Setari Cookie-uri

Parul , aspecte

ce fruct e acela? n-am mai auzit de el...

Postat pe 23 Iulie 2008 16:17
Intreba cineva unde se gasesc produse Kerastasse. Eu am vazut un salon in Carrefour Orhideea unde aveau toate gamele acestor produse... dar destul de scumpe (in jur de 200 lei).
annutza_19
Postat pe 25 Iulie 2008 21:10
hmmm si eu am aceeasi problema deci nici un produs n`o sa faca minuni decat de scurta durata..e destul de dificila cand se face trecerea de la par scurt la par lung!stiu eu ce striu doar l`am mai avut o data lung si i`ar l`am tuns! silly me acum ma lupt sa`l las sa`mi creasca dar am mari belele.ptr ca e ondulat..e firul gros si aspru...fac si eu ca tine ud sta bestial...sau cu gel..dar cand se usuca si nedat cu nici un produs arat ca o bufnita! oh God..pe bune daca vrei par lung trebuie sa induri..e de preferat sa ti`l lasi sa creasca toamna cand e frig mai pui un fes ceva.. merge si un batic..da cand creste e stresant iese din batic.. ah am uitat sa zic ca eu am parul des.. deci probleme f mari de asta creste si greu. asa ca daca vrei par lung indura!solutii mirifice nu sunt! am incercat toate natiile masti..uleiuri..nu fac altceva decat sa`ti cada parul.. sau sa devii dependent de ele..eu nu cred ca o sa mai am vointa sa mi`l las lung.. prea multa bataie de cap
Amaruie
Postat pe 5 August 2008 14:47
Vin si eu cu o intrebare, dar tinand cont ca e primul meu post pe acest forum sper sa nu fiu certat daca gresesc cu ceva.

So ... legat de prb mea, am si eu un par foarte cret si as vrea sa-l protejez in aceasta perioada mai rece. Voi fetelor ce m-ati sfatui, ce as putea sa fac in acest caz? Va spun de la bun inceput ca nu stiu cu ce se \"mananca\" balsamurile, tratamentele hidratante, etc. pentru ca nu am folosit asa ceva pana acuma.
Solutiile sunt bine venite atata timp cat nu trebuie sa il tai :D
Astept raspunsurile voastre.
Merci.

PS am si o poza :))
mikki_a
Postat pe 14 Decembrie 2008 03:02
Foloseste ulei pt par de la Kalos....sunt mai multe uleiuri de par dar intreaba vanzatoarea care ti-ar fi cel mai folositor!
paula27
Postat pe 14 Decembrie 2008 08:44
Eu folosesc masca de par de la Avon este foarte buna si pentru par vopsit, face un par super moale si nu este nici foarte scump; in jur de 13 ron
dana_dana82
Postat pe 14 Decembrie 2008 09:00
D c spui Lief ca AVON nu e firma?eu folosesc masca cu masline pt par de mai bine de 2 ani si am un par lung blond si ff sanatos. Sunt persoane care habar nu au sa foloseasca o masca de par sau un ulei pt varfuri.AVON are doar produse profesionale,daca nu sti nu vorbi aiurea.
asiral2007
Postat pe 14 Decembrie 2008 15:03
https://www.amway.ro/catalog?renderer=product_large_image&renderer.popup=large_product_image_popup&id=1099
Calitate garantata.
allexia55
Postat pe 14 Decembrie 2008 21:47
"daca nu sti nu vorbi aiurea" te rog incearca sa inveti sa vorbesti corect gramatica,pe urma sa dai sfaturi ,"sa stii" sa dai sfaturi!Avon nu e firma,esti probabil vreun distribuitor de te ataci asa,dar e varza avon ,cu V mare!
lief
Postat pe 15 Decembrie 2008 00:32
predau in invatamant,crede-ma,stiu gramatica fff multa. nu cred ca un profesor de engleza isi permite sa vorbeasca agramatical.sunt doar client al mastii cu masline,nu distribuitor. am facut cursuri de ingrijire personala:par,unghii,ten etc.de aceea imi permit sa dau sfaturi,cunosc domeniul. spre deosebire de alti...
asiral2007
Postat pe 15 Decembrie 2008 21:21
De la: asiral2007, la data 2008-12-15 21:21:58predau in invatamant,crede-ma,stiu gramatica fff multa. nu cred ca un profesor de engleza isi permite sa vorbeasca agramatical.sunt doar client al mastii cu masline,nu distribuitor. am facut cursuri de ingrijire personala:par,unghii,ten etc.de aceea imi permit sa dau sfaturi,cunosc domeniul. spre deosebire de alti...


In cazul asta, Asiral (fara cea mai mica intentie de cearta) ar fi trebuit sa stii ca "stii" si "altii" - in contextul folosit de tine - se scriu cu doi "i".
Pe de alta parte, se zice ori "lucrez in invatamant" ori "predau engleza"...
Si acum inteleg de ce romanii care au invatat engleza cu profesori romani, in scoala, vorbesc asa de prost cand ajung peste hotare.

Si ca sa revin la topic, e de incercat serul de par. Se aplica pe parul ud, in special catre varfuri.
Dor_a
Postat pe 16 Decembrie 2008 09:05
ok ok asa sa fie cum zici tu. vad ca nu o scoatem la capat. am invatat atata gramatica in scoala,incat nu are rost sa stau sa ma cert cu tine. peste hotare,in tara mama,engleza se vorbeste cu totul si cu totul altfel,ce invata copiii la scoala este engleza pura cea literara.referitor la ser,se aplica doar pe varfuri,nu spre varfuri.intradevar are efect.
asiral2007
Postat pe 17 Decembrie 2008 10:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 3 De la: kudika472186 20 Noiembrie 2011 18:43
INVITATIE IN SHOWROOM EXTENSII 2 De la: anybody 21 August 2009 15:00
bunaa 16 De la: Adelina_Mihaela_2 17 Iulie 2012 14:36
Fire albe 6 De la: Barbie30 1 Iulie 2010 18:47
Help!!Unde gasesc? 8 De la: balrog 14 Martie 2011 13:06