Setari Cookie-uri

O intrebare!

Am o intrebare poate pt unii ciudata pt altii normala, nu o luati in nume de rau.

Este adresata in special femeilor ca barbati nu au nici o treaba si le place sa faca sex oral

Intrebare e : "Va simtit aiurea cand un barbat va cere sa ii faceti sex oral?

"Cum ar trebui sa formuleze aceasta intrebare fara sa va simtiti ofensate? Ar trebui sa fie formulata o astfel de intrebare? sau totul vine de la sine?!

Chiar sunt curios!
De ce fetele care sunt sunt virgine si au primul lor prieten de ce lui nu i se face sex oral? De ce mereu e al doilea sau altii dar nu primul?!
Ps:in majoritatea cazurilor asa se intampla

ps2: scuzati, au fost mai multe intrebari!

Postat pe 18 Decembrie 2007 08:40
e simplu. cand iubesti pe cineva oferi..oferi neconditionat..vrei sa dai totul. si ca femeie si ca barbat. daca nu-ti face..nu-ti face si punct. nu poate cu tine sau probabil ai zis sau ai facut ceva si are o retinere. cat despre virgine..se urnesc mai greu..dar repet: daca e iubire..e si sex oral. nu ca n-ar fi si fara iubire. dar mai ales atunci vrei sa-l faci feirict pe cel de langa tine..sa-l faci sa se simta bine si in pat. nu o pune sa face ceva ce simti ca nu vrea sa faca...

Postat pe 18 Decembrie 2007 09:23
"""se urnesc mai greu""" a sunat foarte tare si ai dreptate. multumesc pt raspuns!

Postat pe 18 Decembrie 2007 09:28
:)) .. trebuie sa ai ff mare rabdare cu o fata .. poate unele nu vor sa faca sex oral cu primul ptr ai da celui de al doilea ceva special... ce nu a primit primul...fiecare cu sansa lui..:d.. iar iubirea nu are nici o legatura.. iubirea inocenta a unei virgine... este frumoasa, pura... si daca mai crede ca sa fii ultimul at este sincera...:D
mvlaura
Postat pe 4 Ianuarie 2008 00:55
m-am uitat ieri aici si erau 3 mes, ma uit si azi si tot 3 mes. de ce oare se feresc femeile sa vorbeasca despre ceva ce oricum toata lumea face? daca mergi pe strada, in piata sau in autobuz toti au facut-o cel putin o data, o fac sau o vor face. eu o sa vorbesc doar in numele meu si din proprie experienta. 1.nu ma simt ofensata daca imi cere sa fac sex oral dar ma derajeaza la culme cum se exprima, ca doar nu esti la piata sa spui"vreau si eu o legatura de pratunjel". Sper ca intelegi ce vreau sa zic ca as spune cuvintelor pe nume dar o sa spuna una lume ca sunt vulgara, obscena, etc. 2. asta cu "totul vine de la sine" e o gogoasa. Daca tu vrei sa-i faci sex oral si ea zice nu atunci nu mai vine nimic de la sine. Eu am avut noroc in legatura cu prima experienta sexuala pt ca prietenul meu a avut rabdare si am luat totul pas cu pas. El a fost cel care a facut primul de cateva ori apoi s-a oprit. Cand am spus ca mai vreau, a zis "cum iti place tie si simti ce simti asa vreau si eu daca chiar ma iubesti". Si am realizat ca avea dreptate. 3. de ce e al doilea si nu primul? asta nu stiu sa raspund dar cred ca el nu are suficienta rabdare cu ea. Astept sa-mi spui cum ti se pare raspunsul meu, sper sa fii multumit si satisfacut de cine vrei tu.

Postat pe 8 Ianuarie 2008 23:23
Buna mai.Si eu ma asteptam la mai multe commenturi aici dar nu multi indraznesc, pana la urma e un forum si nimeni nu se cunoaste nu?.Iti multumesc de raspuns este destul de plauzibil ceea ce spui tu, dar o singura intrebare:ma tot gandesc si nu stiu cum poti formula o cerere de sex oral.Pana acuma nu am fost nevoit sa cer, pur si simplu s-a intamplat, si o singura persoana mi-a zis"ai chef de sex oral imi spui pur si simplu si iti ofer un blowjob cat vrei tu de mare"....asa ca ...Cum zice un barbat? ex: "auzi, am si eu chef de ....stii tu" si ii dai de inteles...e bine asa?
multumesc

Postat pe 9 Ianuarie 2008 00:08
sexul oral nu se cere..se insinueaza.Prin gesturi sau fraze indirecte.Sau cum ai zis tu,pur si simplu se intampla.Mi se pare cam nasol si lipsit de tact sa ceri asa..direct
oana81
Postat pe 9 Ianuarie 2008 01:54
"Cum se formuleaza o cerere de sex oral?"- aici mai conteaza si nivelul de educatie al solicitantului, ca daca esti un cioban de la cucuietii din deal si pentru tine iubita reprezinta o gura care suge suzeta atunci o sa-i spui pe bune (sprite) "nu vrei si tu sa o sugi putin mai mult". Dar daca ai cei 7 ani de-acasa si ai sentimente pentru partenera ta si o respecti poti sa-i spui mai delicat ce vrei, cu alinturi, sau folosesti diminutive, sau pur si simplu prin gesturi. Daca se face ca ploua si zice ca nu stie ce vrei atunci te opresti din actiune, fumezi o tigara si problema trebuie discutata serios daca nu vrei ca relatia sa se duca de rapa. Eu cel putin asa as face daca partenerul meu ar evita in mod constant sexul oral.

Postat pe 9 Ianuarie 2008 10:43
Draga Me1985,sa stii ca pt prima data e greu ca fetele sa faca sex oral.Mereu un al 2-lea 'primeste' sex oral, pt ca deja au avut experienta sexuala propriu-zisa,si sunt curioase si de sex oral.Dar cred ca le e frica sa nu ii umble gura baiatului sa zica(va rog sa scuzati limbajul!):'Cutare mi-a s_ _t p_ _ a' sau ceva asemanator.Ca sa iti faca sex oral o fata,trebuie mai intai sa aiba incredere in tine!Si poti incepe tu primul facandu-i sex oral,sau o poti intreba daca vrea sa cunoasca placerea sexului oral...asa cred eu...Poate mai primesti ceva opinii si ai de unde alege.
emyia
Postat pe 10 Ianuarie 2008 12:17
Eu eram doar curios si va multumesc.din fericire doar o singura data s-a intamplat sa vreau si nu am obtinut de la acea fata, eram primii in ale dragostei si na ..o inteleg
O seara buna

Postat pe 10 Ianuarie 2008 19:58
Vai draga Me1985, dar tie nu-ti place sexul oral....??? 'Din fericire doar o singura data s-a intamplat sa vreau si nu am obtinut de la acea fata'.....sau vrei sa zici e singura care te-a refuzat??? Ma bucur ca esti pe forum.....ca ...ce ne-am face noi fetele fara o parere barbateasca obiectiva?
emyia
Postat pe 11 Ianuarie 2008 11:19
asa zic si eu emyia, tinerel dar promite multe, cine stie, peste cativa ani ....

Postat pe 11 Ianuarie 2008 12:26
singura care a refuzat:) ...restul cu care am fost ....eh ce pot sa spun....tot tacamul e bine spus? din partea amandurora...bineintels fara anal ca nu imi place(pt cei ce s-au gandit)
o seara buna

Postat pe 12 Ianuarie 2008 00:41
cred si eu ca sexul oral nu se cere. eventual ti se ofera. ca fusai intrebata de mai multe ori daca n-as vrea sa mi se faca! in variante mai mult sau mai putin directe/mai mult sau mai putin haioase! dar daca mi-ar cere-o, direct, cred ca as spune nu. pentru ca anumite lucruri vin de la sine. si daca n-am nimic impotriva discutiilor pe orice tema-cred ca ai putea sa discuti cu prietena/iubita/sotia si sa-i spui ca ti-ar place tare mult. asta ar fi ok. dar sa te trezesti in timp ce sunteti prinsi in vartejul actiunii ca-i spui-dar chiar, cum ai putea sa-i spui?- ca, adicatelea, treci la aparat, sau na, hai, n-ai vrea sa mi-o sugi, asa,putin, mai mult? nu cred ca e ok. discutii, ok. si in urma discutiilor se poate ajunge la asta. in cazul in care nu se 'insinueaza', cum bine s-a scris pe forum, in timp ce faceti love.
si pentru me1985-as fi curioasa cum de se mai gaseste un barbat care nu vrea si sex anal. si mai ales care zice ca nu-i place. dar, me1985, curiozitate feminina : ai incercat? ca, daca n-ai incercat, cum poti spune ca nu-ti place? si, daca ai incercat si nu ti-a placut, ce anume nu ti-a placut? ca eu credeam ca toti barbatii is innebuniti dupa asa ceva, la fel ca si dupa un 'menage a trois'...

Postat pe 18 Februarie 2008 12:25
:)))))) f comic "hai, treci la aparat"
lief
Postat pe 18 Februarie 2008 13:33
hmmm un "menage a trois" suna bine..nu am incercat desi as dori, sex anal tot nu am incercat desi as fi putut dar nu stiu ...pare scarbos.Poate daca o sa incerc vreodata....va spun atunci,pana atunci poate se iveste un "trio":)

Postat pe 18 Februarie 2008 14:17
hai, baietale, me1985, incearca mai intai, si dup-aia zi-mi si mie, cu manuta pe inima, sau, in fine, pe altceva, ca nu ti-a placut!!! chiar sunt supercurioasa sa aflu concluzia ta...

Postat pe 18 Februarie 2008 14:55
dar daca i-as spune: draga, daca dragostea trece prin stomac, hai sa te iubesc si io un pic! ce zici as avea sanse sa ma scot??? cu una bucata felatie??? sau ar rade de mine cu lacrimi si m-ar trimite sa dorm pe canapea :)))))))
smecta
Postat pe 18 Februarie 2008 21:09
,,primul" imi tot sugera prin discutii mai mult sau mai putin directe ca ar vrea si oral.atunci aveam o alta parere:daca Dumnezeu ne-a dat cate o gaura pentru lucruri diferite(una sa mancam, alta sa eliminam si alta pentru placeri)de ce sa le folosim si altfel:de ce nu mancam pe alta parte...acum....mi-am schimbat parerea...:daca putem simti placere si altfel...de ce sa nu le folosim pe toate pentru asta :))))sunt fata dar totusi nu-mi explic ce placere simtim noi...si cu toate acestea ne place...(inafara de placerea pe care o simtim cand ne fac ei noua).tare mult mi-as dori sa fiu baiat macar pentru cateva momente si sa simt ce simtiti voi...:)))))))
cat despre anal...sunt deacord cu Me1985

Postat pe 19 Februarie 2008 13:24
gabrytza, Dumnezeu nu ne-a dat numa' gaurile alea, cum zici tu, ne-a dat si creier sa ne gandim ca putem folosi gaurile alea si la altceva si pentru altceva decat destinatia principala...si am mai zis, nu-l mai bagati si pe Dumnezeu in dormitor, in pat sau pe unde mai faceti sex, ca zau n-are nici o legatura...sunt o persoana credincioasa, dar nu pot sa accept ca o sa ajung in iad ca mie imi place si sexul oral si ala anal, si, deh, Dumnezeu a facut gaurile alea pentru altceva...cred ca atunci cand oamenii gandesc sau sunt suficient de deschisi la minte ca sa-si dea seama ca nu-i totdeauna 'cum zice popa', realizeaza ca n-are nici o legatura Dumnezeu cu viata noastra sexuala si cu preferintele noastre in materia asta, si ca ar fi bine sa ne eliberam cu totii de prejudecatile pe care toooooooot incearca sa ni le bage in cap cu tolcerul popii...care nu-s neaparat sau intotdeauna, de fapt, chiar foarte rar, in ultima vreme, reprezentantii lui Dumnezeu pe pamant!

Postat pe 21 Februarie 2008 15:35
:)))))))))).exact!am scris ca asa gandeam inainte(cand eram cu primul), dar dupa ce ,,am mai crescut" si am incercat...am constientizat ca trebuie neaparat sa profit la maxim de tot ce imi provoaca placere. PS:nu mai fac demult ce zice popa!!!;)

Postat pe 22 Februarie 2008 10:44
mikela_4u
Postat pe 17 Iulie 2008 15:51
cati ani ai me? eu am 22. sunt impreuna cu sotul meu de 8 ani( 4 ani am fost iubiti si de alti 4 stam impreuna).a fost singurul barbat cu care am avut relatii sexuale.in timp , relatia noastra s-a consolidat si am inceput sa facem sex oral ca preludiu. vezi, el a fost primul . daca m-as desparti de el nu as mai face lucrul asta cu altcineva. si, referitor la intrebarea ta, o fata trebuie intai sa aiba incredere si vrea ca relatia sa fie cat mai bine inchegata ca sa faca sex oral.cred ca tu chiar ai frustrari pa tema asta. mai asteapta si demonstreaza-i ca o iubesti.mie mi-a luat un timp sa ma obisnuiesc.mai vorbim. pa
mikela_4u
Postat pe 17 Iulie 2008 16:00
parerea mea e ca depinde foarte mult de situatie..de mentalitate ..de imprejurari...etc. cand esti mai tanar totul pare o joaca...cel putin la mn asa a fost...din joaca...si pt k amandoi am fost deskisi unul cu altul...(pe langa incredere-care e un must have-)...totul a decurs de la sine...asa ca cel mai important e ca unul sa faca primul pas...daca intampina un refuz e clar ca nu poate continua..insa daca se accepta... nu mai e decat un mic pas ca si partenerul sa isi doreasca sa raspunda cu aceeasi moneda..de altfel in asta rezida totul...in daruire..in dorinta de a darui... si sa nu fie din obligatie.. pt k asta strik farmecu'.

Postat pe 17 Iulie 2008 16:57
p.s. toata lumea se poate juca..la orice varsta... important e sa lasi prejudecatile la o parte..pt k un copil nu cunoaste notiunea de idee preconceputa

Postat pe 17 Iulie 2008 17:01
toti barbatii au tendinta sa isi piarda mintile cand sunt foarte excitati, si unii chiar sunt in stare sa oblige partenera sa faca sex oral, direct sau indirect....asa o faci cand esti pregatita ca femeie si o faci unei persoane pe care o iubesti, din punctul meu de vedere.....desi poti da si peste tipi care la o adica iti imping capul cu mana spre acea anumita zona, si mi se pare o tampenie. ce ar fi si noi femeile sa facem acelasi lucru? chestia asta e o jignire, te face sa te simti foarte prost si te enerveaza.
cat despre virgine....nu o fac pentru ca uneori abia au curaj sa isi inceapa viata sexuala, dar sa faca sex oral?!!si li se pare si scarbos pe deasupra. e bine sa astepti persoana pe care sa o iubesti din cap pana in picioare, si asta la propriu. , si pe care vrei sa o "gusti", fara retineri.
micky_ai
Postat pe 17 Iulie 2008 18:02
aaa, si ink ceva, daca o fata face sex prima oara, cred ca ii ia ceva timp sa se obisnuiasca cu asta. e ceva nou, si poate cand se va plictisi si va mai castiga experienta, va dori sa faca si sex oral ca sa experimeteze si alte "domenii".....asta poate pe la al doilea sau al treilea prieten....
micky_ai
Postat pe 17 Iulie 2008 18:08
bune intrebari:) vrei sa obtii si nu stii cum? eu i`am facut oral primului barbat din viata mea.normal ca la`nceput nu am vrut dar avand in vedere faptul ca ma respecta si`mi oferea tot ceea ce`mi doream din punct de vedere sentimental am zis sa incerc sa vad daca`mi place..si ce sa vezi mi`a placut..mai mult decat credeam.unei fete nu trebuie sa`i ceri oral unei fete trebuie sa`i oferi daca vrei sa primesti.atat tamp cat beneficiaza de increderea si respectul tau si stii cum sa o satisfaci in pat si nu esti ditamai boul egoist ca se gandeste doar la el.. ai sa primesti ce vrei. o zi buna:D sau un oral bun? LooL eventual mai multe
BombonicaAmaruie
Postat pe 24 Iulie 2008 17:25
De la: Me1985, la data 2007-12-18 08:40:52Am o intrebare poate pt unii ciudata pt altii normala, nu o luati in nume de rau.

Este adresata in special femeilor ca barbati nu au nici o treaba si le place sa faca sex oral

Intrebare e : "Va simtit aiurea cand un barbat va cere sa ii faceti sex oral?

"Cum ar trebui sa formuleze aceasta intrebare fara sa va simtiti ofensate? Ar trebui sa fie formulata o astfel de intrebare? sau totul vine de la sine?!

Chiar sunt curios!
De ce fetele care sunt sunt virgine si au primul lor prieten de ce lui nu i se face sex oral? De ce mereu e al doilea sau altii dar nu primul?!
Ps:in majoritatea cazurilor asa se intampla

ps2: scuzati, au fost mai multe intrebari!
imw25
Postat pe 27 Iulie 2008 12:51
eu nu suport sa mi se ceara........sexul oral il ofer, atunci cand simt eu ca si el se da peste cap sa ma multumeasca pe mine.
dienuta_nou
Postat pe 27 Iulie 2008 18:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Va rog dati-mi un sfat 28 De la: MaraDonna 20 Octombrie 2009 22:46
Sexul de dimineatza! o minune 61 De la: felixcat 17 Martie 2011 11:25
Cea mai buna metoda contraceptiva 43 De la: cameliagiurgiu 11 Iunie 2009 06:45
ce gandesc barbatii la 1 intalnire? 260 De la: tinna83 24 Octombrie 2009 17:47
POzitia perfecta la pat!!! 14 De la: thadoogback 5 Aprilie 2011 18:54