Setari Cookie-uri

relatie la distanta

In mod normal nu as posta pe un forum probleme personale,insa am nevoie de o parere obiectiva a unor oameni care nu ma cunosc.
Sunt cu prietenul meu de 1 an si jumatatate.Eu am 19 ani,iar el 22.Ne iubim mult,suntem f buni prieteni,radem impreuna,suntem pasionali,prietenii ne spun ca avem o relatie ca in filme.Eu m-am maturizat enorm alaturi de el si mi-am dat seama ce importanta majora are in dezvoltarea ta o persoana.Am vrut dintotdeauna sa nu fac greselile pe care le fac fetele de varsta mea,sa depasesc etapa aceea in care privim iubirea ca pe ceva ce trebuie sa primim ca sa ne simtim unitari.Uneori reusesc,alteori nu.Am trecut prin multe probleme alaturi de el,am avut multe dispute ,deoarece suntem diferiti.El este calm,echilibrat,rational,f matur pt varsta lui,in schimb eu sunt impulsiva,uneori rautacioasa si mai ales geloasa pt ca el stie ce vrea sa faca in viata si ii place enorm,spre deosebire de mine care ma aflu intr-o continua confuzie.El vrea sa ma dezvolt ca persoana,vrea sa descopar ce-mi place si sa lupt pt asta,dar uneori revin la iubirea mea copilareasca in care imi doresc sa stau doar cu el si nimic altceva.De curand am avut o disputa,deoarece el a primit o oferta de lucru in strainatate pt 4 5 luni si mi-a spus ca daca nu ar fi stiut cum reactionez ar fi acceptat-o.M-a intristat enorm gandul ca el poate pleca,ca poate sta fara mine.Mi-a spus ca pt el nu inseamna sfarsitul relatiei,ca nu sunt destul de matura sa vad ca nu e un lucru rau.
Sunt imatura sa gandesc asa?Oare relatia nostra nu ar avea de suferit?Ma iubeste mai putin pt ca el poate pleca oricand de langa mine,sau iubirea mea este una egoista si superficiala?

Postat pe 2 Decembrie 2009 12:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
...Nu putem da vina numai pe ei... 12 De la: Eva32 12 Mai 2011 02:05
il vreau inapoi... 4 De la: miss_darine 25 Noiembrie 2010 20:46
i need helpppppppppp 60 De la: greierash_is_back 1 Noiembrie 2009 10:52
INDIFERENTA...cea mai buna arma? 74 De la: AndrEEA515 22 Iulie 2009 23:39
NOAAAPTEEE BUNAAAAA!!! 7 De la: Diavolyta_ 27 August 2009 21:43