Setari Cookie-uri

Satisfactia sexuala la femei

...oarecum ai dreptate...dar nu in totalitate..ma bucur foarte mult cand parteerul meu are orgasm, nu sunt egoista, mai ales in pat unde cred ca barbatul meu chiar merita sa primeasca tot (ei nu chiar tot )...dar crede-ma ca ma bucur si mai mult cand am yo orgasm.. ...ce -i drept doar la penetrare nu am avut niciodata orgasm...dar chiar si asa, trebuie sa depuna si el ceva efort (indiferent cum ) sa ma simt si eu bine...sincer daca da gres ma iau dracii rau de tot ...nu mai zic ce nervi imi fac... ...dar comunicam si nu se prea repeta greseala
ladyflower
Postat pe 21 Octombrie 2008 17:24
nu, multe femei sunt ca tine de fapt majoritatea pe care l-eam intalnit sunt ca tine. Sunte-ti mai greu de satisfacut dar cant sunte-ti duse la orgasm e o adevarata placere sa va privesc. acum depinde de iubit trebuie sa va spuneti ce va place si asa veti ajunge amandoi la orgasm.
alinxxx1981
Postat pe 8 Noiembrie 2008 00:50
De la: RIAAAAA, la data 2008-06-30 15:44:05Vad ca aproape discutiile de pe acest forum se axeaza pe SEX si pe ce simt femeile? DAR OARE DE CE NU SE VORBESTE DESPRE IUBIREA ADEVARATA, despre locuri in care-l poti intalni pe EL sau pe EA, in cazul unui barbat singur. De ce nu te invata aceasta revista ABC-ul comunicarii sau GOLUL PE CARE-L SIMTI IN SUFLET ATUNCI CAND NU AI ALATURI DE TINE BARBATUL POTRIVIT. TE MAI MIRI DE CE ATATEA PERVERSITATI - EU NUMESC PERVERSITATE TOT CEEA CE SE FACE PRIN ALTE LOCURI DECAT CELE LESATE DE DUMNEZEU, DE NATURA, cum vreti sa-i spuneti SI SUNT DINTRE CELE CARE AR PUNE, LA FIGURAT "PISTOLUL LA LA TAMPLA UNUI BARBAT" DACA MI-AR CERE ASA CEVA. In viata reala II DISTRUG PERSONALITATEA, II PARE RAU CA S-A NASCUT DACA IMI CERE ASA CEVA. Am 45 de ani, varsta de pe buletin SI SPUN FEMEILOR TINERE SI MAI PUTIN TINERE CARE CITESC ACEASTA RUBRICA: FARA IUBIRE RECIPROCA NU EXISTA PLACERE, NU POATE EXISTA PLACERE. Am trecut O DATA IN VIATA PRIN ASTA. DA, DIN PACATE NUMAI O DATA. N-AM AVUT NOROC IN DRAGOSTE, ERA CAPITAN DE VAS, A MURIT INTR-UN NAUFRAGIU, DAR CAT A DURAT A FOST INTENS SI MINUNAT. Comunicarea mergea perfect. Ma suna la telefon de pe vas, din orice loc de pe glob unde se afla si venea des in Romania. De fiecare data erau alte senzatii, desi GIMNASTICA NU VARIA PREA MULT. AM FOST FOARTE, FOARTE, BUNI PRIETENI LA INCEPUT, IAR CU EL AM RAS CEL MAI MULT IN VIATA. Era suficienta o privire CA SA LUAM FOC AMANDOI. Daca ne priveam prea mult in ochi ameteam amandoi si aveam dureri de cap. Daca ar fi trait, AS FI FOST DOAMNA BERGE, intr-un oras din sudul Norvegiei SI, PROBABIL, AS FI CUTREIERAT MARILE ALATURI DE EL - Un capitan DE VAS COMERCIAL din Norvegia are dreptul sa calatoreasca cu sotia atunci cand pleaca pentru 6 luni pe mare. Acum calatoresc pe uscat, ca ghid turistic pe perioada verii, cunosc toata Romania si-i caut SUBSTITUT prin toate mijloacele. RIAAAAA


de acord cu tine RAAAIA,NU I-AS PUNE PISTOLUL LA TAMPLA DAR NICI NU AS MAI CONTINUA RELATIA CU EL.DA POTI AVEA TRAIRI NEBANUITE CU SEX NORMAL DOAR DACA EL ESTE CEL POTRIVIT,SI EU SI EL AMETIM CAND NE PRIVIM SI FACEM DRAGOSTE CU TOATA FIINTA,NE IUBIM NE IUBIM SI IAR NE IUBIM DESI EL ARE PESTE 40 IAR EU SUNT APROAPE DE 40.
OARE DE CE TREBUIE SA NE MATURIZAM ASA DE MULT CA SA DAM SENS TUTUROR TRAIRILOR?
adistefi1970
Postat pe 8 Noiembrie 2008 08:08
cihhhh , naspha topic pe cuvint daca nu . cind iubesti din suflet cu adevarat nu exista prostii din astea . toate vin mina in mina , comunicare maturizare sexuala si emotionala ...da` ma rog poate zic "prostii " pa si

Postat pe 14 Decembrie 2008 14:28
De la: Neostar, la data 2008-12-14 14:28:00 cihhhh , naspha topic pe cuvint daca nu . cind iubesti din suflet cu adevarat nu exista prostii din astea . toate vin mina in mina , comunicare maturizare sexuala si emotionala ...da` ma rog poate zic "prostii " pa si


ce te a suparat asa rau de fapt?
angel_in_disguise
Postat pe 14 Decembrie 2008 15:45
De la: angel_in_disguise, la data 2008-12-14 15:45:30
De la: Neostar, la data 2008-12-14 14:28:00 cihhhh , naspha topic pe cuvint daca nu . cind iubesti din suflet cu adevarat nu exista prostii din astea . toate vin mina in mina , comunicare maturizare sexuala si emotionala ...da` ma rog poate zic "prostii " pa si


ce te a suparat asa rau de fapt?


Nu ma supara nimic numai ca mie mi se pare aiurea topicul si nu stiu dar dau cu presupusul ca cine la facut ( sa ma scuze ) este o frustrata , ma repet presupun . Poate a fost doar o interbare cu totul idioata pusa aiurea dupa vreo 4 sau 5 cani de vin :)) .

Pentru ca conform unor obiceiuri inradacinate adinc prin fiinta mea cind iubesti iubesti cu adevarat din suflet si nu iti trece prin cap bazaconii din astea , si adevarul este ca atunci cind cei doi se iubesc cu edavart potrivirea este maaaaaare de tot . asta o stiu cei si cele care au trait sentimentul cu adevarat . e rar cei drept sa simti acel feed back inapoi dar cind este facut altceva nu te mai intereseaza si traiesti sentimentul si dragostea impreuna cu satisfactia sexuala la maxim . Aiurea ce am scris nu ? LOL eu zic ca nu deci ramin tot la . sunt pareri la o intrebare pusa atita tot , si as vrea ca toata lumea sa se iubeasca cu adevarat pentru ca atuncea nu ar mai fi intrebari de aceasta natura , cit? , cum ?, e strimta? , e groasa ? e uda ? e .....

Postat pe 15 Decembrie 2008 19:45
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 28 Decembrie 2008 19:28
Am citit tot topicul vostru si chiar nu stiu ce sa spun....Am impresia ca eu sunt o fericita! De ce? Pt ca la mine si partenerul meu preludiul dureaza atat cat este nevoie ca atunci cand ajungem la penetrare sa intru direct in orgasm. Si...culmea: din acel moment eu sunt tot din unul in altul....orgasme multiple...si puncte G....si abia mai pot respira de atata bine...si toate astea dureazaaaaaa.....si iubitul meu ajunge si el la puncte culminante dar fara...ej....si schimbam pozitii si dupa destul timp.........finalizam la nivel inalt. Nu stiu daca ca ati inteles mare lucru, dar.......raman fara cuvinte. E ceva ce nu pot explica altfel! Va doresc la toti macar odata in viata o astfel de experienta!
iuli00
Postat pe 28 Decembrie 2008 21:38
mihaelena
Postat pe 29 Decembrie 2008 21:13
se pare ca in banat este mai multa dragoste in aer.
mihaelena
Postat pe 29 Decembrie 2008 21:18
De la: aditza70, la data 2008-11-08 08:08:32
De la: RIAAAAA, la data 2008-06-30 15:44:05
OARE DE CE TREBUIE SA NE MATURIZAM ASA DE MULT CA SA DAM SENS TUTUROR TRAIRILOR?


Nu are nici o legatura cu varsta..Cred ca cu asta te lamentezi tu.Pana la urma sexul este o alta forma de comunicare iar placerea rezultata atunci cand totul merge de la sine este nirvana.
VisareInVant
Postat pe 13 Martie 2009 23:22
da asa este si mie imi face placere tigarea dupa parca face parte din continuare

Postat pe 2 Mai 2009 01:39
bine imi place si mie sa o fac pe prietenamea sa aiba orgasm la fel cum am si eu nu mai conteaza cum dar inportant e sa te gandesti si la ea si conteaza foarte mult comunicarea

Postat pe 2 Mai 2009 01:45
imi place ca esti sincera si credma ca nu multi barbati asi dau silinta si nu inteleg de ce

Postat pe 2 Mai 2009 01:51
cine vrea sa vb si cu mine pe mes despre viata sexuala imi face placere si asa ma si documentez frumuselul_24_2007

Postat pe 2 Mai 2009 02:00
buna tuturor,stiu ca va suna banal ceea ce voi spune dar sincer aicea pot vb cu voi si sa-mi dati un sfat dak totus se poate:am 20de ani si mi-am inceput viata sexuala de 2 ani,asta nu conteaza asa de mult.......ideea e ca desi am o relatie de 1an si imi iubesc iubitul,nu mam terminat niciodata!!!!credeti-ma ca nu mai stiu ce sa fac,tot timpul imi reproseaza chestia asta.Ce sa fac ???????/ajutati-ma va rog.
cortiza
Postat pe 7 August 2009 05:41
De la: , la data 2008-12-14 14:28:00 cihhhh , naspha topic pe cuvint daca nu . cind iubesti din suflet cu adevarat nu exista prostii din astea . toate vin mina in mina , comunicare maturizare sexuala si emotionala ...da` ma rog poate zic "prostii " pa si

sa intelegem ca tu esti genul de femeie care se simte implinata cand se simte el bine si restul nu conteaza.. foarte frumos, esti ca un obiect, nu imi faci o vizita sa te pun pe dulap si sa imi prajesti niste paine?
cel mai important pt o partida de amor reusita este participarea totala a partenerilor de aici se ajunge la reusita etc etc...
felixcat
Postat pe 7 August 2009 12:08
De la: cortiza, la data 2009-08-07 05:41:18buna tuturor,stiu ca va suna banal ceea ce voi spune dar sincer aicea pot vb cu voi si sa-mi dati un sfat dak totus se poate:am 20de ani si mi-am inceput viata sexuala de 2 ani,asta nu conteaza asa de mult.......ideea e ca desi am o relatie de 1an si imi iubesc iubitul,nu mam terminat niciodata!!!!credeti-ma ca nu mai stiu ce sa fac,tot timpul imi reproseaza chestia asta.Ce sa fac ???????/ajutati-ma va rog.

nu ai avut niciodata orgasm,sau ti-se intampla doar cu el acum?
R_F
Postat pe 7 August 2009 12:16
nu trebuie sa disperi....fii mai relaxata......
mikela_my
Postat pe 7 August 2009 12:22
orgasmul poate fi si prin stimularea clitorisului si prin stimularea punctului G, si poate fi si prin amandoua odata(asta e cel mai marfa)
diana3289
Postat pe 7 August 2009 12:53
nu draga.....doar mimez,ca sa fie cat de cat bn.Sincer am avut o problema p cand eram in cl a5 si ma gandesc ca poate si de aia......Dami un sfat ceva ce sa fac.....stiu ca suna naspha dar stau ca o vaca de la o vreme,pozitia clasica,dak ma intelegi ce vreau sa spun
cortiza
Postat pe 7 August 2009 19:35
De la: R_F, la data 2009-08-07 12:16:04
De la: cortiza, la data 2009-08-07 05:41:18buna tuturor,stiu ca va suna banal ceea ce voi spune dar sincer aicea pot vb cu voi si sa-mi dati un sfat dak totus se poate:am 20de ani si mi-am inceput viata sexuala de 2 ani,asta nu conteaza asa de mult.......ideea e ca desi am o relatie de 1an si imi iubesc iubitul,nu mam terminat niciodata!!!!credeti-ma ca nu mai stiu ce sa fac,tot timpul imi reproseaza chestia asta.Ce sa fac ???????/ajutati-ma va rog.

nu ai avut niciodata orgasm,sau ti-se intampla doar cu el acum?
cortiza
Postat pe 7 August 2009 19:38
De la: cortiza, la data 2009-08-07 19:35:25nu draga.....doar mimez,ca sa fie cat de cat bn.Sincer am avut o problema p cand eram in cl a5 si ma gandesc ca poate si de aia......Dami un sfat ceva ce sa fac.....stiu ca suna naspha dar stau ca o vaca de la o vreme,pozitia clasica,dak ma intelegi ce vreau sa spun
cortiza
Postat pe 7 August 2009 19:38
De la: cortiza, la data 2009-08-07 19:38:54
De la: cortiza, la data 2009-08-07 19:35:25nu draga.....doar mimez,ca sa fie cat de cat bn.Sincer am avut o problema p cand eram in cl a5 si ma gandesc ca poate si de aia......Dami un sfat ceva ce sa fac.....stiu ca suna naspha dar stau ca o vaca de la o vreme,pozitia clasica,dak ma intelegi ce vreau sa spun

incearca sa mergi la un sexolog.sigur te va putea ajuta mai bn ca noi.
R_F
Postat pe 7 August 2009 21:53
De la: kristinaCT, la data 2008-07-01 22:26:17Mda... Placut subiect..
Trebuie sa ajungi la o varsta pentru a-ti da seama ca orgasmul unei femei tine strict de persoana cu care il imparte, fie el clitoridian sau vaginal... Daca partenerul e unul potrivit... (Nu va ganditi la unul cu o scula mare, ci cu suflet mare ), daca intelegerea e perfecta, atat cat poate fi, totul se termina cu happy-end de fiecare data... sau aproape... dar cu rata mica de esec. Conteaza ca, voi barbatii sa stiti, ca trebuie sa fiti calzi..., intelegatori..., iubitori... sau macar sa se vada ca va dati silinita... si atunci rezultatele se vad.. Va pup si... aveti grija de voi


... Fain ai zis, Cristina! Ce ai scris e corect! Se vede experienta de viata adevarata! Afirm aceasta, tot pe baza unei frumoase experiente de viata, de peste 28 de ani, cu o singura partenera: sotia!
Millennium
Postat pe 7 August 2009 22:26
Poate sufera de Anorgasmie
Anorgasmia reprezintã incapacitatea unei femei sau a unui bãrbat de a atinge orgasmul în timpul actului sexual, chiar ºi în condiþiile unei excitãri sexuale adecvate. La femei, anorgasmia se mai numeºte ºi “frigiditate” sau disfuncþie orgasmicã femininã.

Anorgasmia poate fi

- biogenã, secundarã unei boli sau unei medicaþii (ex inhibitorii selectivi ai receptorilor de serotoninã sau unele psihotrope) sau secundarã administrãrii de droguri

- psihogenã, secundarã unor factori sau situaþii psihologice

- de cauzã multifactorialã.

Anorgasmia este încadratã de psihologi ca o “disfuncþie psihosexualã” sau o neadaptare sexualã de origine psihologicã sau emoþionalã.

Femeia cu anorgasmie simte plãcerea actului sexual, dar nu atinge plãcerea sexualã maximã finalã în momentul suprem al climax-ului (orgasmului) contactului sexual. Datoritã acestui fapt, ea acumuleazã o tensiune nervoasã puternicã ºi nu reuºeºte sã obþinã relaxarea necesarã finalizãrii actului sexual.

Anorgasmia produce un impact emoþional puternic ºi un disconfort psihic personal ºi al relaþiei.


Anorgasmia este o problemã destul de frecventã, ea se descrie la aproximativ 15 % din femei. Chiar ºi femeile care au o viaþã sexualã normalã, ajung la orgasm doar în 50-70 % din numãrul actelor sexuale.

R_F
Postat pe 8 August 2009 12:10
Poate ar trebui sa ne spui ce s-a intamplat intr-a V-a...
Pana atunci, eu zic sa-l asezi frumusel pe un scaun, sa-l incaleci si sa-l calaresti cu sarg pana la...capat. Capatul tau, evident, ca al lui vine oricum
kudika019285
Postat pe 8 August 2009 14:33
De la: cortiza, la data 2009-08-07 19:35:25nu draga.....doar mimez,ca sa fie cat de cat bn.Sincer am avut o problema p cand eram in cl a5 si ma gandesc ca poate si de aia......Dami un sfat ceva ce sa fac.....stiu ca suna naspha dar stau ca o vaca de la o vreme,pozitia clasica,dak ma intelegi ce vreau sa spun

Cu miscari repetate de 1111111
kudika019285
Postat pe 8 August 2009 14:41
BUNA, am o problema pt. mine e o probleza foarte mare....poate ma ajutati voi...deci ....nu ma pot termina nici odata nici nu stiu cum e si totusi am o varsa...va rog ajutatina....astept un ras..
kudika200987
Postat pe 29 Iunie 2010 19:01
De la: kudika200987, la data 2010-06-29 19:01:21BUNA, am o problema pt. mine e o probleza foarte mare....poate ma ajutati voi...deci ....nu ma pot termina nici odata nici nu stiu cum e si totusi am o varsa...va rog ajutatina....astept un ras..



saracuta de tine..................totusi ai o ce ???????????? si ce astepti ??????? un ras ...........iote


vezi tu ....nici cand scrii nu ai rabdare ........cam asa e si cu orgasmul
anastasia_m
Postat pe 29 Iunie 2010 19:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pareri va rog. 13 De la: ik22 28 Iulie 2010 01:21
Pentru baieitii care doresc sa inteleaga mai bine femeile 17 De la: dolcik1 8 Iulie 2009 09:53
Anticonceptionale logest 5 De la: alina_constantin88 17 Iunie 2010 23:55
pt cei fara inhibitzii 38 De la: kudika_13925 29 August 2012 20:39
follow this link and see where it takes you 6 De la: kitty_krieger 27 Aprilie 2010 14:14