Setari Cookie-uri

ingrijirea parului

voi ce masti de par folositi?
ds82
Postat pe 4 Aprilie 2008 20:29
eu folosesc o masca naturala de 2 ori pe saptamana. 2 galbenusuri de ou amestecate cu o lingura de miere de albine. amestec pana se formeaza o pasta si aplic pe par. las vreo 15 minute iar apoi il clatesc. poti face asta inainte sau dupa ce te speli pe cap cu sampon. pup

Postat pe 4 Aprilie 2008 23:04
mersi pt raspuns! mi-am tot torturat parul cu atata vopsea ultima vreme. niciodata nu am noroc de o coafeza buna, si am hotarat sa ma vopsesc acasa singura, decizie proasta pana la urma.....fiinca niciodata nu iese cum as vrea eu. deci am nevoie de masti de par la greu acum sa-mi readuc parul la stralucirea lui de altadata. o sa incerc reteta ta. pup.
ds82
Postat pe 5 Aprilie 2008 00:25
sa ai grija sa nu ai prea multa miere de albine, pasta sa fie omogena, parul sa-l ai ud si rece. daca ai prea multa miere de albine o sa ti se incleieze parul , iar daca nu amesteci bine si galbenusul iar apoi te clatesti cu apa fierbinte , te vei trezi cu bucati de galbenus prin par. eu am incercat chestia asta cand eram mai mica, pana sa inteleg ca trebuie puse doua parti aproximativ egale. dar pana la urma am scapat de galbenus dupa vreo 5 spalari in aceeasi zi. :))))))))) te pup si sa-mi spui daca merge. ;) daca doresti masca o poti folosi si de 3 ori pe saptamana, sau cand te speli pe cap, ramane la alegerea ta. numai sa nu exagerezi.

Postat pe 5 Aprilie 2008 10:49
aaa , si incearca sa nu cumperi miere de albine de la magazin. ia de la un apicultor, ca e naturala si sanatoasa. si daca poti face rost de oua de la tara e si mai bine. vezi alte sfaturi si la topicul'' stiti tratamente care pot intari firul de par'' . te-am pupat.

Postat pe 5 Aprilie 2008 11:00
eu folosesc masca de la calos, cea cu placenta, de 2 ori pe saptamana.si pt par vopsit( revitalizare)dupa spalare aplic masca sau balsam si acopar cu un prosop fierbinte 15 minute.si pt stralucire clatire cu apa si otet de mere.taie varfurile la 2 luni( ffff important!).

Postat pe 5 Aprilie 2008 12:19
multumesc de sfaturi fetelor! tocmai ce am incercat masca ta, anaphielle, si imi place cum e parul( se vede difrenta)....am cam stat eu sa-l spal ceva....dar baba la frumusete, sufera!:))))) daca ar stii baieti cat ne torturam noi sa aratam bine.....pup!
ds82
Postat pe 5 Aprilie 2008 19:36
:))) ca sa aratam bine pentru ei...sper sa-ti foloseasca masca mea, aici depinde si daca parul primeste tratamentul . stii cum e ...la fel ca si sampoanele. tu te speli cu palmolive ( de ex) iar mie nu-mi prieste. ;) azi am inceput sa folosesc sansilk pt par drept si matasos...si spre uimirea mea...parul e perfect de la prima spalare. ma intreb dupa cateva spalari cum va fi :)) ca iesit de la coafor? :))) kidding. va pup

Postat pe 5 Aprilie 2008 23:33
Acum folosesc Phytocitrus, cu unt vegetal si extract de grapefruit, e masca pentru par vopsit; face parul mai stralucitor, mai matasos :) .

Postat pe 6 Aprilie 2008 01:45
GIVE ME A BREAKEEEEEEE . draga du-te in alta parte cu porcariile astea de 2 bani. hai,hai,sa-ti vad spatele...

Postat pe 11 Aprilie 2008 22:50
bravo, anaphielle! Lasa-ne, lasa-ne......
ds82
Postat pe 11 Aprilie 2008 23:51
doamne sfinte peste tot dau de Awrye...toate fetele o "roaga" sa ne lase..ea nu si nu.....vrea sa ne imbogateasca....
ginetta
Postat pe 13 Aprilie 2008 00:07
si noi ne incapatanam sa ramanem... neimbogatite!!!=))

Postat pe 13 Aprilie 2008 12:34
:))) noi ii zicem sa ne lase ,dar ea '' batman, batman'' :)))) stiti reclama,nu? super tare, si-acum rad cand o vad :)))) se potriveste aici :))) ( '' vezi ma, ti-am zis eu ca e popa? tu batman,batman'' ) :)))))))))))))

Postat pe 14 Aprilie 2008 00:13
anaphielle am facut si eu masca pe care ai spus ca o folosesti numai ca ( cu de la mine putere am adaugat si 2 lunguri ulei de masline), si parul mu e mai fericit!multam' de reteta!

Postat pe 14 Aprilie 2008 15:52
Fetelor vreau sa stiu un tratament bun,dar foarte bun impotriva caderii parului.Il pierd

Postat pe 14 Aprilie 2008 17:58
buna fetelor!pentru caderea parului cele mai bune sint tratamentele naturiste:spalati parul cu zeama de urzica acum ca tot vine primavara si de trei ori pe saptamina aplicati o masca simpla compusa din:doua linguri ulei de masline,doua galbenusuri de ou ,doua linguri de miere.amestecati toata compozitia pina devine omogena si lasati sa actioneze 10 min dupa care clatiti parul bine.dupa o luna de tratament o sa vedeti un par sanatos si matasos.pentru pers.care au probleme mai grave adica o cadere foarte pronuntata pe linga tratamentul naturist recomand un o solutie ca un sprey fara miros care se aplica dimineata si seara pe parul uscat in jur de sapte pufuri.sol se numeste:minoxidil sandoz 2% si este originala din Franta si cred ca a aparut si in Romania in farmacii.aici costa 24 de euro.toate cele bune!

Postat pe 14 Aprilie 2008 20:43
da france,asa ziceam si eu...inafara de urzici...si a venit si vivi cu uleiul de masline. si cum e zeama de urzica? ceea ce ramane de la fierbere? fetelor, auzisem mai de mult ceva de frunzele de nuca. stie cineva reta? ati incercat? e bun?... france,pai daca in franta masca costa 24 euro adica vreo 80 ron , aici ar costa mai mult...si o femeie care castiga nu prea mult peste salarul minim pe economie,nu cred ca ar da atatia bani pe un spray. dar sa speram ca a aparut si aici si ca este mai ieftin decat ne asteptam. puup

Postat pe 16 Aprilie 2008 21:26
pur si simplu cind faci urzici opresti zeama in care le oparesti si te speli cu ea pe cap.despre frunzele de nuc atunci cind sint tinere se fierb o jumatate de ora intr-un vas cu apa dar atentie ca modifica culoarea parului.cit despre sprayul farmaceutic eu l-am folosit cind am pierdut mult par si mi-a crescut la loc.acum foloseste si un prieten de familie si spune ca si lui dupa o luna ia crescut parul.ce sa spun cind ai tendinte de chelie dai orice si nu mai pare scump 24 de euro.noapte buna!

Postat pe 16 Aprilie 2008 23:19
de frunzele de urzica stiam si eu tot asa ca sunt mai mult pt culoarea parului.
ds82
Postat pe 17 Aprilie 2008 01:45
france, da-mi mai multe detalii despre spray-ul ala, cum ma duc la farmacie si intreb de...spray pt cresterea parului ''SOL'' ? ca prietenul meu incepe sa cheleasca la 21 de ani :)))) si poate il conving sa foloseasca. ms mult. pup

Postat pe 17 Aprilie 2008 11:36
salut!ai grija ce ceri la farmacie ca la noi nu toata lumea este asa bine informata vis a vis de produsele pe care le comercializeaza.solutia se numeste MINOXIDIL SANDOZ.-solution pour aplication cutanee.

Postat pe 18 Aprilie 2008 15:07
ms frumos

Postat pe 19 Aprilie 2008 02:29
salut fetelor! tot impotriva caderii parului,dar deja vb de alopecie,iar tratamentul dureaza inttre 4 si 6 luni mai exista la farmacie solutia ''hair grow'' sinonimul lui ''minoxidil'' de la sandoz care e firma .minoxidilul e defapt substanta activa.
o alta solutie o reprezinta fiolele cu aminexil de la vichy..cam 18 fiole ptr o cura(ultima oara erau la promotie12 +6 gratuit)intrebati in farmaciile care comercializeaza vichy...pup,aveti grija de parul vostru!
sun_light24k
Postat pe 19 Aprilie 2008 18:15
france are dreptate ...e undeva in jur de 60-70 ron...vb de hair grow(minoxidil substanta activa)
sun_light24k
Postat pe 19 Aprilie 2008 18:18
Vreti sa fiti frumoase fetelor ? Aduc o gama foarte larga de produse profesionale (si nu numai ) ,care se gasesc doar in saloane , din Statele Unite ale Americi la preturi foarte avantajoase ! Contactati-ma la afrodita.shop@yahoo.com pentru mai multe informatii si oferte de pret! www.afrodita.shopmarking.com va sta la dispozitie cu detalii despre produse in lb. engleza fiindca este site din America !

Postat pe 21 Aprilie 2008 00:17
De la: delia82, la data 2008-04-04 20:29:37voi ce masti de par folositi?

Iti recomand eu o coafeza super Delia
sy21
Postat pe 28 Iulie 2008 17:26
Si cojile sau frunzele de nuc sunt bune, dar grija mare contin iod foarte mult, si parul isi schimba culoarea.
idiana13
Postat pe 30 Iulie 2008 15:52
eu nu folosesc nici o masca am sampon wash and go/e super

Postat pe 2 August 2008 12:26
salut sy 21 si eu sunt de loc din alexandria dar stau in bucuresti.te pup

Postat pe 2 August 2008 12:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
petnru un par frumos 69 De la: balrog 14 Martie 2011 15:03
Ingrijirea parului la barbati 3 De la: balrog 14 Martie 2011 15:08
sa imi fac parul permanent? 19 De la: crazy_cat95 25 Mai 2009 14:17
Tratamente pt par+ imi cade parul foarte mult. 107 De la: alina_luminita 17 Mai 2018 12:43
o metoda pentru a scapa de parul negru 12 De la: danilamarina84 5 Octombrie 2013 21:52