere in el!Am ales sa ne despartim dupa 3 ani si 7 luni..Vreau si eu sfaturi.Daca ar trebui sa.l caut,sa nu.l mai caut sau ce ar trebui sa fac sa numai ma gandesc la el.
Kreatza
Postat pe 3 Februarie 2013 15:43
De la: Kreatza, la data 2013-02-03 15:43:47:( Prietenul meu este orgolios,foarte orgolios...Zilele astea aveam nevoie de el si el a ales sa iasa cu prietenii lui si sa ma minta unde se afla..Vorbeam la telefon si nu.mi spunea unde e si imi zicea mie k nu am incredere in el!Am ales sa ne despartim dupa 3 ani si 7 luni..Vreau si eu sfaturi.Daca ar trebui sa.l caut,sa nu.l mai caut sau ce ar trebui sa fac sa numai ma gandesc la el.



Nu,si incearca sa-ti umpli timpul cu alte activitati,menite sa te ajute sa depasesti aceste momente neplacute!Personal,nu ma mai mira nimic din ceea ce se intampla in relatiile de iubire,cica!!!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Februarie 2013 16:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Va salut 20 De la: justforfun84 26 Septembrie 2011 10:08
Ramai insarcinata fara relatii sexuale? 47 De la: kudika_9935 23 Iunie 2012 02:35
Desparitre stupida 6 De la: kudika_948820 13 Ianuarie 2014 19:10
Fostul...in prezent! 6 De la: kudika_16855 11 Octombrie 2013 07:12
Cum sa fac ca sa nu ma m-ai gandesc la ea? 8 De la: valy90 12 Ianuarie 2011 17:34