Setari Cookie-uri

Cum sa trec peste?

Tocmai m-am despartit de prietena mea,dupa 1 an si 4 luni si nu stiu ce sa fac sa o uit cat mai repede...
Intre noi au fost mereu certuri , insa tot timpul ne impacam...acum nu cred ca o sa ne mai impacam...
Am gresit si eu in relatia asta, a gresit si ea...dar important e ca,dupa parerea mea,amandoi tinem unul la altul...insa ea este prea posesiva,geloasa,chiar paranoica de multe ori...si am rezistat o perioada,insa in ultima perioada nu am mai putut sa suport geloziile ei prostesti si invinovatirile ei fara rost...
Chiar m-am saturat sa incerc de fiecare data sa o conving k se inseala si eu nu am gresit cum zice ea...asadar am luat hotararea sa ne despartim...i-am spus sa ma lase in pace,sa nu ma mai deranjeze,insa mi-e dor de ea si am si sunat-o...dar nu mi-a raspuns,fapt care m-a convins si mai mult k nu o sa ne mai impacam.
Acum eu cred k nu e potrivita pentru mine,si nu o sa fie niciodata,dar totusi am pus suflet si mi-e greu acum sa o uit...
Poate ma ajutati si pe mine sa imi spuneti cum sa fac sa nu ma mai gandesc la ea...
justaguy
Postat pe 3 August 2010 12:03
poti sa te gandesti la mine daca vrei!

pai cred ca ar trebui mai intai sa te hotarasti ce vrei...ca esti precum bate vantul ba o vrei ba nu o vrei...
size_back
Postat pe 3 August 2010 13:09
Eu nu o mai vreau,pentru k mi-a facut capul calendar...insa mi-e greu...pentru k am avut si amintiri frumoase cu ea...intelegi?:P
justaguy
Postat pe 3 August 2010 13:14
promit eu sa nu iti fac capul calendar...doar putin patrat!

intotdeauna cand intervine o cearta in acele momente vezi doar partea negativa...si mai ales revezi toate certurile si reprosurile....
oricum contrastele se atrag de aici si certurile!
lasa ca te faci tu mare!
size_back
Postat pe 3 August 2010 13:20
De la: justaguy, la data 2010-08-03 13:14:32Eu nu o mai vreau,pentru k mi-a facut capul calendar...insa mi-e greu...pentru k am avut si amintiri frumoase cu ea...intelegi?:P



eu unul nu inteleg! adica tu esti cel care a vrut despartirea si acum te "pangi" ca n-o poti uita!
fante_de_dorobanti
Postat pe 3 August 2010 13:21
De la: size_back, la data 2010-08-03 13:20:18promit eu sa nu iti fac capul calendar...doar putin patrat!

Hehe...nu am nevoie,mi l-a facut ea destul...:P
justaguy
Postat pe 3 August 2010 13:45
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-08-03 13:21:14
De la: justaguy, la data 2010-08-03 13:14:32Eu nu o mai vreau,pentru k mi-a facut capul calendar...insa mi-e greu...pentru k am avut si amintiri frumoase cu ea...intelegi?:P



eu unul nu inteleg! adica tu esti cel care a vrut despartirea si acum te "pangi" ca n-o poti uita!


Chiar dak eu am hotarat sa ma despart de ea,eu tot tin la ea,si normal k ma plang k nu o pot uita...
justaguy
Postat pe 3 August 2010 13:48
De la: justaguy, la data 2010-08-03 13:45:54
De la: size_back, la data 2010-08-03 13:20:18promit eu sa nu iti fac capul calendar...doar putin patrat!

Hehe...nu am nevoie,mi l-a facut ea destul...:P

nu fi rau!
oricum intotdeauna se poate si mai rau!
size_back
Postat pe 3 August 2010 13:49
De la: size_back, la data 2010-08-03 13:49:37
De la: justaguy, la data 2010-08-03 13:45:54
De la: size_back, la data 2010-08-03 13:20:18promit eu sa nu iti fac capul calendar...doar putin patrat!

Hehe...nu am nevoie,mi l-a facut ea destul...:P

nu fi rau!
oricum intotdeauna se poate si mai rau!


hehe...cam greu de crezut...dar ai dreptate,tot timpul e loc de mai rau :P
justaguy
Postat pe 3 August 2010 13:53
De la: justaguy, la data 2010-08-03 13:48:09
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-08-03 13:21:14
De la: justaguy, la data 2010-08-03 13:14:32Eu nu o mai vreau,pentru k mi-a facut capul calendar...insa mi-e greu...pentru k am avut si amintiri frumoase cu ea...intelegi?:P



eu unul nu inteleg! adica tu esti cel care a vrut despartirea si acum te "pangi" ca n-o poti uita!


Chiar dak eu am hotarat sa ma despart de ea,eu tot tin la ea,si normal k ma plang k nu o pot uita...


Guy fi barbat!
fante_de_dorobanti
Postat pe 3 August 2010 13:55
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-08-03 13:55:36
De la: justaguy, la data 2010-08-03 13:48:09
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-08-03 13:21:14
De la: justaguy, la data 2010-08-03 13:14:32Eu nu o mai vreau,pentru k mi-a facut capul calendar...insa mi-e greu...pentru k am avut si amintiri frumoase cu ea...intelegi?:P



eu unul nu inteleg! adica tu esti cel care a vrut despartirea si acum te "pangi" ca n-o poti uita!


Chiar dak eu am hotarat sa ma despart de ea,eu tot tin la ea,si normal k ma plang k nu o pot uita...


Guy fi barbat!


multumesc pt imbarbatare :)
justaguy
Postat pe 3 August 2010 13:59
Stiu cum e sa decizi sa te desparti si apoi sa o/il vrei inapoi...dar gandeste-te la faptul ca ai avut curajul sa pui punct, ai avut curajul sa nu te complaci intr-o relatie care te face nefericit...si curajul asta inseamna enorm de mult...
sa nu ti se para doar vorbe! am trecut fix prin asta, am pus punct si apoi imi blestemam gandurile si initiativele si momentul in am decis eu asa ceva...imi doream inca sa mai fiu cu el, sa ii accept orice doar de dragul de a fi el langa mine...dar in acelasi timp ma gandeam ca merit ceva mai bun...ca merit sa fiu fericita...
am avut cateva luni de zile in care n-am facut decat sa suport insuportabilul...sa supravietuiesc, lipsita de scopuri, de planuri, de entuziasm, de bucurie...nu imi mai pasa de nimic...nici de viitor, nici de prieteni, nici de mine nici de familie...si intr-o zi m-am trezit ca "azi e mai bine...si maine va fi si mai bine"...si uite asa eu incep sa ma vindec...singuru lucru care m-a facut sa continui era gandul ca undeva, candva suferinta va inceta...si uite unde am ajuns...
acum decizia este a ta...ai curajul sa strabati tot oceanul de tristete ce preceda inevitabil o despartire, stiind ca pe malul celalalt va rasari soarele sau daca nu, da fuga in fustele ei dar roag-o neaparat sa iti pregateasca si biberonul
AndM
Postat pe 3 August 2010 15:16
De la: AndM, la data 2010-08-03 15:16:50Stiu cum e sa decizi sa te desparti si apoi sa o/il vrei inapoi...dar gandeste-te la faptul ca ai avut curajul sa pui punct, ai avut curajul sa nu te complaci intr-o relatie care te face nefericit...si curajul asta inseamna enorm de mult...
sa nu ti se para doar vorbe! am trecut fix prin asta, am pus punct si apoi imi blestemam gandurile si initiativele si momentul in am decis eu asa ceva...imi doream inca sa mai fiu cu el, sa ii accept orice doar de dragul de a fi el langa mine...dar in acelasi timp ma gandeam ca merit ceva mai bun...ca merit sa fiu fericita...
am avut cateva luni de zile in care n-am facut decat sa suport insuportabilul...sa supravietuiesc, lipsita de scopuri, de planuri, de entuziasm, de bucurie...nu imi mai pasa de nimic...nici de viitor, nici de prieteni, nici de mine nici de familie...si intr-o zi m-am trezit ca "azi e mai bine...si maine va fi si mai bine"...si uite asa eu incep sa ma vindec...singuru lucru care m-a facut sa continui era gandul ca undeva, candva suferinta va inceta...si uite unde am ajuns...
acum decizia este a ta...ai curajul sa strabati tot oceanul de tristete ce preceda inevitabil o despartire, stiind ca pe malul celalalt va rasari soarele sau daca nu, da fuga in fustele ei dar roag-o neaparat sa iti pregateasca si biberonul


Mi-a placut cum ai punctat :) Asa o sa ma gandesc,din pacate eu sunt mai sufletist si o sa dureze mai mult timp pana va rasari soarele...dar trebuie sa trec peste...
multumesc pentru ce mi-ai spus,m-a ajutat intr-o oarecare masura
justaguy
Postat pe 3 August 2010 18:41
De la: justaguy, la data 2010-08-03 18:41:48
De la: AndM, la data 2010-08-03 15:16:50Stiu cum e sa decizi sa te desparti si apoi sa o/il vrei inapoi...dar gandeste-te la faptul ca ai avut curajul sa pui punct, ai avut curajul sa nu te complaci intr-o relatie care te face nefericit...si curajul asta inseamna enorm de mult...
sa nu ti se para doar vorbe! am trecut fix prin asta, am pus punct si apoi imi blestemam gandurile si initiativele si momentul in am decis eu asa ceva...imi doream inca sa mai fiu cu el, sa ii accept orice doar de dragul de a fi el langa mine...dar in acelasi timp ma gandeam ca merit ceva mai bun...ca merit sa fiu fericita...
am avut cateva luni de zile in care n-am facut decat sa suport insuportabilul...sa supravietuiesc, lipsita de scopuri, de planuri, de entuziasm, de bucurie...nu imi mai pasa de nimic...nici de viitor, nici de prieteni, nici de mine nici de familie...si intr-o zi m-am trezit ca "azi e mai bine...si maine va fi si mai bine"...si uite asa eu incep sa ma vindec...singuru lucru care m-a facut sa continui era gandul ca undeva, candva suferinta va inceta...si uite unde am ajuns...
acum decizia este a ta...ai curajul sa strabati tot oceanul de tristete ce preceda inevitabil o despartire, stiind ca pe malul celalalt va rasari soarele sau daca nu, da fuga in fustele ei dar roag-o neaparat sa iti pregateasca si biberonul


Mi-a placut cum ai punctat :) Asa o sa ma gandesc,din pacate eu sunt mai sufletist si o sa dureze mai mult timp pana va rasari soarele...dar trebuie sa trec peste...
multumesc pentru ce mi-ai spus,m-a ajutat intr-o oarecare masura


Multumesc, multumesc...nu fac decat sa imi practic meseria
AndM
Postat pe 4 August 2010 13:47
De la: justaguy, la data 2010-08-03 12:03:53 Tocmai m-am despartit de prietena mea,dupa 1 an si 4 luni si nu stiu ce sa fac sa o uit cat mai repede...
Intre noi au fost mereu certuri , insa tot timpul ne impacam...acum nu cred ca o sa ne mai impacam...
Am gresit si eu in relatia asta, a gresit si ea...dar important e ca,dupa parerea mea,amandoi tinem unul la altul...insa ea este prea posesiva,geloasa,chiar paranoica de multe ori...si am rezistat o perioada,insa in ultima perioada nu am mai putut sa suport geloziile ei prostesti si invinovatirile ei fara rost...
Chiar m-am saturat sa incerc de fiecare data sa o conving k se inseala si eu nu am gresit cum zice ea...asadar am luat hotararea sa ne despartim...i-am spus sa ma lase in pace,sa nu ma mai deranjeze,insa mi-e dor de ea si am si sunat-o...dar nu mi-a raspuns,fapt care m-a convins si mai mult k nu o sa ne mai impacam.
Acum eu cred k nu e potrivita pentru mine,si nu o sa fie niciodata,dar totusi am pus suflet si mi-e greu acum sa o uit...
Poate ma ajutati si pe mine sa imi spuneti cum sa fac sa nu ma mai gandesc la ea...


povestea asta o stiu de undeva...doar ca eu sunt partea feminina despre care vrobeai mai sus in relatia respectiva. AIa geloasa, posesiva, nebuna...si el ala exasperat.
Mi-a spus ca s-a terminat si am simtit ca s-a prabusit lumea peste mine...
Stiu ca si eu am fost vinovata dar la un moment dat tinand cont ca era o relatie la distanta si el refuza sa ne mai vedem pe motiv ca il sufoc, am inceput sa o iau razna rau...DAR RAU. Si stiu ca gresisem ca...eram posesiva, geloasa...si asa mai departe...dar il simteam din ce in ce mai departe...si...pfff...eu tot insistam.
Mai urat pt mine a fost ca mi-a zis ca vrea sa fie cu altcineva ca nu ma mai iubeste.

SI TAMPITA SUNT CA DACA MI-AR SPUNE UN CUVANT as sterge tot. NU MI-AR PASA..sa o luam de la capat...pt ca simt ca traiesc un cosmar si fara el eu nu exist.
In fiecare dimineata ma trezesc tremurand...si sper ca a fost totul un cosmar si cand realizez ca nu...pfff...plang pana nu ma mai simt.
nu stiu...eu zic sa vrb cu ea sa incerci sa rezolvi problemele pt ca daca ea te iubeste si sufera la fel de mult ca tine se va rezolva. Chiar imi spunea o prietena zilele trecute ca iubirea si frica sunt singurele sentimente care conteaza.

Daca o doare undeva...si nu ii mai pasa de tine, mergi mai departe..ca nu merita...
bafta!
ploidevise
Postat pe 7 August 2010 17:03
m-am mai gandit la ceea ce ai scris tu....si dupa cum ti-am mai spus cam acestea au fost motivele pt care si fostul meu a incheiat relatia dintre noi.
si chiar sunt un pic intrigata. TRebuie sa recunosc ca ma regasasesc mult.
bun....ea de ce a devenit paranoica si geloasa si nebuna?? Nu cumva i-ai dat si tu motive? deci ati fost amandoi vinovati?
Si acum de ce te plangi ca vrei sa o uiti? Daca stiai ca e atat de nebuna trebuia sa o lasi de mult. Nu sa astepti un an si 4 luni si sa spui ”hai pa!”. In plus daca nu o mai suportai nici nu mai era cazul sa iti faci complexe de genul asta...
si spuneai ca ai sunat-o si ea nu a raspuns?
Stii de ce nu a raspuns? Ai intrebat-o? Poate plangea de ii sarea camasa de pe ea in momentul ala iar dupa aia nu a mai avut puterea sa te sune sau a considerat ca e cazul sa insisti. Ca esti barbat...NU?
Si acum ea ce parere are despre asta? Ti-am mai spus...daca stii ca o doare in c*r nici nu te mai gandi ca nici nu merita.
Daca stii ca inca te mai iubeste....poate ar mai trebui sa te mai gandesti odata inainte sa iti faci planuri de ”cum treci peste”. Ca din cate am vazut....nici tu nu prea vrei sa...treci peste...
N-am vrut sa fiu...acida...dar ti-am mai spus ca eu ma pun in locul ei din anumite motive.
ploidevise
Postat pe 8 August 2010 01:57
De la: ianna05, la data 2010-08-08 01:57:30m-am mai gandit la ceea ce ai scris tu....si dupa cum ti-am mai spus cam acestea au fost motivele pt care si fostul meu a incheiat relatia dintre noi.
si chiar sunt un pic intrigata. TRebuie sa recunosc ca ma regasasesc mult.
bun....ea de ce a devenit paranoica si geloasa si nebuna?? Nu cumva i-ai dat si tu motive? deci ati fost amandoi vinovati?
Si acum de ce te plangi ca vrei sa o uiti? Daca stiai ca e atat de nebuna trebuia sa o lasi de mult. Nu sa astepti un an si 4 luni si sa spui ”hai pa!”. In plus daca nu o mai suportai nici nu mai era cazul sa iti faci complexe de genul asta...
si spuneai ca ai sunat-o si ea nu a raspuns?
Stii de ce nu a raspuns? Ai intrebat-o? Poate plangea de ii sarea camasa de pe ea in momentul ala iar dupa aia nu a mai avut puterea sa te sune sau a considerat ca e cazul sa insisti. Ca esti barbat...NU?
Si acum ea ce parere are despre asta? Ti-am mai spus...daca stii ca o doare in c*r nici nu te mai gandi ca nici nu merita.
Daca stii ca inca te mai iubeste....poate ar mai trebui sa te mai gandesti odata inainte sa iti faci planuri de ”cum treci peste”. Ca din cate am vazut....nici tu nu prea vrei sa...treci peste...
N-am vrut sa fiu...acida...dar ti-am mai spus ca eu ma pun in locul ei din anumite motive.


I-am dat motive sa fie geloasa la inceputul relatiei...dar de atunci numai asa a tinut-o. Eu am vrut sa o las de mult,insa,in primul rand incepusem sa pun suflet cu ea,si in al doilea rand pentru ca am sperat ca o se schimbe...insa nu s-a schimbat. Ok...pana la urma a raspuns...am vorbit cu ea prin mesaje si am intrebat-o in 2 randuri dak vrea sa ne impacam...si mi-a spus ca ma iubeste,dar nu vrea sa se mai impace cu mine...si asa a ramas. Acum am cautat-o pe ydetector si am vazut k si-a pus la avatar poza cu ea in costumul de baie ...probabil ca sa atraga baieti...la fel,am cautat pe facebook si am gasit k i-a dat commenturi la alti baieti...asta in timp ce ea se dadea victima k eu umblu dupa altele samd...m-am convins complet de fata asta...nu ma merita...si cu toate astea tot imi e greu sa o uit,sa nu ma mai gandesc la ea,sa nu o mai visez...insa trebuie sa treaca timp sa o scot din capul meu...
justaguy
Postat pe 8 August 2010 20:49
De la: ianna05, la data 2010-08-07 17:03:22
De la: justaguy, la data 2010-08-03 12:03:53 Tocmai m-am despartit de prietena mea,dupa 1 an si 4 luni si nu stiu ce sa fac sa o uit cat mai repede...
Intre noi au fost mereu certuri , insa tot timpul ne impacam...acum nu cred ca o sa ne mai impacam...
Am gresit si eu in relatia asta, a gresit si ea...dar important e ca,dupa parerea mea,amandoi tinem unul la altul...insa ea este prea posesiva,geloasa,chiar paranoica de multe ori...si am rezistat o perioada,insa in ultima perioada nu am mai putut sa suport geloziile ei prostesti si invinovatirile ei fara rost...
Chiar m-am saturat sa incerc de fiecare data sa o conving k se inseala si eu nu am gresit cum zice ea...asadar am luat hotararea sa ne despartim...i-am spus sa ma lase in pace,sa nu ma mai deranjeze,insa mi-e dor de ea si am si sunat-o...dar nu mi-a raspuns,fapt care m-a convins si mai mult k nu o sa ne mai impacam.
Acum eu cred k nu e potrivita pentru mine,si nu o sa fie niciodata,dar totusi am pus suflet si mi-e greu acum sa o uit...
Poate ma ajutati si pe mine sa imi spuneti cum sa fac sa nu ma mai gandesc la ea...


povestea asta o stiu de undeva...doar ca eu sunt partea feminina despre care vrobeai mai sus in relatia respectiva. AIa geloasa, posesiva, nebuna...si el ala exasperat.
Mi-a spus ca s-a terminat si am simtit ca s-a prabusit lumea peste mine...
Stiu ca si eu am fost vinovata dar la un moment dat tinand cont ca era o relatie la distanta si el refuza sa ne mai vedem pe motiv ca il sufoc, am inceput sa o iau razna rau...DAR RAU. Si stiu ca gresisem ca...eram posesiva, geloasa...si asa mai departe...dar il simteam din ce in ce mai departe...si...pfff...eu tot insistam.
Mai urat pt mine a fost ca mi-a zis ca vrea sa fie cu altcineva ca nu ma mai iubeste.

SI TAMPITA SUNT CA DACA MI-AR SPUNE UN CUVANT as sterge tot. NU MI-AR PASA..sa o luam de la capat...pt ca simt ca traiesc un cosmar si fara el eu nu exist.
In fiecare dimineata ma trezesc tremurand...si sper ca a fost totul un cosmar si cand realizez ca nu...pfff...plang pana nu ma mai simt.
nu stiu...eu zic sa vrb cu ea sa incerci sa rezolvi problemele pt ca daca ea te iubeste si sufera la fel de mult ca tine se va rezolva. Chiar imi spunea o prietena zilele trecute ca iubirea si frica sunt singurele sentimente care conteaza.

Daca o doare undeva...si nu ii mai pasa de tine, mergi mai departe..ca nu merita...
bafta!


Din ce vad eu aici,eu iti sugerez sa il suni si sa vorbesti cu el sa vezi dak el te iubeste la fel cum il iubesti tu...treci peste faza ca el e barbat etc...suna-l,k poate o sa fie prea tarziu ...spune-i clar k tu il iubesti si ca vrei sa va impacati,dak nu vrea,atunci uita-l.
justaguy
Postat pe 8 August 2010 20:53
ce a scris tu mi-a trezit in mine sentimetul...de speranta. Ca poate...poate...
dar mi-a spus deja ca nu ma mai iubeste...cam ce spuneai tu in primul post ca i-ai spus fostei....
ca el crede ca nu ne potrivim, ca nu ma mai suporta, ca i-am facut capul calendar...ca sunt cicalitoare, posesiva si ca am sapat la baza sentimentelor lui.
ce sa il mai intreb?
crezi ca el nu stie ca plang continuu?
dar NU CRED CA II PASA. Si nu stiu cum poate sa nu ii pese dupa 1 an jumatate. Nu spun ca nu ii dau nici un semn din orgoliu dar nu pot sa ii dau pentru ca m-ar rani prea mult sa nu imi raspunda.
Si asa de abia mai gasesc puterea sa lupt sa...supravietuiesc.
In plus el deja a spus ca e”interesat de altcineva”...

Oricum, daca spui ca iubita ta fosta se comporta asa...inseamna ca pfff...chiar nu pot sa imi dau seama ce specimen de femeie ai gasit.
Ia nu o mai baga tu in seama o vreme ca a cam prins tupeu :P
ploidevise
Postat pe 8 August 2010 21:40
De la: ianna05, la data 2010-08-08 21:40:07ce a scris tu mi-a trezit in mine sentimetul...de speranta. Ca poate...poate...
dar mi-a spus deja ca nu ma mai iubeste...cam ce spuneai tu in primul post ca i-ai spus fostei....
ca el crede ca nu ne potrivim, ca nu ma mai suporta, ca i-am facut capul calendar...ca sunt cicalitoare, posesiva si ca am sapat la baza sentimentelor lui.
ce sa il mai intreb?
crezi ca el nu stie ca plang continuu?
dar NU CRED CA II PASA. Si nu stiu cum poate sa nu ii pese dupa 1 an jumatate. Nu spun ca nu ii dau nici un semn din orgoliu dar nu pot sa ii dau pentru ca m-ar rani prea mult sa nu imi raspunda.
Si asa de abia mai gasesc puterea sa lupt sa...supravietuiesc.
In plus el deja a spus ca e”interesat de altcineva”...

Oricum, daca spui ca iubita ta fosta se comporta asa...inseamna ca pfff...chiar nu pot sa imi dau seama ce specimen de femeie ai gasit.
Ia nu o mai baga tu in seama o vreme ca a cam prins tupeu :P

Eu i-am spus ei ca nu mai merge ...nu k nu o iubesc...nush...dar la tine,eu iti zic sa il suni si sa iti spuna clar dak te mai iubeste,sau nu,dak nu te mai iubeste si mai e si interesat de altcineva,poi lasa-l atunci...k dragoste cu forta nu se poate...
justaguy
Postat pe 8 August 2010 22:58
Vestea proasta este ca nu exista medicament pentru asta...Vestea buna este ca timpul te va vindeca...Dupa o despartire este ca dupa o inmormantare..Exista perioada aceea de "doliu" pana-ti regasesti scopul vietii si drumul tau...Nu mai exista rutina zilnica(intelniri,etc)..prietenii se impart in doua categorii de acum:ai tai si ai lui..ti se pare ca-ti lipsesc pana si certurile voastre...Dar toate trec si nu se moare din asta.Si s-ar putea ca intr-o zi sa crezi ca..aceasta despartire a fost cel mai bun lucru ce ti se putea intampla...
Be_free
Postat pe 9 August 2010 09:57
Simplu fati alta relatie.Numai asa o vei putea uita.De data asta sa fii mai cu grija sa nu te arunci la prima esita in cale.Stai si si studiazo bine pune-o la diferite teste si apoi dupa o perioada daca crezi ca merita mergi mai departe.A\sfel vei evita suferintele si regretele de mai tirziu.
kudika228167
Postat pe 9 August 2010 10:14
Si inca ceva, nu-ti mai face atitea complexe, nu va-ti potrivit si gata.
kudika228167
Postat pe 9 August 2010 10:16
De la: Be_free, la data 2010-08-09 09:57:51Vestea proasta este ca nu exista medicament pentru asta...Vestea buna este ca timpul te va vindeca...Dupa o despartire este ca dupa o inmormantare..Exista perioada aceea de "doliu" pana-ti regasesti scopul vietii si drumul tau...Nu mai exista rutina zilnica(intelniri,etc)..prietenii se impart in doua categorii de acum:ai tai si ai lui..ti se pare ca-ti lipsesc pana si certurile voastre...Dar toate trec si nu se moare din asta.Si s-ar putea ca intr-o zi sa crezi ca..aceasta despartire a fost cel mai bun lucru ce ti se putea intampla...


Ai dreptate...multumesc pentru comment...
justaguy
Postat pe 9 August 2010 10:54
De la: kudika228167, la data 2010-08-09 10:14:49Simplu fati alta relatie.Numai asa o vei putea uita.De data asta sa fii mai cu grija sa nu te arunci la prima esita in cale.Stai si si studiazo bine pune-o la diferite teste si apoi dupa o perioada daca crezi ca merita mergi mai departe.A\sfel vei evita suferintele si regretele de mai tirziu.


eu nu cred k rezolv nimic dak imi fac alta relatie...mai bine,stau singur o perioada...sa o uit pe ea...si dupa aceea sa imi caut si alta relatie...
justaguy
Postat pe 9 August 2010 10:56
De la: kudika228167, la data 2010-08-09 10:16:32Si inca ceva, nu-ti mai face atitea complexe, nu va-ti potrivit si gata.


Asa sunt eu...mai complexat de felul meu...in fine...multumesc pentru sfaturi :)
justaguy
Postat pe 9 August 2010 10:57
De la: justaguy, la data 2010-08-08 22:58:25
De la: ianna05, la data 2010-08-08 21:40:07ce a scris tu mi-a trezit in mine sentimetul...de speranta. Ca poate...poate...
dar mi-a spus deja ca nu ma mai iubeste...cam ce spuneai tu in primul post ca i-ai spus fostei....
ca el crede ca nu ne potrivim, ca nu ma mai suporta, ca i-am facut capul calendar...ca sunt cicalitoare, posesiva si ca am sapat la baza sentimentelor lui.
ce sa il mai intreb?
crezi ca el nu stie ca plang continuu?
dar NU CRED CA II PASA. Si nu stiu cum poate sa nu ii pese dupa 1 an jumatate. Nu spun ca nu ii dau nici un semn din orgoliu dar nu pot sa ii dau pentru ca m-ar rani prea mult sa nu imi raspunda.
Si asa de abia mai gasesc puterea sa lupt sa...supravietuiesc.
In plus el deja a spus ca e”interesat de altcineva”...

Oricum, daca spui ca iubita ta fosta se comporta asa...inseamna ca pfff...chiar nu pot sa imi dau seama ce specimen de femeie ai gasit.
Ia nu o mai baga tu in seama o vreme ca a cam prins tupeu :P

Eu i-am spus ei ca nu mai merge ...nu k nu o iubesc...nush...dar la tine,eu iti zic sa il suni si sa iti spuna clar dak te mai iubeste,sau nu,dak nu te mai iubeste si mai e si interesat de altcineva,poi lasa-l atunci...k dragoste cu forta nu se poate...


da...asta asa e...ce sa il mai intreb?
eu sper ca la un moment dat va veni el sa imi explice...DACA va veni.
Oricum azi dimineata l-am sunat si nu nimerisem intr-un moment bun..si mi-a zis "PA!"
asta e...:(
ploidevise
Postat pe 9 August 2010 12:39
De la: ianna05, la data 2010-08-09 12:39:27
De la: justaguy, la data 2010-08-08 22:58:25
De la: ianna05, la data 2010-08-08 21:40:07ce a scris tu mi-a trezit in mine sentimetul...de speranta. Ca poate...poate...
dar mi-a spus deja ca nu ma mai iubeste...cam ce spuneai tu in primul post ca i-ai spus fostei....
ca el crede ca nu ne potrivim, ca nu ma mai suporta, ca i-am facut capul calendar...ca sunt cicalitoare, posesiva si ca am sapat la baza sentimentelor lui.
ce sa il mai intreb?
crezi ca el nu stie ca plang continuu?
dar NU CRED CA II PASA. Si nu stiu cum poate sa nu ii pese dupa 1 an jumatate. Nu spun ca nu ii dau nici un semn din orgoliu dar nu pot sa ii dau pentru ca m-ar rani prea mult sa nu imi raspunda.
Si asa de abia mai gasesc puterea sa lupt sa...supravietuiesc.
In plus el deja a spus ca e”interesat de altcineva”...

Oricum, daca spui ca iubita ta fosta se comporta asa...inseamna ca pfff...chiar nu pot sa imi dau seama ce specimen de femeie ai gasit.
Ia nu o mai baga tu in seama o vreme ca a cam prins tupeu :P

Eu i-am spus ei ca nu mai merge ...nu k nu o iubesc...nush...dar la tine,eu iti zic sa il suni si sa iti spuna clar dak te mai iubeste,sau nu,dak nu te mai iubeste si mai e si interesat de altcineva,poi lasa-l atunci...k dragoste cu forta nu se poate...


da...asta asa e...ce sa il mai intreb?
eu sper ca la un moment dat va veni el sa imi explice...DACA va veni.
Oricum azi dimineata l-am sunat si nu nimerisem intr-un moment bun..si mi-a zis "PA!"
asta e...:(


Ei bine...cred k atunci ar fi cazul sa il nu te mai gandesti la el si sa-l uiti...
justaguy
Postat pe 9 August 2010 12:52
Singuratatea nu-i o solutie.Esi distreaza-te, dar ma rog faci cum vrei e viata ta.Dca iti place suferinta, atuncistai in ea.Eu doar mi-am expus o parere si ti-am dat un sfat .Tu faci cum vrei.Esti tinar si ai viata inainte.
kudika228167
Postat pe 9 August 2010 23:44


simplu ..traieste de acum numai pentru tine si pasiunile tale..bucura-te de lucrurile care nu le puteai implini din cauza cicalelilor tael..buccura-te ca ai de ce sa te plangi pentru a uita persoana respectiva ..ce faci daca totul ar fii prea frumos si totusi?
sa te arunci intr-o relatie noua? sa nu? pff chiar se poate stabili in temrnei siguri asta? nu cred ..cand te trazneste o noua dragoste atunci sa te tii si a ne postezi aici dureri
ionelaela
Postat pe 10 August 2010 00:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
As vrea sa-l inteleg..."oare asa merit...." 28 De la: scorpio67 20 Martie 2011 19:15
am nevoie de o trezire sau incurajare?..ce ziceti 20 De la: R0MW4LD 5 Februarie 2011 02:06
Va salut 20 De la: justforfun84 26 Septembrie 2011 10:08
cea mai urita despartire... 50 De la: ionelaela 15 Septembrie 2009 00:02
oare chiar sa jucat cu mn ? 24 De la: kudika169559 19 Martie 2011 16:09