Setari Cookie-uri

Povestea mea ...

Povestea incepe in 2008 cand am dat pe net de o fata L. De acolo ne-am intalnit, ne-am imprietenit si ne intelegeam bine de tot. Se face ca in 1 aprilie 2009 ne-am cuplat. Nu eram indragostit de ea nebuneste sau ceva, dar imi placea ca era o fata super de treaba, si mai de la inceput i-am spuns ca sa nu se indragosteasca de mine ca inca imi place de fosta N. (sau imi placea la vremea respectiva). Normal ca au mai fost discutii pe tema asta dar in principal era ok. Prima data ne-am despartit din motive de fosta N. in 15 iunie. Prin august am aflat ca aia de care imi palcea N. s-a cuplat cu cel mai bun prieten al meu, deci a fost sah-mat acolo.
Asa ca am inceput sa ma intorc spre prietena asta cu care ma intelegeam si de care eram despartit L. In 19 septembrie ne-am recuplat. De acolo am mai avut certuri si discutii dar in principal relatia a evoluat destul de bine, ea fiind mai neincrezatoare ca nu mai am treaba cu N dar ma rog. Asa ca am primit interdictie in a mai vb cu N. Ok. Pana in februarie cand a aflat ca am vb cu N si s-a suaprat monstru si ne-am certat si despartit iar. Atunci era cu din alea grele ca fiecare isi vede de viata lui si din astea si nu mai avem ce vb.
Zis si facaut, nu am mai tinut legatura pana cand in 15 imi trimite SmS ceva mai ciudat, ii raspund si imi zice ca ma iubeste. Ziua urmatoare ne intalnim in oras sa povestim si imi zice ea ca nu vreu sa ne impacam? Eu ba da, si eram in a9-lea cer. Iarasi toate bune si frumoase. Eu o iubeam, ea imi zicea ca ma iubeste si am petrecut clpipe minunate impreuna.
Iarasi a durat pana acum in 24 iunie cand dintr-o chestie banala si mica si neinsemanta ne-am certat si zicea ca acolo unde am inceput ar fi mai bine sa se si termine. Si eram stupefiat ca imi zice din astea, si nu era capabila sa-mi dea un motiv pentru care face asta. Ca dimineata imi zicea ca ma iubeste si dupamasa o terminat dupa atata vreme, era foarte ciudat.Normal ca au fost si turele de plans si din partea mea si din partea ei acolo pe banca unde am mai povestit.
Au trecut cateva zile si am intrat eu pe ea pe net si am mai vb putin si era suprinsa ca am facut-o ca nu se astepta. Dupa aceea zilele urmatoare ea m-a mai tot chemat si am iesit seara in oras si era bine si eram destul de apropiati.
Am ajuns sa purtam discutii, ca s-a mai gandit la noi? Ea zica ca nu ne impacam, ca era bine cu mine, unu ca mine nu mai gaseste dar nu. povesti mai lungi. si pana la am ajuns sa nu mai vorbim. Asta a tinut 2 saptamani. Si desi nu vorbeam avea pe net niste statusuri ciudate care mie mi se par in continuare ca se refereau la mine.
Ieri era cam revoltata pe ceva si anume ca am vazut-o ziua precedenta in oras cu un amic. Si cum era prieten comun cu un prieten de a meu, l-am pus pe ala sa-l sune sa intrebe care-i faza. Ghinionul face ca era si ea acolo si a auzit discutia. Asa ca ieri a intrat pe net me mine revoltata fiind zicand ca daca eu nu pot continua viata sau asa ceva macar sa o las pe ea sa incerce. Asa ca am mers la ea, a iesit cu greu dar a iesit si am vb. Ca nu se impaca, ca sa terc peste, ca vrea ceva nou si din astea. Cam la asta s-ar rezuma lungile discutii. Si ca i-ar place sa vin si eu la ziua ei care e marti si din astea. Si ca ar fi mai bine sa o uit, deci sa-mi dea ignore pe mess ca sa nu vb deloc, si chetii aiurea ca ma ajuta sa-mi gasesc prietena si multe altele.
Si cu tot rahatul de perioada naspa care am avut-o doar ca am stat si am povestit cu ea, si desi n-au fost lucruri bune, dar ma simteam mai bine deja si macar ziua aia mi-a fost mai bine.

Eu nu pot renunta la ea pentru ca e cea mai speciala persoana din viata mea. Cu ea mi bine, fara ea NU. O vreau inapoi si as face orice pentru asta. si practic nici ea nu cred ca stie ce vrea si de aia o sa mai insist.

Si n-are rost sa zic ca toti prietenii mi-au zis ca`s prea bun pentru ea, ca sa trec peste, sa imi gasesc alta, cineva care merita, ca ea nu stie aprecia ce are langa ea, ca e copila si din astea, dar orice ar zice si oricat eu tot intr-un singur loc ma simt bine si anume langa ea si in bratele ei.
Merv
Postat pe 22 Iulie 2010 12:26
frate da stiu ca repede te mai cuplezi si decuplezi!
fante_de_dorobanti
Postat pe 22 Iulie 2010 12:30
pana acuma doar ea a pus capat de fiecare data, deci nu tine doar de mine cu decuplatur. cu recuplatul da, a venit si ea, am mai incercat si eu ca sa fie bine
Merv
Postat pe 22 Iulie 2010 12:32
Pe 1 aprilie v-ati combinat,pe 15 iunie v-ati despartit...in 19 septembrie v-ati combinat iar....pana in februarie cand v-ati despartit...pe 15 nu stiu care(ca nu ai specificat)iti trimite un mesaj ...pe 24 iar v-ati despartit.Pe mine m-ai zapacit cu atatea date Le ai notate undeva?
Barbie30
Postat pe 22 Iulie 2010 12:36
astept cu nerabdare urmatoarele date ale impacarii si despartirii voastre!ca vad ca si tie iti place cand pe jos cand in caruta, nici tu nu esti hotarat!
size_back
Postat pe 22 Iulie 2010 12:40
oky. is multe date. dar cum ziceam. ea a pus capat eu am revenit. si cu ce nu as fi hotarat ? vreau sa fiu cu ea, doar atat ...
Merv
Postat pe 22 Iulie 2010 12:44
fata_healthy
Postat pe 22 Iulie 2010 12:45
tu vrei sa fii cu ea...dar ea nu este hotarata sa fie cu tine!
eu stiu una si buna ori esti cu mine ori ura si la gara!
size_back
Postat pe 22 Iulie 2010 12:47
Ai gresit cand:
1.i-ai spus ca tu inca o placi pe fosta(cea mai mare greseala)
2.ai vorbit cu fosta stiind ca pe ea o deranjeaza foarte tare
3.ai apelat la un prieten sa afle ce e cu ea si tipul celalalt
4.poate nu i-ai spus exact ce simti pentru ea
Barbie30
Postat pe 22 Iulie 2010 12:54
De cateva zile mai tot iese cu un amic cu care cica doar atata v-a ramane spune ea.
Si vorbeam cu o prietena de a ei ... ca daca in cateva saptamani nu se cupleaza nu`s eu. La care ea fiind prietena buna cu ea imi zice ca acuma s-ar cupla cu primul tip care apare doar sa ma faca sa uit de ea.
Cam trist zic eu ...
Merv
Postat pe 22 Iulie 2010 21:39
O fi trist, dar e si adevarat. Ar trebui sa intelegi si sa incepi sa inveti din povestea ta ca a merge pe doua fronturi in viata, mai cu seama cand e vorba de relatii, nu-i a buna. Niciodata un triunghi "conjugal" nu duce la happy end.
Ai gresit din prima cand ai continuat relatia cu N, in sensul ca.. nu incepi o noua relatie doar pentru a o uita pe cea veche. Incepi o noua relatie DOAR cand esti hotarat sa mergi mai departe si sa lasi trecutul in pace. Daca N ar fi fost o amica pentru tine, puteai vorbi mult si bine cu ea, de fata cu noua ta iubita si cu asta basta. Dar orice lucru facut pe ascuns, mai ales cu o persoana la care inca mai tii... uite unde te-a adus.
Cred ca sunteti si foarte tineri, asa ca sfaturi ce sa faci si cum sa treci peste, nu-ti dau. In cazul vostru doar timpul rezolva probelemele. Si, crede-ma pe cuvant, le rezolva exact asa cum tebuie!
rashela
Postat pe 22 Iulie 2010 22:15
MAI AVEAM UN PIC SI ADORMEAM. FATA,FATA,PREA MULTE AMANUNTE NEINTERESANTE,PREA MULT,SINCER EU M-AM PLICTISIT CITIND,CE SFAT SA-TI MAI DAU?!
kudika227120
Postat pe 29 Iulie 2010 21:01
De-alungul timpului am tras o concluzie,nu este neapãrat ca tot ce-ți dorești ,sã-ți fie și destinat,iar din fiecare lecție trebuie sã înveți ceva,eu pot sã-ți spun ca munca n-a înșelat pe nimeni,așa cã puteți fi cei mai buni prieteni o perioadã,pânã treci de hop...Cu toții trecem,am trecut prin de-astea și uitã-te la noi ce frumoși suntem pe forumuri...așa cã ai 100% șanse sã te vindeci...baftã
romulus_lazy
Postat pe 30 Iulie 2010 08:54
Crede-ma povestea ta nu este nici de cum o poveste trista. Prietenul meu s-a despartit de mine dupa 5 ani in care am fost fericiti impreuna pentru ca s a plictisit...poate ca nu e bine sa te intelegi perfect cu cineva ca i se urca la cap. Am fost suparata dar trec peste, din nimic nu se moare. O sa functionezi si fara ea...ce ti lipseste o mana ? un picior? ...nu! roaga-te sa fii sanatos si treci mai departe...arata i ca nu ti mai pasa si se va intoarce singura...
ankku
Postat pe 30 Iulie 2010 11:34

voi doi parca sunteti Bahmuteanca cu Prigoana , eu cred ca ar trebuii sa luati o pauza mai mare sa incercati si altceva cateva luni , jumatate de an si apoi sa incercati o relatie , daca ve-ti simtii ca va iubiti dupa pauza asta , puteti ramane impreuna .Apropo vreunul din voi e semn de aer? prea sunteti inconstanti in relatie...
banalulanonim
Postat pe 30 Iulie 2010 16:42
Woooooow.... cata povestirea! E al 2-lea "luceafar"!

Mai baiatule,
Mi-e si frica sa te intreb ce varsta ai tu, dar si prietena (sau fosta) ca nici nu mai stiu cum sunteti.
Cred ca inca nu sunteti suficient de maturi in gandire cat sa constientizati in adevaratul sens o relatie (cum trebuie actionat, ce responsabilitati implica etc). Cred ca e cazul sa va vedeti fiecare de drumul lui, iar cand veti fi pregatiti sa aveti o relatie adevarata, cu tot ce implica ea, se va intampla!
Lisssa
Postat pe 30 Iulie 2010 17:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despartire 3 De la: crimasio 6 Septembrie 2008 18:37
se va schimba vreodata ??? 42 De la: ankuu 27 Noiembrie 2009 21:56
Cum sa scapi de obsesia pentru ex? 36 De la: geolynu 28 Iulie 2010 00:04
a cunoscut pe alta 48 De la: darksukkubus69 13 Decembrie 2010 19:44
cum ne facem copii sa inteleaga ca uneori parintii nu mai pot locuii impreuna? 8 De la: marco918 8 Martie 2010 01:57