Setari Cookie-uri

Parul , aspecte

Apropo de par, am o problema in care voi fetelor cred ca ma puteti ajuta....
Incerc sa-mi las plete, si s-a facut destul de mare.....problema e ca e destul de ondulat, si oleaca firul cam gros. De aici si problema cu asezatul. De asezat se aseaza de minune cand e ud. Cand se usuca....nu mai sta de nici o culoare.
Stiti ce as putea folosi si eu sa-l mentin ud si moale mai tot timpul????
Am incercat cu spume si geluri, dar nu fac decat sa mi-l intareasca si apoi sa-l faca sa cada.
Danut_
Postat pe 28 Februarie 2008 21:43
Poti folosi un ulei de par,ti-l lasa moale,dar trebuie sa te speli pe par in fiecare zi.Te poti duce la un coafor,sa-ti recomande o spuma de par care sa nu ti-l intareasca,stiu ca mai sunt bune cele de la Wella-Wellaflex.In rest nu ma pricep,ca eu am parul scurt si il dau cu spuma Intesa,ca sa stea tare si sa nu se deranjeze coafura.
emyia
Postat pe 7 Martie 2008 08:50
Vreti sa fiti frumoase fetelor ? Aduc o gama foarte larga de produse profesionale (si nu numai ) ,care se gasesc doar in saloane , din Statele Unite ale Americi la preturi foarte avantajoase ! Contactati-ma la afrodita.shop@yahoo.com pentru mai multe informatii si oferte de pret! www.afrodita.shopmarking.com va sta la dispozitie cu detalii despre produse in lb. engleza fiindca este site din America !
Produse profesionale ptr. par , unghii , corp , ceulita , fata , acnee ; parfumurii , produse de igiena , accesorii...etc

Postat pe 21 Aprilie 2008 00:21
Eu folosesc masca de par kalos. Mi-l face moale de zici ca nu e parul meu. Dar numai pt vreo 2 zile.

Postat pe 29 Mai 2008 17:33
aceeasi problema o am si eu si sincera sa fiu am reusit sa il potolesc pt ceva timp cu un tratament cu ulei de ricin si cu un ser pe varfuri,state la laocul lui pt vreo 3-4 zile....pe urma evident ca o luam de la capt. acum ca vine vara numai de el lasat pe spate nu o sa am chef asa ca....il tin strans in coada impletita sau il fac coc pe ceafa ca eu personal sufar tare de caldura....si nuil suport,dar iarna...e tare bine ca tine de cald....glumesc.
dandanaua_reloaded
Postat pe 29 Mai 2008 18:01
Folosesc un produs foarte bun pe care ti-l recomand cu toata increderea Bio Fixer din gama Head Wind. E un lac de par pe baza de clorura de metilen imbogatit cu extracte de fructe care asigura hidratarea optima a firului de par, nu lasa un aspect gras, parul ramane flexibil si se poate indeparta foarte usor prin pieptanare. Problema e ca nu se gaseste in magazina fiind un produs profesional destinat saloanelor, eu il cumpar de la salonul la care obisnuiesc sa merg.

Postat pe 30 Mai 2008 06:15
moira ,te rog,ce salon e ? merge respectivul produs si la parul cret ?mersi
lief
Postat pe 30 Mai 2008 15:35
Si eu folosesc masca de par de la Kalos, de mai bine de un an, si va pot spune ca este foarte buna.Imi face parul mai moale, mai usor de pieptanat si ma ajuta atunci cand imi intind parul
me_helene
Postat pe 30 Mai 2008 15:54
eu am ulei de par de la Schwarzkopf-masca de par nu am gasit niciuna buna (din cele cumparate,ca sa prepar in casa nu am rabdare... )
lief
Postat pe 30 Mai 2008 16:01
nu iti place intins?ti-l poti intinde pt ca parul drept este mai usor de manevrat...si prietenul meu l-a avut lung si ondulat si avea probleme ..dupa ce l-a intins i se aseza imediat.
este insa important sa il hidratezi dupa pt ca produsele folosite pt intinderea permanenta contin multe chimicale...
si produsele de Loreal sunt bune...mai ales cele profesionale...nu stiu daca in tara e KERASTASE..

Postat pe 30 Mai 2008 17:10
eu am un par mai tampit asa .e drept cu fire si mai groase si mai fine.folosesc foarte mult masti de par.am folosit masca cu minerale si namolde la avon , acum am masca cu masline tot de la avon si e super.am si masca de la kalos.am mai folosit si balsam dar mastile sun foarte bune.nu stiu ce are parul meu de la un timp k mereu ii iau varfurile dar vad k iar se despica la varfuri.il am lungut si vreau sa i las sa creasca..ma enerveaza tare k ii da un aspect de matura .
zgabeatza
Postat pe 31 Mai 2008 00:12
Fetelor, am o rugaminte..da-ti ceva sfaturi de coafuri pt parul lung. Sunt foarte ocupata la serviciu si nu am timp sa caut. Va multumesc!
bbjulya
Postat pe 31 Mai 2008 02:26
picolina,avon nu e firma,dupa parerea mea,nu as folosi de acolo in locul tau! "nu stiu daca in tara e KERASTASE.." se gaseste dar la salonul Afrodita,si eu vreau sa gasesc asa ceva -imi place intins,dar...nu sta decat o zi,si daca l-as intinde zilnic as ramane fara par,deci nu e o solutie
lief
Postat pe 2 Iunie 2008 10:04
ma refeream la intinderea permanenta...bine cand incepe sa creasca la radacina este ondulat.
mai este si metoda japoneza(care este cam scumpa) care lasa parul super drept.
problema este ca daca vrei sa mai schimbi imaginea (sa il mai ondulezi de ex) este aproape imposibil..
daca vrei sa folosesti produse Kerastase, pt parul ondulat iti recomand Oleo-Relax; hidrateaza si da o forma parului ondulat si rebel...

Postat pe 2 Iunie 2008 11:44
multumesc,o sa caut produsul- nu stiu daca nu are efecte nocive intinderea permanenta...oricum,ar trebui sa gasesc un salon f bun,nu oricine se pricepe ...dar deja intram in alta tema
lief
Postat pe 2 Iunie 2008 15:54
bine prea bun pt par nu este ; am spus si mai sus.trebuie sa il hidratezi mult dupa.
din cate stiu nu este recomandat daca ai parul vopsit .atatea produse chimice dauneaza mult parului...

Postat pe 2 Iunie 2008 17:39
ai idee de unde se poate cumpara kerastase ?
lief
Postat pe 3 Iunie 2008 11:27
lief, banuiesc ca intrebarea este pt mine.
in tara nu am nici idee...eu sunt in Madrid si aici se gasesc in anumite saloane de coafura.

Postat pe 3 Iunie 2008 11:42
Parul cret are nevoie de o ingrijire mai speciala .Trebuie sa folosesti masca doar prt al face moale si usor de pieptanat Prt ai da o forma sunt creme prt par cret ...nu gel si nici spuma ca se intareste si se rupe cand il pieteni Iti trebuie o crema prt par ondulat de la Swartchop park aveau ceva prt par cret destul de bune produsele de la ei sau Sunsilc In saloane gasesti mai multe oferte si poti chiar sa cumperi preturile is cam acelasi acum depinde de firma . Iti poate si explica cum sa o folosesti de cate ori prt ca cremele modelatoare prt par cret sunt hidratante si na iti ingrasa un pik parul daca depasesti limita .Cel mai bine iti recomand daca tii la felul cum arata parul tau sa mergi la un salon si poti fi indrumata pe varianta cea mai corecta in functie de structura firului tau de par .
adri_2
Postat pe 3 Iunie 2008 14:56
sunsilk e f bun!ce salon bun imi recomanzi ?
lief
Postat pe 3 Iunie 2008 20:10
Nu pot sa iti recomand un salon prt ca nu sunt din Bucuresti ...Eu am facut cursul acum un an pe Gabroveni la beauty-salon 90-60-90 era undeva in piata uniri ,acum am vazut ca e altcineva se numeste Andreea ,altul nu stiu prt ca nu prea cunosc Bucurestiul ....dar sunt o multime de saloane si am vazut si magazine pe uniri erau chiar doua unde se puteau cumpara diverse produse profesionale ...acolo ai putea sa intrebi de kerastase ...dar e mai bine la salon ca poti sa intrebi ce te intereseaza despre acel produs si cum sa il folosesti
adri_2
Postat pe 4 Iunie 2008 16:24
La mine parul este lung, foarte des si are foarte mult volum. Port mai mereu parul pe spate, caci toate clamele mele nu tin mai mult de o zi caci se rup sau sunt prea mici.
Acum folosesc o masca de par cu keramide si scoici de mare si sunt foarte multumita de ea.

Postat pe 4 Iunie 2008 23:19
si eu am parul cret, mai bine zis ondulat si nu mai stiu ce sa fac cu el, cum sa mi-l aranjez, folosesc head&sholders, ma tine 3, maxim 4 zile,de fapt, nici atat si mi se unge de zici ca mi s-a turnat ulei pe cap, si-mi sta lipit pe pielea capului, dati-mi si mie niste sfaturi...

Postat pe 8 Iunie 2008 11:41
fideluta,aceeasi problema o are si fata mea...are parul pana la umeri...dar dupa 2 zile..ai impresia ca nu s-a spalat de o luna..este foarte gras...este disperata..de vreo 2 saptamani a inceput sa puna otet de mere in apa de clatire...dar nici un rezultat...fetelor..cine s-a mai confruntat cu problema asta...si cine a rezolvat...asteptam sfaturile voastre...
ginetta
Postat pe 8 Iunie 2008 16:28
nush.inceraca cu ulei de ricin,masline si zeama de lamaie.si mai e si spray-ul de coafare de la avon care mie mi-l face moale si nu e nici scump pe care l-am amestecat cu ce ti-am zis si il las cate 10 min pe parul umed si dupa clatesc.t pup :*

appo,stiti cum sa fac sa imi creasca parul mai repede?

Postat pe 8 Iunie 2008 19:26
Pt cele cu parul ondulat , daca il vreti drept si nu doriti sa folositi placa , va recomand peria rotativa de la Rowenta , va aranjati parul dupa spalare si tine pana la urmatoarea spalare. Eu nu am parul ondulat , dar la cateva prietene am observat ca a dat rezultate.E o alternativa la placa pt ca aceea arde parul daca e folosita prea des.
Kittynelle
Postat pe 18 Iunie 2008 19:05
Pentru cresterea parului se stie din popor de frectia pielii capului cu gaz. Am auzit ca are un miros persistent totusi...deci ...pt cine se incumeta si suporta.
Kittynelle
Postat pe 18 Iunie 2008 19:07
cu gaz ne dam foc la par, ti-l arde sau petrol cum i se mai zice, iti creste parul dar iti face matreata

Postat pe 27 Iunie 2008 21:49
nivea creme e ceva sa iti mentina parul moale sau de la sunsilk e tot ceva creme pt par care ti-l face moale intreaba la farmacie succes;)
Lady_Gaga9
Postat pe 10 Iulie 2008 00:08
Slabeste folosind fructul Basha
Miercuri,Joi,Vineri,..16,17,18.. iulie,august,septembrie,.. 2008,2009,2010...Zile nici prea "grase" de prea multe evenimente dar nici prea slabe de lipsa lor..Zile ideale este pentru cineva care slabeste folosind fructul Basha.NU TE MAI INGRASA UTILIZAND TRATAMENTE/PASTILE DE SLABIT!!SLABESTE FOLOSIND FRUCTUL BASHA(intre 6-9 kg din chiar primele saptamani de folosire a tratamentului)
id:fructul_basha
0731895539.

Postat pe 23 Iulie 2008 00:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
michael jackson 2 De la: yumalai 27 Iunie 2009 09:16
Concurs label.m 1 De la: Amalia06 27 Februarie 2012 14:39
cine a folosit fiole de la gerovital pentru par? 6 De la: balrog 14 Martie 2011 12:38
Extensiile cu clip-on 1 De la: extensii_perfecte 4 Februarie 2009 16:14
Stie cineva ? :D 5 De la: balrog 14 Martie 2011 12:55