Setari Cookie-uri

frumusetea- atuu sau povarã?

Frumusetea e ceva trecator....unii se uita la ce izbeste ochiul altii se uita la suflet...pentru unii frumusetea e un atuu deoarece ii ajuta sa obtina multe lukruri pentru altii e o povara deoarece unii se uita doar la koperta sh numai kauta sa descopere persoana.....Infatisarea poate avea un efect intr-adevar puternic asupra modului in care te percep si te trateaza cei din jur.
aleera
Postat pe 28 Septembrie 2008 21:34
De la: aleera, la data 2008-09-28 21:34:19Frumusetea e ceva trecator....unii se uita la ce izbeste ochiul altii se uita la suflet...pentru unii frumusetea e un atuu deoarece ii ajuta sa obtina multe lukruri pentru altii e o povara deoarece unii se uita doar la koperta sh numai kauta sa descopere persoana.....Infatisarea poate avea un efect intr-adevar puternic asupra modului in care te percep si te trateaza cei din jur.


Ca frumusetea e ceva trecator ne tot invata oamenii...Dar sunt si exemple ca ea poate sa ramana expl Madonna
Oricum nu e totul tre sa ai si cap ca sa te folosesti de fizic!
Si parerea mea este ca frumoasa e o persoana ce se ingrijeste si stie cum sa-si puna in valoare calitatile fizice,
Si cine are rabdare sa caute pana la urma frumusetea interioara. Traim in mileniul vitezei
dafffne
Postat pe 29 Septembrie 2008 21:38
daca nu ar fi ceva in capsorul ala frumos, nu ai stii cum sa faci uz de el....si vai! doamne, ce povara sa fii zeita nascuta dintre valuri...right...
lorelay_me
Postat pe 6 Noiembrie 2008 17:50
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-04-07 20:44:31pt mine ....un blestem,(aproape) tare greu mi-a fost sa ma obisnuiesc cu acele complimente din partea barbatilor cu care am lucrat.fiind crescuta intre baieti (nu am decat o sg varisoara si cu ea nu ma intelegeam deloc) am doar un frate si o gramada de verisori ,am fost mereu mai baietoasa...cand am crescut si am prins forme....ma simteam mereu sub tirul privirilor ....bleah nici nu vreau sa imi amintesc..dar am trecut si peste asta...acu prefer sa demonstrez ce am in cap si o scurtez f scurt cand cineva incearca sa treaca o conversatie in plan mai personal sau mai intim decat cer imprejurarile,mai ales ca niciodata nu m-am vazut o "sexoasa"...


Deci dandanaua reloaded...sa moara romeo de ciuda...
Pe mine ma enerveaza si la varsta mea (matusalemica, zic eu) privirile insistente, comentariile, complimentele de care zici tu. Nu ma consider nici macar frumoasa, darmite "sexoasa". SI EU prefer sa demonstrez ce am in cap si nu in alta parte. Dar nu pot sa trec peste faptul ca - de exemplu - daca merg cu o prietena a mea intr-o benzinarie aproape de biroul meu, toti barbatii se holbeaza la noi. Pur si simplu imi vine sa le dau un pumn in barba!
Mama mea zice ca-s salbatica de parca am trait in padure pina acum...dar nu pot suporta.Pur si simplu.
INTREBARE:
- Ati patit vreodata ca barbatii sa faca gesturi obscene (de genu frecatului, leganatului) cind se afla in aceeasi incapere cu voi? Eu da! Este cel mai scarbos lucru posibil!
lonely_soul
Postat pe 6 Noiembrie 2008 18:51
De la: auraslavila, la data 2008-04-06 16:00:52Cand natura te înzestreazã cu un cap frumos este obligatoriu sã dovedești cã ai ceva în el sau este suficient cã îl ai?


daca ai - te mai chinui sa dovedesti ca ai?
daca n-ai - idem
sandra33
Postat pe 14 Noiembrie 2008 01:06
HEllo...postari noi pe www.hainutecool.blogspot.com....take a look...hainte funny si ieftine.have fun
_madalina_alexandra_
Postat pe 14 Noiembrie 2008 01:14
daca frumusetea este ajutata si de creierash atunci este un mare atuu,in caz contrar poate fi in detrimentul persoanei :P...pe cine pakalim noi aici...e clar un atuu.numai uitativa la elena udrea :P
razz
Postat pe 2 Ianuarie 2009 01:47
De la: camyyy, la data 2008-05-08 22:11:56Nu cred ca poate spune cineva ca frumusetea e ca un handicap...frumusetea e un dar de la Dumnezeu.Frumusetea este o calitate in orice imprejurare,haideti sa fim serioase...chiar nu ne place sa primim complimente pe strada??? Cu totii tindem sa atingem perfectiunea in materie de frumusete.Clar si fara discutii:FRUMUSETEA ESTE UN ATUU


cine nu isi doreste a primeasca complimente pe stada dar uneori de vine suparator,am trait si inca traiesc cu acest,,HANDICAP" doar ca intre timp am acumulat multa experienta si trec peste complimente si comentarii fara sa ma mai afecteze in vreun fel.
deci una peste alta ese bine sa ai un aspect fizic placut,eu sunt genul de persoana placuta si de femei si de barbati nu cred ca as suporta sa stiu ca ma antipatizeaza cineva pe fata,am fost obisnuita de mica sa ma iubeasca toata lumea si nu as putea trai altfel.
adistefi1970
Postat pe 15 Aprilie 2009 07:16
sper sa conteze de acum inainte frumusetea doar 10 minute in romania!!!!!cred ca la un moment dat conteaza si ce ai in cap depinde doar de persoanele din jurul tau,cat de superficiale sunt
honeybrunette
Postat pe 15 Aprilie 2009 13:57
Clar e un atuu....dar nu o garantie a fericirii!
venin
Postat pe 18 Aprilie 2009 19:18
degeaba ai un chip frumos daca ce-i in spatele lui nu se ridica la aceleasi standarde
kitty_krieger
Postat pe 18 Aprilie 2009 20:33
Mie pana acum mi-a fost bine.

Glumesc.

E un mare avantaj.
Kathara
Postat pe 18 Aprilie 2009 20:43
Buna!
Cassey
Postat pe 13 Mai 2009 19:08
e un plus daca arati bine(privind partea exterioara) iar daca nu esti frumusetea intruchipata nu ins ca e cva rau..poti fi frumos prin felul tau de a fi !
MadaIry
Postat pe 13 Mai 2009 19:11
De la: honeybrunette, la data 2009-04-15 13:57:21sper sa conteze de acum inainte frumusetea doar 10 minute in romania!!!!!cred ca la un moment dat conteaza si ce ai in cap

Sa inteleg ca tu esti asa... foarte desteapta?

Postat pe 13 Mai 2009 19:25
De la: Cassey, la data 2009-05-13 19:08:35Buna!
Buna![/quote]bunoooooo ,,,vezi ca e pacattttttt ,,doamne doamneeeeee nu cred ca e de acorddddddd,,,ai grijaaa tot ce faci se poate intoarce impotrivaaaaa taaaaaa
thadoog
Postat pe 13 Mai 2009 19:26
E cu doua taisuri,dar e bine sa fii frumoasa chiar daca atunci esti mai cautata,findca asa te simti bine in pielea ta.
Mada02
Postat pe 16 Mai 2009 15:57
De la: auraslavila, la data 2008-04-06 16:00:52În zilele noastre se considerã cã frumusetea deschide ușile...Este un adevãr sau totul ține de felul în care privești lucrurile?Cand natura te înzestreazã cu un cap frumos este obligatoriu sã dovedești cã ai ceva în el sau este suficient cã îl ai?
... usile se deschid si femeilor mai putin frumoase dar istete,,,,,
NEGRUTTTT
Postat pe 22 August 2014 17:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Urgenta 23 De la: kentfarafiltru 15 Ianuarie 2010 16:35
Cursuri in Iasi 2 De la: mkdisk 14 Noiembrie 2008 12:45
Operatia de marire de sani e ok sau nu? 4 De la: TrendSetter 28 Noiembrie 2016 15:25
Un raspuns va rog . 3 De la: miss_darine 6 Februarie 2010 13:18
Wallpapers - imagini de fundal gratis 1 De la: hannahmiriam_kudika082170 22 Noiembrie 2011 09:55