Setari Cookie-uri

0 (zero) apetit sexual

wow...chiar nasoala problema....eu m-am confruntat cu asta doar cand am avut un partener care nu ma atragea si pt care nu am mai simtit nimik!!!!!! dar in rest cu anticonceptionale sau fara apetitul nu a disparut...parerea mea e k trebuie schimbat parteneru!!! sau macar sa incercati si cu altcineva sa vedeti dak este la voi problema cu adevarat!!!
bruneagra25
Postat pe 27 Februarie 2009 09:45
andreio ti'o mai venit apetitu' sexual pana acum? ca totusi trecu' un an juma... i'a zi tu sincer cu cati te'ai mai f.utcait de cand ai zis ca nu ai apetit sexual???
Diavolyta_
Postat pe 24 Aprilie 2009 23:22
Andreea...daca iei anticonceptionale ...atunci si aia pot fi o vina..in mare parte ele omoara apetitul sexual si libodoul la femei.. asa ca lasa-le :)
Multa bafta!
dey22
Postat pe 27 Mai 2009 06:52
De la: ariana25, la data 2008-11-20 09:01:37
De la: danutzistica, la data 2008-11-19 20:42:33si eu am o problema majora
sunt impreuna de 12 ani cu sotul meu este singurul barbat cu care am facut sex
ne intalnim destul de rar "in pat" (eu dorm cu copilul in alta camera) si incerc sa-mi fac datoria de sotie, fara sa simt vreo atractie, placere sau satisfactie
nu sunt deloc fericita cu aceasta situatie dar nu stiu ce pot face ca sa depasesc acest impas

In primul rand ar trebui sa dormi cu sotul tau in acelasi pat. Chiar daca nu faceti sex in fiecare seara, macar ai parte de putina tandrete inainte de somn si usor,usor vine si cheful de altceva.
Greseala ta e ca privesti sexul ca pe o datorie fata de sot. Ar trebui sa fie o placere pt tine, nu o corvoada.
oana_alexandra
Postat pe 19 Iunie 2009 10:32
probabil pers respectiva nu stie cum sa te stimuleze ,cum sa'ti starneasca interesul in pat
zvapaiata
Postat pe 19 Iunie 2009 10:37
psihiatru in primul rind.........poate esti frigida..se mai intimpla
pamela_1
Postat pe 19 Iunie 2009 12:35
brune si eu care am un apetit l-as minca pe paine
pamela_1
Postat pe 19 Iunie 2009 12:36
....aveam si eu aceeasi problema inainte...inainte chiar o faceam din obigatie fara a avea placere sau dorinta...abia asteptam sa scap de actul sexual..si cu cat era mai rar,cu atat era mai bine...poate ca este si o problema la nivel psihic....sunt unele lucruri in subconstient care ne afecteaza fara sa ne dam seama....poaate sfaturile parintilordin adolescenta sau copilarie,faptul ca incepem viata sexuala inainte de casatorie are chiar un impact foarte mare asupra noastra(ma refer chiar la o perioada mai lunga de timp)...faptul ca iubitul unei bune prietene se poarta altfel decat al nostru...si asta e dificil pana in momentul cand realizam ca oricine are defecte si nu toata lumea e la fel...mai este si faptul ca inainte de primul act sexual noi femeile avem o viziune foarte frumoasa despre asta...adica ne imaginam ca e dragostea de pe pamant si o placere de nedescris....si apoi ramanem marcate ca de fapt nu a fost deloc cum vedem in filme sau cum credeam noi ca este....atat de multe lucruri se instaleaza in subconstientul nostru ,incat ajungem sa ignoram faptul ca am putea sa avem o viata sexuala cum ne imaginam odata.....eu zic ca a cauta in partener in primul rand calitatile...apoi este vital sa avem o relatie cat mai deschisa...si multa rabdare...din partea amandurora...si cred ca multa incredere si in el dar in special in noi insine...incredere ca suntem frumoase si dorite..faptul ca ne consideram urate si nu ne iubim corpul...ne inhiba si nu ne elibereaza....din experienta proprie...si ajuta foarte mult...un preludiu (egal daca duce la un act sexual sau nu)este foarte important....si a vorbii cu partenerul despre ce vrei tu ca femeie ...ajuta extraordinar...dormiti desbracati...fara a face neaparat sex(dragoste)...faceti o baie impreuna fara sa faceti sex dupa....cel mai imprtant este ca femeia sa-si doreasca sa faca sex...lucruri facute in doi erotice,dar fara sa se rezume la sex...pot aduce femeii dorinta de sex...sunt multe lucruri de spus...dar fiecare isi cunoaste situatia si stie mai bine ce lipseste sau ce e prea mult....
ariadna_106
Postat pe 19 Iunie 2009 12:41
De la: pamela_1, la data 2009-06-19 12:36:05brune si eu care am un apetit l-as minca pe paine
scorpyoW
Postat pe 19 Iunie 2009 12:42
tu ce te uiti..asa este...ce sa fac....uite ce apetit am acum...ca plec acasa
pamela_1
Postat pe 19 Iunie 2009 12:44
De la: pamela_1, la data 2009-06-19 12:44:03tu ce te uiti..asa este...ce sa fac....uite ce apetit am acum...ca plec acasa


pazea ca vineeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
scorpyoW
Postat pe 19 Iunie 2009 19:45
apetituuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu cand imi vineeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
rupppppppppppppppppppp cämesaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa de pe mineeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Diavolyta_
Postat pe 19 Iunie 2009 19:50
TU STI DE CE IEPURELE STA CU OCHII DESCHISI ,ASA STAI TU CU SEXUL PE INTERNET.
kudika033469
Postat pe 20 Iunie 2009 21:49
De la: kudika033469, la data 2009-06-20 21:49:45TU STI DE CE IEPURELE STA CU OCHII DESCHISI ,ASA STAI TU CU SEXUL PE INTERNET.


iti dedic imnul romani
scorpyoW
Postat pe 21 Iunie 2009 20:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pozitia 69..ce ziceti?cum vi e pare?? 287 De la: matracuca 7 Ianuarie 2010 00:38
dupa 10 ani de casatorie tine la mine ca la un prieten dar atat 54 De la: kudika_34144 29 Aprilie 2013 10:09
:(( 17 De la: chocolata 31 Octombrie 2009 11:22
posterioare 9 De la: felixcat 15 Iunie 2011 11:35
HINT : Cu ce coafurã îl SEDUCI din prima, în funcþie de zodia lui !!!!! 21 De la: kudika_12473 6 Septembrie 2012 18:06