Setari Cookie-uri

pauza

cand cineva va zice k are nevoie de o pauza la ce va ganditi?k sa rupt definitiv relatia sau mai exista acolo putina speranta sau e un fel de a da papuci?
Marybel
Postat pe 4 Martie 2008 22:19
sincer...un fel de a da papucii , parerea mea :D pt k nu prea cred in pauze...insa chiar daca spune k vrea o pauza avand totusi in minte ideea de a se desparti definitiv...se poate sa isi clarifice pe parcurs sentimentele si sa sa intoarca...
Kittynelle
Postat pe 4 Martie 2008 23:42
...un fel de test pentru a vedea dak poti sa supravietzuieshti fara celalalt avand in acelasi timp posibilitatea de a te intoarce oricand... sub pretextul k a fost doar o pauza...

Postat pe 5 Martie 2008 00:48
Parerea mea este ca iubitul tau vrea sa testeze un pic 'piata'.
Sa nu faci cumva greseala sa te agati de el.Adica nu ii arata ca, crezi ca nu poti sa traiesti fara el!
Acum poti sa afli daca chiar te merita.

Postat pe 5 Martie 2008 09:50
poate ca o pauza e pur si simplu o pauza...dar, la fel de adevarat, dupa parerea mea, este ca, daca vrea o pauza, chiar daca nu inseamna ca-ti va da sigur papucii, vrea sa /-si clarifice ceva....daca tii la el, de-adevaratelea, lasa-l sa (se) clarifice...si, daca tine la tine, de-adevaratelea, dupa ce se suna ca s-a gatat pauza, se va intoarce la tine...asta in cazul in care tu n-o iei pe aratura in timpul asta sau daca nu cumva relatia e atat de compromisa sau voi doi sunteti atat de putini compatbili incat in timpul pauzei el sa-si dea seama ca nu (mai) merge, sau, si mai rau, ca nu te (mai) iubeste...ca, daca (inca) te iubeste, eu cred ca o se intoarca la tine...dar nu-i musai sa ma crezi pe mine....ca eu sunt mai naiva de felul meu, si, in lumea mea ideala, dragostea intotdeauna invinge totul...cu toate ca in realitate mi s-a cam demonstrat ca nu prea stau lucrurile asa...

Postat pe 5 Martie 2008 12:45
ce ziceti (ca si femei) care ati ajuns la o varsta considerabila (intre 26 si 30 ani) si credeti ca e cazul sa ...va asezati la casa voastra...insa aflati ca prietenul (cu care sa zicem esti de...2 ani) e de parere ca e mai potrivita o relatie de concubinaj,cand 2 oameni...se iubesc,ca nu conteaza actul formal??credeti ca mai e iubire din partea lui?
lief
Postat pe 5 Martie 2008 20:03
DUPA MINE NU EXISTA PAUZA...CI UN MOD MAI BLAND DE A DA PAPUCII...DOI CARE SE IUBESC NU AU NEVOIE DE PAUZE CI NU STIU CUM SA FACA SA STEA MAI MULT TIMP IMPREUNA...MIE ASA MI SE INTAMPLA CU SOTUL MEU ...DESI SUNTEM IMPREUNA DE 5 ANI...SUCCES SI SA FII IUBITA!
sincera
Postat pe 6 Martie 2008 01:01
de acord cu tine,nu exista pauze
lief
Postat pe 6 Martie 2008 09:12
cand ti-a spus, sau spui ca vrei o pauza inseamna categoric THE END!( parerea mea!). dc vrei sa fii cu cineva esti in orice situatie si in orice conditie. pauzele dupa parerea mea sunt un preambul la despartirea ce va urma ... dupa pauza!

Postat pe 6 Martie 2008 13:05
asa-i,am trecut prin asta si stiu sigur cand un barbat vrea pauza e clar ca are pe alta
lief
Postat pe 10 Martie 2008 10:12
nu cred ca neaparat inseamna ca vrea pe altcineva persoana care'cere o pauza'.teoretic o pauza este menita sa clarifice sentimentele.dar pe de alta parte,odata trecuta perioada de'detoxifiere',cand nu mai stai cu persoana iubita(depinde de caz)aproape non stop si te abtii la inceput sa nu o cauti etc etc,e posibil ca sentimentele sa se raceasca si sa intervina oricum ruptura.chestia cu pauza e oarecum relativa

Postat pe 10 Martie 2008 11:14
stiu ca barbatilor nu le place termenul de pauza..si daca o auzi de la el...e destul de infricosator..in schimb eu una, vad o pauza, ca pe o perioada de liniste pt amandoi...in care iti dai seama k nu poti sta fara el si el la fel...si apoi lucrurile pot fi mai dulci dupa o pauza...ca apare dorul :) sau...vrei sa-ti dai seama daca in perioada aceea, ai nevoie mare de el sau nu mai ai nevoie deloc, si poti clarifica lucrurile si sentimenetele cu ajutorul ei...Eu zic k in general o pauza ajuta...poate ajuta la concluzii...urate sau frumoase...depinde...
de exemplu, eu i-as fi cerut prietenului meu o pauza din 2 motive: odata, pt k situatia era f tensionata si ne certam tot timpul, si ar fi fost buna pt ca lucrurile sa se calmeze si sa dispara tensiunea...si 2,i-as cere probabil si acum o pauza..pt a-l lasa sa vada cum e viata fara mine, sa vad cum se simte si sa vad cat de dor i se face de mine si probabil lucrurile ar fi mai intense dupa aceea...nush..parerea mea...e cu dus si intors "pauza" aceasta...si de asemenea unii o folosesc ca pe o metoda de despartire...numai k eu nu o vad asha...
iulia12
Postat pe 11 Martie 2008 12:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce sunt/ devin femeile nemultumite? 19 De la: _oktober_ 31 Iulie 2009 14:28
firesc.....sau nefiresc?????????? 219 De la: kudika511032 22 Februarie 2012 19:48
despartire 3 De la: crimasio 6 Septembrie 2008 18:37
hello again... 10 De la: _dulcik_ 15 Aprilie 2009 22:54
MOLDOVEANCA CU OLTEAN MERGE? 47 De la: the_same_contesina 5 Octombrie 2011 19:34