Setari Cookie-uri

orgasm??

Buna am 19 ani si mi-am inceput viata sexuala acum un an d zile.In tot acest timp am avut nenumarate orgasme care m-au facut sa tip de m-am speriat si eu de mine (noroc ca prietenului meu ii place si vrea s auda asta). Problema e ca nu reusesc sa am orgasm daca nu ma mangai pe clitoris in timpul actului sexual. Vreau sami spuneti va rog, voi faceti la fel, mai e cineva asa ca mine sau am o problema? Si inca ceva,de cand am inceput sa fac dragoste am avut doar d 2 ori orgasm vaginal, fara s ma mangai fara nimic dar atunci am fost fff excitata. nu ca altadata nu as fi dar... nu pot sa-mi dau seama de ce se intampla asa.. va rog sa ma lamuriti si pe mine.

Postat pe 23 Iulie 2008 15:34
fatuca lu' tata, intro relatie este permis aproape orice daca cei doi sunt de acord. asa ca nu vad unde ar fi problema daca-ti place sa-ti mangaii gaurica in timpu' bagaului!!
si daca asta-ti produce orgasm, freaco de mama focului pana iese zeama din ea! putine femei se pot lauda cu ce simti tu, asa ca bucureste-te!!

Postat pe 23 Iulie 2008 15:40
e clar ca nu stii la c mam referit... ai putea sa folosesti un limbaj mai elaborat te rog frumos?

Postat pe 23 Iulie 2008 16:05
draga pusica, nu poti ajunge la orgasm fara sa-ti freci clitorisul, nu!?
ca asta am inteles in final. totusi ai avut doua orgasme vaginale cand excitatia ta a fost la un prag maxim iar degetelele ti-au ramas la locu' lor, cuminti!!
ai vrea sa ai orgasme dupa orgasme, fara sa fii nevoita sa-ti freci clitorisul si fara sa fie nevoie sa fi extraordinar de excitata?
no acu' ies la iveala niste intrebari. cum te simti dupa o partida de zguduituri, fara a ajunge la orgasmu' cela tipator?

Postat pe 23 Iulie 2008 16:15
pai si atunci a fost tipator :D

Postat pe 24 Iulie 2008 16:15
Shi yo shi iubitul meu avem o relatzie de la distantza shi nu ne putem vedea dekt in weekend ptr k munceshte de luni pana vineri..insa in weekend avem mereu de recuperat Yo mi`am inceput viatza sexuala de 3 ani shi ma pot mandri k am un barbat f activ langa mine kre a shtiut mereu sa aiba grija de mine in pat.De fiekre data kdn facem, dragoste ma simt la fel de dorita!e f indragostit de "my ass" shid e fiekre data knd il atinge simte k ia fok :) Pt a ajunge la orgasm nu tre sa lashi totu` in baza lui..tre` sa munceshti shi u, pt k mai bn k tine nu`shi poate da nimeni seama kre e drumul spre un orgasm ....u tre sa fii cea kre conduce shi el cel kre te stimuleaza....in principiu u tre sa jtii kt de adanc vrei sa fii penetrata atunci , sau dak vrei mai incet sau mai repede....mie`mi place sa ma jok pana sa ajung aproape de orgasm..shi apoi sa`l las pe el pana ajung sa simt vibratzii shi fiori pe intregul corp...
d33a89
Postat pe 1 August 2008 14:25
Mi se pare ok sa te mangai shi sa te joci cu clitorisul dak altfel nu ajungi la orgasm in timpu` actului sexual.insa, cred k mai multa placere tzi`ar afce sa faca partenerul tau lucrul asta , e mai plakut, zik yo...
d33a89
Postat pe 1 August 2008 14:29
ce dumnezeu ai scris acolo!!!?
esti dragutza sa bagi si o traducere in romaneste!

Postat pe 1 August 2008 14:55
Conteaza si cat de bine stie partenerul sa se miste...sa te excite si asa mai departe....
alina_luminita
Postat pe 2 August 2008 20:14
cont mult k baiatului sa-i pese sa te simti bine si sa fie atent l nevoile tale...dc o face numai k sa se simta el bine...nu prea ai cum sa ai orgasm...
Aleys
Postat pe 3 August 2008 21:29
Cel mai mult conteaza sa te excite si cum se misca daca nu le are si o fi la inceput e normal sa nu ajungi cu el la orgasm poate nu va cunoasteti bine trupurile si nu stiti ce va place.incercati si altceva
EXPLORATI

Postat pe 5 Septembrie 2008 14:20
chestia asta am mai zis-o intr-un topic.

s-a dovedit stintific ca din 10 femei 7 n-au orgasm vaginal.


Cautati pe google despre asa zisa problema inainte sa deschideti un topic care s-a discutat de mai multe ori.

anderson
Postat pe 5 Septembrie 2008 15:28
asa este...dar asta nu le impiedica pe femei sa aiba imaginatie si sa foloseasca alte metode pt a avea orgasm...de exemplu iubitului meu ii place f mult cand ma vede ca ajung la orgasm stimuland clitorisul si pe buna dreptate nici un barbat nu ar trebui sa se simta prost atunci cand prietena lui nu are orgasm vaginal doar prin simpla penetrare
cris_bv_2007
Postat pe 7 Septembrie 2008 23:01
De la: bebelove, la data 2007-12-19 20:58:18buna..am 18 ani, mi am inceput viata sexuala de 1 an si jumatate si am o problema..nu am orgasm:((..avem o relatie la distanta, ne vedem cam o data la trei saptamani sau poate mai devreme..totul e bine si frumos..ne iubim mult..facem dragoste cu pasiune..dar orgasmul vaginal intarzie sa apara si el stie lucrul asta,am vb cu el,am incercat pozitii noi,tot felul de nebunii..ma simt foarte ciudat pt ca am auzit ca unele femeii nu au niciodata orgasm vaginal..si nu vreau sa fiu una dintre ele:(..orgasm clitoridian am avut de nenumarate ori..voi ce pareri aveti?ce ar trebui sa fac??nu mai vrreau sa astept ca am asteptat cam mult:( puppp


ai 18 ani, minus 1 an cand ai inceput sa faci sex si concluzie = nu ai orgasm. WOOOWW ce tragedie.

no ofense, dar sunt femei care si la varsta de 30 de ani se mai intreaba daca au descoperit orgasmul , si daca da, e f posibil sa il fi pierdut pt ca nu stiau care era/cum se manifesta.
anywaaaay... trebuie sa iti cunosti corpul fooarte bine, si fiecare reactie, fiecare suspin, prin fiecare excitare si prin arta de a experimenta, singura, cu el, cu jucarii... vezi o lume evoluata....my dear..

dar, ai rabdare, si nu plange dupa orgasm de la o varsta asa de frageda!

USE ALWAYS PROTECTION!
Greenie
Postat pe 30 Septembrie 2008 13:53
De la: anderson, la data 2008-09-05 15:28:47chestia asta am mai zis-o intr-un topic.

s-a dovedit stintific ca din 10 femei 7 n-au orgasm vaginal.


Cautati pe google despre asa zisa problema inainte sa deschideti un topic care s-a discutat de mai multe ori.



da, stiu, te-am obseravt si e a doua oara cand o spui :)
probabil ca sunt deschise o mie de topicuri cu subiectul "ORGASM????????"
jeez... credeam ca am un deja-vu cand am dat iar peste statistica ta

Greenie
Postat pe 30 Septembrie 2008 13:54
succes
morticia_adams
Postat pe 4 Decembrie 2008 21:54
incearca sa fii cat mai relaxata si sa te gandesti si la tine nu numai la el
nelanour
Postat pe 27 Decembrie 2008 12:11
aa....greu de rasp la intrb asta...eu cel putin nu am avut niciodata orgasm vaginal pan acum ( am 19ani). poate din cauza mea...paote a lui...cin estie...?!

Postat pe 27 Decembrie 2008 22:52
Iti dau un sfat: in pat sa nu ai niciodato inhibitii, oricat de vulgare ti s-ar parea anumite gesturi, dak le simti fa-le. Barbatilor le pac femeile hotarate si indraynete. Mult succes
alexa_sandu
Postat pe 10 Ianuarie 2009 22:25
De la: bebelove, la data 2007-12-19 20:58:18buna..am 18 ani, mi am inceput viata sexuala de 1 an si jumatate si am o problema..nu am orgasm:((..avem o relatie la distanta, ne vedem cam o data la trei saptamani sau poate mai devreme..totul e bine si frumos..ne iubim mult..facem dragoste cu pasiune..dar orgasmul vaginal intarzie sa apara si el stie lucrul asta,am vb cu el,am incercat pozitii noi,tot felul de nebunii..ma simt foarte ciudat pt ca am auzit ca unele femeii nu au niciodata orgasm vaginal..si nu vreau sa fiu una dintre ele:(..orgasm clitoridian am avut de nenumarate ori..voi ce pareri aveti?ce ar trebui sa fac??nu mai vrreau sa astept ca am asteptat cam mult:( puppp[/quo
Orgasm vaginal sau orgasm clitoridian, ce preferi? video [0] audio [0] foto [0] ShareThis trimite pe ym printeaza

Orgasmul reprezinta eliberarea tensiunilor sexuale acumulate in organism, placerea, vibratiile, dar si eliberarea excitatiei sexuale acumulate in faza de excitatie.

Vaginul si clitorisul sunt doua zone erogene importante ale femeii. Prin stimularea acestora se obtin adevarate placeri orgasmice.

Diferente "orgasmice"

Orgasmul clitoridian este mai scurt. Femeia, prin masturbare, il poate obtine in cateva minute, se produce un orgasm mai intens. In aceasta zona sunt multe terminatii nervoase.

Orgasmul vaginal nu este intalnit la toate femeile. Majoritatea lor au orgasm prin penetrare combinata cu stimularea clitorisului. In cazul orgasmului vaginal trebuie stimulat Punctul G pentru orgasme profunde. Pozitiile sexuale au o mare importanta in atingerea orgasmului.

Nu exista doar orgasm clitoridian. Cele doua tipuri de orgasm merg mana in mana. Se face mai intai stimulare clitoridiana, dupa care se trece la stimularea vaginala. Ele pot fi simultane sau succesive.

Orgasmul multiplu

O femeie poate avea si peste 10 orgasme (poate si peste aceasta cifra) in decursul unui raport sexual. Pentru asta este necesara compatibilitate sexuala, partener priceput sau partenera cu imaginatie si hotarare. Spre deosebire de barbat, femeia are nevoie de ceva mai multa stimulare sexuala decat barbatul, ramanand astfel si mai mult in faza de excitatie.

Orgasmul de tip G

Se obtine prin stimularea punctului cu acelasi nume. Corespondentul feminin al prostatei, clitorisul, prin stimulare este insotit de o senzatie de a urina si de a da afara un lichid (ejaculare feminina) asemenea lichidului seminal (fara spermatozoizi desigur).

Orgasmul depinde si de gradul de excitare al partenerilor, cu cat excitatia este mai mare cu atat si orgasmul va fi mai puternic.

Orgasmul cervico-uterin

Le intrece pe toate, dar se inatlneste si rar. In momentul in care stimularea vaginala este puternica, apar anumite senzatii care urca spre cervix si abdomen, simtind astfel o serie de vibratii si fluturi, o ameteala placuta in zona capului. Acest tip de orgasm acumuleaza energia sexuala, puternic. Cum sa-l obtii? Partenerul trebuie sa penetreze prin miscari ritmice, profunde, in tandem cu ce simti in interior. Cand te cunoaste partenerul bine, stie ce sa iti ofere si cum sa iti ofere pentru a ajunge la un astfel de orgasm. Desigur, compatibilitatea dintre cei doi conteaza mult.

Orgasmul anal

Orgasmul anal se obtine pin stimulare intraanala (sex anal). Se poate avea un orgasm si prin stimularea zonei anale (a orificiului anal) sau prin stimularea copselor. Prin stimularea Punctului G dar si prin penetrare anala, orgasmul va fi unul exploziv.

Orgasmul mamar

Orgasmul mamar provine prin stimularea sanilor. In timpul preludiului dar si a actului sexual, mangaierea, sarutarea sanilor conduce partenera mai repede spre orgasm.

Cat timp iti place sa faci sex sau dragoste, fa-o cum stii mai bine. Daca faci partenerul sa se simta bine, sa aiba orgasme, tu la randul tau, vei fi un rasfatat in pat. Nu conteaza daca stimulezi clitoridian, vaginal, prin sex oral, prin sex anal, important este sa va traiti din plin clipele de fericire.

Ce parere ai, crezi in orgasme multiple? Care tip de orgasm te face sa iti pierzi mintile?
Tag-uri: sex orgasm orgasm vaginal orga
bruni_eu
Postat pe 11 Februarie 2009 11:35
De la: bebelove, la data 2007-12-19 20:58:18buna..am 18 ani, mi am inceput viata sexuala de 1 an si jumatate si am o problema..nu am orgasm:((..avem o relatie la distanta, ne vedem cam o data la trei saptamani sau poate mai devreme..totul e bine si frumos..ne iubim mult..facem dragoste cu pasiune..dar orgasmul vaginal intarzie sa apara si el stie lucrul asta,am vb cu el,am incercat pozitii noi,tot felul de nebunii..ma simt foarte ciudat pt ca am auzit ca unele femeii nu au niciodata orgasm vaginal..si nu vreau sa fiu una dintre ele:(..orgasm clitoridian am avut de nenumarate ori..voi ce pareri aveti?ce ar trebui sa fac??nu mai vrreau sa astept ca am asteptat cam mult:( puppp


... Cam o datã la trei sãptãmâni?!?... Atunci de ce te miri?? Nu uita: "Funcþia creeazã organul !" De aceea e de preferat un partener stabil, eventual soþ, dar... dacã acesta e un egoist ºi lipsit de bun simþ, în zadar te vei strãdui singurã; acest lucru depinde în primul rând de bãrbat. Sã fii fericitã !
kudika002139
Postat pe 4 Mai 2009 11:39
De la: anderson, la data 2008-09-05 15:28:47chestia asta am mai zis-o intr-un topic.

s-a dovedit stintific ca din 10 femei 7 n-au orgasm vaginal.


Cautati pe google despre asa zisa problema inainte sa deschideti un topic care s-a discutat de mai multe ori.



ªi ce vrei sã spui cu asta?!? Cã (prea) mulþi bãrbaþi sunt egoiºti ºi lipsiþi de bun simþ?... Aceasta e singura concluzie... cãci s-ar putea ca lucrurile sã stea ºi altfel. Din pãcate sunt prea multe femei care nu cunosc principiul: "Funcþia creeazã organul !"... De fapt ar trebui sã fie cunoscut de cãtre bãrbaþi, dar dacã aceºtia nu se gândesc ºi la partenera lor... se ajunge la acea statisticã; nu-ºi dau seama, acei egoiºti fãrã suflet, cã ei au în primul rând de pierdut ! Noroc cã nu sunt toþi la fel !
kudika002139
Postat pe 4 Mai 2009 11:48
fetelor!!!! faceți dragoste nu sex!!!!și vã garantez orgasm total.
kudika100979
Postat pe 13 Ianuarie 2010 13:21
Fata, ti-ai gasit orgasmul, sau nu??? Sa stiu si io, ca sunt mica si curioasa
miss_darine
Postat pe 13 Ianuarie 2010 14:17
De la: miss_darine, la data 2010-01-13 14:17:46Fata, ti-ai gasit orgasmul, sau nu??? Sa stiu si io, ca sunt mica si curioasa



blaa
Postat pe 13 Ianuarie 2010 14:48
eu zic ca tot tine de psihic,dar exista femei frigide dar nu am inteles motivul..oricum naspa tare
puyaroxy
Postat pe 14 Ianuarie 2010 18:03
da ca bine ai mai zis-o
puyaroxy
Postat pe 14 Ianuarie 2010 18:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce va plictiseste cel mai tare in sexul cu partenerul? 46 De la: battleofwits 13 Februarie 2011 08:48
ce parere aveti legat de sexul in timpul postului? 103 De la: felixcat 18 Decembrie 2009 12:04
fac oare o prostie? 47 De la: kudika018532 19 August 2009 12:08
Saloane de masaj erotic-iti inseli partenerul?da sau nu? 165 De la: andrada82 26 Octombrie 2016 11:31
Dilema! Astept un sfat din partea voastra. 33 De la: SIRSOFT 8 Decembrie 2009 17:26