Setari Cookie-uri

CAFENEA!!!

si eu,mai ai?am muncit azi mult,sunt frinta,o cafea e binevenita!nu vi se pare ca noi femeile,muncim cam mult?
mari58
Postat pe 7 Aprilie 2008 19:10
Fetelor, nu mai face nimeni cafea acum?! Iar am de lucru toata noaptea, si tare bine mi-ar prinde putin abur de cafea ... dar poate acum va odihniti .. asa cum si este normal.... somn usor... poate maine dimineata o cescuta de cafea, o lavazza expresso sa ne tina apoi treze si active intreaga zi...

Postat pe 8 Aprilie 2008 23:43
fac eu cafeluta, dar grabiti-va am timp pana pe la 10-11 am o dupa amiaza plina, asa ca doritoarele sunt binevenite.

Postat pe 9 Aprilie 2008 09:58
:) eheee. hai mai vivi, mai las-o in masa' de munca.
ce ar merge acum un masaj. :)
ma trezii cu ganduri deastea.. :)

Postat pe 9 Aprilie 2008 10:45
poate o sa radeti dar la un masaj in talpa( de relazare) visez si eu, ca sunt cam tensionata in ultima vreme.

Postat pe 9 Aprilie 2008 11:05
nu esti singura care vrea asa ceva vivi,de vreo doua saptamani mi-am propus sa ajung(am o prietena la un cabinet de reflexoterapie),mi-a facut si programare,dar cu atatea probleme uite ca nu am ajuns....e greu cand pentru noi nu gasim timp...cat despre cafea eu tot v-am invitat,am facut-o,s-a racit si nu ati venit niciuna...va pup....
ginetta
Postat pe 9 Aprilie 2008 12:12
pai eu de obicei aleg calea mai usoara- la domiciliul meu. costa mai mult da merita.plus de asta, asa ma aleg cu noi prietene ca dupa( tuns, masaj) se lasa cu o cafeluta, o maslinuta...o barfa mica si se leaga o relatie intre noi.

Postat pe 9 Aprilie 2008 14:27
mie imi face mama masaj in talpa... da doare raaaau ;))

Postat pe 9 Aprilie 2008 16:04
doare , da' face bine!cum te simti dupa?

Postat pe 9 Aprilie 2008 16:30
bonjurica! cafeaua e gata , aburinda, doritoarele invitate la un taifas! o zi buna tuturor!

Postat pe 10 Aprilie 2008 09:53
buna, buna. cafeluta? hai la o vorba. :)

Postat pe 10 Aprilie 2008 10:05
ce zici vivi? ai terminat cu treburile alea de ieri?
azi esti mai libera?

Postat pe 10 Aprilie 2008 10:29
ia ziceti fetelor,ati inceput curatenia de pasti?mie imi place sa fac curat..ma destinde...cu conditia sa fiu singura acasa...ceea ce ma enerveaza la culme este atunci cand ajun la sertare,eu vreau sa arunc tot ce consider ca nu mai este folositor,pe cand sotul si copii sunt foarte "stringatori"de asta imi place sa fiu singura...haideti..sfaturi,pareri,concluzii pe aceasta tema.....va pup si spor la treaba..............
ginetta
Postat pe 10 Aprilie 2008 12:08
la orice fel de curatenie de sarbatori...nu-mi place ,neam, adica deloc, sa frec geamulrile.de cand am pus termopane parca nu se spala absolut deloc ca lumea tot cu pete si dubioase arata.e singura chestie care ma enerveaza,altfel....muzica pe urechi si poa' sa urle cine o urla si sa sune soneria pana face scurt circuit,cand fac curatenie.....n-are nimeni loc de mine prin casa...nici macar pisicile nu scapa,au program de curatenie si ele...si vai ce nu le place apa....dar daca tot vine Pastele ..macar sa fie si ele curate.
dandanaua_reloaded
Postat pe 10 Aprilie 2008 12:39
am uitat sa beau cafeaua de dimineata si acu asa sunt de adormita....dar,totusi destul de lucida cat sa va spun sa aveti o zi cu spor azi ...tuturor din cafeneaua virtuala....
dandanaua_reloaded
Postat pe 10 Aprilie 2008 12:40
onnyta, astazi si probabil si maine am program de voie ca nu avem sef(sssst, sa nu ne auda cineva!!!).despre curatenia de paste: abia anul trecut am terminat de amenajat apartamentul si cum am o manie cu curatenia, nu e nevoie de eforturi prea mari. de aruncat lucruri din sertare nu e cazul... deocamdata, covoarele sunt miniaturale si nu intra in sarcina mea sa le curat( am barbat), geamurile le-am sters ,da' dc mai da o ploaie, le mai sterg odata. si mie i-mi place sa facem curatenie impreuna ca sa-i mai pasez din sarcini( ca doar e barbat!).asa ca nu e agitatie prea mare.

Postat pe 10 Aprilie 2008 13:23
pt vivi annna: imi simt picioarele mai relaxate... te relaxeaza cat de cat... nu imi face foarte des incat sa-mi dau seama exact de efecte :D ideea e sa te simti mai bine cu totul, nu numai la picioare... dar la asta cred k se ajunge dupa mai multe sedintze

Postat pe 10 Aprilie 2008 13:26
reflexoterapia ar trebui sa-ti trateze unele afectiuni si are si efect de relaxare. ai dreptate,convinge-o pe mama ta sa te "rasfete" cu acest tip de masaj de 2 ori pe saptamana si dupa mai vb.si mai ales ca spui ca te doare( asta inseamna afectiuni la organele corespunzatoare zonelor dureroase). considera-te norocoasa ca ai reflexoterapeutul la discretie si... profita ! aaaa si se practica refexoterapie la nivelul mainilor( o poti face si singura) si are acelasi efect.eu am primit cadou o carte de reflexoterapie( de la clubul de carte niculescu) si am invatat o groaza de lucruri despre masaj in talpa si la nivelul mainilor.

Postat pe 10 Aprilie 2008 13:48
mie mi-a zis mama k nu e bine sa-ti faci singura k cica se inkide cercul... sau ceva de genu asta... in talpa cel putin. De mana nu mi-a zis nimic...

Postat pe 10 Aprilie 2008 14:23
nu la talpa ca e aproape imposibil, da la manute poti. cunostintele mele in materie se rezuma la citirea unei carti, nu-s de profesie, deci nu pot emite mari pretentii. da este dumnezeiasca snzatia de dupa masaj.si... da-mi voie sa te invidiez un pic:))

Postat pe 10 Aprilie 2008 14:38
fetelor,cam tirziu vin eu la cafea dar e buna si rece,nu face riduri.ce parere aveti,ce se scrie aici,sa faci bani,bla,bla,pai atunci toti am fi bogati si nu ar mai trebui sa muncim,hmmmm!
VIVI ANA,dezvolta putin ce stii tu de masajul in palma,te rog,tare as avea nevoie sa ma relaxez putin,am avut citeva zile grele,dar o sa treaca,va pup dragutelor,spor la treaba,care aveti chef,ca eu nu am.pa!
mari58
Postat pe 10 Aprilie 2008 22:14
parca este un facut sa ma gandesc la cafea numai dupa ora 23! Am primit astazi o instiintare referitoare la ultimele realizari in domeniul comunicatiilor. O puteti accesa si voi la adresa asta: http://www.wirelessinfo.com/content/NTT-To-Trial-Mobile-Fragrance-Communication-Service.htm

Este vorba de transmiterea prin telefonie mobila si a aromelor! Adica putem mirosi un parfum fie numai accesand serviciul respectiv via telefon mobil! Incredbil, dar se pare ca este posibil. Dar ce nu este posibil in lumea nipona?! Poate maine voi apuca sa beau o cafea inainte de o ora atat de tarzie ...

Postat pe 10 Aprilie 2008 23:09
'neataaaa!!!! cafeluta gataaaaa,si io tre s-o zbughesc pe usa ca altfel cu traficul asta ...iar ajung numa cu 10 minute inainte la munca.fetelor de la cafenea..sa aveti o zi buna azi si sa va ganditi anticipat la weekend,cum si unde sa-l petreceti ,pt cine nu lucreaza si maine...:(.buuuna cafeaua mai calie de dimineata ca aia firbinte ..ma arde lalimba...pooop si spor pe ziua de azi
dandanaua_reloaded
Postat pe 11 Aprilie 2008 09:03
'NEATAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!! va invit la mine acasa la o cafea ca sunt libera astazi!seful( domnul si stapanul nostru) m-a lasat astazi 'la vatra 'ca maine e ziua mea si sa gandit ca as avea nevoie de relas. asa ca, hai la o barfa mica la mine in sufragerie! va astept pe toate!

Postat pe 11 Aprilie 2008 09:15
mari, mi-e greu sa exemplific , ca e un roman de scris vis-a-vis de cum se face masajul la nivelul mainilor.da pot sa-ti dau doua adrese( sunt cu cartea de reflexoterapie in fata), de unde le poti comanda( sa nu se inteleaga ca as avea vreun beneficiu!!!). se distribuie prin posta si costa in jur de 200000 lei vechi, si ai in carte si poze care exemplifica cum se face.deci:clubul de carte niculescu,e-mail:club@niculescu.ro, internet:www.niculescu.ro, adresa:bd. regiei6D,bucuresti, tel:3129784, cartea se numeste:alinare si vindecare prin reflexoterapie de ann gillanders. eu nu am comandat-o am primit-o cadou de la o cunostinta.

Postat pe 11 Aprilie 2008 09:30
LA MULTI ANI VIVI !
lief
Postat pe 11 Aprilie 2008 09:54
multumesc frumos!DE FAPT CRED CA SI EU AR TREBUI SA SPUN " LA MULTI ANI TUTUROR BERBECILOR!"[ ca sunt de-ai mei!!] :))))))))))))))))))))))))))))))))))

Postat pe 11 Aprilie 2008 10:04
draga VIVI da-mi voie sa-ti cant de ziua ta :)
MULTI ANI TRAIASCA, MULTI ANI TRAIASCA, LA MULTI ANI..
CINE SA TRAIASCA, CINE SA TRAIASCA, LA MULTI ANI,
VIVI SA TRAIASCA, VIVI SA TRAIASCA, LA MULTI ANI...
:) sigur ma auzisi cantand, nu? :)
sa fi iubita si sa ai parte de tot ce e mai frumos in viata!!!!
as veni cu drag la o cafelutza dar... din craiova pana la tine fac cam mult.. :)

Postat pe 11 Aprilie 2008 10:16
multumesc frumos!daaaaaaaa, te-am auzit:) o sa am parte de o zi superba maine( dpdv meteorologic) asa ca va invit maine la munte alaturi de prietenii mei!

Postat pe 11 Aprilie 2008 10:21
eeee, mai vivi, vasazica te destrabalezi maine! :)

Postat pe 11 Aprilie 2008 12:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Lucreaza in videochat 1 De la: kudika075398 16 Iunie 2010 03:23
hello 4 De la: oana16br 15 Septembrie 2009 18:07
De ce in manele, e motiv de mandrie faptul ca ai plecat "descult de acasa" si "ai ajuns unde nu-s multi" ? 29 De la: Thais13 18 Iulie 2011 19:35
ce ati zice sa va opriti pentru cateva momente din treaba (oricare ar fi ea) si sa priviti mai atent in jur..chiar va provoc..sesizati ceva diferit?:P 14 De la: fiammetta 17 Iunie 2009 09:45
Sal...la totsi...sunt noua aici...ce mai facetsi??? 9 De la: iulia069834 25 Martie 2010 18:18