Setari Cookie-uri

haideti sa deschidem ochii si sa vedem ceea ce este cu adevarat frunos

mai mia, tu esti chiar insensibila.. si rea.Omul are constiinta draga mea.. un animal nu.Iar tu.. Nu cunosti iubirea si bunatatea.. Cu asta am spus totul, nu are rost sa aprofundez. Oricum nu intelegi nimic.
oana81
Postat pe 22 Mai 2008 23:23
Insensibila si rea??? Vai Oana ..mi-ai spulberat visele .:))) De aia nu sunt in Spania draga mea caini pe strada..ca are cineva grija sa-i puna la locul lor ...oricare ar fi ala...Probabil ca mai toti pe acolo sunt insensibili si rai ..si cu constiinta incarcata ca i-au adunat de pa strada...Off ..cred ca si ziceai intr-un post ca Mare e imparatia Domnului ...eeee...asha e ...Nu confuntati dragostea pentru animale ..cu nepasarea..ca asta e problema...si va repet...cine ii "iubeste" sa-i ia acasa...sa el fac cusca langa usa...la toti ...sa le dea de papica..
Si apropo ..ca tot citesti asha mult .. iti recomand sa te documentezi despre natura..sa vezi echilibrul natural ce inseamna ..ca de aia se mananca unele animale intre ele ..sa mai scape natura de "suprapopulatia" unora dintre ele...Ca sa fiu insensibila si rea..te rog chiar sa ai grija si de gandacii care sunt exterminati fara mila de firmele de deratizare..sau vre-un sarman de soarec...poate le faci tu un adapost...Hai sa fim seriosi ...(Ps. e ironie asta...vazui ca-ti plac) ...:)))
Si cu asta am spus tot ...dar pentru tome mai aprofundez daca e necesar...oricum ..poate mai intelegi cate ceva...din realitatea asta mai putin ideala..:))
mia_mia
Postat pe 23 Mai 2008 08:24
:)))) stiam ca ai sa raspunzi si de aia te-am sa ,,atacat,, :)))) a fost cu buna intentie, crede-ma.. ma cam saturasem sa fim de acord deja cam peste tot!! Asa nu avea nici un farmec.. STIU ca sunt idealista, dar oare chiar asa rau e? sincer.. eu zic ca nu.. eu zic ca e ok sa existe oameni care sa vrea si sa fie siguri ca intr-o zi toate vor fi bine pt toti.. speranta moare ultime.. despre soareci.. he he.. acum vreo 20 de ani am ,,cumparat,, 2 de la o prietena.. am platit 1 ciocolata pe ei.. si i-am dus mamei mele ;))) saraca, a amutit cand m-a vazut.. dar gandacii.. NU II SUPORT..
oana81
Postat pe 23 Mai 2008 12:09
Mia si cam care ar fii solutia ta pentru cainii fara stapan?
Eu zic sa-i omoram pe toti , sa dispara de pe fata pamantului, sa le aratam noi lor cine conduce planeta!
Si daca tot suntem la capitolul solutii inteligente hai sa facem la fel si cu batranii si copii fara case...
Oana chiar a oferit o solutie pertinenta, cu ce te-a deranjat ca a dat ca exemplu Spania?
Ai tu solutii mai bune?
Pai spune-le ....
eu vad ca nu faci altceva decat sa arunci cu venin in stanga si-n dreapa, sa contrazici doar de dragul artei si sa o astepti pe Oana la cotitura pe toate temele, ca sa-i arati tu ei cum da inteligenta p-afara la tine.

serena1
Postat pe 23 Mai 2008 13:47
Offf serena ..muica..:))) trebuie sa te taxez daca iti dau cateva solutii ..eeeeiii dar stii ca-s buna de gura... asha ca ma risc sa-ti raspund mai serenica..pardon ..doamna serana ..ca vazui ca m-ai luat la varsta..Eu nu am dat solutii draga mea..ca nu-s in masura in ceea ce priveste cainii vagabonzi..m-a uimit Oana ca a gasit ea solutia ...dar e bine ca þine la Glume si Ironii ...:)) Stii cum e cu tine ...e ca vorba aia..unde dai si unde crapa..Am dat in Oana ..si-a crapat capu tau ..nu stiu cum am reusit..o sa mai citesc odata legile fizicii ...poate ma mai luminez...(mi-am dat arama pe fata fetelor ...gata cu joaca) ....
Si inca odata ma repet..ca m-am obisnuit ..cainii vagabonzi nu fac parte din natura...din peisajul zilnic da..nu din natura insa...
Pentru alte informatii ... contactati-ma va rog....chiar aici ...:))))
mia_mia
Postat pe 23 Mai 2008 14:36
Miu, miu muicaa....asa ca de la o doamna la o tana aspiranta iti vand cateva ponturi (naturiste):melatonina, tinctura de valeriana si niscai obligeana. Si pentru ca vremea e urata n-ar strica cateva pilule de calciu , magneziu, zinc ca stii ca ploaia sporeste depresia.
Imi pare tare rau ca te-am suparat, hai respira adanc....asa, asa....
Si nu uita ca: "sa fii prost, egoist si sa ai o sanatate buna sunt trei cerinte pentru a fi fericit"
Sa fii tu fericita Miu, Miu!
serena1
Postat pe 23 Mai 2008 16:11
Serena (muicã=mamicã) o sa fac un efort ...sa scriu cu diacritice...pentru tine ... vad ca esti informatã în ceea ce priveºte reþeta fericirii ...probabil cã eºti în cunoºtinþã de cauzã .. cu somnu n-am probleme..deci melatonina þi-o las þie...calciu, magneziu, zinc ...sunt mai tare ca piatra draga mea..dispun de toate feroasele si neferoasele necesare..minerale si alte alea... Lasa-ma pe mine în nefericirea mea ...ºi ai grijã de fericirea ta...:))
mia_mia
Postat pe 23 Mai 2008 16:49
frumoasa serena_da mia-mia, mi-a placut:))cap ai stiam ,dar nu stiam de voce:))

Postat pe 24 Mai 2008 23:39
Mai Stef ..pai degeaba ma facusi mana ta dreapta??? :)))
mia_mia
Postat pe 25 Mai 2008 10:18
uite ,pentru mine cel mai frumos dar,care la lasat natura pe pamant,ramane FEMEIA!!nu ma satur sa o admir NICIODATA!!si,cred ca am dreptate:))

Postat pe 25 Mai 2008 12:08
Ei zi tu Stef...cum pot sa nu fiu de acord cu tine..??? :))) Cred ca te-ai pus bine cu toate de-al de noi gagicile pe aci ..cu afirmatia... :)))
mia_mia
Postat pe 25 Mai 2008 14:57
care femeie din harem s-au din gradina altuia? vad ca si paci e valabil proverbul cu "CAINELE MOARE DE DRUM LUNG SI PROSTUL DE GRIJA ALTUIA"

Postat pe 25 Mai 2008 18:46
mai mai.. ieri te-ai intrecut in proverbe, france.. nu te-ai saturat de atatea zicale cu si despre prosti?
oana81
Postat pe 26 Mai 2008 02:37
mia-mia tie iti e frica ca sarmanii caini au boli? Pai daca ziceai ca pritenul tau asa mare grija are de ei, asta include o vizita la veterinar draga:) Asa ca stai linistita, ar putea fi mai sanatosi ca tine!
Cat despre oana81...bine spus si gandit...multa bafta in ceea ce-ti propui.
Lolla13
Postat pe 26 Mai 2008 04:46
Offf Looollaaaa...puiule...te las sa mai cresti un pic ca sa ma chinui sa iau in considerare modul tau de a intelege ce am postat eu ..Stii ce zic eu ..reia puiule..si vorbim dupa ...:))))
mia_mia
Postat pe 26 Mai 2008 08:17
Aaaa dar te integleg acum...nu numai varsta e de vina...e si ora la care ai citit...probabil ca erai obosita...uite ...ca sa vezi ca ma gandesc la bunastarea ta...:))) daca tot nu intelegi ..ce-am vrut sa scriu ...o sa fac un mic gest ..si-o sa-ti mai scriu odata....probabil ca te-ai impiedicat si tu intre punctuletele mele...
mia_mia
Postat pe 26 Mai 2008 08:19
Frumos mi se pare chipul fetitei mele care zambeste in somn sau... minuta ei care-mi mangaie fata atunci cand ma iubeste , mi se pare un dar de la Dumnezeu...frumoasa este si clipa cand simt ca in bratele mele se simte in siguranta . Dragostea unui copil pentru mama sa este recompensa suprema , din punctul meu de vedere.

Postat pe 19 Iunie 2008 15:29
super tema. super vorbe. super treaba
oana1801
Postat pe 19 Iunie 2008 21:42
ai dreptate Nichi, sunt multe lucruri frumoase pe lumea asta, dar pentru mine nimic nu se compara cu zambetul fetitei mele, cu mangaierile ei dulci si mai ales modul in care imi spune cu toata ardoarea "te iubesc, mami, esti cea mai buna mama din lume". Trec peste orice problema cat ar fi ea de grea atunci cand puiul meu ma ia in brate si ma saruta si de la ea imi iau toata puterea de care am nevoie.
monica_moni
Postat pe 20 Iunie 2008 13:59
AICI MA PREDAU.SE CEARTA FETELE PREA MULT SI TOTUL A INCEPUT CICA SA VEDEM CE'I FRUMOS.PREA MULT PROGESTERON IN AER.ORICUM MULTE VERSURI MERITA APRECIATE .FRANCIA SUPER INTELEAPTA ,SUPER PROVERBE

Postat pe 21 Iunie 2008 02:21
ce este frumos ....in concluzie sunt atatea lucruri minunate,pentru care merita sa traim si sa multumim.

Postat pe 1 Iulie 2008 15:22
buna.ce-ar fi sa deschizi o asociatie acainilor si pisicilor fara stapan?
lorredana
Postat pe 29 Iulie 2008 16:40
cata dreptate ai...
lorredana
Postat pe 29 Iulie 2008 16:42
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 25 Decembrie 2008 02:10
asa de frumos..

Postat pe 4 Mai 2009 12:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Momentele neasteptate ne fac viata mai plina 3 De la: STELLA_STAR 16 Aprilie 2010 18:01
CE SUNT DE FAPT, LACRIMILE..? 12 De la: agoldfish 13 Mai 2009 11:21
parfumuri originale cumparate online 1 De la: anamiy 18 Aprilie 2008 19:13
Majorat 3 De la: lovelife 4 Decembrie 2014 19:41
2012...sa fie doar speculatii nefondate sau o realitate? 27 De la: marco918 29 Ianuarie 2010 00:49