Setari Cookie-uri

In cat timp se uita o iubire?

"My baby…

Dac-ai stii… ca ochii-mi zambesc cu lacrimi de cand
paharul inimii e plin de da peste el , de fericire,
umplut fiind de tine.

Dac-ai stii… ca nu-mi mai ajung noptile
sa-mi aduca din parfumul amintirii tale-n vis
in doza necesara supravietuirii…

Dac-ai stii… ca bratele-mi te cer tot mai aproape
Ca Soarele fierbinte Pamantu-nghetat sa ti-l cuprinda
Si picuri sa curga…de iubire."

Versurile astea le-am scris intr-o noapte pentru ex-ul meu,ca sa-i fac o mica surpriza pentru Val. Day...tot din surprize in surprize l-am tinut:) De cate ori am renuntat la mine , mi-am dat din timpul pt scoala(am ramas in urma cu examene ,licenta) doar ca sa-i fac lui pe plac,,, Mi-am neglijat prietenii, am intrat in cercul lui de amici...As fi fost in stare sa fac la orice cred, pentru el...
Cum sa fac sa-l uit?,,,ne-am despartit...pe motiv ca,,,,el e confuz si nu mai stie ce simte,,,tine mult la mine,,,dar nu se simte in stare sa duca o relatie serioasa:( asta dupa ce,,,imi spunea de 100 ori pe zi cat ma iubeste,,,si ca n-o sa ma paraseasca niciodata..si bla bla bla....

Ideea e ca,,,nu mai am incredere in mine si in puterea mea de discernamant in ceea ce priveste dragostea si relatiile. Si am ceva pretendenti acuma dar pe toti ii privesc cu suspiciune si zau ca nu mai cred in iubire si-n vorbe dulci...si mi se pare imposibil sa ma mai indragostesc, pt ca mi-e tare frica sa nu mai fiu deceptionata din nou si sa-mi arunc tot ce am eu mai scump in bratele unuia care sa-mi dea cu piciorul undeva;(
Asa ca am o intrebare,,,cam in cat timp se uita o iubire?,,,si care-s metodele cele mai eficiente de "vindecare"?
P.S. am mai avut prieteni dar asta e cu siguranta prima mea iubire si mi-e frica sa nu fie adevarata afirmatia aia cu"prima iubire nu se uita niciodata"...Eu chiar vreau sa uit pt ca el nu merita sa sufar atat pt el.
badana
Postat pe 18 Iunie 2009 22:35
De la: badana, la data 2009-06-18 22:35:55"My baby…

Dac-ai stii… ca ochii-mi zambesc cu lacrimi de cand
paharul inimii e plin de da peste el , de fericire,
umplut fiind de tine.

Dac-ai stii… ca nu-mi mai ajung noptile
sa-mi aduca din parfumul amintirii tale-n vis
in doza necesara supravietuirii…

Dac-ai stii… ca bratele-mi te cer tot mai aproape
Ca Soarele fierbinte Pamantu-nghetat sa ti-l cuprinda
Si picuri sa curga…de iubire."

Versurile astea le-am scris intr-o noapte pentru ex-ul meu,ca sa-i fac o mica surpriza pentru Val. Day...tot din surprize in surprize l-am tinut:) De cate ori am renuntat la mine , mi-am dat din timpul pt scoala(am ramas in urma cu examene ,licenta) doar ca sa-i fac lui pe plac,,, Mi-am neglijat prietenii, am intrat in cercul lui de amici...As fi fost in stare sa fac la orice cred, pentru el...
Cum sa fac sa-l uit?,,,ne-am despartit...pe motiv ca,,,,el e confuz si nu mai stie ce simte,,,tine mult la mine,,,dar nu se simte in stare sa duca o relatie serioasa:( asta dupa ce,,,imi spunea de 100 ori pe zi cat ma iubeste,,,si ca n-o sa ma paraseasca niciodata..si bla bla bla....

Ideea e ca,,,nu mai am incredere in mine si in puterea mea de discernamant in ceea ce priveste dragostea si relatiile. Si am ceva pretendenti acuma dar pe toti ii privesc cu suspiciune si zau ca nu mai cred in iubire si-n vorbe dulci...si mi se pare imposibil sa ma mai indragostesc, pt ca mi-e tare frica sa nu mai fiu deceptionata din nou si sa-mi arunc tot ce am eu mai scump in bratele unuia care sa-mi dea cu piciorul undeva;(
Asa ca am o intrebare,,,cam in cat timp se uita o iubire?,,,si care-s metodele cele mai eficiente de "vindecare"?
P.S. am mai avut prieteni dar asta e cu siguranta prima mea iubire si mi-e frica sa nu fie adevarata afirmatia aia cu"prima iubire nu se uita niciodata"...Eu chiar vreau sa uit pt ca el nu merita sa sufar atat pt el.


depinde...intrun timp mai scurt,mai lung,s'au o porti cu u pana mori
altceva?
scorpyoW
Postat pe 18 Iunie 2009 22:39
De la: badana, la data 2009-06-18 22:35:55"My baby…

Dac-ai stii… ca ochii-mi zambesc cu lacrimi de cand
paharul inimii e plin de da peste el , de fericire,
umplut fiind de tine.

Dac-ai stii… ca nu-mi mai ajung noptile
sa-mi aduca din parfumul amintirii tale-n vis
in doza necesara supravietuirii…

Dac-ai stii… ca bratele-mi te cer tot mai aproape
Ca Soarele fierbinte Pamantu-nghetat sa ti-l cuprinda
Si picuri sa curga…de iubire."

Versurile astea le-am scris intr-o noapte pentru ex-ul meu,ca sa-i fac o mica surpriza pentru Val. Day...tot din surprize in surprize l-am tinut:) De cate ori am renuntat la mine , mi-am dat din timpul pt scoala(am ramas in urma cu examene ,licenta) doar ca sa-i fac lui pe plac,,, Mi-am neglijat prietenii, am intrat in cercul lui de amici...As fi fost in stare sa fac la orice cred, pentru el...
Cum sa fac sa-l uit?,,,ne-am despartit...pe motiv ca,,,,el e confuz si nu mai stie ce simte,,,tine mult la mine,,,dar nu se simte in stare sa duca o relatie serioasa:( asta dupa ce,,,imi spunea de 100 ori pe zi cat ma iubeste,,,si ca n-o sa ma paraseasca niciodata..si bla bla bla....

Ideea e ca,,,nu mai am incredere in mine si in puterea mea de discernamant in ceea ce priveste dragostea si relatiile. Si am ceva pretendenti acuma dar pe toti ii privesc cu suspiciune si zau ca nu mai cred in iubire si-n vorbe dulci...si mi se pare imposibil sa ma mai indragostesc, pt ca mi-e tare frica sa nu mai fiu deceptionata din nou si sa-mi arunc tot ce am eu mai scump in bratele unuia care sa-mi dea cu piciorul undeva;(
Asa ca am o intrebare,,,cam in cat timp se uita o iubire?,,,si care-s metodele cele mai eficiente de "vindecare"?
P.S. am mai avut prieteni dar asta e cu siguranta prima mea iubire si mi-e frica sa nu fie adevarata afirmatia aia cu"prima iubire nu se uita niciodata"...Eu chiar vreau sa uit pt ca el nu merita sa sufar atat pt el.

Nu ai precizat cat a durat relatia... In principal, depinde de tine. Ca sa ma dau exemplu pe mine, am trecut peste o relatie de 2 ani jumatate in 6 luni... Cum? Intr-un timp, am pus in balanta calitatile si defectele... acele defecte peste care eram dispusa sa trec pt ca il iubeam, nu? Si bineinteles ca mi-am dat seama ca nu e cel mai bun pt mine, ca daca ma iubea bla bla bla... Apoi, flirt, flirt si iar flirt
Oricum cei mai buni pretendenti apar cand esti deja cu cineva
kudi_onutsa
Postat pe 18 Iunie 2009 22:44
Imi bag picioru', eu vreau sa uit cat de repede, sa pot dormi si eu linistita, sa scap de starea asta naspa...vreau sa fiu fericita iar...oare o fi adevarata faza cu "cui pe cui se scoate?' ,,sa-mi caut altu ca sa pot uita mai repede????
badana
Postat pe 18 Iunie 2009 22:47
Un an a durat relatia, da e foarte mult un an pentru mine,pt ca de obicei ma plictisesc repede:)
In timp ce raspund vorbesc pe messenger cu vreo 2 tipi,,,pretendenti,,dar,,,ii tot compar cu fostul si clar ca pica testul:( parca nici nu mai am chef sa intalnesc alti baieti...
badana
Postat pe 18 Iunie 2009 22:51
De la: badana, la data 2009-06-18 22:47:20Imi bag picioru', eu vreau sa uit cat de repede, sa pot dormi si eu linistita, sa scap de starea asta naspa...vreau sa fiu fericita iar...oare o fi adevarata faza cu "cui pe cui se scoate?' ,,sa-mi caut altu ca sa pot uita mai repede????


ai rabdare sa treaca "starea asta naspa"nu te apuca de prosti ai ocazia sa il faci pe cuiu care il folosest sa'l scoti pe primul,sa sufere si nu cred ca asta vrei
scorpyoW
Postat pe 18 Iunie 2009 22:54
Si eu as vrea sa cunosc raspunsul la intrebarea asta.
dana_maria13
Postat pe 18 Iunie 2009 23:22
O iubire nu se uita niciodata.
Kathara
Postat pe 18 Iunie 2009 23:45
De la: badana, la data 2009-06-18 22:51:39Un an a durat relatia, da e foarte mult un an pentru mine,pt ca de obicei ma plictisesc repede:)
In timp ce raspund vorbesc pe messenger cu vreo 2 tipi,,,pretendenti,,dar,,,ii tot compar cu fostul si clar ca pica testul:( parca nici nu mai am chef sa intalnesc alti baieti...



ce tare esti!
geo_x
Postat pe 19 Iunie 2009 00:03
De la: badana, la data 2009-06-18 22:51:39Un an a durat relatia, da e foarte mult un an pentru mine,pt ca de obicei ma plictisesc repede:)
In timp ce raspund vorbesc pe messenger cu vreo 2 tipi,,,pretendenti,,dar,,,ii tot compar cu fostul si clar ca pica testul:( parca nici nu mai am chef sa intalnesc alti baieti...


dute u fa un dus rece,dati 2 palme si bagate la somn,poate te trezesti si u la realitate
scorpyoW
Postat pe 19 Iunie 2009 00:07
De la: badana, la data 2009-06-18 22:51:39Un an a durat relatia, da e foarte mult un an pentru mine,pt ca de obicei ma plictisesc repede:)
In timp ce raspund vorbesc pe messenger cu vreo 2 tipi,,,pretendenti,,dar,,,ii tot compar cu fostul si clar ca pica testul:( parca nici nu mai am chef sa intalnesc alti baieti...

Se pare ca mai mult il vrei inapoi decat sa-l uiti
valivieru96
Postat pe 19 Iunie 2009 00:11
Regret sa iti dau o veste proasta: o iubire nu se uita niciodata... ar fi chiar trist sa uiti senzatiile acelea de euforie si sa uiti invatamintele relatiei

Cu faptul ca s-a produs despartirea te obisnuiesti in timp...



PS: foarte interesant cum va plangeti mai toate ca ati dat mult mai mult decat a dat el si v-ati "sacrificat"; sa va fie invatatura de minte, respectul de sine primeaza (trebuie sa fie un echilibru intr-o relatie)
kitty_krieger
Postat pe 19 Iunie 2009 00:58
Nu sunt bune decât amintirile care te ajutã sã trãieºti în prezent.
no_more
Postat pe 19 Iunie 2009 08:17
asa-i,asta mi-e invatatura de minte;)si recunosc ca de multe ori noi femeile cam gandim cu inima si ne place rau de tot sa dramatizam...si sa ne plangem de mila...si cred ca asta-i unul din motivele pt care multa lume posteaza mesaje aici;p sunt curioasa numai,,,oare baietii ar pune asa mult suflet intr-o relatie?nu ma refer la specimene de genul"disperati",ci la un barbat indragostit de-a binelea..care crede ca in sfarsiti si-a gasit sufletul pereche:) am uitat sa mai zic ceva...in momentul in care ne-am despartit, exul meu a plans(si el nu plange niciodata)...a plans de-a binelea si tot zicea ca ce se va face fara mine,,,,Dar tot ne-am despartit i s-a parut prea greu sa mai lupte pt mine sau stiu eu ce...http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/26154.html#
si de asta zic,,,un barbat adevarat ar lupta pana la capat pt iubirea lui,nu?
badana
Postat pe 19 Iunie 2009 14:24
dus rece nu fac ,ca am fost racita rau zilele astea;p da m-am tuns, mi-am schimbat look-ul(din blonda in roscata;p), ies in oras every night...ma bucur de soare...si astept sa vina Printu ala din povesti:D
badana
Postat pe 19 Iunie 2009 14:28
De la: badana, la data 2009-06-19 14:24:06asa-i,asta mi-e invatatura de minte;)si recunosc ca de multe ori noi femeile cam gandim cu inima si ne place rau de tot sa dramatizam...si sa ne plangem de mila...si cred ca asta-i unul din motivele pt care multa lume posteaza mesaje aici;p sunt curioasa numai,,,oare baietii ar pune asa mult suflet intr-o relatie?nu ma refer la specimene de genul"disperati",ci la un barbat indragostit de-a binelea..care crede ca in sfarsiti si-a gasit sufletul pereche:) am uitat sa mai zic ceva...in momentul in care ne-am despartit, exul meu a plans(si el nu plange niciodata)...a plans de-a binelea si tot zicea ca ce se va face fara mine,,,,Dar tot ne-am despartit i s-a parut prea greu sa mai lupte pt mine sau stiu eu ce...http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/26154.html#
si de asta zic,,,un barbat adevarat ar lupta pana la capat pt iubirea lui,nu?


da..si eu m-am despartit de pr meu si sincer nu credeam ca are sa ma mai caute, dar a facuto..deci daca tinea la tine..te cauta. Ai zis ca a plans cand vati despartit..de ce?daca acum nu ii pasa?
rahella
Postat pe 19 Iunie 2009 14:33
De la: badana, la data 2009-06-19 14:28:14dus rece nu fac ,ca am fost racita rau zilele astea;p da m-am tuns, mi-am schimbat look-ul(din blonda in roscata;p), ies in oras every night...ma bucur de soare...si astept sa vina Printu ala din povesti:D
calare pe un BNW,SI CU UN CONT GRAS,desteptare e 2009
scorpyoW
Postat pe 19 Iunie 2009 19:24
De la: badana, la data 2009-06-19 14:28:14dus rece nu fac ,ca am fost racita rau zilele astea;p da m-am tuns, mi-am schimbat look-ul(din blonda in roscata;p), ies in oras every night...ma bucur de soare...si astept sa vina Printu ala din povesti:D

Atunci deja faci primii pasi
kudi_onutsa
Postat pe 19 Iunie 2009 23:42
De la: badana, la data 2009-06-19 14:28:14dus rece nu fac ,ca am fost racita rau zilele astea;p da m-am tuns, mi-am schimbat look-ul(din blonda in roscata;p), ies in oras every night...ma bucur de soare...si astept sa vina Printu ala din povesti:D
DOAMNE DACA AI STII CAT DE MULT SEAMANA CE TI S-A INTAMPLAT TIE CU CE MI S-A INTAMPLAT MIE NUMAI CA LA MINE A DUART 7 ANISORI PE CARE NU MAI AM CUM SA-I ADUC INNAPOI PT CA NU CRED CA MAI EXISTA CINEVA CARE SA MA AJUTE SA-MI REFAC VIATA........ANYWAY
Musca_Tze_Tze
Postat pe 20 Iunie 2009 01:02
Eu zic ca totul depinde si de faptul dak vrei intradear sa uiti. Pt k dak te incapatanezi sa mai speri crede'ma k foarte greu. Dak chiar vrei sa lasi trecutul in urma vei uita f usor
adina_oana
Postat pe 22 Iunie 2009 10:24
exista un timp limita ca sa poto uita?
eu nu cred totul depidne de noi si de cat de intensa a fost iubirea de amintirle pe care le avem cu persoana respectiva de motivele pt care ne despartim
yumy
Postat pe 22 Iunie 2009 10:27
Motivul principal a fost ca el nu se simte in stare sa duca o relatie serioasa la momentul de fata...si ca e confuz si nu mai stie ce simte,,,ca tine la mine foarte mult,dar mai mult ca la o prietena....Eu ce sa inteleg din asta?ca nu ma mai iubeste,clar:) si ca nu a mai considerat necesar sa lupte pt mine:)si asta e greu de acceptat in primul rand, si apoi de uitat:) eu am intrerupt orice legatura cu el,,,l-am sters din lista de mess, de pe hi5, sa-l pot uita mai usor;) si daca scriu aici despre el, ma face sa ma simt mai bine totusi, ma descarc...multumesc pt sfaturi si idei ,,,chiar ma ajuta ;)
badana
Postat pe 22 Iunie 2009 13:05
Daca este vorba de iubire adevarata sa stii ca nu se uita niciodata si mai ales daca motivul despartirii nu a depins de voi doi cum a fost si-n cazul meu si al fostului meu iubit care am fost despartiti de parinti,incerc sa merg mai departe si chiar am cativa pretendenti,dar stiu ca nimic nu va mai fii la fel...
kudika009598
Postat pe 23 Iunie 2009 14:57
Nu pot sa cred!!!...cand am citit ce ai scris, JUR ca aveam impresia ca Eu am scris descrierea. Nu imi vine sa cred ca cineva a mai trecut printr-o asemea situatie... faptul ca te-ai sacrificat, "cadourile", textele lui...pana si motivul despartirii! Aproape identice :)) Asa m-a luat si pe mine: "Sunt confuz, nu mai stiu ce simt, e prea devreme pentru mine, simt ca m-am adancit prea tare in relatia asta" WTF??? La mine au trecut 2 luni de cand ne-am despartit. Tot asa, prima iubire, si culmea, atunci credeam ca si ultima, ca el e "Acela". Si da, la aceeasi concluzie ca si tine am ajuns si eu. Nu merita! Acum cand ma gandesc la rece la tot ce a facut/mi-a facut si cate am facut eu pt el...imi dau seama ca nu merita. Insa, stii cum se spune, ce nu te doboara doar te face mai puternic. Sa stii ca acum, imi dau seama ca experienta asta mi-a facut bine, intr-un fel. In primul rand mi-am dat seama ca am prieteni si familie, care au fost langa mine in momentele cele mai grele din viata mea pot spune. La momentul respectiv am fost...distrusa. (am slabit vreo 10 kg, eram naucita de cap, imi puneam intr-una intrebarea: Cu ce am gresit eu??? Nu am facut decat sa il iubesc din tot sufletul!) Apoi, toata nebunia asta m-a ambitionat foarte tare, vreau sa imi fac o cariera frumoasa, vreau sa am grija de mine, vreau sa imi pun ordine in prioritati, sa fiu mandra de mine. Si toate astea vreau sa le fac eu singura, cu puterile mele, pentru mine. Nu am / ai nevoie de aprecierea nimanui pt a fi ceea ce imi / iti doresc/sti, pt a primi ceea ce merit / meriti. Fii mandra ca esti femeie, invata din tot ce s-a intamplat, tu l-ai iubit pana la final, din tot sufletul, ca tu ai fost capabila sa dai Tot, fara sa ceri ceva in schimb. Fii mandra de asta! Tu esti frumoasa, esti puternica, poti sa duci la bun sfarsit tot ceea ce iti propui. TU, fara "el". Capul sus!
Nu stiu sa iti spun cat va dura la tine pana il vei uita, de fapt nu-l vei uita niciodata. Intr-adevar prima iubire nu se uita niciodata. Dar draga mea, te asigur ca va fi si o a doua, mult mai frumoasa. Poti iubi din tot sufletul si a doua oara. Cred asta. Doar ca atunci te vei fi ars deja si vei sti ca trebuie sa ai grija SI de tine :)
Cat despre pretendenti... daca nu te simti atrasa de nici unul, in modul Acela, mai bine las-o balta. nu de alta, dar am facut eu "miscarea" asta deja si nu ma implineste sub nici o forma noua relatie. Asa ca it`s gonna end. Pretuieste-te mai mult! Faptul ca ai pretendeti si ca primesti complimente insemna ca esti o tanara femeie atragatoare...deci asta nu poate fi decat de bine. Invata sa iti pui mereu farmecul in valoare, foloseste-te de charmul tau in orice situatie. Vei avea mereu de castigat.
Ai grija de tine, va fi bine :) Nu-ti pierde niciodata speranta. Viata e prea frumoasa!
Take a deep breath, we`re alive!
opalsky
Postat pe 23 Iunie 2009 15:41
Ca te-ai schimbat si ai lasat din tine pentru el... Cand o sa te impaci cu toata situatia si o sa accepti ce ti s-a intamplat ( un fel de "let it be") o sa iti dai seama ca si "individul" a aparut cu un scop anume in viata ta. Mi-a zis o prietena ca ea, in situatii de genu, se gandeste ca e ca si cerul...care nu arata niciodata la fel; se schimba cand ploua, se schimba cand e soare, se schimba noaptea, se schimba mereu....dar ramane tot acelasi cer. Sper sa ajungi si tu ziua in care regasesti in tine fata minunata care esti! :)
CorInaCorA
Postat pe 23 Iunie 2009 16:00
wow:) Mi-a placut foarte mult ce-ai scris si sunt de acord...O sa incerc sa ma redescopar si sa investesc mai mult in mine....Si poate intr-o zi voi gasi persoana potrivita careia sa-i placa de mine asa cum sunt si sa aprecieze ce altii n-au stiut sa faca....Mai rau e ca,eu vrand sa-l uit,am rupt orice legatura cu el,,,,si el s-a cam ofticat,si a inceput sa imprastie tot felul de zvonuri despre mine...mi-a zis un prieten comun,dar n-a vrut sa-mi dea detalii:( incerc sa fac abstractie de asta si sa-mi refac viata;)
Ies cu fetele la film in seara asta:D THANKS A LOOOOOOT pentru sfaturi,,,o viata avem si merita traita:)
badana
Postat pe 24 Iunie 2009 18:36
MAI DRAGELOR VREAU SA VA SPUN O VORBA ( CELEBRA DE ALTFEL): NIMIC NU POATE FI VESNIC ODATA CE S A NASCUT...
PERIOADA VARIAZA, DACA A FOST UN TICALOS IL UITI IN SECUNDA 2, DACA A FOST DELICAT SI L AI PIERDUT DIN PROSTIA TA O SA FIE CAM GREU, ACUM DEPINDE SI DE CAT DE STRANSA A FOST RELATIA SI DE PROFUNDA, POATE L POTI RECUCERI, DACA NU , GANDESTE TE DOAR LA MOMENTELE NASHPA DINTRE VOI, INCEARCA SA L INLATURI FARA SA INCERCI A L URI.E GREU DAR NU IMPOSIBIL, TOTUL E SA VREI
BAFTA!
misha_4_u_all
Postat pe 25 Iunie 2009 15:18
De la: Kathara, la data 2009-06-18 23:45:06O iubire nu se uita niciodata.


greierash_is_back
Postat pe 25 Iunie 2009 15:22
De la: scorpyoW, la data 2009-06-19 00:07:44
De la: badana, la data 2009-06-18 22:51:39Un an a durat relatia, da e foarte mult un an pentru mine,pt ca de obicei ma plictisesc repede:)
In timp ce raspund vorbesc pe messenger cu vreo 2 tipi,,,pretendenti,,dar,,,ii tot compar cu fostul si clar ca pica testul:( parca nici nu mai am chef sa intalnesc alti baieti...


dute u fa un dus rece,dati 2 palme si bagate la somn,poate te trezesti si u la realitate


taree..:))
charlize11
Postat pe 27 Iunie 2009 11:25
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-19 00:58:45Regret sa iti dau o veste proasta: o iubire nu se uita niciodata... ar fi chiar trist sa uiti senzatiile acelea de euforie si sa uiti invatamintele relatiei

Cu faptul ca s-a produs despartirea te obisnuiesti in timp...



PS: foarte interesant cum va plangeti mai toate ca ati dat mult mai mult decat a dat el si v-ati "sacrificat"; sa va fie invatatura de minte, respectul de sine primeaza (trebuie sa fie un echilibru intr-o relatie)



foarte mare dreptate ai...respectul de sine primeaza..dar din pacate sunt atatea femei care se lasa calcate in picioare.. si apoi tot ele se plang...trist
oricum
charlize11
Postat pe 27 Iunie 2009 11:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu stiu ce sa ii mai fac...!!! 14 De la: kudika023770 15 Iulie 2009 15:38
"Iubirea bate-o vina " de "16194" de ori 0 De la: 1 Octombrie 2012 11:18
ce o fi in mintea lui...? heeeelp please!!! 4 De la: Allexis 5 Iunie 2010 09:59
ce sa fac? 2 De la: baba_cloanta 11 Iunie 2010 11:06
cadou de paste 7 De la: crisoake 8 Aprilie 2014 21:22