Setari Cookie-uri

cum isi revin barbatii

Un barbat care a fost parasit de o femeie casatorita care l-a lasat pt asi salva casnicia isi revine?
Eu am intrat intr-o relatie cu un coleg care a facut o obsesie pt persoana mea.Am considerat ca nu pot sa imi parasesc sotul si fetita si pt ca si el are doi copii si eu inca il mai iubesc pe sotul meu doar ca au fost mici probleme care s-au reparat.Acest individ a insistat f mult sa fim impreuna si mi-a spus ca isi lasa copii si familia pt mine dar nu am accepta.El a zis ca nu poate trai fara mine dar a doua zi zicea ca se descurca si ca viata merge inante iar a treia zi zicea iar ca ma iubeste si eu sunt iubirea vietii lui si ca pt el nu mai exista nici o femeie pe lumea asta.Nu am avut relatii sexualesi nici nu i-am dat vreodata de inteles ca m-as desparti de sotul meu.Timpul asta in care am fost mai apropiati a fost o perioada neagra din viata mea pe care nu mai vreau sa o repet dar ma simt vinovata ca el nu isi v-a reveni si se va gandi la mine toata viata lui si ca e nefericit.Nu stiu cum sa procedez pt ca i-as dori sa ii mearga numai bine dar nu stiu daca barbatii isi revin mai greu sau mai usor dintr-o astfel de relatie Va cer parerile.Va multumesc
popamelia
Postat pe 13 Martie 2009 17:43
o sa isi revina,stai linistita!toate la timpul lor!
deiutza_20
Postat pe 28 Mai 2009 10:44
io cred ca si'o revenit deja
Diavolyta_
Postat pe 28 Mai 2009 12:46
Eu sper pt ca mie imi spuneca nu poate si asta ma face sa ma simt vinovata
popamelia
Postat pe 28 Mai 2009 16:09
e.ja.cu.lea.za!
l_diana_c
Postat pe 28 Mai 2009 16:10
crezi tu ca nu-si revine stai tu linistita ca timpul le rezolva pe toate isi revine el cand va da de alta
ralu_zar
Postat pe 28 Mai 2009 16:12
De la: popamelia, la data 2009-03-13 17:43:00Un barbat care a fost parasit de o femeie casatorita care l-a lasat pt asi salva casnicia isi revine?
Eu am intrat intr-o relatie cu un coleg care a facut o obsesie pt persoana mea.Am considerat ca nu pot sa imi parasesc sotul si fetita si pt ca si el are doi copii si eu inca il mai iubesc pe sotul meu doar ca au fost mici probleme care s-au reparat.Acest individ a insistat f mult sa fim impreuna si mi-a spus ca isi lasa copii si familia pt mine dar nu am accepta.El a zis ca nu poate trai fara mine dar a doua zi zicea ca se descurca si ca viata merge inante iar a treia zi zicea iar ca ma iubeste si eu sunt iubirea vietii lui si ca pt el nu mai exista nici o femeie pe lumea asta.Nu am avut relatii sexualesi nici nu i-am dat vreodata de inteles ca m-as desparti de sotul meu.Timpul asta in care am fost mai apropiati a fost o perioada neagra din viata mea pe care nu mai vreau sa o repet dar ma simt vinovata ca el nu isi v-a reveni si se va gandi la mine toata viata lui si ca e nefericit.Nu stiu cum sa procedez pt ca i-as dori sa ii mearga numai bine dar nu stiu daca barbatii isi revin mai greu sau mai usor dintr-o astfel de relatie Va cer parerile.Va multumesc


zice si omu ca isi vede de-ale lui ca doar nu ai vrea sa se injoseasca non stop apoi cand ii e greu revine cu declaratii ...... asa e e normal cam greu sa cred ca un barbat poate face asha o pasiune ptr o femeie fara sa se culce cu ea , pare de telenovela io cre' k te abureste cu iubirea asta fara margini , poate vrea altceva de la tine ceva ce nu i-ai dat inca
Peony
Postat pe 29 Mai 2009 01:33
Toata lumea imi spune ca e greu pt un barbat sa iubeasca asa mult o femeie daca nu s-a culcat cu ea.Atunci poate are probleme psihice.Sila asta m-am gandit.Pt ca sunt multe situatii ciudate care consider eu nu le-ar face nici un om intreg la minte.Dar m-a vazut acum cateva zile si am vb putin.Odata faptul ca m-a urmarit si in al doilea rand nu a facut decat sa imi spune ce greu ii este ca nu poate adormi seara doar cu gandul la mine , ca ii este greu ca nu ma mai vede pt ca eu am plecat din firma, ca sotia lui a vrut sa se omoare pt ca aflase ea ceva (dar eu am aflat chiar ca ar avea un copil cu alta tipa din firma)ca este foarte fericit atunci cand ma vede si ca se roaga in fiecare zi sa ma intalneasca si tot chestii din astea.Eu i-am spus sa nu mai imi zica cat de mult ma iubeste si mai ales sa imi puna in carca tot felul de respnsabilitati ca imi fac rau dar lui nu-i pasa.Eu ce sa mai cred?Pe de o parte am impresia ca e dus iar pe de alta imi zic "vai cat de mult ma iubeste"As dori sa imi spuna cineva despre astfel de persoane.Sau ce cred barbatii pt ca ei se cunosc mai bine.Si vreau sa scap de acest sentiment de vinovatie.Va multumesc.
popamelia
Postat pe 29 Mai 2009 19:55
De la: popamelia, la data 2009-05-29 19:55:20Toata lumea imi spune ca e greu pt un barbat sa iubeasca asa mult o femeie daca nu s-a culcat cu ea.Atunci poate are probleme psihice.Sila asta m-am gandit.Pt ca sunt multe situatii ciudate care consider eu nu le-ar face nici un om intreg la minte.Dar m-a vazut acum cateva zile si am vb putin.Odata faptul ca m-a urmarit si in al doilea rand nu a facut decat sa imi spune ce greu ii este ca nu poate adormi seara doar cu gandul la mine , ca ii este greu ca nu ma mai vede pt ca eu am plecat din firma, ca sotia lui a vrut sa se omoare pt ca aflase ea ceva (dar eu am aflat chiar ca ar avea un copil cu alta tipa din firma)ca este foarte fericit atunci cand ma vede si ca se roaga in fiecare zi sa ma intalneasca si tot chestii din astea.Eu i-am spus sa nu mai imi zica cat de mult ma iubeste si mai ales sa imi puna in carca tot felul de respnsabilitati ca imi fac rau dar lui nu-i pasa.Eu ce sa mai cred?Pe de o parte am impresia ca e dus iar pe de alta imi zic "vai cat de mult ma iubeste"As dori sa imi spuna cineva despre astfel de persoane.Sau ce cred barbatii pt ca ei se cunosc mai bine.Si vreau sa scap de acest sentiment de vinovatie.Va multumesc.

e cu capu'
anca0704
Postat pe 29 Mai 2009 20:00
De la: anca0704, la data 2009-05-29 20:00:25
De la: popamelia, la data 2009-05-29 19:55:20Toata lumea imi spune ca e greu pt un barbat sa iubeasca asa mult o femeie daca nu s-a culcat cu ea.Atunci poate are probleme psihice.Sila asta m-am gandit.Pt ca sunt multe situatii ciudate care consider eu nu le-ar face nici un om intreg la minte.Dar m-a vazut acum cateva zile si am vb putin.Odata faptul ca m-a urmarit si in al doilea rand nu a facut decat sa imi spune ce greu ii este ca nu poate adormi seara doar cu gandul la mine , ca ii este greu ca nu ma mai vede pt ca eu am plecat din firma, ca sotia lui a vrut sa se omoare pt ca aflase ea ceva (dar eu am aflat chiar ca ar avea un copil cu alta tipa din firma)ca este foarte fericit atunci cand ma vede si ca se roaga in fiecare zi sa ma intalneasca si tot chestii din astea.Eu i-am spus sa nu mai imi zica cat de mult ma iubeste si mai ales sa imi puna in carca tot felul de respnsabilitati ca imi fac rau dar lui nu-i pasa.Eu ce sa mai cred?Pe de o parte am impresia ca e dus iar pe de alta imi zic "vai cat de mult ma iubeste"As dori sa imi spuna cineva despre astfel de persoane.Sau ce cred barbatii pt ca ei se cunosc mai bine.Si vreau sa scap de acest sentiment de vinovatie.Va multumesc.

e cu capu'

care dintre cei doi
daca tu il flituiai de la inceput... nu avea ce sa graviteze in jurul tau... si stia ca esti un mare interzis pentru el... asa ca ... deal yourself
piticul_tau
Postat pe 30 Mai 2009 23:07
eu nu inteleg de ce iti faci u atatea probleme pt el?!dak u iti iubesti sotul si copii de ce sa incerci ceva cu el???explica-i ca nu vrei sa ai decat o relatie strict de colegialitate si nimic mai mult,lasa-l si nu-l mai baga in seama ca deasta face asa,o sa-si revina el,chiar crezi k o sa sufere dak ii spui punctul tau de vedere si ce iti doresti u?eu una nu cred...incearca dak iti iubesti sotul.succes!
angel_05
Postat pe 26 Iunie 2009 14:12
De la: popamelia, la data 2009-03-13 17:43:00Un barbat care a fost parasit de o femeie casatorita care l-a lasat pt asi salva casnicia isi revine?
Eu am intrat intr-o relatie cu un coleg care a facut o obsesie pt persoana mea.Am considerat ca nu pot sa imi parasesc sotul si fetita si pt ca si el are doi copii si eu inca il mai iubesc pe sotul meu doar ca au fost mici probleme care s-au reparat.Acest individ a insistat f mult sa fim impreuna si mi-a spus ca isi lasa copii si familia pt mine dar nu am accepta.El a zis ca nu poate trai fara mine dar a doua zi zicea ca se descurca si ca viata merge inante iar a treia zi zicea iar ca ma iubeste si eu sunt iubirea vietii lui si ca pt el nu mai exista nici o femeie pe lumea asta.Nu am avut relatii sexualesi nici nu i-am dat vreodata de inteles ca m-as desparti de sotul meu.Timpul asta in care am fost mai apropiati a fost o perioada neagra din viata mea pe care nu mai vreau sa o repet dar ma simt vinovata ca el nu isi v-a reveni si se va gandi la mine toata viata lui si ca e nefericit.Nu stiu cum sa procedez pt ca i-as dori sa ii mearga numai bine dar nu stiu daca barbatii isi revin mai greu sau mai usor dintr-o astfel de relatie Va cer parerile.Va multumesc


Adica tu ti-ai parasi sotul si fetita pentru ca sa nu te simti vinovata de nefericirea celuilalt? Gandeste-te ca odata ce faci acest lucru sotul tau va fi cel parasit si deci, in aceeasi situatie ca si celalalt. Asta ca sa nu mai vorbesc de iubire, de sacrificiile care trebuie sa le faci ca o relatie sa mearga etc. Tie de fapt iti lipseste aprecierea de altadata si cauti in alta parte dar dupa ce il "tratezi" de nefericirea asta fii sigura ca va fugi in alta parte, fericit. Nu merita sa fii mama Dolores a nimanui. Si mai ales, nu merita sa-ti lasi familia . La urma urmei, nu uita ca roata se intoarce
Kudika228
Postat pe 6 Octombrie 2009 21:56
De la: popamelia, la data 2009-05-29 19:55:20Toata lumea imi spune ca e greu pt un barbat sa iubeasca asa mult o femeie daca nu s-a culcat cu ea.Atunci poate are probleme psihice.Sila asta m-am gandit.Pt ca sunt multe situatii ciudate care consider eu nu le-ar face nici un om intreg la minte.Dar m-a vazut acum cateva zile si am vb putin.Odata faptul ca m-a urmarit si in al doilea rand nu a facut decat sa imi spune ce greu ii este ca nu poate adormi seara doar cu gandul la mine , ca ii este greu ca nu ma mai vede pt ca eu am plecat din firma, ca sotia lui a vrut sa se omoare pt ca aflase ea ceva (dar eu am aflat chiar ca ar avea un copil cu alta tipa din firma)ca este foarte fericit atunci cand ma vede si ca se roaga in fiecare zi sa ma intalneasca si tot chestii din astea.Eu i-am spus sa nu mai imi zica cat de mult ma iubeste si mai ales sa imi puna in carca tot felul de respnsabilitati ca imi fac rau dar lui nu-i pasa.Eu ce sa mai cred?Pe de o parte am impresia ca e dus iar pe de alta imi zic "vai cat de mult ma iubeste"As dori sa imi spuna cineva despre astfel de persoane.Sau ce cred barbatii pt ca ei se cunosc mai bine.Si vreau sa scap de acest sentiment de vinovatie.Va multumesc.


Tipu nu e cu capu e doar smecher si victimizeaza mult ca sa te faca sa te simti vinovata(nu ai de ce),ca sa-i dai ce vrea dragostea ta(din mila evident) ca sa se simta el mare cocos.Scuza-ma da tipu e un mare ratat apeland la victimism ca sa cucereasca o femeie,iar tu daca-l crezi pe cuvant o sa-ti faca zile fripte numai de amorul artei(adica o sa-i spuna sotului tau ca va iubiti,ca mai incolo el sa o ia ca pe o mandrie ca ti-ai lasat familia de mare dragoste ce ai pt el).Sper sa ai destula tarie,sa-l ignori data viitoare cand il vezi pe strada,ca asa te va lasa in pace,altfel iti va inmuia si mai tare inima(cu mila).
Ele_ely
Postat pe 7 Octombrie 2009 10:46
De la: anca0704, la data 2009-05-29 20:00:25
De la: popamelia, la data 2009-05-29 19:55:20Toata lumea imi spune ca e greu pt un barbat sa iubeasca asa mult o femeie daca nu s-a culcat cu ea.Atunci poate are probleme psihice.Sila asta m-am gandit.Pt ca sunt multe situatii ciudate care consider eu nu le-ar face nici un om intreg la minte.Dar m-a vazut acum cateva zile si am vb putin.Odata faptul ca m-a urmarit si in al doilea rand nu a facut decat sa imi spune ce greu ii este ca nu poate adormi seara doar cu gandul la mine , ca ii este greu ca nu ma mai vede pt ca eu am plecat din firma, ca sotia lui a vrut sa se omoare pt ca aflase ea ceva (dar eu am aflat chiar ca ar avea un copil cu alta tipa din firma)ca este foarte fericit atunci cand ma vede si ca se roaga in fiecare zi sa ma intalneasca si tot chestii din astea.Eu i-am spus sa nu mai imi zica cat de mult ma iubeste si mai ales sa imi puna in carca tot felul de respnsabilitati ca imi fac rau dar lui nu-i pasa.Eu ce sa mai cred?Pe de o parte am impresia ca e dus iar pe de alta imi zic "vai cat de mult ma iubeste"As dori sa imi spuna cineva despre astfel de persoane.Sau ce cred barbatii pt ca ei se cunosc mai bine.Si vreau sa scap de acest sentiment de vinovatie.Va multumesc.

e cu capu'


Sa fim seriosi!!!!!!!!!!!!Asta nu este iubire, cel mult poate o obsesie sau o preocupare inutila a unui om care vrea sa isi mai coloreze viata....
In orice caz,fara nici o indoiala, este cu capul....asa ca, vezi-ti de viata si de familia ta, femeie.
Cat despre el, in foarte putin timp ii va trece va trece dragostea pt tine si va descoperi o noua mare iubire asupra careia isi va revarsa sincerele simtiri.
kudika029236
Postat pe 10 Decembrie 2009 21:20
De la: popamelia, la data 2009-03-13 17:43:00Un barbat care a fost parasit de o femeie casatorita care l-a lasat pt asi salva casnicia isi revine?
Eu am intrat intr-o relatie cu un coleg care a facut o obsesie pt persoana mea.Am considerat ca nu pot sa imi parasesc sotul si fetita si pt ca si el are doi copii si eu inca il mai iubesc pe sotul meu doar ca au fost mici probleme care s-au reparat.Acest individ a insistat f mult sa fim impreuna si mi-a spus ca isi lasa copii si familia pt mine dar nu am accepta.El a zis ca nu poate trai fara mine dar a doua zi zicea ca se descurca si ca viata merge inante iar a treia zi zicea iar ca ma iubeste si eu sunt iubirea vietii lui si ca pt el nu mai exista nici o femeie pe lumea asta.Nu am avut relatii sexualesi nici nu i-am dat vreodata de inteles ca m-as desparti de sotul meu.Timpul asta in care am fost mai apropiati a fost o perioada neagra din viata mea pe care nu mai vreau sa o repet dar ma simt vinovata ca el nu isi v-a reveni si se va gandi la mine toata viata lui si ca e nefericit.Nu stiu cum sa procedez pt ca i-as dori sa ii mearga numai bine dar nu stiu daca barbatii isi revin mai greu sau mai usor dintr-o astfel de relatie Va cer parerile.Va multumesc


daaamn
blondiewishes
Postat pe 17 Decembrie 2009 03:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prima iubire! 8 De la: kudika_954168 16 Februarie 2014 14:05
m-a parasit iubita 39 De la: kudika404106 30 Martie 2014 14:40
tabere prescolari 5 De la: dienush89 9 Octombrie 2009 22:26
inrebare 50 De la: Apadeploaie 8 Iulie 2010 19:19
Oare timpul ma va ajuta sa-l uit? 53 De la: alissa_roberta 22 Ianuarie 2011 19:47