Setari Cookie-uri

Concret!

Multi traiesc dupa ideea ca trebuie sa ne traim viata pt ca aceasta este scurta!
De aceea multi facem greseli si invatam din ele.
Si cu relatiile la fel, eu am 22 de ani si invat din greseli pe zi ce trece, dar imi pun intrebarea: "de ce nu pot invata din greselile altora?"
Cred ca raspunsul este: "vreau si eu sa traiesc acea greseala, vreau si eu sa simt adrenalina"
De multe ori inselam pt ca dorim si altceva, daca suntem prinsi bineinteles regretam, dar ramanem cu acea amintire, acea noapte salbatica cu o persoana.
Din cauza unei greseli putem pierde o persoana care ne iubeste, cu care avem un copil, cu care avem o casnicie. Daca te gandesti la nunta la neamurile, prietenii care au venit atunci si v-au zis "casa de piatra" parca devii melancolic si nu ai vrea sa il inseli, pacat ca de multe ori, curiozitatea la om este mai puternica decat melancolia.

Omul este o fiinta dificila cu multe caractere.
Sunt persoane care sunt cu adevarat FIDELE care nu concep ideea de a insela, pacat ca acele persoane UNELE dintre ele dau peste barbati care inseala.
Altii iubesc dar vor si o eliberarea din stresul relatiei, o traiere a senzatiei , o revenirea a flururasilor ,dc? nu stiu daca exista raspuns dar as putea sa ghicesc un raspuns: cand zi de zi te duci la serviciu, seara vii tarziu acasa ,si intampini acea persoana zi de zi , (mai ales daca treci si prin varsta de genu 24-29 de ani atunci cand ar trebui sa iti intemeiezi o familie), iti este frica de viitor, ca imbatranim si risti...risti totul pentru o aventura!

ex: verisoara mea s-a maritat la 35 de ani, pana atunci a fost virginna, pot sa bag mana in foc ca ea nu o sa insele niciodata pe cineva!.
La acea varsta deja te gandesti departe!!
O seara buna si sper ca nu v-am plictisit!

Postat pe 14 Decembrie 2007 23:18
absolut deloc! e chiar frumos si un adevar general ce ai zis. pacat k e trist :(( ti-am lasat un mesaj pe contul tau...numai bine
monik_peltik
Postat pe 14 Decembrie 2007 23:47
In ceea ce priveste greselile: invata si din greselile altora, nu vei avea timp sa le faci tu pe toate!

Dar intrebarea mea ar fi: ce te faci daca nu inveti nici din propriile greseli?Asta trece cu mult de stadiul de naivitate si tinde spre...prostie?

Voi ce parere aveti?
ramo_88
Postat pe 4 Decembrie 2008 13:26
de cele mai multe ori din greseli invatam... tocmai ca cel mai bine sa invata din greselile proprii...
_dulcik_
Postat pe 18 Martie 2009 12:33
sunt de acord cu ideea sa-tzi traiesti viatza pentru ca este scurta, dar asta nu inseamna sa-tzi traiesti viatza si sa treci peste a altora cu picioarele. eu una pot sa-mi traiesc viatza, dar sa nu las niciodata capul jos, sa nu-mi fie rusine cu nimic din ceea ce fac si deciziile pe care le iau.
si apropo de fidelitate, fidelitatea mai tine si de respectul de sine pe care il are o femeie fatza de ea. nu spun ca sunt oarba, mi s-a intamplat sa ma uit la un barbat ca este frumos, vba aia ce e frumos si lui Dmunezeu ii place, dar asta nu inseamna ca m-as baga in patul unuia doar pt ca e frumos sau ca falfaie hormonii in mine, k barbatul nu mi-o mai trage bine sau ca m-a inselat, saraca de mine. hai sa fim seriosi...
cristi_nne
Postat pe 18 Martie 2009 15:06
Nu plictiseste deloc ceea ce ai relatat.Concluzia mea este............trist dar adevarat!!!!!!
butterfly_sound_of_love
Postat pe 18 Martie 2009 15:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Da`ti`va cu parerea..:) 4 De la: DiavolytaTa 18 Aprilie 2009 12:59
Ce sa fac,ce se intampla,o parerea un sfat a rog 8 De la: kudika_20410 19 Ianuarie 2013 13:28
Cununie ortodoxa - juramant in cadrul slujbei? 5 De la: kudika_35337 7 Octombrie 2014 10:15
PRODUSE PROFESIONALE JOICO, TIGI BED HEAD, L`OREAL EXPERT SERIE online 1 De la: afroditalady 5 Octombrie 2008 18:02
eu 26, el 80 59 De la: scorpyoW 14 Ianuarie 2011 21:40