Setari Cookie-uri

fals tratat de iubire

contact vizual,abordare mai mult sau mai putin inspirata,numere de telefon,sex,club,sex,pizza,sex,film,SMS, weekenduri,sex, banal, plictiseala, finish.
cu putin noroc asta poate dura maxim doi ani dar fara pretentii.cam astea sunt coordonatele unei relatii cu pretentii de iubire.superficialul macina incet si sigur sentimente si eu-uri in goana dupa imitatii,dupa sabloane vandute in reviste frumos colorate incarcate cu sfaturi ieftine si retete ce garanteaza fericire.
karelia123
Postat pe 17 Februarie 2008 23:17
si ideea care era, doamna draga, ca eu una n-am inteles nimic??? ca nu poate dura o relatie 'cu pretentii de iubire' mai mult de 2 ani? sunt sigura ca te inseli... si, daca va mai citi cineva post-ul tau, cu siguranta te va contrazice. si daca pentru tine s-a intamplat asa, umila mea parere e ca n-ai iubit cu-adevarat si c-ai lasat acel 'superficial' sau banal sau rutina cotidiana sa-ti manance sentimentele. dar mai cred ca sentimentele adevarate nu pot fi macinate, cum zici tu, asa usor, si daca s-au macinat asa iute, inseamna ca sigur erau superficiale, deci nu era iubire. eu cred ca iubirea adevarata poate dura o viata intreaga. da, la fel de adevarat e ca, daca n-ai grija de ea, daca nu te pricepi sau nu-ti pasa, n-ai timp sau kef, sau pur si simplu te-ai 'plictisit' sa intretii focul iubirii la fel ca la inceput, s-ar putea ca relatia sa inceapa sa scartaie sau chiar sa se duca naibii la un moment dat. dar nu pentru ca orice fel de relatie dureaza doar doi ani, cum vrei tu sa ne spui, ci pentru ca n-ai avut grija... si mai cred ca, atunci cand iubesti tare-tare-tare pe cineva, si acel cineva te iubeste tare-tare-tare pe tine, telefoanele, sexul, cluburile, pizza, din nou sexul, weekendurile, etc-ca te-am citat destul- iti par toate grozave. si pizza e cea mai buna din viata ta pt ca o mananci cu el, si cluburile sunt cele mai pentru ca esti impreuna cu el acolo s.a.m.d. cam asa cred eu despre iubire. si stiu ca multe dintre noi credem la fel... din fericire pentru noi, femeile, mai sunt si barbati-chiar daca nu asa de multi pe cat ne-am dori, care cred la fel...

Postat pe 18 Februarie 2008 06:38
parerea mea e ca pe masura ce trece timpul,va descoperiti ,si asta va poate uni mai mult,sa va faca sa treceti peste obstacole,sau va poate indeparta,mai ales ca nu puteti ceda de f multe ori in favoarea partenerului (in cazul in care nu va potriviti) Pe de alta parte,exista persoane superficiale,care la cel mai mic obstacol dau bir cu fugitii si astfel pierd esenta,nu stiu sa pastreze o relatie,gandesc ca mai sunt si alti baieti/fete ,e plina balta de peste.Altii zic asta prea repede, altii dupa muulte compromisuri,nici asa ,nici asa nu e bine,la niciuna din extreme
lief
Postat pe 18 Februarie 2008 10:49
imi cer scuze,chiar nu ai inteles nimic!discutia se poarta la modul general,nu era vorba nici depre mine nici despre tine.IUBIREA implica doua persoane si o intensitate cat de cat apropiata a sentimentului.Priveste cu atentie in jur si vei vedea ca nu exagerez.Lumea din jur nu-si mai permite,timpurile nu mai permit iubiri adevarate.Chiar te rog sa-mi spui ce intelegi tu prin iubire? Stii, pe parcursul evolutiei societatii iubirea s-a manifestat altfel chiar daca a fost tot iubire sa zicem desi multi confunda sentimentul cu obisnuinta,cu dependenta cu frica de un alt inceput.
Nimic nu este etern!Nu intentionez sa dezamagesc pe nimeni dintre cei care cred in iubirea adevarata,a fost o simpla constatare bazata pe exemple concrete.Nu ma pot da exemplu,apartin unei alte generatii care avea o alta optica si alte conditii.Deci nu ar avea rost sa propun retetele care m-au ajutat sa fiu langa acelasi om 20 de ani.SA FII FERICITA SI IUBITA ASA CUM ITI DORESTI TU!
karelia123
Postat pe 20 Februarie 2008 14:22
ti-am zis mai sus cum vad eu ceea ce e in jur: exista persoane superficiale,care la cel mai mic obstacol dau bir cu fugitii si astfel pierd esenta,nu stiu sa pastreze o relatie,se gandesc ca mai sunt si alti baieti/fete - si aici ma refer ca ei se vor bate cap in cap cu aceleasi probleme,dar cu o persoana diferita,in loc sa incerce sa rezolve ,abandoneaza totul prea repede- si ma refer la lucruri marunte, care pot crea adevarate certuri intr-o relatie ,nu la fapte grave gen violenta ,peste care nu se poate trece,aici e normal sa fugi- o persoana cu care te simti bine nu ai cum sa te plictisesti de ea ,nici dupa ani de mers la pizza –vremurile se schimba dar oamenii tot impreuna raman -si de ce nu ar avea rost sa propui retete care au ajutat sa fii langa acelasi om 20 de ani?toate-s vechi si noua-s toate
lief
Postat pe 20 Februarie 2008 15:13
Acum k ne`a lamurit Karelia ce a vrut sa spuna mai exact , eu cred k are dreptate intr`o proportie dezamagitor de mare. Pentru ca haideti sa fim seriosi...cati dintre noi nu numim "iubire" schimbul de sentimente pe care il intretinem cu partenerul , iar dupa...cand s`a incheiat relatia dintr`un motiv sau altul care in cazul de fata nu are importanta , si judecam mai limpede poate , ne da seama k de fapt ce a fost ne placea noua sa o numim "iubire" desi sensul era departe de substantivul uzat.Mie mi s`a intamplat sa cred ca iubesc , iar dupa am realizat k a iubi este un sentiment mult prea complex pt ce traisem.Cred ca putini dintre noi sunt cei capabili sa iubeasca cu adevarat , mai ales in lumea in care traim , care poate k e simpla in cele din urma , dar noi oamenii mileniului III ne place sa o complicam. Sunt extrem de multe alte "valori" pe care le situam inaintea dragostei ...si asa imi amintesc de un verset din Biblie care a mai fost postat pe acest site :"Dragostea indelung rabda;Dragostea este binevoitoare,Dragostea nu pizmuieste,nu se lauda,nu se trufeste.Dragostea nu se poarta cu necuviinta,nu cauta ale sale,nu se aprinde de manie,nu gandeste raul.Nu se bucura de nedreptate,ci se bucura de adevar.Toate le sufera,toate le crede,toate le nadajduieste,toate le rabda." Si asta e adevarul zilelor noastre..ca nu mai avem timp sa iubim frumos ...pierduti in rutina vietii cotidiene ...si astfel pt multi dintre oameni iubire capata ideea unei lupte a orgoliilor , a suprematiei in relatia de cuplu , a invinuirii reciproce asupra a ceea ce nu merge bine ......si cat de mult iubim sa numim ca iubim...hahaha
Kittynelle
Postat pe 20 Februarie 2008 15:23
mie nu mi s-a intamplat sa "cred" ca iubesc si asa e "putini dintre noi sunt cei capabili sa iubeasca cu adevarat"
lief
Postat pe 20 Februarie 2008 15:36
da..mi se pare foarte realist ce zici.am avut si eu o relatie de 3 ani,in care in mare se caracterizeaza descrierii,dar nu pt ca am vrut eu sa fie asa,pentru ca am facut tot ce a vrut prietenul...ma gandeam la el si nu la noi,la ceea ce vreau si eu de fapt..el m-a parasit pentru alta,mai tinerica,o pispoaca de liceu ,pe deasupra si prostuta,vulgara,care a luat si 7 la bac.ca deh..sa se simta si el mai tanar.si acuma face ce nu a facut cu mine,iese f des prin cluburi,la suc,in oras,in excursii. a gasit o distractie ieftina si de moment,parerea mea.mai mult, mi se lauda si mie,ca se potrivesc,ca o iubeste isi pune poze cu ea pe situri si la avatar cum se saruta cu ea,cum e cu ea in piscina,mereu unde pleaca isi fac poze ... si ma intreb,asta e iubire?? e iubire sau e fala?
intrebarea mea e...cum poti sa gasesti iubirea?de unde stii ca e iubire,cum faci sa o pastrezi,cum sa fi sigur ca cel de langa tine are aceleasi sentimente?? am investit multe sentimente degeaba,intr-un om care nu m-a apreciat nici cat negru sub unghie.

Postat pe 15 August 2008 16:40
nu poti sa gasesti iubirea, nu incerca sa o cauti, va veni atunci cand va trebui.
in momentul in care nu o sa te intrebi: oare e iubire? atunci o sa stii ca e, in momentul in care nu o sa mai intrebi:oare el simte la fel? atunci o sa stii ca e iubire.
iubirea nu se stie, se simte si asta vei vedea cand o vei trai.
nu cauta iubirea, las-o sa vina la tine!
cucubaubau8
Postat pe 15 August 2008 17:16
D-na chiar aveti dreptate!Desi apartin generatiei, ma consider o fata mai cu picioarele pe pamant,mai matura...si eu, de la 22 de ani..vad lucrurile acestea la fel ca dumneavoastra...
Si ma intrebam de ce noi, adolescentii,nu stim sa iubim?nu mai avem vreme sa iubim?De ce totul se transforma intr-o rutina ingrozitoare?
Unul dintre motive ar fii acela ca nu stim intr-adevar ce e iubirea...baietii din ziua de azi nu mai stiu sa daruiasca o floare iar fetele...nu mai stiu sa fie "fete"...totul rutina..."contact vizual,abordare mai mult sau mai putin inspirata,numere de telefon,sex,club,sex,pizza,sex,film,SMS, weekenduri,sex, banal, plictiseala, finish."
In plus, cred ca lumea inainte avea mult mai mult bun simt...
blindgirl
Postat pe 18 August 2008 22:35
ne amagim
morticia_adams
Postat pe 26 Septembrie 2008 21:29
De la: karelia123, la data 2008-02-20 14:22:36imi cer scuze,chiar nu ai inteles nimic!discutia se poarta la modul general,nu era vorba nici depre mine nici despre tine.IUBIREA implica doua persoane si o intensitate cat de cat apropiata a sentimentului.Priveste cu atentie in jur si vei vedea ca nu exagerez.Lumea din jur nu-si mai permite,timpurile nu mai permit iubiri adevarate.Chiar te rog sa-mi spui ce intelegi tu prin iubire? Stii, pe parcursul evolutiei societatii iubirea s-a manifestat altfel chiar daca a fost tot iubire sa zicem desi multi confunda sentimentul cu obisnuinta,cu dependenta cu frica de un alt inceput.
Nimic nu este etern!Nu intentionez sa dezamagesc pe nimeni dintre cei care cred in iubirea adevarata,a fost o simpla constatare bazata pe exemple concrete.Nu ma pot da exemplu,apartin unei alte generatii care avea o alta optica si alte conditii.Deci nu ar avea rost sa propun retetele care m-au ajutat sa fiu langa acelasi om 20 de ani.SA FII FERICITA SI IUBITA ASA CUM ITI DORESTI TU!



Ai dreptate Karelia...in ziua de azi parca oamenii nu mai au timp de iubire, parca nu mai au timop de nimic profund. Trebuurile zilnice, munca, tot felul desarcini, ne rapesc timpul, zilele trec fara rezultat...pentru unii. Dar nu trebuie sa uiti sa te bucuri de cele mai mici lucruri, neinsemnate, care iti aduc un zambet pe buze. Niciodata nua m putut sa definesc iubirea, sa folosesc cuvinte precise, pt ca dupa parerea mea este un subiect complex, filozofic, despre care as putea vorbi mult, nu cateva cuvinte. Pot sa spun ca sunt fericita, am iubit, iubesc, sunt iubita, iar iubirea m-a ajutat sa trec peste momente grele din viata mea.

Postat pe 26 Septembrie 2008 21:46
e pacat ca toate suntem constiente de acest lucru, ca nu mai stim sa iubim cu adevarat. dar mai incearca cineva pe lumea asa sa cunoasca tainele iubirii?

ma doare sufletul de fiecare data cand ajung la concluzia asta.....
bangla_soul
Postat pe 1 Octombrie 2008 22:41
hmm eu in sfarsit am intalnit marea iubire ..dimineatza nu pleaca fara sa nu ma pupe... ...ma ajuta la gatit ,ma suna sa ma intrebe ce sa imi puna la spalat ...imi face cumparaturile knd il rog ..imi trimite sms zilnik spunanad k ii e dor de mine.papam amand din aceiasi farfurie..imi face mici surprize..de exemplu daca eu sunt acasa si el trebuie sa vina. .tre sa vina cu ceva dulciuri .imi pupa manutza...in publik peste tot ma adora,eu la fel ...knd ma enervez eu .ma ia in brate ..si nu ma lasa pana nu ma face sa zambesc :) cadata stau si ma intreb .oare e adevarata povestea noastra ...SI DA ESTE REALA....:)toate prietenele imi spun ..NU IL PIERDE ,MAI RAR ....asa e ..ne respectam f mult ..conteaza f mult intr-o relatie ..knd dispare respectul se ajunge la altele ..si noi ne injuram ..ne "batem" ..dar re sa stii cum sa o faci adik cu drag .si din dragoste .:)..ce sa ma zzic k in pat suntem la fel de iubareti si nebunatici ...ne potrivim de minune.....l-am cun de FLORII in apropierea pastelui ...DUPA DOAR 2 LUNI M-A CERUT DE SOTIE. IAR DUPA 3 LUNI NE-AM MUTAT IMPREUNA...e f frumoasa VIATZA IN DOI ...tre sa vina momentul ..acela..
florycik_r
Postat pe 2 Octombrie 2008 21:34
toate bune si frumoase...........te-a cerut........dar te-a luat de sotiie??
amey
Postat pe 4 Decembrie 2008 18:34
cum bine spune mircea badea..."traim in romania iar asta ne ocupa tot timpul!" din pakte nu mai avem timp de mare lucru...si eu am confundat alte sentimente cu iubirea...si e f adevarat k unii oameni nu stiu sa iubeasca!sau poate nu stiu sa si manifeste iubirea...oricum in vremurile in kre traim sunt multe alte chestii kre stau deasupra iubirii..a devenit o raritate! :(
angel_in_disguise
Postat pe 4 Decembrie 2008 18:48
De la: karelia123, la data 2008-02-20 14:22:36imi cer scuze,chiar nu ai inteles nimic!discutia se poarta la modul general,nu era vorba nici depre mine nici despre tine.IUBIREA implica doua persoane si o intensitate cat de cat apropiata a sentimentului.Priveste cu atentie in jur si vei vedea ca nu exagerez.Lumea din jur nu-si mai permite,timpurile nu mai permit iubiri adevarate.Chiar te rog sa-mi spui ce intelegi tu prin iubire? Stii, pe parcursul evolutiei societatii iubirea s-a manifestat altfel chiar daca a fost tot iubire sa zicem desi multi confunda sentimentul cu obisnuinta,cu dependenta cu frica de un alt inceput.
Nimic nu este etern!Nu intentionez sa dezamagesc pe nimeni dintre cei care cred in iubirea adevarata,a fost o simpla constatare bazata pe exemple concrete.Nu ma pot da exemplu,apartin unei alte generatii care avea o alta optica si alte conditii.Deci nu ar avea rost sa propun retetele care m-au ajutat sa fiu langa acelasi om 20 de ani.SA FII FERICITA SI IUBITA ASA CUM ITI DORESTI TU!



ai mare dreptate...in ziua de azi despre iubire vorbeste oricine. ,,Te iubesc'' se rosteste cu usurinta, pt unii sunt vorbe goala, pt unii conteaza enorm. Consider ca intr-o relatie adevarata exista susisuri si coborasuri. Daca la coborasuri cedezi, nu iti pasa si fugi, inseamna ca nu ai iubit...parerea mea...de 2 ani jumate iubesc pe cineva, avem o relatie, si cu timpul am invatat impreuna ce inseamna iubirea..inca invatam

Postat pe 4 Decembrie 2008 19:02
cred ca adevarata iubire inseamna si o prietenie profunda, pe langa atractia sexuala.si sa iti pese de cealalta persoana, sa nu te gandesti numai la tine.
mkdisk
Postat pe 12 Decembrie 2008 12:43
De la: florycik_r, la data 2008-10-02 21:34:57hmm eu in sfarsit am intalnit marea iubire ..dimineatza nu pleaca fara sa nu ma pupe... ...ma ajuta la gatit ,ma suna sa ma intrebe ce sa imi puna la spalat ...imi face cumparaturile knd il rog ..imi trimite sms zilnik spunanad k ii e dor de mine.papam amand din aceiasi farfurie..imi face mici surprize..de exemplu daca eu sunt acasa si el trebuie sa vina. .tre sa vina cu ceva dulciuri .imi pupa manutza...in publik peste tot ma adora,eu la fel ...knd ma enervez eu .ma ia in brate ..si nu ma lasa pana nu ma face sa zambesc :) cadata stau si ma intreb .oare e adevarata povestea noastra ...SI DA ESTE REALA....:)toate prietenele imi spun ..NU IL PIERDE ,MAI RAR ....asa e ..ne respectam f mult ..conteaza f mult intr-o relatie ..knd dispare respectul se ajunge la altele ..si noi ne injuram ..ne "batem" ..dar re sa stii cum sa o faci adik cu drag .si din dragoste .:)..ce sa ma zzic k in pat suntem la fel de iubareti si nebunatici ...ne potrivim de minune.....l-am cun de FLORII in apropierea pastelui ...DUPA DOAR 2 LUNI M-A CERUT DE SOTIE. IAR DUPA 3 LUNI NE-AM MUTAT IMPREUNA...e f frumoasa VIATZA IN DOI ...tre sa vina momentul ..acela..

suna bine...
mkdisk
Postat pe 12 Decembrie 2008 12:45
De la: mkdisk, la data 2008-12-12 12:43:43cred ca adevarata iubire inseamna si o prietenie profunda, pe langa atractia sexuala.si sa iti pese de cealalta persoana, sa nu te gandesti numai la tine.

aaa si inca ceva...sa nu ii spui prea des cat de mult iti pasa.devine prea sigur pe el
mkdisk
Postat pe 12 Decembrie 2008 12:47
De la: karelia123, la data 2008-02-17 23:17:22contact vizual,abordare mai mult sau mai putin inspirata,numere de telefon,sex,club,sex,pizza,sex,film,SMS, weekenduri,sex, banal, plictiseala, finish.
cu putin noroc asta poate dura maxim doi ani dar fara pretentii.cam astea sunt coordonatele unei relatii cu pretentii de iubire.superficialul macina incet si sigur sentimente si eu-uri in goana dupa imitatii,dupa sabloane vandute in reviste frumos colorate incarcate cu sfaturi ieftine si retete ce garanteaza fericire.



inseamna ca nu ai cunoscut iubirea........
fericirea nu ti-o garanteaza nimeni,doar tu ti-o construiesti ca si relatia cu pers iubita

Postat pe 12 Decembrie 2008 17:12
De la: karelia123, la data 2008-02-20 14:22:36imi cer scuze,chiar nu ai inteles nimic!discutia se poarta la modul general,nu era vorba nici depre mine nici despre tine.IUBIREA implica doua persoane si o intensitate cat de cat apropiata a sentimentului.Priveste cu atentie in jur si vei vedea ca nu exagerez.Lumea din jur nu-si mai permite,timpurile nu mai permit iubiri adevarate.Chiar te rog sa-mi spui ce intelegi tu prin iubire? Stii, pe parcursul evolutiei societatii iubirea s-a manifestat altfel chiar daca a fost tot iubire sa zicem desi multi confunda sentimentul cu obisnuinta,cu dependenta cu frica de un alt inceput.
Nimic nu este etern!Nu intentionez sa dezamagesc pe nimeni dintre cei care cred in iubirea adevarata,a fost o simpla constatare bazata pe exemple concrete.Nu ma pot da exemplu,apartin unei alte generatii care avea o alta optica si alte conditii.Deci nu ar avea rost sa propun retetele care m-au ajutat sa fiu langa acelasi om 20 de ani.SA FII FERICITA SI IUBITA ASA CUM ITI DORESTI TU!


iti dau dreptate, am o relatie de 8 ani cu aceeasi pers si suntem intr-o rutina continua. nu s-a ajuns la finish, dar la rutina da...ne cunoastem f bine, timpul care a devenit din ce in ce mai scurt nu ne mai permite sa ne surprindem...viata, jobul si probl cotidiene ne-au cuprins....asta e...nu spun ca nu sunt fericita sau ca nu il iubesc si nu ma iubeste, dar...nici flutursi in stomac nu mai sunt...nici sms uri...de fapt, mai sunt, dar rare, iar retetele din tot felul de reviste sunt ptr adolescente, sa fim seriosi...si faza cu iubirea cu adevarat....il iubesc cu adevarat, i-as da si un rinichi, si o mana, i-as da orice e omenesc posibil, dar asta nu inseamna ca nebunia si ca flacara aia..inca mai exista...

felicitari ptr cei 20 ani

Postat pe 16 Decembrie 2008 16:58
De la: mkdisk, la data 2008-12-12 12:45:22
De la: florycik_r, la data 2008-10-02 21:34:57hmm eu in sfarsit am intalnit marea iubire ..dimineatza nu pleaca fara sa nu ma pupe... ...ma ajuta la gatit ,ma suna sa ma intrebe ce sa imi puna la spalat ...imi face cumparaturile knd il rog ..imi trimite sms zilnik spunanad k ii e dor de mine.papam amand din aceiasi farfurie..imi face mici surprize..de exemplu daca eu sunt acasa si el trebuie sa vina. .tre sa vina cu ceva dulciuri .imi pupa manutza...in publik peste tot ma adora,eu la fel ...knd ma enervez eu .ma ia in brate ..si nu ma lasa pana nu ma face sa zambesc :) cadata stau si ma intreb .oare e adevarata povestea noastra ...SI DA ESTE REALA....:)toate prietenele imi spun ..NU IL PIERDE ,MAI RAR ....asa e ..ne respectam f mult ..conteaza f mult intr-o relatie ..knd dispare respectul se ajunge la altele ..si noi ne injuram ..ne "batem" ..dar re sa stii cum sa o faci adik cu drag .si din dragoste .:)..ce sa ma zzic k in pat suntem la fel de iubareti si nebunatici ...ne potrivim de minune.....l-am cun de FLORII in apropierea pastelui ...DUPA DOAR 2 LUNI M-A CERUT DE SOTIE. IAR DUPA 3 LUNI NE-AM MUTAT IMPREUNA...e f frumoasa VIATZA IN DOI ...tre sa vina momentul ..acela..

suna bine...


si de cat timp sunteti voi impreuna???

Postat pe 16 Decembrie 2008 17:03
De la: karelia123, la data 2008-02-20 14:22:36imi cer scuze,chiar nu ai inteles nimic!discutia se poarta la modul general,nu era vorba nici depre mine nici despre tine.IUBIREA implica doua persoane si o intensitate cat de cat apropiata a sentimentului.Priveste cu atentie in jur si vei vedea ca nu exagerez.Lumea din jur nu-si mai permite,timpurile nu mai permit iubiri adevarate.Chiar te rog sa-mi spui ce intelegi tu prin iubire? Stii, pe parcursul evolutiei societatii iubirea s-a manifestat altfel chiar daca a fost tot iubire sa zicem desi multi confunda sentimentul cu obisnuinta,cu dependenta cu frica de un alt inceput.
Nimic nu este etern!Nu intentionez sa dezamagesc pe nimeni dintre cei care cred in iubirea adevarata,a fost o simpla constatare bazata pe exemple concrete.Nu ma pot da exemplu,apartin unei alte generatii care avea o alta optica si alte conditii.Deci nu ar avea rost sa propun retetele care m-au ajutat sa fiu langa acelasi om 20 de ani.SA FII FERICITA SI IUBITA ASA CUM ITI DORESTI TU!


Cam asa stau lucrurile. Ai dreptate. Eu consider ca noi mai traim doar cu notiunea de iubire.
ursuletulmeu
Postat pe 16 Decembrie 2008 18:09
De la: irinusha, la data 2008-12-16 17:03:24
De la: mkdisk, la data 2008-12-12 12:45:22
De la: florycik_r, la data 2008-10-02 21:34:57hmm eu in sfarsit am intalnit marea iubire ..dimineatza nu pleaca fara sa nu ma pupe... ...ma ajuta la gatit ,ma suna sa ma intrebe ce sa imi puna la spalat ...imi face cumparaturile knd il rog ..imi trimite sms zilnik spunanad k ii e dor de mine.papam amand din aceiasi farfurie..imi face mici surprize..de exemplu daca eu sunt acasa si el trebuie sa vina. .tre sa vina cu ceva dulciuri .imi pupa manutza...in publik peste tot ma adora,eu la fel ...knd ma enervez eu .ma ia in brate ..si nu ma lasa pana nu ma face sa zambesc :) cadata stau si ma intreb .oare e adevarata povestea noastra ...SI DA ESTE REALA....:)toate prietenele imi spun ..NU IL PIERDE ,MAI RAR ....asa e ..ne respectam f mult ..conteaza f mult intr-o relatie ..knd dispare respectul se ajunge la altele ..si noi ne injuram ..ne "batem" ..dar re sa stii cum sa o faci adik cu drag .si din dragoste .:)..ce sa ma zzic k in pat suntem la fel de iubareti si nebunatici ...ne potrivim de minune.....l-am cun de FLORII in apropierea pastelui ...DUPA DOAR 2 LUNI M-A CERUT DE SOTIE. IAR DUPA 3 LUNI NE-AM MUTAT IMPREUNA...e f frumoasa VIATZA IN DOI ...tre sa vina momentul ..acela..

suna bine...


si de cat timp sunteti voi impreuna???


Mda, e normal pentru faza de inceput. Te rog sa ne mai scrii peste vreo doi ani. Chiar iti doresc sa fie in continuare asa.
Orice inceput e frumos.....
ursuletulmeu
Postat pe 16 Decembrie 2008 18:10
Draga Florycica , iti doresc sa iti fie la fel TOATA VIATA ! Nu uita insa, trebuie sa ai grija sa dai mai mult decat primesti, nu prea mult , ca sa mai ramana si pe alta data, nu prea putin , ca cel care primeste sa fie convins ca il iubesti si mai ales , sa fiti impreuna in orice aveti de facut pentru voi. Timpul va va fura, va poate rupe unul de celalalt, dar voi trebuie sa vreti sa ramaneti amandoi. Primesti si dai, impartiti chiar si rutina zilnica, bucurandu-va de orice . Pentru celelalte doamne/domnisoare, ar trebui sa invatati ca timpul nu va opreste sa luati o ciocolata in drum spre casa, si sa o savurati impreuna cu cel drag, sa descoperiti partea sensibila a celuilalt si sa va devina o reala placere sa il incantati zilnic cu fleacuri, doar ca sa il simtiti incantat, fericit. Rutina apare atunci cand se repeta niste deprinderi, fara a mai stimula afectivitatea persoanei/~lor.Sunt atatea - gesturi, cuvinte , atitudini, situatii ce pot fi speculate ca sa sustii afectiv o relatie. Si nici nu e nevoie de ratiune, doar de iubire, va spune ea ce urmeaza, daca mai intelegeti ce spune, sau daca mai puteti auzi ...
maria_zada
Postat pe 16 Decembrie 2008 20:18
mai mult decat un fals tratat de iubire!!!un tratat de iubire fals, tocmai pt ca e adevarat! entuziasm - continuu balans "hai sa"/"vezi ca"/"stii.."/"aa..."/"nu stiu, stai sa vad...". ca sa nu fi singur, mai bine esti cu cineva!si asa incepe totul, si chiar asa superficial - e ceva nou/schimbat si te implici ca sa uiti, da' parca nu-ti arde...azi verde cu alb, maine rosu cu alb, poimaine albastru cu alb si tot asa si mai bine lasa!nimic nu persista, pana si sentimentele, daca apar se polarizeaza, ori se decristalizeaza!so true, un fals tratat de iubire, valabil pt multi, cu toate ca nu toti sunt capabili de a recunoaste, doar sunt oameni "cu valoare"
maliemalie
Postat pe 16 Decembrie 2008 21:40
ARE DREPTATE .
nocturnalia
Postat pe 10 Februarie 2009 10:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O impacare? 4 De la: seductiv 7 Ianuarie 2009 16:15
mi-am gasit jumatatea ...da e insurat 142 De la: kudika182838 30 August 2010 01:29
sa lupt pentru el sau sa ma resmnez:nu ma merita? 63 De la: ianna05 17 August 2010 08:01
Buna.. 7 De la: mimi_ca29 19 Martie 2011 12:35
Se va mai intoarce si de data asta? 6 De la: kudika_12726 24 Iulie 2012 18:54