Setari Cookie-uri

despre femeia (in)grasa(ta) 'dupa'...

E o vorba care zice ca"MESERIA DE FEMEIE NU E UNA USOARA"..asa ca noi femeile trebuie sa facem multe lucruri pe care barbatii nu le fac..trebuie sa ne epilam..sa ne pensam..sa avem manechiura si pedichiura..sa fim aranjate...si cel mai important..trebuie sa fim...slabe..si cand zic slabe nu ma gandesc la slabe scandura...slaba inseamna dupa parerea mea..fara burta ,fara aripioare..si fara poponeatza mare...in ziua de azi e foarte greu sa te mentii,mai aes cand totul in viata noastra se desfasoara in mare viteza..si la masa de pranz mancam o shaorma sa ne saturam..in loc de ceva mai usor..eu personal nu consum nimic de tip fast food,prefer ceva mai usor..fructe legume..iaurturi..paine mai putina..mananc si dulciuri..si am o greutate normala..nu zic ca e usor sa-ti mentii greutatea,dar daca vrei sa arati bine esti nevoita sa renunti la anumite placeri..asta e..Mie imi e groaza sa nu ma ingras..sa ma deformez...numa vad altfel decat sunt acum..sinici nu vreau sa devin altfel..o relatie scartaie atunci cand femeia era slaba..si deodata s-a ingrasat..e foarte greu pt cel de langa ea..pt ca el o iubeste,dar nu mai e asa de atras de ea..pt ca ea nu mai are aceleasi forme ca inainte..pt ca odata cu kg acumulate nu mai se imbraca asa sexy..in general femeile dupa ce se casatoresc se ingrasa..devin mai neglijente cu ele..iar dupa ce nasc..practic unele femei sunt de nerecunoscut..dar daca nu e vorba de vro boala doamne fereste,incercati orice..dieta..sport..pt k asta e keia de a redeveni diva de altadata..dieta si sport..si ganditi pozitiv,nu va pierdeti speranta...MULT SUCCES

Postat pe 29 Octombrie 2008 12:31
e destul de complexa problema si este de natura psihologica. sunt multe de spus. Mai intai ca se schimba stilul de viata, grijile sunt mai mult indreptate spre gospodarie si mai putin spre a avea grija de sine, ceea ce nu este normal, dar se intampla.In plus, exista posibilitatea ca ea sa aiba anumite frustrari din cauza unor actiuni/inactiuni ale lui, frustrari pe care stiind ca numai e asa de simplu sa se desparta si gata pt ca il iubeste si e si mai legata de el,le materializeaza in a manca. Realizeaza ulterior ca el s-ar putea sa caute supletea in alta parte, se sperie, si se intoarce al acelasi obicei daunator ei mai ales - mancarea.
E complicat si neplacut si e foarte greu sa slabesti. Ar fi bine sa faca ceav cat nu e prea tarziu. Repet: pentru ea mai mult decat pentru el.
crissutza
Postat pe 4 Noiembrie 2008 11:30
pai mai vin si periode nu prea frumoase in cuplu,si din cauza stresului,mai pui pe ici pe colo.si cand cel de langa tine mai are si inspiratia sa-ti spuna ca femeile grase sunt scarboase,nu mai dai fir jos.eu mai eram ca proasta si complexata foc de nu vedeam ca de fapt se uita cu duiumul dupa mine asa grasunica cum eram.acum nu mai sunt cu dumnealui ca si-a luat iubita nu sexi si slaba ci cu bani si din punct de vedere al frumuseti...lasa mult de dorit,si culmea e ca multi imi spun ca sunt frumoasa si nu inteleg de ce sunt complexata.concluzia e ca nu trebuie sa fim si sa nu ne mai gandim asa de mult la asta si cu timpul mai dam jos cate putin.nu numai slabanoagelele plac barbatilor caci nu vor sa aiba un sac de oase in pat,ci cu putin pe ici pe colo
danapopei
Postat pe 10 Noiembrie 2008 22:12
Salut,
Am citit parerile voastre si am ajuns sa ma indignez. Oare nu avem altceva in cap in afara de problema aspectului, a ingrijirii? Sincer, voi cum aveti timp pentru toate? Sa va machiati, epilati, manichiurati, pedichiurati, imbracati dupa ultima fashion, sa mergeti la munca (8-9 ore pe zi), sa va intalniti cu iubitul (2-3 ore pe zi), sa mai si mancati sau dormiti? Dar un hobby aveti ( si sa nu ziceti ca "hobby-ul meu e sa ma duc la sala"). Eu sincer nu am atata timp. Sau nu imi pasa intr-atat de mult. La 1,70, 60 de kile inseamna grasa? Nu stiu, dar nici nu ma stresez. traiesc cum imi place si ma distrez la maxim. Iubitului meu ii place ca nu ma stresez. Beau bere si vin cot la cot cu el (fara a fi alcoolici) si mananc pizza sau alte fast-fooduri din cand in cand. De ce? fiindca asa doresc. Nu mi se pare normal sa te abtii de la ceva ce iti doresti, si sa traiesti mereu cu pofte.
Si cand vin de la serviciu, abia astept sa ma mai ocup de hobby-urile mele, sa mai citesc o carte, sa ma informez in legatura cu o chestie sau alta. Ma ingrijesc atat cat e necesar, cat sa nu umblu murdara sau ciufulita, dar in rest...nu inteleg rostul machiajului, al ultra-parfumarii. Mai treci pe langa una pe strada si ai impresia ca si-a turnat toata sticluta cu parfum pe ea. Scarbos. Sa te fereasca d-zeu sa stai langa o astfel de fiinta in tramvai sau autobuz, ca te sufoci pur si simplu. Mai bine te speli doar cu apa si sapun si ai grija sa iti fie curate hainele. E mult mai frumos. Oare cand mai aveti timp sa traiti, daca tot ce va preocupa sunt kilogramele, dietele, fardurile. Le inteleg pe femeile care dupa casatorie si copil se ingrasa. Au treburi mai importante si ganduri mai importante, nu mai sunt atat de superficiale in gandire, incat sa isi faca mereu probleme de aspect. Iar alea care nu au timp sa isi ingrijeasca copilul fiindca au ora la coafor, sau la masaj, sau la sala, sunt pur si simplu de plans.
Traiti asa cum vreti, fara restriste, fara pofte mereu neimplinite, fara diete care va imbolnavesc. Nu merita atat efort. Distrati-va ca doar o viata aveti. Ce vreti sa se spuna despre voi la inmormantare "ia uite, a fost slaba si frumoasa toata viata". Si ce folos, daca nu a stiut sa traiasca frumos si sa umple cu pofta ei de viata vietile altora?
fbronnie
Postat pe 14 Noiembrie 2008 09:01
EU nu-s grasa, sunt foarte grasa....asa am fost mereu, nu sunt neingrijita...Si nu cred ca o femeie grasa nu poate fi frumoasa, din pacate insa lumea e plina de oameni care au ca unic etalon 1.70-50...A fost o perioada lunga in care eram obsedata sa slabesc...pana cand iubitul meu mi-a zis ca ori o termin cu complexele aiurea ori o termin cu el...Concluzia? Sunt inca grasa.....iubitul m-a cerut de nevasta si singurul lucru care ma deranjeaza sunt barbatii care constant imi fac avansuri: Si legat de ''delasarea''de dupa casatorie, trebuie sa luam in consideratie factorii care duc la asta...ca suntem buni la emis judecati si la dat sfaturi... AAAA si daca tot discutam de eectele negative ale casatoriei, acestea sunt aplicabile si barbatilor....dar rar vad vreunul sa-l streseze asta...
Asa ca relaxati-va....mancati sanatos...acceptati-va asa cum sunteti si aveti incredere ca daca omul cu care sunteti va iubeste, va iubeste pt ceea ce sunteti ca om...iar daca v-a luat doar pentru look-ul silfid, aveti mai multe probleme decat credeti, mult mai grave decat aparenta fizica....
imarcris
Postat pe 17 Noiembrie 2008 07:43
daca doresti sa slabesti acum....INTREABA-MA CUM...
CU SIGURANTA TE VOI AJUTA,BINENTELES DACA SI TU AI UN ANUMIT SCOP DE A TI-L ATINGE CU SIGURANTA MA VEI INTELEGE ,POTI SA MA CONTACTEZI LA TEL 0728225512 ,,INCEARCA SI NU VEI REGRETA.ASTA TI-O SPUN PTR CA SI EU AM INCERCAT MULTE METODE DUPA RECLAME SI N-AU DAT REZULTAT ,,DAR DACA -TI SPUNE CEVA ,,,HERBAIFE''TE ROG INTREABA-MA SI-TI VOI EXPLICA;;STELA
pofilanstela
Postat pe 17 Noiembrie 2008 08:13
Draga Stela,

Herbalife imi spune ceva, dar sigur nu vrei sa stii ce
Dor_a
Postat pe 17 Noiembrie 2008 08:26
De la: Dor_a, la data 2008-11-17 08:26:20Draga Stela,

Herbalife imi spune ceva, dar sigur nu vrei sa stii ce



Si mie imi spune acelssi lucru ca si tie....mai bine nu spun ce....
imarcris
Postat pe 17 Noiembrie 2008 16:21
http://cochete.blogspot.com
divvina
Postat pe 12 Decembrie 2008 18:03
Citind mesajul m-am revazut pe mine cu 1 an in urma...in 6 luni m-am ingrasat 14 kg in urma unui tratament medicamentos luat aiurea...medicul mi-a spus ca am uter subdezvoltat si mi-a dat pastile...le-am luat si m-am ingrasat, ma simteam total dezamagita, eram complaxata si nu mai aveam chef de nimic. Am stat cu acest surplus 2 ani, am tinut toate dietele pe care le auzeam...nimic, slabeam 2-3 kg, ma ingrasam 5. Intr-un final am descoperit niste produse minune cu care am reusit sa slabesc uimitor, fara sa imi fie foame si fara sa ma imbolnavesc. Acum mi-am recapatat pofta de viata, tonusul, forma corpului si sunt cea mai fericita femeie din lume. Pt detalii www.wellnesstotal.ro, astept parerile voastre si mai putem discuta. Sa fiti frumoase si fericite!

Postat pe 8 Ianuarie 2009 21:08
Buna,
" Viata: e unica-ia-o in serios; e frumusete-admir-o; e bucurie-gust-o; e un vis-transforma-l in realitate; e o sfidare-infrunt-o; e o datorie-implineste-o; e un joc-joaca-l; e pretioasa-ai grija
Da, si eu am fost grasa am avut 97 kg ,1,58, si va dati seama cum aratam... acum am 60 kg si sunt fericita, in 4 luni am slabit 37 kg si totul se datoreaza ambitiei ,am 39 ani 2 baieti de 21 si 19 ani si sunt mandra de felul cum arat .....Inainte ami era rusine de mine singura sa ma dezbrac .... Am fost internata la Bucuresti la spitalul PARHON ,acolo am facut o serie de analize ,in fine am stat de vorba cu D-na Doctor Gudovan careia ai multumesc foarte mult si mi-a spus ca am sanse foarte mari sa slabesc ... dar cum...?? am zis eu la care ia mi-a raspuns nu ai ambitie iti place sa fi matahala !!!! atunci parca ami venea sa intru in pamant de rusine ...in fine am ascultat sfatul ei si am reusit .... cum...??? nu ma-m infometat ,nu am luat pastile ,sa-u tot felu de prosti ...am avut ambitie , nu am mai mancat :paine,sarat,grasimi,sucuri acidulate,dulciuri ,nu mai mancam dupa ora 18 ,si asa am reusit sa ajung la kg dorite... (dar sa tinem minte ca ambitia e mai inportanta )....acum mananc normal dar,fara grasimi, paine,sarat mai putin sucuri mai deloc si asa ma mentin ..... da si am omis ceva ,gimnastica pe primul rand ,dati drumu la muzica si in timp ce faceti treaba se poate si dansa ...(nu radeti .!!! )dar fara ambitie nu rezolvi nimic in viata..... SUCCES si VA PUP
marcela392000
Postat pe 10 Ianuarie 2009 09:15
Este foarte delicata problema cu ingrasatul. Iar barbatul sigur ca nu o vede pe iubita lui ca la inceput, in sensul ca nu o mai vede deloc, nici daca ar fi fost slaba si miss....Dupa o vreme, barbatul nu mai simte aceeasi atractie pentru "femeia lui".
Devine ceva obisnuit pentru el, este chestie de obisnuinta...
In timp ce alta tipa mult mai NASPA i se pare INTERESANTA , sotia sau iubita lui este asa...ceva normal....
Intotdeauna, barbatii vor remarca ORICE femeie va trece pe langa ei, si poate NU vor remarca ce bine ne sta NOUA cu culoarea cea noua de par...
Daca vrei sa simti pe pielea ta privirea aceea fascinanta cu care priveste alte femei, trebuie sa treci "intamplator" pe langa el, in asa fel incat sa nu te recunoasca imediat.
Astfel, vei vedea daca ii prezinti vreun interes, el crezand ca esti o straina....
FelixTomescu
Postat pe 27 Ianuarie 2009 02:13
Da cam asa e.Langa orice femeie frumoasa exista intotdeauna un barbat plictisit.
Asynia
Postat pe 27 Ianuarie 2009 02:47
De la: lief, la data 2008-02-25 10:11:40parerea mea e ca nu o face fericita barbatul respectiv,d-asta se consoleaza cu chipsurile si mancarea din abundenta
chiar dak nu o face fericita,ar fi mult mai fericita sa se simta bine in pielea ei ,admirata de alti barbati,dar se complace asa.stiu si eu un caz unde tipa drept razbunare pe sotul ei facuse un tort si pt k el nu venise acasa cand a trebuit l-a mancat sg....
lacrasar
Postat pe 14 Aprilie 2009 15:33
DAAAAAAAAA , CE-MI PLACE MIE CAND SE APUCA UNII SA ARATE CU DEGETUL !!
Fetelor nu toti avem metabolismul de asa natura incat sa mancam orice fara sa ne ingrasam.Iar cateodata dupa sarcina sau chiar in timpul sarciniii se produc niste schimbari hormonale care au ca rezultat o femeie grasuta ce nu poate sa mai scape de kg. in plus decat prin infometare, si ce viata ar mai fii aia !!
Ce usor e sa arati cu degetul si sa judeci!!Dar pana la urma cu totii suntem responsabili de propria noastra viata si corp, ce va pasa daca unele sunt grase!Nu -mi spuneti ca va faceti griji pt. ele, dimpotriva orgoliul vostru feminin e cu atat mai mare si va inchipuiti deja ce nefericite sunt bietele grasute dar.... nu e chiar asa.Acum nu vb de cele care au ajuns la 100 de kg. Sa nu exageram !
Si sa stiti ca si stresul isi spune cuvantul in ceea ce priveste greutatea atat a femeilor cat si a barbatilor.Cand te casatoresti deja ai o alta responsabilitate,pt. 2 sau daca ai copii pt. 3-4.Din nefericire ultimul lucru la care te gandesti este sa-ti mentii silueta de tinerica,vii de la munca unde ai mancat sandwich-uri ,iei copilul de la scoala sau gradi,fugi acasa,faci de mancare,ceva curatenie,speli copilu',scoti cainele....si tot asa.Cine mai are timp sau energie pt. sala sau salate ! Faci si tu ce poti !
Asa ca lasati paiul din ochiul vecinului si vedeti-va de barna din al vostru.
diana1981
Postat pe 8 August 2009 17:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ATENTIE! URGENT!! premii kudika 1 De la: CAELUM 21 Noiembrie 2009 13:53
Tort de ciocolata Montignac 8 De la: Ronnie_Coleman 26 Decembrie 2009 18:54
Cum slabesc 6 De la: Sonia1 3 Noiembrie 2011 10:12
celulita la picioare...cum scap de ea? :D 29 De la: kudika_970154 4 Iulie 2014 11:42
Mirinda prajitura! 3 De la: kudika_10344 4 Septembrie 2012 13:10