Setari Cookie-uri

Oare se mai poate schimba ceva?

. Stau cu el in casa de 2 ani si avem 4 ani si ceva de relatie.De cand sunt cu el nu mai am prieteni( ma rog prietene pt ca in fata lui nici nu am voie sa fol genul masculin cand vine vorba de oameni ca se aprinde imediat si iese un scandal monstru), m am indeparta si de familie de rude de toata lumea.Sunt doar eu si el...si atat.Nici macar nu ii pot povesti vre o intamplare haioasa de la scoala sau de la servici sau despre vreo boacana pe care sa o fi facut unul din colegii mei ca imediat imi reproseaza ca am ceva de a face cu respectivul..deci la noi in case se vb doar l agenul feminim.Intr un timp imi reposa chiar si de ce il pup pe fratele meu cand mergeam in vizita la parintii mei,ce sa mai zic ce faptul ca sa luat de oameni pe strada pt ca se uiatu la mine(si sincer de multe ori chiar i sa parut...sau daca nu s aluat de ei sa luat de mine....dupa parerea lui nu am voie sa ma uit nici in stanga nici in dreapta pe strada...dar si dac am auit numai in fata nu i convine...de fapt nu pre ii convine nimik).Trebuie sa iau telefonul si daca ma duc la dus sau daca sunt la bucatarie tre sa umblu cu el in buzunar pt ca daca nu raspund se enerveaza iar daca prin absurd nu am avut tel la indemana si il sun eu ma ia cu faze de genu'' ce faceai de ce nu ai raspuns te f**i? ''(scuze pt expresie dar este exact cea pe care o fol el)Sa ve povestesc o intamplare: a fost plecat din oras 2 zile si am ramas singura acasa,i am spus ca o chem pe prieten amea sa doarma la mine ,cand a venit ea am iesit amandoua sa cumparam ceva dulce de jos si tigari ,eu nu aveam tel mobil in perioada acea ,el a sunat pe tel prietenei mele care intamplator era descarcat,dupa a sunat pe fix si cand am ajuns acasa si am vbt cu el nea injurat pe amnadoua ca l auasa cortului si a lasat si sms pe tel ei u alte injuraturi(toata plecarea noastra a durat 15 min)...cand sa intors acasa scandal ca unde am fost...am incercat sa i explic el nu si nu si sa lasat cu imbranceli ,tras de par si palme multe.Si nu a fost singura data cand a dat in mine( mi a spart buza ,mia dizlocat un deget si ma dat cu capul de calorifer),de fiecare data gaseste el un motiv iar eu trebuie sa ma simt vinovata.Nu sunt genul care sa faca crize de nervi sau istericale,nici macar nu ma enervez des .iar de tipat nu pot spune ca tip ci poate doar vb mai rastit cateodata cand chiar ma scoate din sarite.Am incercat sa fiu intelegatoare si sa trec peste tot.Poate asta este motivul pt care mai suntem impreuna,chiar mi am dorit relatia asta.Credeti ma ca nu i am dat nicodata motive.....nu intarzii nici macar 10 min acasa(cand sa intamplat sa trebuiasca sa raman10 min sa vb cu o prof sa mi motivez o absenta am avut scandal si sa lasat cu tras de par la mudl cel mai cumplit cu putinta) .vin acasa direct de la facultate sau de la servici......dar face toate astea ''preventiv'' cum mi a spus o intr o zi..........Am ramas cu el pt ca am sperat ca se va schimba si de multe ori mi a lasat impresia ca vrea asta dar pur si simplu se tot repeta .De vre o 2 saptamani nu a mai fost agresiv fizic, dar verbal continua si imi tot spune ca o sa se schimbe...insa de fiecare data cand vine acasa (sau aproape) imi verifica mesaj arhivu l de la id ul de mess,cand ma vede ca vb la tel(chiar si cu sormea)imi spune ''hai mai repede'' si chiar se enerveaza dc ma vede ca vb la tel.....si multe multe altle ;dar ma opresc aici pt ca si asa am scris prea mult.....multumesc...







Postat pe 4 Martie 2008 20:20
cu siguranta poti sa-l schimbi! dar cu altul!!!! si asta cat mai repede ca viata e scurta!!

Postat pe 4 Martie 2008 20:47
:O:O:O Te agreseaza si fizic?!?! Barbatul asta este obsedat de tine!!! Asta nu mai este iubire...nu cred in schimbari mari ale omului , si nici nu as vedea ca s`ar putea face ceva in privinta relatiei voastre!Nu poti trai cu asa un om absurd care nu are incredere in tine desi nu i`ai dat motive.Inteleg ca poate il iubesti , dar daca situatia se tot inrautateste aceasta obsesie a lui te va distruge.
Kittynelle
Postat pe 4 Martie 2008 23:47
scuza-ma ca sunt atat de directa. dar esti efectiv PROASTA. ce mai cauti cu el??????nu poti sa iubesti un astfel de om. poti doar sa iubesti notiunea de relatie cel mult. lasa-l fata pana nu te schilodeste. domene nu-mi vine sa cred ce ai povestit si mai ales faptul ca inca sunteti impreuna. esti tanara, ai toata viata inainte si tu stai cu animalul asta??????revino-ti!!!parintii tai stiu prin ce treci??? daca eram in locul lor te legam de calorifer numai sa nu te mai vezi cu el.

Postat pe 5 Martie 2008 09:39
Iubita, nu inteleg de ce accepti porcariile astea?
Crezi ca s-au terminat barbatii????
Daca accepti sa te maltrateze fizic si psihic inseamna ca iti place stilul asta de viata.
Nu crezi ca e cazul sa te trezesti la realitate?
Acum cat nu esti casatorita cu el!
Nu cred ca un barbat de genul asta se va schimba vreodata.
La un moment dat o sa trezesti singura si secatuitata.
Daca nu te gandesti tu la tine, nu se va gandi nimeni!
Ai grija!
Te pup si iti doresc numai bine.

Postat pe 5 Martie 2008 09:45
multumesc pt sfaturi...si stiu ca aveti dreptate,dar unde sa gasec putereasa las toti acesti ani in urma?sincer imi doresc f mult sa fiu libera si sa fac lucruri pt ca simt ,pt ca imi fac placere,nu doar pt ca trebuie sau pt ca asa vrea el.De cand suntem impreuna cam asa se intampla(nici macar scoala de soferi nu m a lasat sa o fac ca cica se da instructorul la mine si el nici nu vrea sa stea cu grija asta).Roxanika:parinti mei nu stiu...nu am avut cura sa le spun ,desi sunt genul de p[arinti intelegatori si care nu m au fortat niciodata sa fac ceva ce nu mi place.M a m trezit l arealitate ...dar acum e mai greu sa ma rup de aceasta realitate

Postat pe 5 Martie 2008 11:38
'puterea sa lasi toti anii astia in urma'???? ce putere, fato? ce ani, aia in care te-a agresat, fizic si verbal si sentimental??? in cazul in care nu esti cumva masochista, desi tare ma bate gandul ca s-ar putea sa fii, dupa cate ai indurat si tot nu te-nduri sa-l lasi naibii pe imbecilul ala!!!, ce mai stai pe ganduri? si de ce ti-e greu sa te rupi? te-ai obisnuit cu bataile lui si o sa-ti lipseasca? zau ca esti de neinteles!!! nu te supara, dar, cum ziceam, daca nu esti masochista sau n-ai ceva probleme psihiatrice, nu vad ce mai astepti, de ce n-ai si plecat deja??? aaaa, si intrucat vad ca titlul postului e daca se mai poate schimba ceva, raspunsul meu e DAAAAAAAAA!!! in rau!!! o sa te umileasca tot mai rau si o sa te bata odata pana te-omoara! asta vrei? de zici ca ti-e asa greu sa-i dai pace 'iubitului' tau bataus?

Postat pe 5 Martie 2008 12:12
Am impresia ca nu termini relatia asta de teama.
Cred ca iti e frica de el!
Ce ai de castigat daca ramai cu el?
Bataie dimineata, la pranz si seara!
Cred ca ar fi cazul sa mergi la un psiholog.
Ce o sa faci daca faci un copil cu el?
O sa aiba si el aceeasi soarta!
Asta vrei???
Esti tare ciudata!

Postat pe 5 Martie 2008 12:19
am cunoscut fete care trec prin asta ,cam banuiesc prin ce trec...problema e ca ei le-au facut sa fie dependente de ei,le-au bagat in cap ca nu-s bune de nimic,ca-s proaste,astfel incat ele au inoculat ca merita asta,pe el,care le aplica pedeapsa,si ca intr-un fel nu se pot descurca singure,si au senzatia chiar (paradoxal) ca el le este alaturi,si d-asta nu il pot lasa,ca nu mai au pe nimeni si nu se pot descurca singure - cand de fapt sunt prea cu increderea la pamant ca sa mai spere si sa renunte,si-au distrus stima de sine,de fapt le-a fost distrusa de cel ce culmea,trebuia sa le-o creasca-nu e vorba de prostie,ci...ele trec prin momente grele si nu se pot desprinde ,cred ca e ceva asemanator cu o boala,si banuiesc ca deja sufera de depresie aceste femei,care isi reneaga momentele cu batai si tot spera ca e un vis urat-in subconstient stiu ca nu e bine,dar cu timpul vor crede chiar ca merita asta,trist
lief
Postat pe 11 Martie 2008 16:29
sonia draga ma cutremur gandindu-ma la cosmarul pe care il traiesti alaturi de acest individ. sunt total impotriva violentei fizice asa ca mi-e neclar de ce mai esti inca cu el dupa ce ti-a aplicat atatea corectii fizice. ca sa nu mai vb de vocabularul "imbunatatit" pe care il foloseste cu tine. nu are dreptul NIMENI sa te trateze in halul asta. o mare greseala e faptul ca i-ai permis sa te izoleze de restul lumii, i-ai permis lui sa faca regulile si tu doar te-ai conformat celor impuse de el.FUGI de el ca dracu de tamaie ca nu ai nici o sansa cu un astfel de om!si oricine ar aparea in viata ta nu-i permite sa te indeparteze de familie si priteni.

Postat pe 11 Martie 2008 16:40
Trebuie sa-l laºi ºi ınca absolut urget.İar daca nu te lasa el in pace poti anunta ºi politia. Cum adica sa te loveasca ? Chiar eºti atat de visatoare ºi ınca mai crezi ca se va putea schimba ??????/ Sa fim serioºi.
irenpak
Postat pe 18 Iulie 2008 11:53
LASA-L DRAKULUI.CE MAI STAI CU EL?Daca chiar vrei sa vorbim mai multe am sa ti dau id -ul meu
otylya27
Postat pe 28 Iulie 2008 13:53
Am o singura intrebare:Ce mai cauti cu el?!?
Mai femeie,tu nu cred ca stii cat valorezi tu!!!!!!! Crezi ca e singurul barbat din lumea asta?!?Nu vezi ca n-ai pe cine schimba,ca nu e intreg la minte?!?Si precis spui ca e gelos pt ca te iubeste...asta e iubire?!?
Viata asta e prea frumoasa ca sa ti-o risipesti aiurea...
blindgirl
Postat pe 18 August 2008 22:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
E normal sau nu sa tii legatura cu fostii prieteni? 53 De la: rashela 12 Martie 2011 09:25
femeile penibile si disperate de 30 ani 262 De la: Alex_Bodea 16 Ianuarie 2011 19:28
sfaturi va rog 13 De la: lilu_67 10 August 2011 15:18
m ar putea ierta pt ce i am facut?? 70 De la: kudika193514 6 Iunie 2010 14:33
APROAPE 10 ANI DIN VIATA PIERDUTI FARA S STIU CE MA ASTEAPTA!!! 40 De la: kudika_5901 9 Iunie 2012 21:54